Kayıt Ol

Kızılderili İsimleri

Çevrimdışı Darkness

• 608
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Kızılderili İsimleri
« : 04 Haziran 2008, 06:04:04 »
Kizilderili bireylere dogduklarinda verilen isimler, aileleri tarafından çocuklarında görmek istedikleri özelliklere göre verilir.Genelde çok isimlidirler.İsimler kendilerince kutsal sayılır.Buyuyup birer ergin kabile uyesi olunca , kabile uyeleri tarafindan kahramanliklar , ilginc olaylar ya da yetilerine gore aldiklari isimler de vardir.

ERKEK İSİMLERİ:
Yalnız KURT, Kızıl BULUT, Keskin BIÇAK, Sert RÜZĞAR, Rüzgarın OĞLU, Şahin GÖZ, Uçan OK, Yaralı KARTAL, Şahin ADAM, Asil KURT, Uçan KARTAL, Deli KAR, Kartalın OĞLU, Kar KARTALI, Kızıl TÜY, Çağlayan IRMAK. Sessiz DERE, Kar KARTALI, Kırık OK, Attığını VURAN, Gönlü Kırık ŞAHİN, Seven KARTAL, Kızgın BOĞA, Sarı BOĞA, Şimşeğin OĞLU, Yaralı DİZ, Kırık BIÇAK, Saçı RÜZĞARLI, Fırtına SAVAŞÇI, Korkutan ATMACA, Ayı BOĞAN, Hızlı ŞAHİN, Bodur BOĞA, Gök Gözlü SAVAŞÇI, Bilge ADAM, ŞİFACI, Yay KOPARAN, Oktan HIZLI, Korkusuz ŞEF, Korkusuz RUH, Kızılderili VATANSEVER, Kırık MIZRAK, Meydan OKUYAN, Sevgi YÜKLÜ, Kırık KALP, Sevdi OLMADI, Yüce RUHLU, Amuda Kalkan BOĞA, Agresif GERGEDAN, Kurt Kaçıran ASL AN, Kediden Korkan KAPLAN, Kanadı Kırık KARTAL, Şahin PENÇESİ, Koşan BOĞA, Rüzğarla YARIŞAN, Panter PENÇESİ, Toprakla yoğrulan SAVAŞÇI,

KADIN İSİMLERİ:
Ay IŞIĞI, Çiğdem ÇİÇEK, Doğan GÜNEŞ, Çevik CEYLAN, Buğulu GÖZ, Çiçek DALI, Karlı Dalda TOMURCUK, Yaban GÜLÜ, Kiraz ÇİÇEĞİ, Çayır BUĞUSU, Kızıl NEHİR, Çağlayan IRMAK, Gönlü Kırık,Sarışın KELEBEK, Daldaki ÇİĞTANESİ, Solan GÜL, Yaralı CEYLAN, Deniz GÖZLÜ, Göl KUĞUSU, Küçük SERÇE, Ağlayan GÖNÜL, Sevdi OLMADI, Ceylan GÖZLÜ, Çağlayan PINAR, Durgun SU, Kırık DAL, Çiğ TANESİ, Çiçek TOMURCUĞU, Gökkuşağı GÖNÜL, Dağların PRENSESİ, Ova ÇİÇEĞİ, Ağlayan PINAR, Gül TOMURCUĞU, Esen ILIK RÜZĞAR, Çadıra VURAN DAMLA, Billur DAMLASI, Buğday Tarlasındaki MOR ÇİÇEK, Fingiryen FARE, Ağlayan YILDIZ,Defne Samyeli

ÇOCUK İSİMLERİ:
Benekli KELEBEK,Küçük KURT, Çevik CEYLAN, Annesiz DURMAZ,Koşan KAPLUMBAĞA,Mini SERÇE, Sisten KORKAN,Küçük KAPLUMBAĞA,Zıplayan BALIK,Havadaki ÇEKİRGE,Ceylan BAKIŞLI, Korkusuz SİNCAP, Gölge KOVAN,Bal KÜPLÜ ARI, Sinekle SAVAŞAN, Gözü CEYLAN,Kızılderili HAMSİ, Balık GÖZÜ, Kelebek KANADI,Takla Atan TRANTULA,Yüzme Bilmeyen BALIK,Söğüt Dalındaki KAPLUMBAĞA,Uçan TIRTIL,Al KİRAZIM, Bal ARIM,BAL PETEĞİM...

