Kayıt Ol

Hangi Kitabı Okuyorsunuz ve Eleştiriniz

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
Özgürlük Hapishanesi // Michael Ende
M.E.'nin diğer kitaplarından çok daha farklı bir anlatıma sahip bir kitap olmasına karşın güzel bir kitap.

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
A Storm of Swords - George R.R. Martin

İlk kitabını Türkçe okumuştum. Keşke diğer kitaplarıda Türkçe'ye çevrilseydi... Çok güzel bir seri ancak dili beni biraz zorluyor.
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Bu arada "Açlık Oyunları"nın yeni baskılarında, zaman eki geçmiş zaman olarak değiştirilmiş. Ben de şimdiki zaman ile anlatımdan epey rahatsızdım. Her ne kadar güzel bir yenilik olsa da, kendimi kandırılmış hissediyorum!

Çevrimdışı deanna

• **
  • 324
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Bu arada "Açlık Oyunları"nı yeni baskılarında, zaman eki geçmiş zaman olarak değiştirilmiş. Ben de şimdiki zaman ile anlatımdan epey rahatsızdım. Her ne kadar güzel bir yenilik olsa da, kendimi kandırılmış hissediyorum!

İyi güzel etmişler de.. Bunu okuduktan sonra öğrenmek hiçte hoş olmadı. Cidden kandırılmış hissettim bende.

.

• **
  • 114
  • Rom: 0
  • Gölgede yürümeyi sevenler için...
    • Profili Görüntüle
Bu arada "Açlık Oyunları"nı yeni baskılarında, zaman eki geçmiş zaman olarak değiştirilmiş. Ben de şimdiki zaman ile anlatımdan epey rahatsızdım. Her ne kadar güzel bir yenilik olsa da, kendimi kandırılmış hissediyorum!

İnanmıyorum gerçekten! Ya ben o kitabı çok eleştirdim. İlk kitabını 15 TL vermiş ve çok pişman olmuştum. Hatta iki kitabı için bir eleştiri yazısı hazırlamıştım. İlk ağızdan yazılan yazıları pek beğenmesem de şuan okuduğum kitapta sorun olmuyor. Belki de olimpuslularda kahramanımızın 12 yaşında olmasındandır.

İşin özü 3. şahıs ile yazılması çok isabetli olmuş lakin ben hala aynı fikirdeyim. Amerikan - Rus karışımı eski filmleri toplamını bir kızın üzerine yüklenmiş aşk bilmecesi hatta çok belirgin iç karmaşa ve bilim kurgu ögeleri taşıyan ve tam olarak hayal dünyasını aralayamayan bir yapıt. 

Okumak isteyenlerin iştahını kaçırmayayım, beğenen çok arkadaşım var.
Okuyanların yorumunu merak ediyorum. Acaba siz nasıl buldunuz?

Her yeni kopuş düşüş gibi gözükse de, toprağa düşen yeni bir umuttur aslında . Yeter ki siz, onu sulayıp filizlenmesine izin verin...

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Şöyle de bir incelememiz varmış portalımızda. Ben sevmiş idim kitabı, ama devam etmeye fırsat bulamadım seriye. :)

Çevrimdışı deanna

• **
  • 324
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
Ben beğendim açıkcası - yani şu ilk kitaptaki şimdiki zamanla yazılma kısmı hariç - ve o DarLy Opus'un hazırladığı yazı da güzel onu okuyup karar verebilirsiniz.

.

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
Utana sıkılada olsa" Sofie'nin Dünyası"

Henüz başladım 60 küsürlerdeyim, beklediğimin aksine çok iyi gidiyor. Liselerde ki felsefe dersinde görülen konuların neredeyse aynısı anlatılıyor. Ama kullanılan dil akıcı ve sade. İnsanı sıkmıyor. Eğer Sofie'yi dışarı atarsak Sofie'nin dünyası iyi bir kitap.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
    • Profili Görüntüle
Sofie sürükleyiciliği sağlıyor aslında başlarda olmasın da şöyle adam gibi dinleyelim diyorsunuz da kitabın bitmtesi biraz uzun sürdüğü için (Çok kişiye sorup anket yaptım, ortalama 5 ay :P) sonlarda Sofie'nin hikayesi de ilgi çekici bir hal almaya başlıyor, Puslu Kıtalar Atlasıyla beraber gelinirse eğer son kısımlara epey bir şaşkınlık hissi bile yaratabiliyor :D
try again fail again fail better

Çevrimdışı diana

• 513
  • Rom: 16
    • Profili Görüntüle
Bildiirge-Gemma Malley
Biraz kısa bir kitap.Ama vermeye çalıştığı mesaj güzel.

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Maalesef yaklaşık 1 aydan beri AV daha 300'deyim.

Çevrimdışı Cerima

• **
  • 57
    • Profili Görüntüle
Therese Raquin'i yeni bitirdim. Çok fazla durum işlemesi beni sıktı, ama genelde farklı ve güzel bir konuyu işlediği için beğendim. Godot'yu Beklerken'e başlayacağım.
...
Gerçekten gittin mi?
Hayır diyor kalbim... İçimdesin.
Hala bendesin, belki de bensin.

# Bana ait bir şiirden bir parça. (:

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
William Gibson - Sanal Işık

Çok karmaşık bir anlatım tarzı var yada çevirisi çok berbat...
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
David Eddings - Büyücüler Kraliçesi

Vohouuu ya ben hiç bi kitabı okurken yerimden hoplamadım yaa :D çok güzel daha henüz kitabı bitiremedim ilk kitapta olduğu gibi yine pek vakit ayıramıyorum ama süper !!

Çevrimdışı diana

• 513
  • Rom: 16
    • Profili Görüntüle
Kebikeç-Devrim Kodacı
Yazar çok fazla karmaşık sözcük kullanmış.Ama anlatım bakımından iyi bir kitap.