Kayıt Ol

Maroon 5

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
Maroon 5
« : 02 Şubat 2008, 13:50:17 »
Biyografi

Son zamanlarda adından sıklıkla söz ettiren genç bir topluluk Maroon 5... Liseli dört arkadaş; mikrofonda ve gitarda Adam Levine, tuşlu çalgılarda Jesse Carmichael, basta Mickey Madden ve davulda Ryan Dusick 90’lı yılların ikinci yarısını 1995’te Los Angeles’da kurdukları "Kara’s Flowers" toplulugu çatısı altında modern rock tarzı müzik yaparak geçirdiler. Bağlı bulundukları Reprise şirketinin etiketiyle çıkan ilk çalışmaları "The Fourth World" özellikle genç müzikseverlerce beğeni kazandı.

1999 yılında Reprise’dan ayrıldılar ve James Valentine’in katılımıyla beşledikleri kadroya -belki de bir telif hakkı sorunu nedeniyle- uygun bir isim takındılar: Maroon 5. Levine ve liseli yol arkadaşları ilerleyen zaman içinde pek çok yerde çalarak tarzlarını oturtma anlamında önemli gelişmeler kaydettiler. Özellikle New York ve Los Angeles çevresinde yerel bir şöhret kazandılar.

Maroon 5, yerel şenlikler ve turnelerde çıktığı gösterilerden birinde bağımsız bir şirket olan Octone Plak’ın dikkatini çekmeyi başardı. Adam Levine önderliğindeki topluluğa bir teklif götürüldü. Maroon 5’in ilk albümü "Songs About Jane" bu teklifin sonrasındaki gelişmelerin bir özeti niteliğinde Ocak 2002’de raflardaki yerini aldı. Sonraki yaza kadar Maroon 5’in hayatında önemli bir değişiklik olmadı.
Popüler bir topluluk olunca eğlence dünyasının hemen her yerinde kendilerine yer bulabiliyorlar. Bunun son örneği de Örümcek Adam 2 filmi olacak. Peter Parker’ın sevgilisi Mary Jane (M.J.) için bir parçanın da Maroon 5’in "Songs About Jane" albümünden seçilmiş olması kimseyi şaşırtmadı tabi. Yapımcıların isteği üzerine albümün en çok tutan çalışması olan "This Love" parçasının Örümcek Adam için yapılan yeni versiyonunun heyecan verici olacağini söylüyor Levine. Günümüzün önemli yapımcılarından Kanye West ile birlikte New York "Hit Factory" stüdyolarında biraraya gelen topluluk üyeleri güzel şeyler ortaya çıkacağından emindi. Netekim ustaca yeniden uyarlanan şarkı beklenen başarıyı elde etti. Örümcek Adam 2’nin film müzikleri arasına girmesiyle ulaştığı dinleyici sayısı kısa sürede katlandı.

O sırada "Harder to Breathe" ve "This Love" 45’likler listesinde önemli başarılar kazanarak İlk 10’da kendine yer edindi. Geçtiğimiz 2004 ayında "Songs About Jane" platin plak kazandı. Üçüncü 45’lik "She Will Be Loved" ise aynı yılın Ağustos ayında müzikseverlerin beğenisine sunuldu. Bu parça da topluluğun iddialı parçalarından. Adam Levine bu konuda çok hassas: "James ile son dokunuşları yapıp şarkıyı bitirdiğimizde kendi kendime ’vay be’ dedim. ’Bu harika bir parça olacak. Bunamadıysam, çıldırmadıysam ve hayal görmüyorsam, karşımda şu ana kadar yazdığım en büyük şarkı duruyor.’"
Maroon 5 aynı zamanda çektiği kliplerle de adından söz ettirmeyi başardı. Topluluğun menajeri yaptığı açıklamada gelecekte çekilecek kliplerin de aynı çizgide olacağını, izleyenlere keyif vermeye devam edeceğini söylüyor.

