Kayıt Ol

Eleştiri ve Kritik

Çevrimdışı Rorvenath

• *
  • 20
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Eleştiri ve Kritik
« : 30 Eylül 2017, 12:34:41 »
Merhabalar; okuduğum, izlediğim tükettiğim içerikler üzerine konuşmayı, okumayı ve inceleme yapmaktan hoşlanıyorum. Bunun için büyük ihtimalle WordPress üzerinden küçük bir blog açmaya karar verdim. Sorum şu;
-Bunu yaparken nasıl bir yol izlemeyeliyim?
-İncelediğim içeriği güncel tüketmiş olmam ne derece önemli? Örneğin geçen yıl okuduğum bir kitabı eleştirmeli miyim?
-Kendimi bu konuda nasıl geliştirebilirim?
Ekstradan neler önerirsiniz ayrıca?

Teşekkürler.

Çevrimdışı milenya

• **
  • 260
  • Rom: 6
  • Belki de Tanrı bize inanmıyor!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Eleştiri ve Kritik
« Yanıtla #1 : 30 Eylül 2017, 13:45:53 »
Alıntı
-İncelediğim içeriği güncel tüketmiş olmam ne derece önemli?
Bence bloglar tarihin tozlu sayfalarında kendi takipçileriyle devinip git gide kaybolacak gibi duran bir ortam çünkü insanlar artık oturup bloglarda uzun uzun yazılar okumak yerine Twitter'da 140 karakteri okuyup geçmek istiyor. Blog açtınız, sevildiniz, bir şekilde takipçi elde ettiniz bu takipçi sayısının elliyi aşmayacağını düşünüyorum. Önerim blog yerine twitter, Instagram, youtube gibi hele ki ürün eleştirileri ise konu youtube'u denemenizi öneririm. Gazeteler, dergiler kanamaya başladı, gelecekte blogların yeri olmayacak bana göre. Bunu yapacak olursanız kendiniz için yapmayı göze alın.

Ama ürün eleştirisinde, eleştirilen şeyin o kişi tarafından kullanıldığını bilmek oldukça değerli. Kitabı okumadan nasıl eleştireceksiniz ya da tadını almadan bir gıdayı. Teknolojide bile mühendislik bilen insanlar tarafından bilgece yapılmış eleştirilerden sonra takipçisi bunun denendiğini görmek istiyor. Örneğin bir ekran kartı eleştiriyorsunuz, her şeyini tek bakışta çıkarabilirsiniz bundan önce onlarca ekran kartı incelediniz ama takipçi o koskoca bilgi yığınından sonra tek şey istiyor, "bilgisayara tak da performansını görelim," diyorlar.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Rorvenath

• *
  • 20
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Eleştiri ve Kritik
« Yanıtla #2 : 30 Eylül 2017, 14:34:38 »
Amacım yüksek takipçi sayılarına ulaşmak gibi durumlar değil. Çok insana erişebilmek de değil. Bir nevi fikirlerimi depolamak, yeri geldiğinde kolay erişmek. Hoşuma giden bir olay olan HTML-CSS ile harman yapmak.Pek tabi yazdığım yazının çok okunması hoşuma gider ancak bu ikincil, üçüncül önceliğim bile değil. Maalesef blog konseptinin son durumu konusunda tamamen haklısınız. Ama saydığınız sitelerin hiçbiri tam maksadıma ulaşmak için doğru yol değil. Tamame kamyon arkası yazıların paylaşıldığı gereksiz sayfalar barındırıyor Twitter ve Instagram. Zaten fonksiyonlarının benim amacım ile pek de alakası yok. YouTube 'da çok kaliteli içerik üreten kanallar mevcut ama video olayını sevmiyorum. Okumak-yazmak daha pratik ve kontrollü geliyor. Amacım para kazanmak ve popüler olmak olsa idi ilk başvuracağım mecra YouTube olurdu ama. Teşekkürler cevap için.