Kayıt Ol

Kurtlar Vadisi Filistin

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • Rom: 6
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
Kurtlar Vadisi Filistin
« : 14 Ağustos 2010, 17:11:46 »
Kurtlar Vadisi Filistin
Yapım: 2010  ~ Suriye,  Türkiye
Tür:Aksiyon,  Casusluk,  Dram,  Macera,  Politik,  Savaş,  Suç,  Tarih
Yönetmen: Zübeyr Şaşmaz
Senaryo:  Raci Şaşmaz,  Bahadır Özdener,  Cüneyt Aysan
Yapımcı:  Necati Şaşmaz,  Raci Şaşmaz,  Zübeyr Şaşmaz
Görüntü Yönetmeni: Selahattin Sancaklı
Müzik: Kalan Müzik
Gösterim Tarihi: 05 Kasım 2010 (Türkiye)

Filmin Konusu;
Gazze’ye insani yardım malzemeleri götürmeye çalışan gemilere yapılan kanlı baskın üzerine Polat Alemdar ve arkadaşları Filistin’e gitmiştir. Yapılacaklar bellidir: Bu baskının askeri planlayıcısı ve yürütücüsü olan İsrailli komutan ele geçirilmelidir.  Filistinlilerle kurulan ilk temaslar sayesinde hedefine adım adım yaklaşmaya çalışan Polat Alemdar’ı bazı sürprizler beklemektedir. Hedeflerindeki kişi olan Moşe Ben Eliezer’in kural tanımaz gaddarlığı ve teknolojik imkânları işleri zorlaştırmaktadır. Polat, Moşe’ye ulaşmaya çalışırken, Filistin’de masum insanların nasıl öldürüldüklerini görür. Moşe, köyleri yıkmakta, çocukları öldürmekte ve Polat’a yardım eden herkesi hapse atmaktadır. Ancak teknolojik imkânlar ve kural tanımazlık, Moşe’yi kurtarmaya yetmeyecektir.
Fragman İçin Tıklayın

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
Ynt: Kurtlar Vadisi Filistin
« Yanıtla #1 : 14 Ağustos 2010, 17:17:22 »
"Sonunu düşünen kahraman olamaz." gibi saçma bir sözle bütünleşmedikce hoş bişey çıkabilir ortaya.
May the force, be with you.

• 603
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #2 : 14 Ağustos 2010, 17:21:34 »
Ben diziyi hi izlemedim. Sadece Kurtlar Vadisi Irak tan biliyorum. En azındn sinema yoluyla tepkimizi gösterebiliyoruz. Çoktandır konuşuluyor bu dizi. Froum da konusu açılmamış olması tuhaf oldu.

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #3 : 14 Ağustos 2010, 17:45:42 »
Bu arada, Kurtlar Vadisi Irak, Nizip'de -yaşadığım şehir- çekilmişti. Utanmıştım, burası Irak kadar berbat durumda mı diye :D Şimdi Filistin'i de burada çekeceklerini söylüyorlar :P
May the force, be with you.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #4 : 14 Ağustos 2010, 18:31:03 »
İyice Rambo'ya çevirdiler Polat Alemdar'ı. Fragman da çok kötü bu arada, fan yapımı falan mı yahu?

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 14 Ağustos 2010, 18:56:18 »
Fragmanın resmi olduğnu sanmıyorum. Birincisi inanılmaz derecede kalitesiz, ikincisi görüntüler Kurtlar Vadisi Irak filminden. Olayın üzerinden bu kadar kısa bir süre geçmişken fragman yapacak kadar çekim yapmadıklarını düşünüyorum zaten.

Film hiç heyecanlandırmadı beni, büyük ihtimalle KV Irak filminin oldukça benzeri olacaktır. Artık malzeme arıyor gibiler yeni yapımlar için, bazen durması gereken yerde durulmalı. Rol yapma becerisi birçok oyuncunun altında olan bir adamı dünyayı kurtaran adam rolüne getirdiler artık.
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı Akuma_Blade

• **
  • 97
  • Rom: 5
  • "All Worms are my prey!"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 14 Ağustos 2010, 20:16:44 »
Kurtlar Vadisi: "Ne Çeksek Her Türlü İzleyecekler Zaten, O Yüzden Bence Kasmayalım" filmi de çekilmeli... Milletçe içinde bulunduğumuz ekonomik kriz, dış politikadaki basiretsizlik, adeta satışa çıkartılan ülke, mevcut anayasal düzeni sarsma girişimleri, meclis erki-basın işbirliği ile yargı ve ordunun yıpratılması çalışmalarının farkında bile olmayan milyonlarca insan yine eminim araya sıkıştırılmış mesnetsiz komplo teorilerinin (Bkz Özal Suikasti), Anime'lerde bile olmayacak inandırıcılıktan uzak sahnelerin, sıfır oyunculuğun peşinden gitmeye devam edecektir. Ne diyelim, her malın kör alıcısı var elbette ama en basitinden bunu izlenmeyi hakeden bir sürü film arasında saymak sadece abes.

Bu tamemen bir düz kurgu olsaydı az çok ciddiye alıp değerlendirebilirdim ama zaten kendisini bir tür "gerçeğin savaşçısı" formunda anan, neredeyse sığ su düzeyinden çıkamayan faşist bir söylemin filminin izlenmemesi, desteklenmemesi; bu tür sanatsal açıdan topal filmleri yapanlara cesaret vermemek adına -mümkünse- yoksayılması gerektiği kanaatindeyim. En azından biz düşünen kesim için böyle olmalı.

• 603
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #7 : 14 Ağustos 2010, 20:24:53 »
Fragman "Sanal Fragman" diye geçiyor. İşin aslı filmdeki fotoğraflarla slayt gibi bir şeylr yapılmış.