Kayıt Ol

Okumak İstiyorum da Okuyamıyorum Dediğiniz Kitaplar

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
Sizin yok mu acaba her istediğinizi okuyormusunuz?Zaman darlığı yada Kitabın ücretine göre para darlığı olmuyor mu?

Ben;
Ejderha Mızrağı'nı
Drizzt Do'Urden'in Maceralarını,
Zaman Çarkı'nı
Gediksavaşları Efsanesi'ni
Buz ve Ateş'in Şarkısı'nı
İblis Savaşları'nı
Vakıf Serisini
Amber Yıllıklarını
Yerdeniz Serisini
DiskDünya'yı
1602(Neil Gaiman)'ı ve
Roverandom(Tolkien)'i  okumak istiyorum.Ama daha çok sıra var.Aralarında okumadığım için çok şey kaçırdığım kitaplar çok galiba.

Edit:Nisan-Ekim kaç ay geçmiş? Daha Amber'la Gediksavaşlarını okuyamadım .Büyücü-Çırak'ı raflarda görüyorum ama bi türlü alamadım. Roverandom,Amber'ın ilk 2 kitabı da ilk nokta listemde onlarıda alamadım.

Edit 2: 1 Ocak 2012 bu mesajı geçen yıl yazmış durumdayım.Ve 2 çizik daha atıyorum bu listeye :D
Bitecek,Eninde sonunda bitecek bu liste. :)

Edit 3: 27 Ocak 2013 son editin üzerinden 1 yıl geçmiş. Bu listeden hiç bir şey okumadım. Bunu da zevklerimin değişmesine bağlıyorum. 2 sene önce bu mesajı atarken epik okumaya çok hevesliydim serileri de doldurmuşum buraya. Gediksavaşları ve İblissavaşları serilerini bu nedenle eliyorum listeden. Zaman Çarkı'nı hala okuyacağım ama zamanını bilmiyorum. DiskDünya'da ona keza. Amber ise listemin bayağı arkalarında. Yani bu mesaj bir 1 yıl daha edit görmeyecek gibi duruyor.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Okumak istiyorum da okuyamıyorum dediğiniz kitaplar
« Yanıtla #1 : 06 Nisan 2011, 19:33:06 »
Buz ve Ateş'in Şarkısı serisi için bekle :). Ülkemizde sadece ilk kitabı çevirldi (ve anlamsız bir biçimde ikiye bölünerek basıldı) ama çevirisi çok kötü. Şu an 1.kitaptan itibaren seri Epsilon Yayınevi tarafından çevriliyor.

Zaman Çarkı için herkesin engeli fiyatlarının öğrenci bütçemizi epey sarsması sanırım . Devasa boyutları ve aldığı övgüler ile iştah kabartsa da pek çoğumuzun fiyatıyla elini, içeriğiyle yüreğini yakıyor :D.

Hep dediğim gibi: "Ben öğrenciyim, akbil bassam?"

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Nisan 2011, 19:36:56 »
Nasıl haklısın...Alayım diye içim gidiyor ama %40 indirimlisi bile uçuk bir rakam olduğundan-birşey olmaz herhalde? 446 Lira-Elim gidemiyor.

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Nisan 2011, 19:55:32 »
Şu an en çok Amerikan Tanrıları'nı bekliyorum. Sadece ona konsantre oldum. Amerikan Tanrıları. Amerikan Tanrıları.

Onun dışında, Buz ve Ateş'in Şarkısı'nı Epsilon'un çevirmesini, Yerdeniz'i, Ejderha Mızrağı'nın devamını (İkizlerin Savaşı'nı okudum en son), Gediksavaşları'nın devamını (Gümüşdiken'de sıra) okumayı istiyorum.

Zaman Çarkı mı? Aman diyim. Akbile kaç taksit o?

Edit: Oha yazmayı unutmuşum. Şu an kitaplığımda duran ama yazın okumayı uygun gördüğüm -rahat kafayla okumak istiyorum- Yüzüklerin Efendisi tek cilt, Silmarillion, Hobbit, Hurin'in Çocukları, Sigurd ve Gudrun Efsanesi var. Bir de yine Tolkien'den Roverandom ve Tehlikeli Diyarlardan öyküler var.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #4 : 06 Nisan 2011, 20:14:23 »
zaman çarkı
dune serisi
savaş ve barış (gelecek yaz kesin)
dostoyevski eserleri (intihar oranını artırdığından korkuyorum desem yeridir)
günahyiyen (bulamıyorum)
karanlığın kahkahası (bulamıyorum)
rilke bütün eserleri (param yok alamıyorum)
sanatın öyküsü (çok kalın ve ağır gittiğim yere götüremiyorum (bu da gelecek yaz kesin))
mimarlığın öyküsü (teknik anlatım kısımlarını bir türlü bitiremedim, ayrıca boyutları çok büyük olduğundan gittiğim yere de götüremiyorum )
lovecraft eserleri (gece evde yalnız kalamadığımdan)
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı Alkol

