Kayıt Ol

En Son Hangi Kitabı Aldınız?

• 581
  • Rom: 47
  • Hayvan Yemeyelim!
    • Profili Görüntüle
    • http://bulentozgun.blogspot.com/
Ynt: En son hangi kitabı aldınız?
« Yanıtla #30 : 05 Mayıs 2013, 11:01:25 »
Çok nadirdir özellikle bir kitabı almak için çıkışım; genellikle çıkar, gezer, keşfeder, alırım. Yine öyle oldu, her zaman uğradığım sahaflara yeniden uğradım dün ve yeni kitaplar keşfettim:
1. İnsanlar, Hayvanlar ve Yırtıcı hayvanlar; Saki; Fatih Özgüven çevirisi (Sırf çevirmen için aldım, seçkiyi de Fatih bey yapmış)
2. Alacakaranlık Kuşağı; Seçki; Töre Özcan çevirisi (Bilimkurgu seçkisi, belki ilginç bir yazarla tanışırım diye)
3. Karanlığın Kahkahası; Ambrose Bierce; Sulhi Dölek çevirisi (Bu kitabı da önce yazarı sonra çevirmeni için aldım;  yazar-çevirmenlerin çeviri adaplarını hep merak ederim, yazarın da methini çok duymuştum)

Mesajın buradan sonraki kısmı, başlıkla uzaktan ilintilidir, dileyen okumayabilir.

Yekünü 8,5 TL tuttu; bunu niye söyledim: İyi edebiyat okumak için her zaman çok masraf etmeye gerek yok; tek bir yazara odaklanıp onun son yazdıklarına erişme veya en son çıkan kitaplara ulaşma çabasında olunca okumak pahalı bir uğraşa dönüşüyor; bana göre okur iyi kitabın kölesi değil onun avcısıdır. Tabi bu söylediklerimin onlarca istisnası vardır: Bir seri okursunuz ve illa ki serinin devamını çıkar çıkmaz almak istersiniz, yahut bir araştırma için o kitabı illa ki almak gerekir vs. Çok gerekli değilse, ben beklerim hep, beklerim ki kitap ikinci ele düşsün, sonra temizini bulur alırım, en hayranı olduğum yazarın bile son kitabını aylar veya yıllar sonra okuduğum olmuştur.

Çevrimdışı E0nwe

• **
  • 92
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 05 Mayıs 2013, 12:02:10 »
Yaşlı Adamın Savaşı - John Scalzi

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #32 : 05 Mayıs 2013, 12:13:58 »
Yüzüklerin efendisi-Yüzük kardeşliği / J.r.r Tolkien

Çevrimdışı evalon

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 05 Mayıs 2013, 12:19:24 »
günahın esiri.. Anna Campbell..:)

Çevrimdışı Bars Elsa

• **
  • 318
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 05 Mayıs 2013, 12:48:52 »
Fakir Baykurt; Sınırdaki  Ölü adlı öykü kitabını okudum. Gerçekten çok güzel öyküleri var. Hepinizin okumasını isterim.

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #35 : 05 Mayıs 2013, 19:10:00 »

3. Karanlığın Kahkahası; Ambrose Bierce; Sulhi Dölek çevirisi (Bu kitabı da önce yazarı sonra çevirmeni için aldım;  yazar-çevirmenlerin çeviri adaplarını hep merak ederim, yazarın da methini çok duymuştum)

Bunu okuduktan sonra gaza gelip Taksim sahaflara gittim bugün. Tabi ki yıllardır aradığım Karanlığın Kahkahası'nı bulamadım ama elim boş da çıkamadım. Bünyenin Almancaya duyduğu özlemle iki yeni kitabı da kitaplığıma kattım. :D

Die Flüchtige - Karin Alvtegen
Geisterschiff - Dietrich Reicher
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı maviuçurtma

• *
  • 29
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 06 Mayıs 2013, 16:23:10 »
En son Albert Camus'un Yabancı kitabını almıştım şimdi bitmek üzere. Değişik, saçmalık (ya da belki hiçlik denilebilir) üzerine yazılmış bir kitap.
Ve değişmişti hayat...

