Kayıt Ol

Anket

Hikayeye devam edeyim mi?

Et. Kesinlikle et.
0 (0%)
Hayır etme
0 (0%)
Kararsızım
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 0

Zombies Wicked Little Things - 6.Bölüm <Sezon Finali>

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Zombies Wicked Little Things - 4.Bölüm
« Yanıtla #30 : 01 Ağustos 2008, 20:32:40 »
Eveet, şimdi oldu. Yeterince uzun, güzel bi bölüm olmuş, ama bunların hepsi niye kız hala anlamış değilim. =P Neyse bazı cümleler hoşuma gitmedi ama önemsiz şeyler, macera olsun yeter. Devaam o zaman. =P

• gulyabani
  • **
  • 115
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Zombies Wicked Little Things - 5.Bölüm
« Yanıtla #31 : 03 Ağustos 2008, 18:11:28 »
Teşekkürler :)

Beşinci Bölüm

Alpella, tuvalet kabininde baygın olarak yatıyordu. Yerde de bir miktar kan vardı. Nana onu tokatlamaya başladı.
“Alpella, uyan tatlım. Hadi uyan.”
“Sanırım buradalar,” dedi Alice. “Tuvaletteydiler.”
“Nereden biliyorsun?” Nana elini ıslatmıştı, Alpella’nın alnına sürüyordu.
“Çok iğrenç bir koku var, duymuyor musun?” Tek tek kabinlere baktı. Silahı da gene elindeydi.
“O tuvalet kokusu olmasın?” dedi Nana. Bu sefer de, Alpella’nın nabzını dinliyordu. “Yaşıyor, bir problemi yok. Sanırım korkudan bayıldı.”
“Bu çok iyi,”
 Alpella gözünü açmıştı. Nana, bir sevinç çığlığı attı.
“Alpella, iyi misin?”
“Evet iyiyim.”
“Seni bu kadar korkutan nedir?” diye sordu Alice.
“Zombi… İki tane vardı, ama toz oldular.”
“Nasıl yani?”
“Kar gibi eridiler.”
 Nana ve Alice cevap vermedi. Birbirlerine bakıyorlardı. Pis koku hala gitmemişti.
“İşte bu çok tuhaf.”
“Gidelim buradan!” diye bağırdı Alpella. “Zaten şehirde yalnızız, başka bir yerde yaşayalım!”
 Cevap vermediler.
Güm!
 Nana yerinden sıçradı, Alice hemen silahını kavradı ve tuvaletin kapısına doğrulttu.
“Buradalar mı?” dedi Alpella, çok sessizce.
“Bilmiyorum,” diye fısıldadı Nana.
 Alice kapıyı açtı ve dışarı çıktı. Sonra birisi onun omzuna dokundu ve hışımla arkasına döndü. Uzun boylu bir çocuk vardı. Alice silahı ona doğrulttu.
“Sen kimsin?”
 Çocuk güldü. “Ben Alex.”

xxx

Flashback

Alex Bruder adlı gencin, günlüğünden bir bölüm:

“Bugün deprem tarzı bir şey oldu. Çok korkunçtu gerçekten. Bence 15 yaşındaki bir çocuk, bunu kaldıramaz. Deprem olduktan sonra gözümü açtım ve herkes kayboldu. Nerede herkes? Ayrıca bizim evden gelen fısıltılar da neyin nesi? Neler oluyor? Bu, dünyanın, insanoğlunu cezalandırma biçimi mi yoksa?
 Şimdi evden çıkmam gerekecek, yoksa ev başıma yıkılabilir. Günlüğümü de yanıma alacağım, saklandığım yerden yazacağım.. Sonra görüşürüz.
….

Şu an bir alışveriş merkezinde saklanıyorum. Sanırım en güvenli yer burası… Çocuk oyun odası bölümünde saklanıyorum. Bir ara zombiler buraya girdi. Sesleri vardı, iğrençtiler. Sonra birden kayboldular ve silah sesleri duydum. Ama onları kimin hakladığına bakmadım. Birazdan yemek yiyeceğim…

Burada kız sesleri var, iki taneydiler ve sanırım üç oldular. Onların isimlerini az çok biliyorum. Alpella var, gerçekten ilginç bir isim. Sonra, Nana Mouskouri. Sesi çok güzel çıkıyor. Bence kendisi de güzeldir. Ahh. Ama, onu görmeden nasıl aşık olabilirim ki?