• **
  • 51
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Nisan 2011, 21:34:23 »
Silmarillion'u okuyamıyorum bir türlü, gerçekten okumak istiyorum hatta 2-3 kere yeniden başladım okumaya çalıştım ama olmuyor. Cümlenin başı sonu belli değilken okuduğum şeyi anlayamıyorum bir türlü :/
There is no worse death than the end of hope.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #6 : 06 Nisan 2011, 22:48:30 »
Ölüm Kapısı ve Zaman Çarkı serilerini okumak istiyorum ben de. Ama hem vakit hem de nakit sıkıntısı çekiyorum. Özellikle Zaman Çarkı'nın fiyatı el yakıyor...
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #7 : 06 Nisan 2011, 22:52:13 »
Bakunin'in, Devlet ve Anarşi'sini bir türlü okuyamadım. Sürekli araya başka kitaplar giriyor.

« Yanıtla #8 : 07 Nisan 2011, 00:41:46 »
ejderha mızrağı "yeni çağın ejderhaları" olması gerekiyor adı sanırım. yeni bir çağın doğuşu , kasırganın günü kaosun bişey i idi.
neden okuyamıyorum. çünkü yeni bir çağın doğuşu piyasada yok. dolayısıyla kalan iki kitabıda almanın anlamı yok. elinde olupta satmak isteyen varsa iban numarasını göndersin.
ph'nglui mglw'nafh cthulhu r'lyeh wagh'nagl fhtagn

Çevrimdışı hatice63

• *
  • 20
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 07 Nisan 2011, 20:02:35 »
ejder kız vampir günlükleri serseri  :hömm: :klp :shrlock
Sen kurumuş yaprak olsan
Çıkmaz tozlu sokak olsan
Ölsen kuru toprak olsan
Yine seni seveceğim.. <3

Çevrimdışı Meczup

• *
  • 44
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 02 Mayıs 2011, 22:31:40 »
Okumak istediğim kitaplar listesi bayağı kabardı.Birazını belirteyim:

Hermann Hesse - Bozkırkurdu
Herman Hesse - Boncuk Oyunu
Stefan Zweig - Satranç
George Orwell - 1984
Gabrial Garcia Marguez - Yüzyıllık Yalnızlık
J.D.Salinger - Gönülçelen

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 02 Mayıs 2011, 23:02:53 »
J.D.Salinger - Gönülçelen

Gönülçelen'i okumadım ama duyduğuma göre Çavdar Tarlasında Çocuklar çevirisi aslına çok daha sadık ve başarılıymış. Açıkçası hiçbir falsosunu görmediğim bu baskıyı öneriyorum ben de. Gönülçelen, kitabın ingilizce aslından değil de Fransızca baskısından çevrilmiş bir çevirinin çevirisi imiş ayrıca. [kaynak: wikipedia

O eserin içinde yapılabilecek herhangi bir hatanın bir çok şeyi mahvedebileceğini düşünüyorum. O yüzden cesaret edemem sanırım Gönülçelen'i okumaya.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Meczup

• *
  • 44
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 02 Mayıs 2011, 23:13:28 »
Sahaflarda 1974 basımına rastladım.Eski basımlar ve yıpranmış sayfalar bana daha çekici geliyor,ama belirttiğin üzere "Çavdar Tarlasında Çocuklar" çevirisinin aslına daha sadık kaldığı hakkında bende duyumlar almıştım.Şayet alırsam yeni çevirisinden alacağım.Ama "Gönülçelen" ismi bir kitap için oldukça çekici. :)

Çevrimdışı Valheru

• **
  • 220
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 04 Ağustos 2011, 15:20:32 »
Zaman Çarkı'nı almamdam dolayı çok büyük bir darbe yiyen bütçem Ejderha Mızrağı veya Unutulmuş Diyarları kaldırmaz.Ne yapalım bütçenin iyileşmesini beklicez artık.
Böylece anlaşmamız yazıldı,böylece anlaşma yapıldı
Düşünce zamanın okudur,anılar asla solmaz.
İstenen verildi,bedel ödendi

Secret Cake

« Yanıtla #14 : 04 Ağustos 2011, 18:06:52 »
Yüzüklerin Efendisi'ni okumak istiyorum, hem de çok merak ediyorum. Ve bir de Unutulmuş Diyarlar