Kayıt Ol

Hangi Kitabı Okuyorsunuz ve Eleştiriniz

Çevrimdışı azizhayri

• 581
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hangi Kitabı Okuyorsunuz ve Eleştiriniz
« Yanıtla #1335 : 08 Aralık 2015, 12:33:10 »
Bu ara biraz ağır takılmak istiyorum. Kemal Tahir'in Esir şehir üçlemesine başladım, ilk kitap Esir Şehrin İnsanları bu sabah elimdeydi. Gerçi uzun süre Conn İggulden'le Kemal Tahir arasında gittim geldim ama kazanan Kemal Hoca oldu. Bir önce okuduğum kitapta ağırdı. Saatleri Ayarlama Enstitüsü. Ne zaman ekonomik olarak Yüzüklerin Efendisi serisini alacağım o zaman Tolkien'e geri dönmeyi düşünüyorum...
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1336 : 15 Aralık 2015, 16:51:06 »
Harry August'ın İlk On Beş Hayatı

Bu senenin Arthur C. Clarke Ödülü adayıydı. Böyle bir eser dilimize çevrilmişken okumak gerek :).

Çevrimdışı -Kötü karakteR-

• **
  • 157
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1337 : 22 Aralık 2015, 12:45:23 »
Büyünün Rengi - Terry Pratchett

Kitabı fuarda almıştım ancak şimdi başlama fırsatı bulabildim. Kitapta oluşturulan dünya beynimi yaktı, büyük kaplumbağanın sırtında dört kaplumbağa onların üstünde şehirler... :S O kısmı iki kere okudum anlayabildiğim tek şey bu oldu :D Lakin kitabı bırakacak değilim tabii ;) Çok değerli bir eser olduğu belli ve o kısımları geçtim yangın başladı falan daha bırakmam yani :D

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1338 : 22 Aralık 2015, 12:58:18 »
Alıntı
Kitapta oluşturulan dünya beynimi yaktı, büyük kaplumbağanın sırtında dört kaplumbağa onların üstünde şehirler... :S

Büyük kaplumbağa üzerinde dört "fil", onun üzerinde disk biçiminde bir dünya :).

Şöyle görünüyor:

Spoiler: Göster

Çevrimdışı Oliver_

• **
  • 216
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1339 : 22 Aralık 2015, 13:23:02 »
Kral Fare-China Mieville
Yazarın adını çok fazla duymuştum ve bayağı merak ediyordum. Hangisiyle başlayayım diye düşünürken kronolojik olarak okumaya karar verdim. Yazarın dili beklediğimden daha akıcı geldi. Ne yalan söyleyeyim sayfalarca uzayan betimlemeler beklemiştim ben. Neyse ki su gibi akıyor. Kurgu olarak aşırı hoşuma gitti. Gizemli ve farklı bir havası var kitabın. Kitapta tek hoşuma gitmeyen şey Saul'un midesinin bulanmaması. Onun midesi  bulanmıyor olabilir ama benim ki bulanıyor.

Çevrimdışı RedElf

• **
  • 116
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1340 : 22 Aralık 2015, 19:06:06 »
A'mak-ı Hayal.Bugün bitirdim.Ve şunu söyleyebilirim,hayatımı değiştirecek olan ilk ve şimdilik tek kitap. Hikayede oldukça fantastik ögelerde var. Herkese kesinlikle tavsiye ederim.

Çevrimdışı azizhayri

• 581
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1341 : 23 Aralık 2015, 10:26:32 »
A'mak-ı Hayal.Bugün bitirdim.Ve şunu söyleyebilirim,hayatımı değiştirecek olan ilk ve şimdilik tek kitap. Hikayede oldukça fantastik ögelerde var. Herkese kesinlikle tavsiye ederim.
Günaydın:
Bu kitabın eski bir bilimkurgu denemesi olduğunu duymuştum, aradım, bulamadım, siz nereden bulmuştunuz yani yeni baskısı yapıldı mı bilmiyorum. Okumak isterdim doğrusu
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark

