Kayıt Ol

Linkin Park

Çevrimdışı em_dan_rup

• 992
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Linkin Park
« : 05 Ocak 2008, 21:11:23 »
Grup Üyeleri 
Chester Bennington - Solist
Joe Hahn - DJ ve Direktör
Mike Shinoda - Vokal ve Gitar
Brad Delson - Gitar
Rob Bourdon - Bateri
Dave Farrell - Bas Gitar

Linkin Park, Kaliforniyalı bir rock müzik grubudur. 1996'da Xero adıyla kurulduğundan beri 50 milyondan fazla albüm satmayı ve iki Grammy ödülü kazanmayı başarmıştır. İlk albümleri Hybrid Theory ile büyük bir başarı kaydetmişlerdir ve 2005 yılında Gold CD ile bu başarıları belgelenmiştir.İkinci albümleri Meteora ile ise bu ünlerini devam ettirdiler ve Billboard 200'de ilk sırayı 2003'te aldılar. Bu başarıları onların albüm turneleri ve dernek konserlerini de başlatıyordu.

Meteora ve Hybrid Theory albümleri ile daha çok nu-metal bir tarz yakalayan grup, daha sonra, 2007 yılında çıkardıkları Minutes to Midnight ile bu türden uzaklaşmışlardır. Billboard 200 listesinde bu albümle yeniden ilk sırayı alarak piyasa sürülmesinin ilk haftasında bu listeye oturma başarısını göstermiştir.

Linkin Park kendi çıkardıkları bu albümlerin yanı sıra yaptıkları düetlerle de dikkat çekmişlerdir. Bunlardan en kayda değerleri Jay-Z ile yaptıkları düetlerdir.

Kurulduğu Yıllar (1996-2000) 

İlk başta Agura Lisesi öğrencisi üç gencin birlikte müzik yapmasından ibaret olan Linkin Park'ın asıl kurucuları Mike Shinoda, Brad Delson ve Rob Bourdon'dır. Liseden mezun olduktan sonra, Kaliforniyalı üçlü, yaptıkları müzikal performansları ciddi kılmaya karar verdiler ve gruplarına Joe Hahn, Dave Farrell ve Mark Wakefield'ı kattılar. Gruplarına da Xero ismini koydular. Kısıtlı olanaklara rağmen, Mike Shinoda'nın ev stüdyosunda kayıt yapmaya başladılar. Yapmaları muhtemel bir kayıt anlaşmasını yapamayınca grup içinde tartışmalar ve çalkantılar da başgösterdi. Birlikteliklerinin eksikliği sonucu Mark Wakefield gruptan ayrılmaya karar verdi ve Dave Farrell da Tasty Snax gibi gruplarla turne yapabilmek adına bunu düşünebilirdi

Mark'ın gidişinden sonra oluşan boşluğu doldurmak için geçen süre içerisinde, grup Chester Bennington'ın sesinden etkilendi ve onu gruba dahil etmeye karar verdi.

Albümleri
Xero Sampler Tape (1997)
Hybrid Theory EP (1999)
Hybrid Theory (2000)
Reanimation (2002)
Meteora (2003)
Collision Course (2004)
Minutes to Midnight (2007)

Geri mi dönücem :P

Çevrimdışı SeD

• 877
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: Linkin Park
« Yanıtla #1 : 05 Ocak 2008, 22:58:03 »
linkin park canım kuzum bidenem grubum 2 ayda nası sardıysam bu gruba harikalar ya hem rap hem rock mixer turntable felam harika yaa iyiki kurmuşlar çok makbule geçti yaa ;) ;D ;D chaz ın sesini çok seviyorum ve mr. hahn ın müzüğünü :D ve hepsinii :D

• 1512
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Ocak 2008, 23:49:14 »
Size şöyle diyim ölrüm LP ye ;D Çok seviyorum keratayı hatta onun için bana göre çok özel olan bi insanla kavga ettim ama çok saçmaydı nedenim şimdi anladım hayatın gerçeklerini falan :P işte öyle bişiler çok severim kerataları daha ayrıntılı bilgi için www. ... :P buyrun kulüplerde Linkin Park Fan Clup'a Lp seven herkesi bekleriz saygılarımlaaa ;D

Nessa

« Yanıtla #3 : 06 Ocak 2008, 16:09:39 »
Severim LP daha doğrusu sevilmez mi yani bi İstanbula gelseler konsere tam süper olucak işallah gelirler sağ ol bilgiler için harikalar :D

Çevrimdışı LinkinLady

• **
  • 258
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 09 Ocak 2008, 00:04:09 »
Nickimden de anlaşıldığı gibi LP hastasıyım! ;D Bilgiler çoğu kişinin işine yarayacaktır, saol Ruhsuz! (:
(Bu arada copy-paste yapmışsın, senin suçun değil ama LP rock değil nu-metal grubudur. Metal daha sert olur falan demeyin! Nu-metal böyle olur. ;) )