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Darkness

• 608
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Maroon 5
« Yanıtla #1 : 02 Şubat 2008, 19:27:41 »
She Will Be Loved - Sunday Morning

bu 2 sarkısını cok begenyrm  ;)

Çevrimdışı Apocalyptique

• **
  • 193
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Şubat 2008, 19:48:33 »
Adam'ın sohretın etkısıne kapılıp garıp bı hayat surdurmesı bazen grubun sarkılarından daha cok dıkkat cekıyormus =P Bıkac sarkısını severım fakat Antı-Slıp ozellıgımden dolayı sogudugum bı gruptur :P

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Şubat 2008, 18:00:46 »
Ben severim doğrusu bu grubu :P Özellikle She Will Be Loved :ole

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Spectre

• 632
  • Rom: 3
  • CatafaLque <3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Şubat 2008, 18:22:56 »
This Love bi de bikaç şarkısını daa beendm.

SağLam grup :P

Elımde yarına bırakacagım bırkac satır soz
Gozlerımden yuregımın tentesıne damlayan bırkac damla yas
Gıtmek dusundugumden de zormus bılıyorum
Ama elımden bırsey gelmezmıs bîcare gıdıyorum.
Ölecegımı bıle bıle o yola yuruyorum.. ~

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 11 Şubat 2008, 18:27:20 »
She will be loved ve This love 'ı cook severimm.=) Güzel grupturr  ;)

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 16 Şubat 2008, 12:47:56 »
Makes me Wonder dışında güzel bir şarkılarını bilmiyorum ben (=

Çevrimdışı Jejune

• 658
  • Rom: 1
  • *LucillaClarté'm. ~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 03 Temmuz 2008, 14:13:27 »
she will be loved, secret, this love parcalarını çokk sevdiğim, sevılesı grup..

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 09 Temmuz 2008, 13:57:24 »
Wake up Call ve This love bayılıyorum bu şarkılara :D çok hoşuma gittiler..

Çevrimdışı R

• **
  • 140
  • before twilight ,you must fly..you can be ash..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 09 Temmuz 2008, 18:49:43 »
yemek yaparken dinlerim bitek güzel oluyo:D

Çevrimdışı Elizabeth~

• **
  • 272
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 09 Temmuz 2008, 19:22:16 »
Bildiğim bir kaç şarkısı vardır (Makes me wonder,this love,wake up call vb.),ama hiçbir şarkısı She Will Be Loved kadar güzel değildir bence.Benim en sevdiğim yabancı şarkılardan biri She Will Be Loved... ;)

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Rom: 4
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 09 Temmuz 2008, 20:32:14 »
GüzeLdir ya =)
Çok olmasa da severim.
SağoL payLaşım için ^^

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 09 Temmuz 2008, 21:40:28 »
5 kişiler,grubun adı da Maroon Five.

İçimden 5 Moron demek geliyor :P

Çevrimdışı zuzu

• **
  • 110
  • in the twilight..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 23 Ağustos 2008, 00:45:45 »
Wake up call'u dinledikçe neşem yerine geliyor. :D  Sözleri süper zaten!
She will be loved, çok hoş ve romantik bir şarkı.
Ayrıca, Shrek soundtracki, Accidently in Love adlı şarkıları da çok güzel bence. Dinlerken sözlerini açıyorum, Maroon 5 ile düet yapıyoruz, süper oluyor!  ;D

Bunun dışında genel olarak yorum yapmak gerekirse, kaliteli, iyi bir grup olduğunu düşünüyorum. Ama vokalin sesi bazı şarkılarda kulak tırmalayıcı geliyor bana bilmiyorum  :P Fakat yine de sevdim bu grubu, şarkılarını.. :)
stranger things could never change my mind, i've got to take it on the other side..

Çevrimdışı SéDa ERéN

• **
  • 83
  • *WaiT Mé iN !NFéRNo~' Not Mé u'll waiT! ParasITé
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 25 Ağustos 2010, 14:43:07 »
rihannayla yaptıkları ft. çok güzeldi if i never see your face again.. ama adamın sesi garip biraz :D

NoBody BUt ME caN NOT PlaY WIth My BRAIn ANYMORE!..