Zombiler gene içerdeler. Bu sefer tuvaleti seçmişler. İçlerinden bir kız bağırmaya başladı. Sanırım artık kızlara görünmem gerek. Onları korumalıyım.”

xxx

“Sen kimsin?” diye tekrarladı Alice. Silah hala çocuğun yüzüne doğruydu. “Ne zamandan beri buradaydın?”
 Çocuk tekrar güldü. Yeşil gözleri kısıldı. “Ben Alex. Depremden beri buradayım.”
Alpella ve Nana dışarı çıktılar. Alpella sakinleşmiş gibiydi.
“Alice?” dedi Nana. Alice’in yanına doğru gitti. Alpella da onunla birlikte gitti. “Bu bey’fendi kim?”
Alex gene güldü. “Kaç kere söyleyeceğim? Ben Alex.”
“Haydaaa,” dedi Alpella. “Gittikçe çoğalıyoruz.”
 Nana onu dürttü.
“Neden bize görünmedin, Alex?” Alice’in silahı hala Alex’e doğruydu.
“Daha sonra görünecektim. Sizi az çok tanır gibiyim.” Kaşıyla, Alpella’yı gösterdi. “Sen Alpella, değil mi?” Gene, kaşıyla Nana’yı, “Sen de Nana Mouskouri.” Sonra da, Alice’i gösterdi. “Seni henüz bilmiyorum.”
 Üç kız da şokta gibiydiler. Alice hala silahını indirmemişti. “Hadi bakalım, sarı çiyan. İndir şu silahı,” dedi Alex. “Aynısı bende de var, merak etme.” Kot pantolonunun cebinden bir silah çıkarttı.
 Alice silahı indirdi ve silah cepliğine koydu. Sonra, “Bizi nerden tanıyorsun?” dedi.
“Çocuk oyun odası bölümünde saklanıyordum. Sesiniz ta oraya kadar geliyor. Tanımamak mümkün değil…”

Hava kararmıştı. Alex’le iyi anlaşmış sayılırlardı. Nana onlara, çeşitli hazır çorbalardan birini pişirmişti. Alpella ise seçtiği kitapları okuyordu.
“Eee,” dedi Alice. “Kaç yaşındasın?”
 Ama daha sorunun yanıtını alamadan, bina çok kötü bir biçimde sallanmaya başladı. Otomatik kapıların camları kırıldı. Ve alışveriş merkezinin en tepesindeki lambalar bir bir yere düştü.
“N’oluyo!” dedi Alpella.
“Geliyorlar,” diye fısıldadı Alice. Belinin iki yanındaki silah cepliğinden silahını çıkarttı. Aynı şekilde Alex de öyle.
 Alpella ve Nana ise el ele tutuşmuşlardı. Alpella ağlıyordu.
 İşte büyük patlama, o zaman yaşandı…

^^ Happy New Year..! ^^

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 03 Ağustos 2008, 18:46:54 »
Güzel güzeel, alexde katıldı nihayet bi erkek oldu, ee şimdi nolcak merak ediyorum.
#rekt

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 03 Ağustos 2008, 18:47:39 »
Bu ilk bölümden biraz daha kötü bir bölüm olmuş ama kurguya yeni karakter eklemek akıllıca. Erkek karakter önerilerini dinlemen de güzel. Ama keşke, çocuğun günlüğünü hemen ortaya çıkartmasaydın olaya daha gizemli ve lost tarzı bir hava katardı :D Daha güzel olurdu ama böyle de iyi olmuş, bir dahaki sefere gizemli havayı korumaya çalış. Tebrikler..
try again fail again fail better

• gulyabani
  • **
  • 115
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 03 Ağustos 2008, 18:49:54 »
Teşekkür ederim :)
^^ Happy New Year..! ^^

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 03 Ağustos 2008, 19:11:26 »
Hepsi havaya uçsun,ölsün isterdim.Nitekim yazarın gönlü olmayınca ölmez ki bunlar. :P
Allahım,her çocuğun elinde birer silah var,olay neye döndü ya. :D Chuck'ın da dediği gibi "ya bir çocuk bulsaydı. :P "
Yalnız Alex'e ohaohaoha diyorum,çocuk hevesliymiş herhalde.Baksana adını öğrenmesi yetti,aşık olmasına. :P Yazık,anne babaları olsa bunların aynı alışveriş merkezinde yatmalarına izin verir miydi? :P
Neyse,içimden böyle böyle demek geldi,yanlış anlamayın yani. :P Yaz devamını Özge,biz bekliyoruz her daim. :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 03 Ağustos 2008, 19:13:41 »
Pleasant manyadın mı kızım sen :D ne diyosun ohahahahah
#rekt

• 935
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 05 Ağustos 2008, 12:33:20 »
Aha! Olmuş o, evet. Sonunda Alex geldi hoş geldi ama fazla hızlı çıktı. :P Neyse bu patlama neyin nesi çözemedim daha, gayet güzel gidiyosun tebrikler.