Çevrimdışı Gurur

• *
  • 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 06 Mayıs 2013, 16:47:43 »
En son Albert Camus'un Yabancı kitabını almıştım şimdi bitmek üzere. Değişik, saçmalık (ya da belki hiçlik denilebilir) üzerine yazılmış bir kitap.

Sartre diyordu sanırım, Yabancı için: "Saçma üzerine ve saçmaya karşı yazılmış bir kitap." Bundan daha iyi bir tanım yapılamaz kesinlikle.
"Yoksa her şey ben olmadığım zaman, benim olmadığım yerlerde mi oluyordu?"
Yusuf Atılgan - "Aylak Adam"

Çevrimdışı Jasdebitto

• *
  • 32
    • Profili Görüntüle
    • Glitteryfool~
« Yanıtla #38 : 06 Mayıs 2013, 16:53:09 »
Düşler İmparatoru - Clark Ashton Smith
Suikastçının Arayışı - Robin Hobb
“Death leaves cans of shaving cream half-used.”
― Haruki Murakami, Hard-Boiled Wonderland and the End of the World

Çevrimdışı maviuçurtma

• *
  • 29
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 06 Mayıs 2013, 17:40:56 »

Sartre diyordu sanırım, Yabancı için: "Saçma üzerine ve saçmaya karşı yazılmış bir kitap." Bundan daha iyi bir tanım yapılamaz kesinlikle.

Evet, Vedat Günyol'un kitap için yazdığı ön sözünde kullandığı bir alıntı.
Albert Camus'nün hayat anlayışı ile ilgili Rene Maril Alberes'ten yapılan alıntı da çok hoşuma gitmişti.

Spoiler: Göster
"... insan ne yaptığını bilerek, talihin bütün kötülüklerini karşısına alarak, boşuna hayallere kapılmayı teperek seçmeli. İnsanın, yaşamı tam anlamıyla seçmesi demek, yaşamın saçma, dünyanın haksız, Tanrının sağır olabileceğini düşünmüş olması demektir. İnsan her şeyi kaybetmeli ki, her şeyi alabilsin..."
Ve değişmişti hayat...

Çevrimdışı Tardis

• **
  • 92
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 07 Mayıs 2013, 01:27:29 »
Benim de soyleyeceklerim var - Umut Sarikaya
Yildiz tozu- Neil Gaiman.
İnsanlar güçsüz oldukları için ağlamazlar,
Çok zamandır güçlü oldukları için ağlarlar...

Çevrimdışı Nightmare

• 627
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #41 : 07 Mayıs 2013, 21:58:42 »
Gölgelerin efendisi - Nihon-ja imparatoru \ John Flanagan

Aslında serinin son kitabıymış ama yazar istek üzerine bir kitap daha çıkarıcakmış.Serinin takipçilerine duyrulur.

Çevrimdışı E0nwe

• **
  • 92
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 07 Mayıs 2013, 22:36:09 »
Hazır %50 indirim varken değerlendireyim dedim.

Edgar Allan Poe Bütün Hikayeleri (Ciltli)

Çevrimdışı Nightmare

• 627
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #43 : 26 Haziran 2013, 21:02:37 »
Wardstone günlükleri 4 / Hayaletin Savaşı

Kane günceleri 1 / kırmızı piramit

Vampir günlükleri / kitabevindeki kadın sayesinde 2 kere yanlış kitabı aldım hala birinci kitabını çözemedim :D

Çevrimdışı aynalasya

• *
  • 26
    • Profili Görüntüle
    • Sihir Başlasın.
« Yanıtla #44 : 27 Haziran 2013, 02:43:45 »
Cehennem - Dan Brown
(Cogu zaman dusuncelerim karmasiklassa da, fikirlerimi delice sorgulayip Langdon'a ihanet ediyormus gibi hissetsem de sonunda cok mutlu oldum. Sanki Langdon arkadasimdi artik ve buyuk bir kavganin esiginden donmustuk. Her neyse, ani bi kararla almistim bu kitabi ve tum sinav haftam onunla gecti. Kalmadigima sukrediyorum. Her dakikasina degerdi. Okunmasi gereken bir kitap kesinlikle. Yine sanat tarihine bu kadar yabanci olusuma uzuldugum bir kitap.)
Team Supernatural
Doctor Who.. :H

Benimki kaç santim öğrendim: http://bit.ly/gZ9NVS, seninki kaç santim ?