Çevrimdışı fluffy_drei

• *
  • 22
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: kızıldereli isimleri
« Yanıtla #1 : 04 Haziran 2008, 17:17:27 »
üstad bi de başlığı düzeltsen :) kızılder"i"li yapsan ;D paylaşımın için teşekkürler... :) bak muhtemelen direk alıntı yapmışsın :P metinde kızılderili yazarken senin başlığın kızıldereli :P çok mu ileri gittim ? :) tamam susuyorum ;D emeğine sağlık üstad :)
Hasta siempre Comandante..!

Çevrimdışı Hezarfen

• **
  • 389
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Haziran 2008, 17:31:38 »
Yalnız kızıldere diyince direk aklım Niksar'a ve Mahirlere gitti :P
rüya görmek nasıl bir anlıksa hayalde öyle bir anlıktır. rüyadan uyanmak nasıl bir şeyse hayal kurarken rahatsız edilmek öyle birşeydir.. Rüya nasıl gün içindeki düşünce yorgunluğunu zihinden atmanın yoluysa .. hayal de o düşüncelerin çöplüğe dönmesini engelleyen araçtır..  ~hezarfen

Çevrimdışı NightfaLL_NeMeSiS

• **
  • 236
  • Rom: 1
  • Fear Itself!i
    • Profili Görüntüle
    • Claymore-tr
« Yanıtla #3 : 04 Haziran 2008, 17:35:43 »
Ehe, çok cins isimler :zuhaAma ilginç..Oğlum olursa adı Su içene karışmayan Yılan olcak 8)Su gibi olsun oğlum ;D

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Haziran 2008, 19:53:45 »
Darkness cidden kızıldere deyince aklıma Mahir ve Niksar isimleri geldi... :P ;D neyse gerçekten ilginç bir konu... paylaşım için sağol... ;D

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
Ynt: kızılderili isimleri
« Yanıtla #5 : 05 Haziran 2008, 13:05:45 »
eheueh isimler kulağa hoş gelior..Uçan çekirgeee helee =P

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 09 Haziran 2008, 21:23:13 »
adamlar çok cins ya xD benim adıma ipek böcee koysalar =P xD

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 09 Haziran 2008, 23:00:32 »
ahaa bunlar ne ya :D meydan okuyan buğday tarlasındaki bilmem ne :d aha aha bunları çocuklarımıza koysak okulda ne çok dalga gecerler ya. bunalıma girer yada psikopat olur cocuklar
she's back!!

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 20 Haziran 2008, 10:23:29 »
En sevdiğim "Rüzgarın Oğlu"
Abime hep böyle derdim :D

Çevrimdışı Spectre

• 632
  • Rom: 3
  • CatafaLque <3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 20 Haziran 2008, 10:30:34 »
' Sevdi OLMADI ' ay isme bak yaa   :zuha

Elımde yarına bırakacagım bırkac satır soz
Gozlerımden yuregımın tentesıne damlayan bırkac damla yas
Gıtmek dusundugumden de zormus bılıyorum
Ama elımden bırsey gelmezmıs bîcare gıdıyorum.
Ölecegımı bıle bıle o yola yuruyorum.. ~

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 20 Haziran 2008, 10:33:55 »
'Sevdi OLMADI, Sinekle SAVAŞAN, Bal ARIM.'

Bunlar nasıl bi isimler yau. =D Hani insan biraz acır da koymaz çocuğuna böyle isimler cx cx. :P

Çevrimdışı Elizabeth~

• **
  • 272
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 20 Haziran 2008, 13:58:57 »
Ay IŞIĞI ve Ağlayan PINAR benim,benim işte ;D

Çağlayan IRMAK:Çağan Irmak ;D

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 20 Haziran 2008, 14:07:40 »
Ay IŞIĞI ve Ağlayan PINAR benim,benim işte ;D

Çağlayan IRMAK:Çağan Irmak ;D

Çağan Irmak kızıldereli miymiş ?

Çevrimdışı Elizabeth~

• **
  • 272
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 20 Haziran 2008, 14:10:43 »
Çağan Irmak kızıldereli miymiş ?
Yooo benzettim ben isimleri sadece ;D ;D

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 20 Haziran 2008, 15:39:53 »
Yalnız kızıldere diyince direk aklım Niksar'a ve Mahirlere gitti :P
Ordan geçerken nerelere uğradı ? :P Aynen :P
Ama "Findirdeyen Fare,Sevdi Olmadı,Amuda kalkan Boğa ve Kediden korkan Kaplan'a bayıldım :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.