Kayıt Ol

Marşandiz Fanzin

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Marşandiz Fanzin Yayında
« Yanıtla #15 : 19 Mayıs 2013, 23:52:43 »
Ordu'da yaşıyorum, mümkün olur mu buraya da gelmesi?

Gelecek günlerde ikinci baskıya geçiyoruz. Bir şekilde ulaştırmaya çalışırız tabii. Daha sonra detaylı olarak konuşalım lütfen. :)

Çevrimdışı Bengü

• **
  • 305
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 24 Mayıs 2013, 19:34:24 »
İmge Kitabevi ve Mephisto Kitabevi'nde kalmayan ama son anda Kafe 26 A'ya gidip bulduğumuz Marşandiz Fanzin şu an karşımda duruyor. Evet, ilk fırsatta okunacak. Tüm makinistlerin ve emeği geçenlerin ellerine sağlık.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 24 Mayıs 2013, 22:46:50 »
İmge Kitabevi ve Mephisto Kitabevi'nde kalmayan ama son anda Kafe 26 A'ya gidip bulduğumuz Marşandiz Fanzin şu an karşımda duruyor. Evet, ilk fırsatta okunacak. Tüm makinistlerin ve emeği geçenlerin ellerine sağlık.

Tam da bugün tekrar dağıtıma çıkmıştık. Sanıyorum bizden hemen sonra 26/A'ya gittiniz. Bir hafta içinde İmge Kitabevi dışında her yerde yenilenecek. Artık Akmar Pasajı'nda Sosyal Kitabevi'nde de var.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #18 : 25 Mayıs 2013, 01:46:26 »
Tam da bugün tekrar dağıtıma çıkmıştık. Sanıyorum bizden hemen sonra 26/A'ya gittiniz. Bir hafta içinde İmge Kitabevi dışında her yerde yenilenecek. Artık Akmar Pasajı'nda Sosyal Kitabevi'nde de var.

Evet, biz 26/A'ya gittiğimizde biraz önce bırakmış olduğunuzu söylediler. Biz de 4 tane aldık çıktık. 2.baskıya gitmesi de sevindirici tabii. Yolunuz açık olsun!

Çevrimdışı Logatti

• *
  • 29
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 28 Mayıs 2013, 17:32:23 »
Tahminimce, Diyarbakır'dan sizlere ulaşmam imkansız. Eğer öyleyse benim için bir şeyler yapmanızı istesem umarım çok olmam. Izmir'de yaşayan tanıdıklar aracılığıyla sizlere ulaşsam, eğer kabul ederseniz adresi onlardan alıp sizlere vereyim.
Hayallerinin peşinde koşan yalnız bir kuzgunum ben.
Sadece göklerde yaşayan.
Bazen kanat çırparım sonsuzluğa.
Ama şimdi şarap zamanı.
Tek bir amaca açılır kanatlarım.
Ölüme.

Selam olsun sana Kayıp Rıhtım

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #20 : 28 Mayıs 2013, 19:46:42 »
İzmir'deki kitapçılara çok yakında göndereceğiz. Tanıdıklarınız duyuracağımız kitapçılardan Marşandiz'e ulaşabilir. :)

Çevrimdışı Logatti

• *
  • 29
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 28 Mayıs 2013, 22:32:58 »
Çok teşekkürler.
Hayallerinin peşinde koşan yalnız bir kuzgunum ben.
Sadece göklerde yaşayan.
Bazen kanat çırparım sonsuzluğa.
Ama şimdi şarap zamanı.
Tek bir amaca açılır kanatlarım.
Ölüme.

Selam olsun sana Kayıp Rıhtım

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Marşandiz Fanzin #2: “Munganya”
« Yanıtla #22 : 06 Ağustos 2013, 19:30:30 »

Gerçeklerle arası iyi olmayan edebiyat fanzini “Marşandiz”in Ağustos – Eylül 2013 sayısı çıktı! Nusret Mungan’ı ve Munganya’yı konu edinen makinistler, bu defa daha kalabalık.

Alıntı
“Bu sayıda, burada Munganya var olacak. Hayallerimizin ülkesine yıllardır aradığımız kaybetmişliklerimizin vücutlaştığı bir dede kral olacak. Torunlarına tahtalardan kılıçlar, ölümsüzlüklerden şiirler, nehirlerden kitap ayraçları, gün batımlarından şakalar, zürafalardan gece lambaları, tirenlerden varolmayan umuda yolculuklar yapacak.”

İkinci sayının Lokomotif yazısına buradan ulaşabilirsiniz. Fanzinin dağıtımınaysa yine Kadıköy’den başlandı. Şu an için Kadıköy Mephisto, Kafe 26 A ve Sosyal Kitabevi’nden ulaşılabilen Marşandiz’in dağıtım bilgileri ve daha fazlasına buradan ulaşabilirsiniz.

