Kayıt Ol

son kitap içeriği hakkındaki tahminlerimiz../yeni süvari, son nasıl vs.

Çevrimdışı sinevina

• *
  • 4
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
1- kehanet

bence solembum'un kehanetleri senaryoya hakim olacak ve tabii angela'nın falı..
brisingr'da paolini'nin kasten yaptığını düşündüğüm iki hatırlatma var.ra'zac ve feinster'daki askerlerden biri alagaesia'dan git ve dönme demişti. angela da bir daha alageaesia'ya gelemeyeceğini söylemişti.
şimdi ruhlar dehlizine bakalım. eragon bu soruyu sorduğunda böyle bir yerin alagaesia'da olmadığı söylenmişti. bu ikisini birleştirirsek belki de ruhlar dehlizi alagaesia sınırlarının dışındadır. zaten eragon da sınırların ötesinde nelerin olduğunu, elflerin nerede geldiklerini falan merak ediyordu. belki rhunön bir şeyler biliyordur, ne de olsa inanılmaz yaşlı.
ruhlar dehliziyle ilgili kehanette "çaresiz kaldığında ve yenilmiş gibi göründüğünde" ifadesi var. bu, eragon'un sırınırların dışına zorla itildiğini de gösteriyor olabilir.
ruhlar dehlizi hakkında şöyle düşünüyorum: sınırların dışındaki ejderhaların eldunari'lerinin olduğu yer. ejderhalar elflerle anlaşma yaptı ama yabani ejderhaların da olduğunu unutmayalım.belki de yabani ejderhalar sınırların ötesine gitti ve orada yaşadı sonra da eldunarilerini ruhlar dehlizine sakladı. buda 4.kitabın isminin eldunari olabileceğinin ipucusu olabilir.
gözden kaçan bir nokta, fanghur'lar. ejderha benzeri ama daha az zeki ve daha küçük yaratıklar,beor dağlarına özgüdür.fanghur'larla eragon konuşur ve belki yardımları dokunabilir. beor dağlarının sınırlara yakın olduğunu belirtmekte fayda var. ayrıca bilmem fark ettiniz mi, alagaesia kabaca türkiye'ye benziyor. du weldenvarden karadeniz'i, batıdaki deniz ege'yi, doğudaki az ağaçlı dağlık bölgelerde bizim doğumuzu anımsatıyor, belki de paolini türkiye'den ilham almıştır.
ayrıca haritada hedarth adlı biryer var. belki de oradakiler sınır konşularıyla ilgili bir şeyler biliyorlardır.