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 05 Ağustos 2008, 12:39:36 »
Aha! Olmuş o, evet. Sonunda Alex geldi hoş geldi ama fazla hızlı çıktı. :P Neyse bu patlama neyin nesi çözemedim daha, gayet güzel gidiyosun tebrikler.

Alex bana çekmiş :P
#rekt

• gulyabani
  • **
  • 115
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 05 Ağustos 2008, 13:39:50 »
Hepsi havaya uçsun,ölsün isterdim.Nitekim yazarın gönlü olmayınca ölmez ki bunlar. :P
Allahım,her çocuğun elinde birer silah var,olay neye döndü ya. :D Chuck'ın da dediği gibi "ya bir çocuk bulsaydı. :P "
Yalnız Alex'e ohaohaoha diyorum,çocuk hevesliymiş herhalde.Baksana adını öğrenmesi yetti,aşık olmasına. :P Yazık,anne babaları olsa bunların aynı alışveriş merkezinde yatmalarına izin verir miydi? :P
Neyse,içimden böyle böyle demek geldi,yanlış anlamayın yani. :P Yaz devamını Özge,biz bekliyoruz her daim. :P

Betül, yuh yani :D

Teşekkür ederim CursedQueen :)
^^ Happy New Year..! ^^

• gulyabani
  • **
  • 115
    • Profili Görüntüle
Ynt: Zombies Wicked Little Things - 6.Bölüm <<Final>>
« Yanıtla #40 : 06 Ağustos 2008, 18:44:38 »
Altıncı Bölüm

Bina yıkılmadan önce, oradan çıkmayı başarmışlardı. Ama sadece Alpella ve Nana…
Alice ve Alex, zombilerle savaşıyor olmalıydılar. Nana onları göremiyordu. Tamamen dışarıdaydılar ve Alpella onun elini sıkıca tutuyordu.
“Hadi, bitirin şunların işini…” diye fısıldadı Nana.

xxx

Zombiler 30 tane kadar vardı. Alice onlara ateş ediyordu ama rasgele. Patlama olmuştu, alışveriş merkezi yıkılmak üzereydi. Alex ortalarda görünmüyordu. Neredeydi? Yoksa ölmüş müydü?
 Alice dayanamadı ve hepsine ateş etti. Hem de bu sefer rasgele değil, görerek. Yeterince kurşunu vardı, peki ya Alex?

xxx

Alpella sara krizi geçiriyordu!
En azından Nana öyle sanıyordu.
“Aman Tanrım! Alpella, iyi misin? Alpella!”
“Beni bırak,” dedi Alpella hırıltılı bir sesle. “Zaten sara hastasıydım.”
“Peki n’apmalıyım? Söyle hadi…”
“Hiçbir şey. Kendiliğinden geçiyor. Sen git…” Ama devam edemedi, gözünü yummuştu. Nana bir an için, onun öldüğünü sanmıştı ama sonra nabzına baktı. Yaşıyordu.
 Alpella’yı öylece bırakıp, alışveriş merkezine girdi. Gözüne sadece 4 tane zombi ilişti. Alice onlarla uğraşıyordu.
 Bina yıkılmak üzereydi… Zombiler ne yapmıştı ki böyle binayı yıkacak kadar.
Silah sesi kesilmişti… Alice derin bir soluk aldı ve Nana’nın yanına geldi.
“Sanırım bitti.”
“Evet,” dedi Nana. “Alex nerede?”
“Ben de onu merak ettim. Belki dışarıdadır. Sen de git. Ben burayı arayacağım.”
“Tamam.”
 Nana, Alpella’nın yanına gitti.