Marşandiz, gerçeklere zarar vermeye devam ediyor. Çünkü onlar, izledikleri tüm çizgi filmlerin ilk bölümlerini hatırlıyorlar!

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Marşandiz Fanzin
« Yanıtla #23 : 29 Eylül 2013, 19:54:25 »
Üçüncü sayımızın hazırlıklarını sürdürüyoruz. Elimizde kalan son 2. sayıları Taksim ve Kadıköy'deki noktalarımıza bıraktık, duyuralım istedim.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Marşandiz Fanzin #3 Raflarda
« Yanıtla #24 : 28 Ekim 2013, 00:15:44 »

Daha önce 1. ve 2. sayısını duyurduğumuz Marşandiz Fanzin’in Ekim – Kasım 2013, 3. sayısı raflardaki yerini aldı. Tanıtım bülteni şöyle:

Gerçeklere arası iyi olmayan edebiyat fanzini Marşandiz’in üçüncü sayısı raflarda! Bu sayıda yer alan eserler şu şekilde:

Şiir:

Zıvan Eyleyen – Güzel Avrat Otunun Keşfi
Can Karatek – Yok İnsaf Yok İnsaf
Asılmışlar İçin Rakenrol – Rahman Yıldız
Müge Asan’a – Özgür Asan
Kavvali – Kaan Koç

Çizgi Öykü:

Onur Sekmen – Güzel Rory

Öykü:

A. Orçun Can – Rutin
Onur Altan – Duvara mı Karşı, Duvar mı Bize Karşı?
Onur Selamet – Gedikli Girdapları Kokusuz Plaklarla Besledim
Özgürcan Uzunyaşa – Cadı Kazanında İyi İnsanlar

Şu an İstanbul’da Kadıköy ve Taksim’deki tüm noktalarından fanzine ulaşabilmeniz mümkün. Marşandiz’in dağıtım noktalarına buradan bakabilirsiniz.  Fanzin çok yakında diğer şehirlerde de raflarda yerini alacak!

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Marşandiz Fanzin #4 Çıktı
« Yanıtla #25 : 30 Ocak 2014, 20:41:07 »

Gerçeklerle arası iyi olmayan edebiyat fanzini Marşandiz’in Ocak – Şubat 2014, 4. Sayısı çıktı!

Önsöz’den…

Alıntı
   …

Öyle ya, onlar otobiyografileri okumayı çok kolay öğrendiler; böylece biyografiler yazdılar, yazdırdılar. Oysa otobiyografileri yazmak anları yaşamaktan da zordu. Yazarlar zamanı dondurup yazdılar, bir pencere pervazındaki pervasız saksının bile duygularını anlattılar. Yalnızca öylesine yürümüşlerdi o sokaklarda. Ya da bir dairenin ziline basıp kaçmışlardı. O zil paragraflarca anlatıldı, o yavaşça titreşen ses, o koşuşturmacalar.

…

Fanzinde yer alan eserler şu şekilde:

Şiir:

Ömer C. Saroğlu – Roma Bahçesi
Orkun Destici – 5635
Can Karatek – YUM
Eren Okur – Birinci derece’den
İlker Saguj – Kroytberg siti kotsuba tor
Kaan Koç – Ezbere Nadya

Öykü:

Özgürcan Uzunyaşa – Birinci Kişinin Sessizliği
Emirhan Burak Aydın – Hilal-i Ahmer
Onur Selamet – Körkütük Yarasa Karası

İç Çizimler:

Emre Öksüz
Erman Karakaya
Gökhan Akbaba

Şu an İstanbul’da Kadıköy ve Taksim’deki tüm noktalarından fanzine ulaşabilmeniz mümkün. Marşandiz’in dağıtım noktalarına buradan bakabilirsiniz.  Fanzin çok yakında diğer şehirlerde de raflarda yerini alacak!

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Marşandiz Fanzin #5 Çıktı
« Yanıtla #26 : 12 Nisan 2014, 23:40:22 »

Gerçeklerle arası iyi olmayan edebiyat fanzini Marşandiz’in Nisan 2014 tarihli 5. sayısı çıktı!

“… Sizin gerçekliğinizi reddediyoruz. Kendi gerçekliğimizde bile öldürülebileceğimizin farkındayız, kahroluyoruz. Ve biliyoruz: ’yaşamak bir sanrı değilse öcalınmak gerektir.’”