2- yeni süvari/süvariler

son yumurtanın renginin yeşil olması olası.tamerlein'de yeşil ayrıca. hem dikkat ederseniz rhunön eragon'un bulduğu parlak metalden birkaç süvari kılıcı çıkabileceğinden bahsetmişti.ayrıca saphira mavi ve ateşi de mavi olabiliyor. thorn kırmızı ve ateşi de kırmızı. ateş, yeşil rengine de bürünebildiği için yeşil bir ejderha neden olmasın? yeşil deyince ellesmera geliyor aklıma, ellesmera'daki iki elf çocuğun nasıl vurgulandığını hatırlayın. üstelik ikizlerden biri erkek biri kız. dolayısıyla herkesin kız süvari isteği de gerçekleşebilir. tabii elva da olabilir. nasuada onun imparatorluğa karşı tehdit olduğunu söylemişti, eragon onu kutsadı ve nedense saphira da onu kutsadı.saphira'nın büyüsü onun bir ejderha süvarisi olacağından dolayı olmuş olabilir. ayrıca saphira'nın kutsaması onu dahi yaptı ve hızlı büyüttü. yeni yumurta çatlayana kadar o bir genç kız olabilir.yeteneği ve zekası ayrıca işareti onu süvari yapabilir. ayrıca laneti düzelince kötüleşmiş gibi davrandığı ve dolayısıyla süvari olursa acaba iyimi yoksa kötümü olacak heyecanını yaşatabilecek gibi görünüyor.eragon'dan nefret ettiğini ve saphira'ya senden nefret edebilirim ama sevebilirim de demesi de heyecan yaratıyor. bana kalırsa arya da bu iş için biçilmiş kaftan. büyüsü yeşil.zaten o bir elf ve ellesmera'da yaşadığı için ellesmera'da yeşil olduğundan bir bağlantı kurulabilir.ayrıca o bir dişi,bir shade katili, bir elf. üstelik saphira'nın yumurtasını 70 yıl taşıdığı için ejderhalar tarafından seçilmesi olası.roran ise bir başka olasılık, süvarilerle akrabalığı var.murtagh süvari olmadan önce büyüye ilgi duyuyordu.eragon murtagh'a büyüden bahsediyor ama murtagh yapamıyordu.aynı şey roran'da da oldu. taş kaldırmayı beceremiyordu. bu da onun bir süvari olabileceğinin göstergesi.alternatif olarak oromis'in bir akrabası da çıkabilir karşımıza.ayrıca, kediadamlara da dikkat etmekte fayda var.maud veya solembum da süvari olamaz mı?biliyorum çok düşük bir ihtimal ama kediadamların kitapta çok büyük bir etkisi var.solembum, kehanetiyle kitabın senaryosunu belirledi resmen, ama maud herhangi önemli bir şey yapmadı. belki o bir süvari olacaktır.zaten ellesmera'da yaşıyor ve elfleri temsil etme olasıulığı da var ve elf ikizlerle rhunön ün yanına da gelmişlerdi.bu arada angela'nın dahi ve sinsi oluşu onun bir kedi kadın olabileceğini anımsatıyor ama bu çok çok düşük bir ihtimal hatta bence o kedikadın değil. ama yine de nasuada'nın onda bir gariplik olduğunu sezmesi ve yaşını sorduğunda çok yaşlıyım ve sen yaşlılıkla görünümü karıştırıyorsun dediğini de hatırlatmakta fayda var. belki eragon rastgele gördüğü angela'nın hocasından da bir şeyler öğrenebilir.şimdi, buraya dikkat: yeşil ejderha için bir kılıç ve başka bir şehirde de farklı bir kılıç var, kayıp olan brom'un kılıcı ve oromis'in kılıcı var, ayrıca rhunön parlak metalden birkaç kılıç daha çıkabileceğini söylemişti.neden birden fazla süvari galbatorix'e meydan okuyacak olmasın? buda galbatorix'in eldunari'lerinden dolayı çok güçlü olmasını dengelemiş olur.kılıç var ama yumurta yok diyebilirsiniz, ama kim bilir? belki sınırların dışında da süvariler ve ejderha yumurtaları vardır. hem eğer orada da savaş yoksa belki inanılmaz yaşlı ve bilgili süvariler de olabilir.ya da alagaesia'daki ihtimallerimiz için birer yumurta olabilir.

arkadaşlar şimdilik tahminlerim bu kadar düşünmekten başım ağrıdı :D yeni tahminlerim olursa eklerim...

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
süvariler maud ya da solembum olamaz hele hele orik diyenlere sesleniyorum süvarilik anlaşması ejderhalar-elfler-insanlar arasında oldu.ve angela meselesine gelince bu hepimiz için bir sır.Triana'nın düşüncesinin aksine bence o çok güçlü bir büyücü.

Çevrimdışı Faqy

• *
  • 19
    • Profili Görüntüle
Rhünon parlak filiz'den birden çok kılıç yapabileceğini söylemiş olsada Eragon'a Brisingr'ı yaptırdığı gibi yeni süvari kim olacaksa onada aynı şekilde bir kılıç yapması bence abes kaçar sonuçta yeminler bu şekilde sürekli çiğnenirse yemin etmenin ne anlamı kalır ki ? yemini bozmadan yemin ettiğin konuyu yapabilmek için alternatif düşünceler üretmenin hoş olmadığını düşünüyorum yemin ettiysen arkasında duracaksın. Ve burada diğer fikrim meydana geliyor yumurta Roran'a çıkar Roran Tamerlein'ini kullanır olur biter. Yeni bir kılıçada gerek kalmaz. Daha sonra yeşil ejderha ile Saphira çiftleşebilir veya Galbatorix öldürülebilirse Murtagh'ın yemini bozulmuş olur bu şekilde Thorn ilede çiftleşebilir ama bence Murtagh'ında ölmesi daha iyi olacaktır ve Süvarilerinde tekrar kurulabileceğini sanmıyorum ama buda bir olasılık olabilir bilmiyorum karanlıkta kalmış çok nokta var elimize yeni bilgiler geçmeden aydınlatamayacağımız noktalar bunlar.

