Kayıt Ol

Kırklar Diyarı

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Kırklar Diyarı
« : 18 Ocak 2010, 17:54:36 »

Astera Yayınları hız kesmiyor ve Şebnem Pişkin’in kaleminden “Kırklar Diyarı“nı biz okurlara sunuyor!

Tasavvuftan, Türk efsanelerinden, kıssalardan ve dünya inanç sistemine dayanak olmuş bir çok ezoterik metinden süzülerek ortaya çıkmış olan Kırklar Diyarı, hayal gücünde yeşeren insanın öz’ünü bulma serüvenini anlatıyor.

Kırklar Diyarı, Şebnem Pişkin’in benzersiz hayal gücüyle yeşeren bir Öz’ünü bulma serüveni.

Kitabın editörlüğünü Aşkın Güngör, kapak tasarımını ise Sermet Öner üstlenmiş. Tanıtım ve künye bilgilerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kırklar Diyarı
« Yanıtla #1 : 09 Mayıs 2010, 20:42:29 »
Kitabı geçen gün aldım, okulda başlamıştım epey güzel bir kitap gibi ilerliyor, ilginç bir şekilde bir nevi İlahi Komedya havası almadım değil. Şebnem Pişkin'in de aklından geçmiştir eminim.

Malesef öğretmenim de çok beğenip alınca kitabı bitiremedim, elime geçer geçmez bitirip bir incelemesini yapmayı planlıyorum.

Edit: Sanırım inceleme yapmamaya karar verdim. Burada ufakça belirteyim. Kitaptaki mitolojik ve dini göndermeler hoş olsa da bunu göndermeden çıkarıp dini öğütler şeklinde vermesinin pek hoşuma gittiğini söyleyemem. Kitabı yazmadaki amaç nedir bilemiyorum ama olayların işleniş şekli açığı kapatır diye düşünsem de o da yavan kalmış. Dedelerin çocuklarına anlattığı dini masallar gibi. Amaç oysa, tebrik ederim.
try again fail again fail better