Bu sayının kadrosu şöyle:

ŞİİR

“Kıt’a Sahanlık” – Faruk Gadamer

“Başkaldıran İnsan” – Kaan Koç

“Menemenci Abi Manifestosu” -

“Gül Bakayım” – Can Küçükoğlu

“Tekbir: Kırmızı” – Onur Bayrakçeken

“Boynu Bükük Küheylan” – Tuna K. Yakın

ÖYKÜ

“Yıldız Yağmurunda Bacak Araları” – Onur Selamet

“Birbirinize Yakışıyorsunuz” – Emirhan Burak Aydın

“Patlıcan Gibi” – S. Run

“Unutulan” – Ömer Can Saroğlu

İÇ ÇİZİMLER

Erman Karakaya
    Aslı Ekim
    Nil Müge Felekten

Makinistler

Can Karatek
    Emre Öksüz
    Onur Selamet
    Ömer C. Saroğlu
    Özgürcan Uzunyaşa

Marşandiz’in 5. sayısına Kadıköy ve Taksim’deki birçok kitapçıdan ulaşmanız mümkün. Dağıtım noktaları için buraya tıklayabilirsiniz.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Marşandiz Fanzin #6 Çıktı
« Yanıtla #27 : 04 Temmuz 2014, 22:31:24 »

Birinci yılını kutlayan Marşandiz Fanzin’in Temmuz 2014, 6. sayısı çıktı!

Tam bir sene önce tüm devletlerin yıkılması gerektiğini, sırf kendi ezikliğimizden kaynaklanan, çocuk psikolojisi içerisinde çözülmesi gerekirken bizim yüzsüzce edebiyata taşıdığımız kişisel problemlerimiz yüzünden söylemiştik. O günlerde sıkça gittiğimiz, ortak buluşma yerimiz derme çatma bir menemenciydi. Ortamdan beklenmeyen kasvetle edebiyatın bize derin gelen yakın sularına dalıp çıkıyorduk. Ekmeği batırdığımız yumurtanın berraklığında cami ezanını duyunca aklımıza türlü çocukluğumuz geliyordu. Kırılmış güven duygumuzun bizimle alay edişini anlamayıp cümlelerden medet umuyorduk. Bazen konuşurken kurduğumuz düzenli ve kurallı cümlenin uzunluğunu diğerleri fark etti mi diye onların yüz ifadelerine dikkat ediyorduk, kaçamak yapıyorduk.

Yağmurda ıslanırken eski bir kamyonetin kasasında bira içmeyi kendimize daha uygun görüyorduk. Zaten elimizden alınmasın diye gizli saklı beslediğimiz romantikliğimizi devletten de korumamız bu yüzden tutarlıydı. Ölürsek kahraman oluruz diye düşünürek kafamıza isabet edecek gaz kapsüllerinden medet umuşumuz bundandı. Ölmeyi hiç istemesek de hepimiz birer kez aklımızdan geçirdik.

Yaz gelince uzun yollara gitmeyi istedik. trenlerle gidelim istedik. Trenlerin kalkmadığı yerlere küfrettik. Küfrettikçe komik duruma düştük. Geceleri kumsalda yattığımız zamanlar üzerimize jandarmalar koştu, bizi düşman sandılar. Oysa günün büyük çoğunluğunu boş yere sırıtarak geçirip en fazla düşmanımızın sinirlerini bozabilecek denli kavgacıydık. Bombalanan, yanan, kahrolan dünyada toprağın kıymetini bahçedeki mandalina ağacının altında keşfettik. Küçük ve ufak bir odada The Beatles dinledik. Bu dinleyiş bize özgüydü.

Kaç kere kavga ettik kendimizle. Yetersiz geldiğini hissedince birbirimize sardık. Hâlâ kavgalıyız ve mutsuzuz. Çünkü içeri girdiğimizde ne matbaada ne de başka yerde bize sıcak bir hoş geldin çayı verilmiyor. Çünkü hâlâ otobüs şoförüyle aramızda bir sessizlik kuralı olduğunu biliyoruz. Biz bundan kaçıyoruz.

Rayından çıkmış dünyanın derinlerine seyahat eden tren makinistleriyiz. Dansımız marşandiz dansıdır. Şarkımız Winnie The Pooh’nun neşeli şarkısı. Biz bu dünyadan bir kerede şerefimizle geçmeyi şairane bulsak da çocukça bulmamaktayız. Bizim için çocuksu olmayan yavandır, aptalcadır. O yüzden yolculuklarımızın tek amacı, trenlere ilk binişimizdeki heyecanı ve macerayı tekrar tekrar yaşamaktır. Siz hâlâ şehrinizde demiryolu ulaşımının iptal edildiğini, trenlerin olmadığını zannediyor olabilirsiniz, bu önemli değil; trenimiz bilinen evrenin ve mikro kosmoslarımızın her deliğinden geçebilecek teknolojiye sahiptir. Yarın sabah sizi uyandıran, neşeli tren düdüğümüz olabilir!

