Kayıt Ol

Atatürk ve Kayıp Kıta Mu 1-2 - Sinan Meydan

girljedi

Atatürk ve Kayıp Kıta Mu 1-2 - Sinan Meydan
« : 23 Mart 2009, 19:17:35 »
- Atatürk ve Kayıp Kıta Mu 1
Yazar:Sinan Meydan

Her şey 1930’lu yıllarda Atatürk’ün ileri sürdüğü “Türk Tarih Tezi”yle başladı. Atatürk, 1932 yılından sonra Türk Tarih Tezi’nin “kayıp parçası”nın peşine düştü. “Türklerin Orta Asya’dan önceki ilk yurtları”nı arıyordu. Bu amaçla 1932 yılında Tahsin Bey’i Meksika Büyükelçiliği’ne atadı. Tahsin Bey’in “gizli görev”i Türklerle, Eski Amerika halkları arasındaki ilişkiyi araştırmaktı. Tahsin Bey Meksika’da yaptığı araştırmalar sonucunda şaşırtıcı bir gerçekle karşılaştı. Buna göre, Türkler, M.Ö. 12.000’lerde bir doğal felaket sonunda Pasifik Okyanusu’na gömülen Kayıp Kıta Mu’dan Orta Asya’ya göç etmişlerdi.

Atatürk Kayıp Kıta Mu’da ne aradı?
Tahsin Bey’in Meksika’dan Atatürk’e gönderdiği raporlarda hangi bilgiler vardı?

Atatürk J. Churchward’ın Kayıp Kıta Mu konulu dört kitabını neden Türkçe’ye tercüme ettirdi? Atatürk Tahsin Bey’in bazı raporlarını neden eleştirdi?

Kayıp Kıta Mu nasıl bir yerdi?

Türkçe’yle eski Amerikan halklarının dilleri arasındaki şaşırtıcı benzerlikler nelerdi?..

Ve daha pek çok bilinmeyen sorunun yanıtını “Atatürk ve Kayıp Kıta Mu”da bulacaksınız. Elinizde tuttuğunuz kitap, Atatürk’ün “hiç bilinmeyen” bir özelliğini “ilk kez” tüm boyutlarıyla ortaya koymakta ve Atatürk’ün ömrünün son yıllarındaki “büyük arayışına” ışık tutmaktadır.
Bu kitapta okuyacaklarınız sizi hem çok şaşırtacak, hem çok düşündürecek hem de Atatürk’le ilgili bildiklerinize çok özgün ve çok yeni katlılar yapacaktır.

KÖKEN,Atatürk ve Kayıp Kıta Mu 2
Yazar: Sinan Meydan

UYGARLIK TARİHİNİN “SAKLANAN” GERÇEKLERİYLE VE ATATÜRK’ÜN “BÜYÜK ARAYIŞIYLA” YÜZLEŞMEYE HAZIR MISINIZ?

1936 Türkiye-Ankara: Atatürk, J.Churchward’ın 50 yıllık araştırmalarına dayanan “Kayıp Kıta Mu” kuramının izini sürmeye başladı. Churchward, Mayalar, Mısırlılar, Sümerler ve Uygur Türklerinin MÖ 12.000’lerde bir doğal afet sonunda Pasifik Okyanusu’nda sulara gömülen “Mu kıtasından” dünyaya yayıldıklarını iddia ediyordu. Atatürk, yaklaşık 3 yıl süren araştırmaları sonunda, ölmeden önce, Türklerin Orta Asya’dan önceki anavatanlarının Mu kıtası olabileceğini düşünmeye başlamıştı…

