Kayıt Ol

Hangi Kitabı Okuyorsunuz ve Eleştiriniz

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
Hangi Kitabı Okuyorsunuz ve Eleştiriniz
« : 14 Ocak 2008, 22:07:42 »
Bir değişiklik yapalım.

Şimdi hangi kitabı okuduğumuzu ve yanına eleştirilermizi ekleyebiliriz.

Böylece bir kitap hakkındaki düşüncelerimizi de paylaşmış oluruz.

Başlıyorum;

Serüven vadisi~Enid Blyton

Her zaman ki gibi serüven serisinin serüvenlerinden biri :P(Ne diyorum ben ya?  :P)
Bu sefer Canan'ın Mete'ye doğum günü hediyesi almasıyla olaylar başlıyor.
Tabi "fazla"çocuk romanı tadı veriyor :P(Tuzlu,ekşimsi birşey  :P)
Bir de yazar yabancı ama isimler Türkçe :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Hömmm ben şuan 3 kitp birden okuyorum ;D

1.si Barry Trotter ve Lüzumsuz Devamı : HP ile alakası olup bi okadarda olmayan bi kitap ama güzel adam farklı bi olay yaratmış Hogwash ta ;D Pardon Hogwarts ta ;D Alakaya maydonoz oluşunu şurdan çıkarabilirsiniz Harry nin yani Barry'nin Hermonie ile yani Ermine il e evlenmesi çocuklarının olması ve çocuklarının birinin kofti olması magıllara bıngıl denmesii ;D ;D İşte öyle ama okuyun hoş bi kitap ;D

2.siYüzüklerin Efendisi ;D : Daha önsözünü bile bitiremediğim için bişi diyemiyicem ama harika oluğundan eminim ;D ;D

3.sü de Kaplumbağalar diye Fakir Baykurt'un kitabı okl yüzünden okuyorum onu 100 temel eserden okutturuyolar çünkü :-\ Sıkıcı bi kitap okumak istemiyorummmmm ;D Öyle işte ;D

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
    • Profili Görüntüle
Canavar - Jonathan Kellerman

Bildiğiniz psikolojik gerilim polisiye vs vs romanı. Kaçık katillerin yaşadığı bir hastanede çalışan psikolog gözleri çıkarılmış bir şekilde arabasının bagajında bulunuyor. Ve cinayeti çözmeye çalışıyorlar. Gizemli, dramatik, sadizm içerikli, nefes kesici bir kitap =)

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
Francois Marie Arouet de Voltaire - Candide yada İyimserlik

Aydınlanmanın öncülerinden olan Voltaire'ın hocasının söylediği "olabilecek dunyalarin en guzelinde yasiyoruz" sözünü Kandid (Candide) adlı karakterin başına gelen olaylardan sonra Kandid'in gözüyle eleştiren alegorik bir eser. Sıkıcı olacağını düşünmüştüm ama kesinlikle baymayan hoş bir anlatımı var. Felsefeyle ilgilenen herkesin okuması gereken bir kitap ki sadece felsefe barındırmaması yönünden herkesin okuyabileceği bir kitap.
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı Neases

• 944
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
şu Barry Trotherı daha öncede duymustum Ermione önüne gelenle... falanmış. Güzeldir o ktiap :D

Ben su anda gENETİK bİLİMİ kİMYA aNSİKLOPEDİSİ-1 İ OKUYORUM :d

Çevrimdışı nymph

• 412
  • Rom: 1
  • <3 Murtagh <3
    • Profili Görüntüle
Orhan Pamuk'un Yeni Bir Hayat adlı kitabını okuyorum güzele benziyo gibi..
bigün bi kitap okuyorsunuz ve bütün bir hayatınız değişiyoo işte böle bişi  :D okumanızı tavsiye ederim (gerçi daha bitirmedim ama =\ ) nesee ;D
kimse yaLnız kaLmak isteMez
beLki beNde sırf bu yüzdeN iNnmak istedim saNa
kimse Mutsuz oLmak istemez
biLmem ki sen sebebtiN çok yaLan söyLedin baNa..
[/u]

Çevrimdışı fake*

• **
  • 354
    • Profili Görüntüle
tounge fuu
yazarı sam horn okumanızı tavsiye ederim

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
    • Profili Görüntüle
İlginç zira bende Orhan Pamuk'un Yeni Hayat'ını okuyorum. Kara Kitap'tan sonra Pamuk için hafif, okunulabilir bir kitap olmuş gibi geldi bana. Tipik bomba ruhsal betimlemeleri ve karışık, şatafatlı, mükemmel cümle düzenini yitirmeden üstelik...