Çevrimdışı RedElf

• **
  • 116
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1342 : 23 Aralık 2015, 18:13:32 »
Günaydın:
Bu kitabın eski bir bilimkurgu denemesi olduğunu duymuştum, aradım, bulamadım, siz nereden bulmuştunuz yani yeni baskısı yapıldı mı bilmiyorum. Okumak isterdim doğrusu

Kitabın tasavvufi yanı elbette ağır basıyor. Ama büyük bir İslam bilgini olan Şehbenderzâde Filibeli Ahmed Hilmi, fantastik ve olağanüstü ögeler katarak herkesin ilgisini çekebilecek bir başyapıt koymuş ortaya.

Bu arada,kitabı Dr mağazasından aldım.Birçok yayınevlerinden basımı var. Kaknüs Yayınları,Ataç Yayınları vs. İnternette kolaylıkla bulabilirsin.

Çevrimdışı sparrowhawk

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1343 : 25 Aralık 2015, 11:22:18 »
Otranto Şatosu. Kitabın yarısından fazlasını okumama rağmen ne oluyor, neden oluyor anlamış değilim. Bunun kitabı iyi mi yoksa kötü mü yaptığına kitabı bitirdikten sonra karar vereceğim. Ayrıca 6 45 Yayınları'ndan okuduğum ilk ve umarım son kitap. İç sayfalarda Otranto Kalesi yazıyor. Hataları geçtim bari kitabın ismini doğru yazsalardı.

Çevrimdışı mithrandir21

• **
  • 62
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1344 : 15 Ocak 2016, 15:28:07 »
Robert Jordan - Gölge Yükseliyor, Yenidendoğan Ejder'i pek beğenmemiştim gerek okuduktan sonra hissetmem gerekse de burada veya başka sitelerden okuduğum yorumlara göre seri bundan sonra daha bir güzelleşiyormuş merakla okuyorum.

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #1345 : 15 Ocak 2016, 17:17:05 »
Neil Gaiman - Mezarlık kitabı

Kitap bir masal gibi başladı, hala da öyle devam ediyor. Alice harikalar diyarında' nın karanlık versiyonu gibi. Pek ısınamadım. Sayfalar ağır ağır ilerliyor. Resimli olması da iyice çocuk kitabı olduğuna inanmamı sağladı. İleride açılıyor demişti İhsan abi, umarım öyledir. Aksi taktirde Narnia' ya yaptığım çocuk kitabı muamelesine maruz kalacak.

Çevrimdışı -Kötü karakteR-

• **
  • 157
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1346 : 19 Ocak 2016, 19:09:46 »
Büyünün Rengi'ni bitirdikten sonra araya bir Agatha Christie kitabı aldım. Cinayetler Oteli. Kurgusu epey ilginçti ama sonu çok oldu bittiye getirilmiş gibi geldi. Şimdi bu yorumun nedenini belirtsem spoiler olacak o yüzden burada kesiyorum. Bu kitabı da dün gece bitirip bugün çok sevdiğim Bela serisinin ikinci kitabı olan Vahşi'ye başladım. Daha başlardayım ama çok ümitliyim bu kitaptan <3

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1347 : 03 Şubat 2016, 12:20:26 »
Mistborn: Secret History.

Orijinal üçlemeyi bitiren ve Sanderson-Cosmere hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkes okumalı! Herkes! Muazzam bir şey bu kitap.

Çevrimdışı Elodin

• **
  • 64
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1348 : 03 Şubat 2016, 13:49:52 »
Robert Silverberg - İçeriden Ölmek

İlk defa bir kitabı okurken bu kadar zevk alıyorum. Sanırım Silverberg'e aşık oluyorum <3 :P

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1349 : 03 Şubat 2016, 14:10:54 »
Mistborn: Secret History.

Orijinal üçlemeyi bitiren ve Sanderson-Cosmere hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkes okumalı! Herkes! Muazzam bir şey bu kitap.

Nereden buldun?