Kayıt Ol

Marilyn Manson

Çevrimdışı simosopo

• **
  • 166
  • Rom: 0
  • anti-kayiprihtim
    • Profili Görüntüle
Marilyn Manson
« : 07 Temmuz 2008, 14:10:45 »

Marilyn Manson'ın kuruluşu 
Grup öncesi, Satan on Fire adlı bir grupta bas gitar çalar ve Mrs. Scabtree'de ise davul çalar. Bu gruplar da daha sonra grup elemanı olacak Twiggy Ramirez ile çalışmaktadır. 1989'da Marilyn Manson & Satan of Fire kurulur. Çıkardıkları başarılı demolar ile internet ve gazetecilik zamanındaki sağlam bağlantılarıyla hemencecik ün salan, sonrasında şarkı sözleri ile kitleleri kendi saflarına çeken Manson and the Spooky Kids, zaman içerisinde müzisyen değişiklikleri yapar. Sahada sürekli değişen insanlar bir anda grubun imajına dahil olup bir nevi mutasyon geçirirler. Tamamıyla sahne şovundan ibaret olduğu düşünülen Manson ailesi üyeleri yaşam tarzlarıyla da hep gündeme düşmesi bu zamana denk gelir. 1992'de grubun adı Marilyn Manson olarak kısaltılır.

Filmleri 
Manson ilk olarak David Lynch'in Kayıp Otoban filminde rol alır. Gözüktüğü diğer önemli filmler Asia Argento'nun The Heart Is Deceitful Above All Things ve Lucy Liu'nun başrolünde oynadığı Rise'dır. Manson, Michael Moore'un silahlanma karşıtı belgeseli Bowling For Columbine'da da görüşlerini açıklamıştır çünkü Columbine katliamının sorumlularından biri olarak Marilyn Manson gösterilmektedir. Manson Phantasmagoria: The Visions of Lewis Carroll adlı bir film çekip, başrol oynama planlarını açıklamıştır.

Kitap 
Üzerinde uzun süre çalıştığı otobiyografisi olan The Long Hard Road Out of Hell -ki hayat hikayesinin yanında kendi dizaynları da kitabın içerisinde yer almakta- basında yayılan dedikoduların aksine dinleyenleri kadar nefret edenlerden de çok ilgi gördü. Neil Strauss'un yardımlarıyla yazılan kitap 1998'de yayınlanmıştı.

Sanat 
Marilyn Manson 1999'da resim çizmeye de başlamıştı. Şarkı söylemekten çok resim yapmayı sevmiştir. The Golden Age Of Grotesque adındaki (grubun aynı isimde albümü de vardır) resim sergisini 2002'de açmıştır. Lest We Forget albümünün kapağındaki resim de Marilyn Manson tarafından çizilmiştir.Satanist denmişti burda halbuki bir röpartajında kendisi atheist olduğunu söleyip eğer şeytan diye birşey olsaydı kesinlikle bana tapardı şeklinde bir ifade bile kullanmıştır

alıntıdır.

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Marilyn Manson
« Yanıtla #1 : 07 Temmuz 2008, 14:15:33 »
Hareketlerinden iğreniyorum diyebilirim sanırım. Ha bi kaç şarkısını severim o ayrı. :P

Çevrimdışı Jejune

• 658
  • Rom: 1
  • *LucillaClarté'm. ~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Temmuz 2008, 14:39:53 »
kendisinden pek hoşlanmıyorum. :P yine de aynen hesna gibi sevdiğim şarkıları vardır ha arada dinlerim evet. :P

Çevrimdışı Hezarfen

• **
  • 389
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Temmuz 2008, 17:35:18 »
Şarkılarınıda sevmem .. hareketleride sırf dikkat çekmek üzerine kuruludur
rüya görmek nasıl bir anlıksa hayalde öyle bir anlıktır. rüyadan uyanmak nasıl bir şeyse hayal kurarken rahatsız edilmek öyle birşeydir.. Rüya nasıl gün içindeki düşünce yorgunluğunu zihinden atmanın yoluysa .. hayal de o düşüncelerin çöplüğe dönmesini engelleyen araçtır..  ~hezarfen

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Temmuz 2008, 18:20:52 »
Sadece this is the new shit, sweet dreams, fight song dinlenesidir, hareketlerine yorum yapmak istemiyorum... :P ama şu bir gerçek, özellikle kliplerinde dinlenesi pek bir şey yoktur, zaten insan izlerken iğrenip müziği bırakabiliyor... :D

Çevrimdışı Mls hp

• **
  • 236
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
    • Arda Turan.<3
« Yanıtla #5 : 16 Temmuz 2008, 18:54:21 »
5.snıftayken fln çok korkardım kendisinden ama zamanla yendm korkumu  :P pek sevmem hiç de dinlememdim belki bi gün dinlerim ama  :P :=)

Herkesin HayaLLeri Vardır,Ama Tanrı Sadece BazıLarımıza OnLarı GerçekLeştirecek Şansı Verir.