Çevrimdışı brisingr

• 655
    • Profili Görüntüle
Benim şimdi aklıma geldi acaba Paolini bizi şaşırtır ve bir süvarinin 2 ejderhası olmasını yazarsa bunu hiç düşünmemiştim öyle bir şey olursa gayet şaşırtıcı olur, öyle bir şey olmazsa da Roran'ın süvari olmasını bekliyorum. Aynı zamanda Eragon'un Murtagh'ın gerçek isminin bulup onu tekrar iyi tarafa yönlendirmesini bekliyorum, böylece 3 süvariye karşı bir Galbatorix olur.

Çevrimdışı Gedwesverdar

• **
  • 189
  • Bestrafe Mich
    • Profili Görüntüle
bence rhünon yeni bir kılıç yapmayacak ve bir ejderhanın iki süvarisi olabileceğini düşünmüyorum
Neden ki bu anlamsız yaradılış,
Yok olacaksa bir gün her yaratılmış?

Çevrimdışı brisingr

• 655
    • Profili Görüntüle
bence rhünon yeni bir kılıç yapmayacak ve bir ejderhanın iki süvarisi olabileceğini düşünmüyorum

Bir ejderhanın iki süvarisi değil zaten bir süvarinin iki ejderhası olabilir diye dedim.

Çevrimdışı eragon03-05

• *
  • 9
    • Profili Görüntüle
ters yazmıştır

Çevrimdışı Ectoras

• **
  • 167
  • Rom: 1
  • Düşsever...
    • Profili Görüntüle
1.5 yıl oldu kitap çıkmayınca soğuyor gibiyim...Hadi be paolini elinmi tutuldu kısa bir süre içinde yayımlanacak diyordun...Solembumun kehanetlerini ve yeni ejderhanın süvarisi kim olacak çok merak ediyorum...
İnanma, ceketim inanma
Kuşların söylediklerine;
Benim mahrem-i esrarım sensin.

İnanma, kuşlar bu yalanı
Her bahar söyler.
İnanma ceketim, inanma!

Çevrimdışı grikunduz

• **
  • 368
  • Rom: 6
  • Est solarus oth mithas
    • Profili Görüntüle
    • HayalGezer
Arkadaşlar güzel söylüyorsunuz da unuttuğunuz bir şey var ya yeni yumurtadan ejderha çıkmazsa ve yumurta çok büyük bir büyü ile kırılırsa. Tamam bunun imkansız olduğu söylenmişti ama Oromisin dediği gibi ejderhaların büyülerinin sınırları bilinmiyor. Ve genel fantastik kurgularda beklenmedik, olma ihtimali en düşük olayların, sık sık olduğunu görüyoruz. Diğer tahminlerim ise; Eragon ne zaman büyük bir şey yapsa çok büyük bedeller ödüyor karşılığında. Bence Galbatorix'i öldürürken bütün Du Weldenwarden ormanının yaşam gücünü emebilir, veya bir daha asla  Alagesia ya dönemeyeceği bir lanete maruz kalabilir. Bu arada sineivna kardeşi tebrik ediyorum çok güzel düşünmüş özelliklede ilenme(beddua) konusunda. Ama beddua da ki asıl kelime "git ve bir daha geri gelme" idi. Oraya da dikkat çekmek istiyorum. Ve evet bence Angelanın hocası işlere müdahale edecek. Artı olarak Eragonun gördüğü rüyalara dikkat edin gelecekten haber veriyor olabilir.

Çevrimdışı sürgünruh

• *
  • 14
    • Profili Görüntüle
bence yazarın türkiyeden ilham almış olasılığı pek yok gibi...

Çevrimdışı Raisor

• 793
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
Aslında bende Angela'nın öğretmeninin olaya müdahale edebileceğini düşünüyorum ne zamandır. Diğer yandan yumurta bir şekilde (nasıl bilmiyorum) biri için kırılır ve yeni bir ejderha süvarisi ortaya çıkarsa, dengeler altüst de olabilir. Eragon'un şimdilik Galbatorix'in eldurinlerini yok etmesi gerekiyor. Aksi takdirde onu asla yenemez.

Öte yandan Galbatorix Du Waldenverden'i de işgal edebilir.
Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.

Çevrimdışı mthn484

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
ya kitabın çıkması uzun sürünce bazı şeyler unutuluyor tamerlein neydi acaba

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
Tamerlein,Ellesmera'daki süvari kılıcıdır.Kitaptaki tabire göre ucu fazla sivri olmayıp,kesme ve yarma hareketleri için uygundur.