• 1512
    • Profili Görüntüle
şu Barry Trotherı daha öncede duymustum Ermione önüne gelenle... falanmış. Güzeldir o ktiap :D

Ben su anda gENETİK bİLİMİ kİMYA aNSİKLOPEDİSİ-1 İ OKUYORUM :d

Evet canım aynen öyle Ermione her önüne gelene sarkıyo ;D gerisini anlayın siz ;D ;D

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
şu an madam bovary die bi kitap okuom nispeten güzel bişi her görenin de aa okuamdım ama o kitap çok güzel bişi die atlaması da cabası.. ;D yeni başladım dha pek bişi anlamadım ama güzele benzio :D
Önce, büyük büyük düşündüm;
Sonra büyük büyük yaşadım.
Ne varsa, onlar aldı.
Şimdi bana küçük bir ölüm kaldı.

Çevrimdışı nymph

• 412
  • <3 Murtagh <3
    • Profili Görüntüle
İlginç zira bende Orhan Pamuk'un Yeni Hayat'ını okuyorum. Kara Kitap'tan sonra Pamuk için hafif, okunulabilir bir kitap olmuş gibi geldi bana. Tipik bomba ruhsal betimlemeleri ve karışık, şatafatlı, mükemmel cümle düzenini yitirmeden üstelik...

kara kitap ı okumadım hatta Orhan Pamuk un okuduğum ilk kitabı yeni hayat  ;D eet cümlelerin bazılarını anlamakta zorluk çeksemde  :-\ elimden bırakmadan okuyorum (=
kimse yaLnız kaLmak isteMez
beLki beNde sırf bu yüzdeN iNnmak istedim saNa
kimse Mutsuz oLmak istemez
biLmem ki sen sebebtiN çok yaLan söyLedin baNa..
[/u]

Çevrimdışı LuthienAda

• **
  • 145
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
dostoyevski-suç ve ceza - gerçekden çok güzel bi kitap (daha yarısındayım ama :P) tavsiye ederim . anladığım kadarıyla bi gencin hayatını anlatıo ,hayatındaki felaketleri filan vb. şeyler ;D
Yanlızlık
                    Hayatın
                                      Bir
                                              Parçasıdır......

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
    • Profili Görüntüle
dostoyevski-suç ve ceza - gerçekden çok güzel bi kitap (daha yarısındayım ama :P) tavsiye ederim . anladığım kadarıyla bi gencin hayatını anlatıo ,hayatındaki felaketleri filan vb. şeyler ;D

Bi gencin hayatını anlatan pek çok kitap var, suç ve cezayı bunlardan biri saymak dostoyevskiye saygısızlık olur bence. Raskalnikov (yada böle bişidi) adlı karakterimizin başından geçen olaylardan çok bu olaylardan nasıl etkilendiği, olayların ruhunda bıraktığı izler, kişinin ruhen, düşünsel olarak değişimi süper betimlemelerle sergileniyor suç ve ceza'da.

Çevrimdışı Neases

• 944
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
Melez Prensi Tekrar okumaktayım şu anda sizin FYBSleriniz için :D (daha ayrıntılı bilgi yok)

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
Edgar Allan Poe~Bütün şiirleri
Çeviri bir şiir kitabı ne kadar iyi olabilirse bu da o kadar iyi diyebilirim.Şairin tarzı harika ama dediğim gibi çeviri olduğu için "kafiye-redif insanlarına" göre değil :D

too much sugar 
tb