xxx

Alice, artık çökmek üzere olan alışveriş merkezinin reyonlarını, koşturarak arıyordu. Ama Alex’ten hala bir haber yoktu. Ölmüş müydü acaba? Belki de zombiler onu yemişti. Çok merak ediyordu, hem de çok…
 Alice bu lanet yerden çıkmak istiyordu. Ve insanların geri gelmesini…Belki de zombilerin hepsini öldürmüştü, ama…Ama, nereden çıkmıştı bu zombiler? Nereden?
 Gene bir sallantı oldu. Alice, binanın çökeceğini anladı ve koşturarak dışarı çıktı. Alpella ve Nana da birbirlerine sarılmıştı. Hala sallanmaya devam ediyordu.
“Neler oluyor!?” diye bağırdı Alpella. Sesi, boş şehirde yankılandı.
“Bitti,” dedi Alice. “Başardık.”

xxx

Genç kız gözlerini gene güçlükle açtı. Gözyaşları kuruyup birikmişti. Elleriyle temizledikten sonra, bembeyaz bir yerde olduğunu gördü. Sanki burası, hastaneydi.
“Alpella?” dedi birisi başucundan. Yanındaki kadını görmemişti. “İyi misin tatlım?”
“Evet,” diye yanıtladı. Ama, buraya nasıl gelmişti ki? Biraz önce… Nana…Alice…Alex? Neredeydiler?
“Anne,” dedi Alpella. “Arkadaşlarım nerede?”
 Kadın ayağa kalktı ve Alpella’nın saçlarını okşadı. “Hangi arkadaşların canım?”
“Nana, Alice, Alex?”
 Kadın, Alpella’nın ne demek istediğini anlamamıştı.

xxx

Alice gözünü açtı. Polis annesi başucundaydı. Çok endişeli görünüyordu.
“Anne?” dedi yataktan kalkarak. “Ben ne zaman buraya geldim?”
“Sen zaten buradaydın canım.”
“Ama…zombiler? Nana ve Alpella? Nerede?”
“Alice’cim, rüya görmüşsün canım. Ben sana su getireyim.”
  Ama Alice anlamıyordu! Rüya değildi bu, olamazdı… Olmamalıydı…

xxx

Nana bilgisayarın başında gözünü açtı.
Tüm bu olaylar olmadan önce bilgisayardaydı.
 Sonra etrafına bakındı. Ters giden bir şey olmalıydı. Alice, Alpella ve Alex neredeydi? Ve burada ne işi vardı? Alışveriş merkezinin orda olması gerekiyordu…
 Ama rüya değildi… Olamazdı… Gülümsedi sadece…

xxx

Nana, Alpella ve Alice’in, birbirleriyle bağlantısı vardı. Bunu anlamamak zor değildi…
^^ Happy New Year..! ^^

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 06 Ağustos 2008, 18:54:12 »
Alex,olum nerdesin öldün mü kaldın mı,çık ortaya. :P
İyi de final olmamalı ki,çok çok kısa sürdü.Hem devam edecek gibi hikaye,edecek değil mi? :P
Alex,Alex tam sevmiştim seni rüyalarıma giriyordun noldu sana,koyverme hemen kendini. :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

• gulyabani
  • **
  • 115
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 06 Ağustos 2008, 19:02:50 »
Alex,olum nerdesin öldün mü kaldın mı,çık ortaya. :P
İyi de final olmamalı ki,çok çok kısa sürdü.Hem devam edecek gibi hikaye,edecek değil mi? :P
Alex,Alex tam sevmiştim seni rüyalarıma giriyordun noldu sana,koyverme hemen kendini. :P
Alex öldü Betülcüm üzgünüm :P O da seni görüyodu rüyasında :D
Hikayenin devamı, 2.sezonda :D
^^ Happy New Year..! ^^

• 935
    • Profili Görüntüle
Ynt: Zombies Wicked Little Things - 6.Bölüm <Sezon Finali>
« Yanıtla #43 : 06 Ağustos 2008, 23:19:47 »
Ama Aleex, yau daha yeni gelmişti o niye gitti ki. Artık alışıcaz onsuz hikayeye, ama ben bi garip oldum yani korktum ' veee hepsi bi rüyaymış! ' diceksin diye. O anda da 'finaal' yazısını görünce tam oldu ama 'sezon' finaliymiş meğer. :P Neyse gayet iyi gidiyosun bekliyoruz devamını. :P

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
Ynt: Zombies Wicked Little Things - 6.Bölüm <Sezon Finali>
« Yanıtla #44 : 06 Ağustos 2008, 23:39:16 »
kızım sezon biraz kısa olmadı mı len :D Güzel bölümdü :D
#rekt