Çevrimdışı Neases

• 944
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
« Yanıtla #5 : 09 Ocak 2008, 14:23:27 »
Eskiden sevmezdim LP yi öyle çok fazla ama artık dinliyorum bazı şarkılarını da seviyorum falan hatta

Çevrimdışı Belgarion

• **
  • 286
  • Rom: 1
  • Life is only joke maybe we make it!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 09 Ocak 2008, 17:18:42 »
Linkin park beni metal müziğe ilgimi çeken gruptur süperdir D:

En güzelleri Numb,A Place For My Head,Crawling fln die uzar bu liste :D

Çok başarılı ama yeni albüm lazım :)

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 09 Ocak 2008, 17:24:56 »
ahhh işte buradaymış ;D (hiç aramadım desem yeridir) bu grup beni rock ve metal müziğe iten gruptur tabii arkadaşımın uğraşlarını saymazsak 8. sınıfa kadar Linkin Park dediklerinde anlamazdım ben... bi dinledikten sonra bırakamamıştım LPyi ahh ahh ne günlerdi... paylaşım için saol ;D

• 1512
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 10 Ocak 2008, 18:41:31 »
"LP rock değil nu-metal grubudur. Metal daha sert olur falan demeyin! Nu-metal böyle olur" ohhh Linkin Lady ağzını öpiyim o derece yani süper konuştun ;D

Çevrimdışı LinkinLady

• **
  • 258
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 10 Ocak 2008, 23:19:25 »
"LP rock değil nu-metal grubudur. Metal daha sert olur falan demeyin! Nu-metal böyle olur" ohhh LinkinLady ağzını öpiyim o derece yani süper konuştun ;D
Süper konuşurum ben 8) Bir konuşuyorum dillere destan oluyor yaw :P

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 10 Ocak 2008, 23:31:09 »
Nickimden de anlaşıldığı gibi LP hastasıyım! ;D Bilgiler çoğu kişinin işine yarayacaktır, saol Ruhsuz! (:
(Bu arada copy-paste yapmışsın, senin suçun değil ama LP rock değil nu-metal grubudur. Metal daha sert olur falan demeyin! Nu-metal böyle olur. ;) )
Kesinlikle, nu-metal ile rock sürekli karıştırılıyor zaten :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 12 Ocak 2008, 01:05:21 »
Evet Linkin Park bir nu metal grubudur, Limp Bizkit'e özenir, rap adı verilen çok sevgili(!) müzikle metal gibi has bir müziği karıştırarak ortaya hoş(!) şeyler çıkarır. Sonra lise gençleri aayy linkin parkk amaann tarzı bayılır biter. Bakar grup elemanları ünlenmeye başlıyor sonra slow şarkı çıkarırlar ki herkes dinlesin herkes alsın albümü. En ünlü grup oldu diye en iyi nu metal grubu ilan edilirler Korn'un pabucu dama atılır, tarihlere bakılmadan hiç Nu Metalin kurucusu Korn değil Linkin Park olur. Ahh şöhret sen nelere bedelsin...
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

• 1512
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 12 Ocak 2008, 20:44:01 »
Evet Linkin Park bir nu metal grubudur, Limp Bizkit'e özenir, rap adı verilen çok sevgili(!) müzikle metal gibi has bir müziği karıştırarak ortaya hoş(!) şeyler çıkarır. Sonra lise gençleri aayy linkin parkk amaann tarzı bayılır biter. Bakar grup elemanları ünlenmeye başlıyor sonra slow şarkı çıkarırlar ki herkes dinlesin herkes alsın albümü. En ünlü grup oldu diye en iyi nu metal grubu ilan edilirler Korn'un pabucu dama atılır, tarihlere bakılmadan hiç Nu Metalin kurucusu Korn değil Linkin Park olur. Ahh şöhret sen nelere bedelsin...

Iıımm burda koRn un papucunun dama atılmasında haklısın Nu Metalin babası koRn bu böyledir böyle kalıcak Limp Bizkit'e özendiği konusunda hiçbirşey söyleyemem yani çünkü iki grubuda çok fazla seviyorum ;D

Çevrimdışı SeD

• 877
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 12 Ocak 2008, 20:54:53 »
alay etmen gerekmiyo beenmiyosan beğenmiyorum de yani (!)<-- böle şeler yaparak ne dmeye çalışıyosun ??? hem o kadar iyi olmasalar bu kadar millet salak değilki onları tutsun demi alla alaa <.<

Çevrimdışı Amèlie

• 531
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 12 Ocak 2008, 21:02:54 »
Müzik konusunda takdire şayan bir insansın. :P Gayet haklısın bence. Ehem neyse ben de sevmiyorum. :P