Kayıt Ol

Mazzy Star

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Mazzy Star
« : 23 Temmuz 2009, 00:24:26 »

Eğer saykodelik müziğin 90’ların post-punk akımında bir yeri varsa, Mazzy Star bu etkinin en güçlü reankarnasyonu sayılabilir. Fakat bu, The Jefferson Airplane veya The Grateful Dead’i sevenler Mazzy Star’ı kendilerine yakın bulurlar anlamına gelmiyor.Mazzy Star, The Doors’un ve The Velvet Underground’un uzatılmış parçalarındaki saykodelik atmosferin en karanlık çehresini tercih etmiştir. Grubun donuk gitar melodileri ve yakınma yüklü folk-vari derlemeleri, 90’ların asosyal karakterli atmosferine yayılmış durumdaydı. Lakin Mazzy Star’ın müzikal yapısının, saykadelik tavrın keyif verici maddeler tarafından beslenen yönünü çağrıştırdığı düşünülebilir.

Her ne kadar Mazzy Star bilindik anlamıyla tam bir grup olarak tanımlansa da, temel olarak gitarist David Roback ve solist Hope Sanoval’dan oluşmaktadır. Onlara yardımcı müzisyenler eşlik etmektedir. Roback, The Rain Parade ve Opal’la birlikte underground tarihinde uzun bir ‘övünme’ dönemi yaşamıştı. Daha sonra, Sandoval’ın bir folk düet çalışması (Going Home) için kaydettiği kasedini dinledi ve yolları kesişti. (Roback’ın bu olayın hemen ardından hazırladığı The Going Home albümü piyasaya sürülmemiştir.) Sandoval, Opal’ın son turnesinde Kendra Smith’in yerine geçti.

Last Fm.

Şimdi bu grup için ne söylenir bilmiyorum ben. Benim ölürken çalsın dediğim şarkılar vardı önceden. Sonra bunlarla tanıştım, dedim sadece sizin için bi kaç kere daha ölebilirim. Daha yeni yeni tanışıp birbirimize ısınıyo olsak da içimdeki büyük Mazzy Star sevgisi kalıcı, biliyorum. Dinleyin ölmeden. Ya da ölürken işte her neyse.

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
Ynt: Mazzy Star
« Yanıtla #1 : 23 Temmuz 2009, 00:44:20 »
Ne yazsam bilemedim, heyecan yaptım falan. Bi albümleri var, sende de var artık evet :P. Bunalımlıyken dinlerseniz intihara kadar yolu vardır derim. İçerken güzel gider derim. Bunu bana tanıtan arkadaşın yorumu da daha farklıydı ama muhtemelen sansüre uğrucaktır. Ayıp falan diye, bende kalsın. Dinleyin falan işte.

too much sugar 
tb