Biz hâlâ izlediğimiz iyi filmlerin, dinlediğimiz iyi müziklerin etkisindeyiz. Dünyanın bizim dünyamız olduğuna inanmaya devam etmek istiyoruz. Bu dünyanın bizlere ait olduğunu, Winnie The Pooh dışındakilerin gerçek olmadığını düşünmek istiyoruz.
Pazar akşamı banyolarından yeni çıkmış gibi saf ve temiz kalbimizle, güneşin battığı ufka uzanan raylar bir gün bitene kadar dansımıza devam edeceğiz!

Marşandiz Fanzin: Bulunduğumuz noktadan bilinen evrenin sınırlarına!

Spoiler: Göster

Spoiler: Göster
ŞİİR

Nedâmetnâme – Kaan Koç
Hüzünadam – Onur Bayrakçeken
Şimdide Susmak – Can Küçükoğlu
Kopyalarım An Tutmadan – Can Karatek
Son Dördün – Ömer Kaçar

ÖYKÜ

Havuz Çok Uzaktı Ama Atlamamız Gerekti – Özgürcan Uzunyaşa
Mahallemizde Yeni Bir Şey Yok – Ömer Can Saroğlu
Fazla Düşünmek – Soner Üçkuşoğlu
Bandosuz Kulak Gezegeni – Onur Selamet
Şair Neco’yla Yazgülü – İrem Kulaber

İÇ ÇİZİMLER

Emre Öksüz

Makinistler

Can Karatek
Emre Öksüz
Onur Selamet
Ömer C. Saroğlu
Özgürcan Uzunyaşa

Kapaklar

Onur Sekmen

Dizgi

Nil Müge Felekten

Dağıtım Noktaları için buraya tıklayabilirsiniz.

Haber: Onur "DarLy OpuS" Selamet

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Marşandiz Fanzin #7 Çıktı
« Yanıtla #28 : 22 Kasım 2014, 18:30:34 »

Birinci yılını kutlayan Marşandiz’in Kasım 2014 tarihli 7. sayısı çıktı!

Marşandiz’in vagonlarında bu sayı:

ŞİİR
* Gagam – Can Karatek
* Uyku Hapları ve Gaz – Kaan Koç
* Esmeralda@ – Onur Bayrakçeken
* Temiz Bir Nefes – Ayşe Deniz Ünan
* Gecenin Penceresinden Sarkan – Mustafa Halil Aydın
* Gerçekten? Masalsız Bir Robota Yazılmış Şiir – Can Küçükoğlu

ÖYKÜ
* Hansel’in Mürekkepten Bir Dünyası Vardı – Onur Selamet
* Balçık Bahçe – İrem Kulaber
* Şapkalı Ev Yemekleri – Özgürcan Uzunyaşa
* Bahçe Çocukları – Hasan Basri Çiftçi
* Devran Dönerken – Ömer Can Saroğlu

İÇ ÇİZİMLER
(Öykü Sırasına Göre)
* Onur Akkiriş
* Aslı Ekim
* Gizem Malkoç
* Erman Karakaya
* Emre Öksüz

Kapak
* Emre Öksüz
* Aslı Ekim

Dizgi
* Nil Müge Felekten

Fanzinin dağıtım noktaları hakkındaki bilgiye haberin tamamından ulaşabilirsiniz.

Haber: Onur "DarLy OpuS" Selamet

Çevrimdışı kargasiz

• 428
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
Ynt: Marşandiz Fanzin
« Yanıtla #29 : 22 Mart 2015, 14:18:34 »

Gerçeklerle arası iyi olmayan edebiyat fanzini Marşandiz’in 8. sayısı Mart 2015 tarihiyle raflardakini yerini almaya başladı.

ŞİİR
A c ı K a y ı p – küçük İskender
En Eleman – Arif Erguvan
Huy – Fatih Kök
Boş Sırada Kan Lekesi – Şakir Özüdoğru
Geçemiyordum – Can Küçükoğlu
Patlicanlı Kanepe – Mehmet Can İnsperest
Hüp – Can Karatek
Getiri – İlker Saguj

ÖYKÜ
Aksak Karabasanların Zifir Makinesi – Onur SelametMarsandiz8
Dürümcü – Ömer Can Saroğlu
Raftaki Yumurtanın Tedirginliği – Özgürcan Uzunyaşa
İzdüşün – Afra Günil

İÇ ÇİZİMLER
Aslı Ekim
Erman Karakaya
Gizem Malkoç
Onur Akkiriş

Makinistler
Can Karatek
Emre Öksüz
Onur Selamet
Ömer Can Saroğlu
Özgürcan Uzunyaşa

Kapak
Onur Sekmen

Dizgi
Nil Müge Felekten

Haber: Onur "DarLy Opus" Selamet 

Dağıtım noktalarına haberin devamından ulaşabilirsiniz.