Atatürk’ün ölümünden sonra bu çalışmaları kamuoyundan saklandı!1986 Japonya-Okinava: Yerel bir dalgıç Japonya’nın Okinava Adası yakınlarındaki Yonaguni’nin açıklarında hiç beklemediği bir görüntüyle karşılaştı. Suyun metrelerce altında, dipte, derinlere doğru alçalan basamaklarıyla garip bir antik kalıntı uzanıyordu önünde. Önce göz yanılması sandı, basamaklara yaklaşıp inceledi. Yapının çevresini dolaştıkça şaşkınlığı daha da artıyordu. Çok eski bir zamandan beri suyun altında yattığı belli olan bu basamaklı yapı düzenli kıvrımlara ve son derece hassas açılara sahip bir piramitti…

Bilim dünyası şaşkındı… Yonaguni-Okinava kalıntıları günümüzden 10.000 yıl önce Pasifik’te sulara gömülmüş bir batık uygarlığa aitti…

YORUM:
[/color]

Şiddetle okumanızı tavsiye ettiğim 2 kitap arkadaşlar. Kitapta bazı yerleri saçma bulabilirsiniz-ben buldum ama her yeri değil- ya da benim gibi ilk insanın mu kıtasından çıkmadığını düşünebilirsiniz(bence Hz.Nuh ile gelmiş olabilir insanlar oraya) ama genel anlamda bilhassa 2.kitap Türkler hakkında yani tarihimiz hakkında anlatılan birçok yanlışa ışık tutup,bilgilendiriyor.

Tük mumyaları,Türk Piramitleri,Karızlar,matbaa...vb

Ynt: Atatürk ve Kayıp Kıta Mu 1-2
« Yanıtla #1 : 31 Aralık 2009, 14:25:19 »
kayıp bi kıtadan gelmiş olmamız kulağa saçma geliyor
ama Atatürk le ilgili bir kitabı okumak isterim
Melekler alsa beni götürse,Karanlığa teslim olmadan...

Çevrimdışı Sirius Red

• **
  • 66
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 15 Ocak 2010, 16:13:27 »
bence olabililr ya kayip bir kitadan gelmis olabilirz yani neden olmasin fantastik hikayelere uygun bir milletiz ztn:)
Benim.
Senin Sam'in.
Sam'ini tanımıyor musun?
Yapamıyorum, Sam.
Biliyorum.
Hepsi yanlış.
Normal olarak,burada olmamalıydık bile.
Ama buradayız.
Büyük hikâyelerdeki gibi, Bay Frodo
Gerçekten önemli olanlarındaki gibi.
Karanlık ve tehlikeyle doluydu onlar.
Ve bazen sonlarını bilmek istemezdin çünkü nasıl mutlu bitebilirlerdi ki?
Dünya nasıl daha önce olduğu gibi olabilirdi ki.
o kadar kötü şey olmuşken?
Ama nihayetinde bu sadece geçici bir şey bu gölge..Karanlık bile ölmeli.
Yeni bir gün gelecek
Ve güneş parladığında,her şeyi temizleyecek.
Bunlar aklında kalan hikâyeler;bir anlamı olan.
Nedenini anlamak için çok ufak bile olsan.Ama galiba, Bay Frodo,ben anlıyorum.
Artık biliyorum.
O hikâyelerdeki kişilerin geri dönmek için bir sürü şansı olurdu,ama dönmezlerdi.
İlerlemeye devam ederlerdi...
çünkü tutundukları bir şey vardı.
Biz neye tutunuyoruz, sam?
Bu dünyada kalmış olan bir gıdım iyiliğe, Bay Frodo

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Mayıs 2010, 21:40:29 »
Benim arkadaşım okuyordu kitabı ben bir göz gezdirdim kitabın içine fazla ilgimi çekmedi. Ayrıca bu kayıp kıta MU olayına da fazla inanasım gelmiyor. Bunun taraftarı olanlar var ama. Hatta Facebook'ta "Sinan Meydan'ın Kayıp Kıta Mu ile ilgili çalışmalarını destekleyenler" diye.

Çevrimdışı Elendil

• **
  • 325
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 25 Mayıs 2010, 21:52:34 »
Bence ilgi çekici, bir ara göz gezdireceğim.