Kayıt Ol

Le Concile De Pierre ~ Taş Meclisi

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Le Concile De Pierre ~ Taş Meclisi
« : 09 Şubat 2009, 20:59:57 »

Filmin Künyesi
Yönetmen: Guillaume Nicloux
Senaryo: Guillaume Nicloux, Stephane Cabel
Görüntü Yönetmeni: Peter Suschitzky
Kurgu: Guy Lecorne
Sanat Yönetmeni: Olivier Radot
Yapımcı: Yves Marmion
Ortak Yapımcılar: Integral Film, Rai Cinema, TF1 Film Production
Kostüm Tasarımı: Judy Shrewsbury
Tür: Korku

Oyuncular:
Monica Bellucci (Diane), Moritz Bleibtreu (Sergei), Catherine Deneuve (Sybille), Sami Bouajila (Lucas), Elsa Zyberstein (Clarisse), Nicolas Thau (Liu-San), Lorenzo Balducci (dedektif Neves), Eric Caravaca (Laura’nın babası)

Evlatlık oğlu Liu-San’ın neredeyse hayatını kaybetmesine neden olacak bir kaza geçirmesinden sonra Diane, aklını kaçıracak noktaya gelir. Günlerce korkunç kabus ve halusinasyonların etkisi altında kalır. Çocuğun bir mucize sonucu kurtulması ve iyileşmesi Diane’i tuhaf düşüncelere iter. Gerçekten Liu-San kimdir? Nereden gelmiştir? Göğsündeki tuhaf izin anlamı nedir? Evlatlık olarak verilmesinde Asko Vakfı’nın rolü nedir?

Sergeï isimli bir Rus gencin yardımıyla Diane bu sırrı araştırmaay başlar. Araştırma onu, “Tsevens” isminde esrarengiz bir Moğol kabilesine ve onların Taş Meclisi’ne götürür.

Diane’nin etrafında tuhaf ölümler gerçekleşirken Liu-San yedinci yaş gününde kaçırılır. Oğlunun nereye kaçırıldığını tahmin eden Diane, kendini Doğu Moğolistan’ın ücra bölgelerinde bulur. Oğlunun kaderinin yazılı olduğu, unutulmuş ve vahşi dünyasında bir yolculuğa çıkar.

~ Ben bu filmin sadece konusunu sevdim. Grange'ın kitabı ne de olsa. :P Film iyi değildi pek, başka bi yönetmenle daha güzel olabilir miydi? Tartışılır.. Ama Monica Bellucci, Grange ve de konunun güzelliği için bile izlenebilir derim.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Le Concile De Pierre ~ Taş Meclisi
« Yanıtla #1 : 27 Nisan 2009, 10:44:40 »
Bence de pek iyi değildi film. Kitabını okumadım ama çok havada bittiydi diye hatırlıyorum.