***ixir***

« Yanıtla #6 : 19 Temmuz 2008, 00:31:29 »
ben çook severim marilyni
 onu dinlemedn yapamam:S =)

Scarlet

« Yanıtla #7 : 22 Temmuz 2008, 20:54:35 »
Kendisinden tiksiniyorum biraz.
Duyduğuma göre bir konserinde sahneye civcivleri çıkarıp çivili ayakkabılarla katliam yapmış.
Sayabileceğim şeyler banlanma nedeni.. Ama sevmem. İtici bir insan..
Sweet Dreams, Eat Me Drink Me, Heart Shaped Glasses şarkılarını dinledim. Melodi var başka bişey yok sankim.. ;D

Çevrimdışı Arlinon

• 456
  • Rom: 14
  • Savaş ve Ateş
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 27 Temmuz 2008, 17:54:00 »
Kendisinden tiksiniyorum biraz.
Duyduğuma göre bir konserinde sahneye civcivleri çıkarıp çivili ayakkabılarla katliam yapmış.
Sayabileceğim şeyler banlanma nedeni.. Ama sevmem. İtici bir insan..
Sweet Dreams, Eat Me Drink Me, Heart Shaped Glasses şarkılarını dinledim. Melodi var başka bişey yok sankim.. ;D

Hıı sözleri anladınmı, üstünde düşündünmü? Aslında ne bariz, ironik şeyler yansıtıyorlardı...

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 30 Temmuz 2008, 16:36:48 »
Sweet Dreams şarkısının ne kadar az klavyesi olsada piyano kursana gittiğim yerde elektro hocasının ricası üzerine çalıcaktım ancak elektro konseri suya düştü neyse.. Sırf çalıcağım yerleri şarkıyı iyicene öğrenmek için defalarca dinlemiştim hoş şarkı tabi ama kendisini sevmem.. ;D

Çevrimdışı darkkb

• **
  • 73
  • WATER GUARDİAN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 02 Ağustos 2008, 11:57:17 »
bu ne yaw...:D manson u tabıkı bılıyorum ama ınsanmı canavarmı kadınmı erkekmı bır turlu cıkaramadım

Çevrimdışı Belgarion

• **
  • 286
  • Rom: 1
  • Life is only joke maybe we make it!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 02 Ağustos 2008, 14:21:07 »
mansonu severm tabiki şarkılarını :p

hareketlerine şeetmemek lazım pek yane :p

tainted love, this is the new shit, the nobodies, fight song , sweet dreams , beatiful people fln dinlerm üle

Çevrimdışı Rüya

• **
  • 226
  • ~ röya. *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 04 Ağustos 2008, 15:29:07 »
Manson ha =P Bi arkadaşım sayesinde ilk kez dinlemiştim =P Acayip bir önyargım vardı =P
Sweet Dreams ile başladım ve klibini izleme cesaretini göstermiştim ki albüm kapağı bile beni korkutmaya yetmişti. =P Adamcağıza acıdık Yiğitceğizim ilen =P Sonra işte dramatik sahneler yer aldı ardından falan =P Sweet Dreams cok hostu acıkcası =P Ama klibi öldürdü kusulması  bişi :P Tainted Love diğer deneyimim mi :P Dinlemiştim belli bi süre =P Görsellik ııh da müzik iyiydi =P

Çevrimdışı Ulysses

• *
  • 24
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 08 Ağustos 2008, 00:18:19 »
Bu adamın yaptığı türden şarkılar dinlemem ama Ses tonunu çok beyeniyorum. Bi sözü geldi aklıma, arkadaşım söylemişti. Şöyle demiş "Ben şeytana inanmıyorum. Çünkü şeytan diye bişey olsaydı bana tapardı."

Çevrimdışı SuicideKing

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 08 Ağustos 2008, 02:52:59 »
gayet sevdiğim bi kişiliktir  wallahi dinlemediğim zaman yoktur :D
Bu adamın yaptığı türden şarkılar dinlemem ama Ses tonunu çok beyeniyorum. Bi sözü geldi aklıma, arkadaşım söylemişti. Şöyle demiş "Ben şeytana inanmıyorum. Çünkü şeytan diye bişey olsaydı bana tapardı."
ben söylemiştim dimi :D