Kayıt Ol

Misery | Ölüm Kitabı

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Misery | Ölüm Kitabı
« : 17 Haziran 2009, 16:07:59 »
Misery | Ölüm Kitabı

Spoiler: Göster

Yapım: 1990 ~ ABD

Tür: Dram,  Gerilim,  Korku

Yönetmen: Rob Reiner

Senaryo: William Goldman

Senaryo (Kitap): Stephen King

Yapımcı: Rob Reiner,  Steve Nicolaides,  Andrew Scheinman,  Jeffrey Stott

Süre: 1 saat 47 dk

Yazar Paul Sheldon arabasının takla atarak yoldan çıkmasına neden olan kar fırtınasını hatırlamaktadır.Tek hatırladığı Annie Wilkes'in evinde gözlerini açması ve bu kadının kendisinin aşırı bir fanatiğ olduğu ve hayatının sonuna kadar onu kişisel tutsağı olarak alı koymasının farkına varmasıdır.

~

King'in Sadist adlı kitabından uyarlanan bu filmi aslında izlemeyi düşünmüyordum. Ama dün gece uykum kaçınca TNT'de (02.00'da olanı) izleme fırsatı buldum. Gerilim filmi olarak gerçekten çok başarılıydı. Kadının gidip gelen aklı ve yazarın yaşadıkları gerçekten iyi yansıtılmış. Ama yine de kitabını okumakta fayda var diye düşünüyorum.

Çevrimdışı darkguardian

• **
  • 183
  • Rom: 6
  • tırı vırı yapmaya gerek yok dimi
    • Profili Görüntüle
Ynt: Misery | Ölüm Kitabı
« Yanıtla #1 : 17 Haziran 2009, 18:05:13 »
dün izledim aman tanrım olamaz böyle bişey çok merak ediyorum bunu yazarken hangi ruh halindeydi
вєLuм ηaм aямσηтh, ηaм aямσηтh ωićтσяia
σηє daяк aFтєяησσηLiкє a Shadσw i FLєwтhяσuqh тhє яaiη тhaт FєLL Sićк wiтh Laмєηт
тσ тhiS hσuSє σF iηćєSт
Fσя whєη wє uηdяєSSєd вLaSphємiєS aqaiηSт ωєηuS wєяє яєηт тhσuqh a SiSтєя яємσωєd hєя whiтє вσdγ appяσωєd
тhє paяadє σF мγ hєaωєηLγ quєSтSγєт, aLL тσηquєS aяє ησт тяuє Sσмє aяє Fσякєd σя aSкєw Liкє aη uηćiωiL Sєяpєηт'S aт вєSт Fσя σuSтєd Fяσм єdєη i FauSтєd aLL яєaSση hσσк iη мσuтh Liкє Saiηт pєтєя paη тσ hauηт Faiяγ qяσωєS
aηd hσт ωiяqiη ćσωєS whєяє iη тhє pяσмiSćuσuS Swaм
i єLєćтєd LσωєяS aηd яєjєćтєd σтhєяS мaтhiSтяiSSєS тhaт dση'т qiωє a daмη

вuт Fσя тhσSє тhaт SтiLL dσ
мγ dєєp iηтєяєSт qяєw
тhє яiSє σF тhє тяuє pєηтaqяaм!

Blackthron Society

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
Ynt: Misery | Ölüm Kitabı
« Yanıtla #2 : 17 Ağustos 2009, 21:33:51 »
Kitabını okumak daha hayırlı derim. He ben üçüncü başlayışımda anca bitirdim o ayrı. Bi de bayaa sağlam uyarlanmıştır bana göre.

too much sugar 
tb