Kayıt Ol

Monster Rancher/Farm animeleri ve PS oyunları

Çevrimdışı yuno44907

• **
  • 127
  • Rom: -1
    • Profili Görüntüle
Monster Rancher/Farm animeleri ve PS oyunları
« : 22 Temmuz 2009, 19:46:07 »
Pokemon, digimon benzeri bir şey bu ama çok daha karanlık bir havası var. MOO adında bir diktatörün Dünya'yı ele geçirip insanları köleleştirme planları vardır. Pek çok monster'ı köleleştirip bu uğurda zorla savaştırır. Binlerce insanın katilidir bu açgözlü yaratık. İnsanlar ise büyük bir savaştan yeni çıkmış ve tüm teknolojilerini kaybetmişlerdir. Kimse MOOya karşı koyamaz. Sadece yedi tane aptal cesaretine sahip savaşçı MOO ile savaşmaya cesaret edebilir. Bu o yedi aptalın hikayesi.

Monsterların pokemonlardan farkları
Pokemonlar ölmez, monsterlar çok kolay ölür. Pokemon konuşamaz, monsterlar konuşur. Pokemonlar salaktır, bazı monsterlar insanlardan çok daha zeki olabilir. Pokemonlar ölümcül değildir, monsterlarsa çok ölümcüldür. Pokemonlar gelişir, monsterlar büyür ve güçlenir. En güçlü monster en güçsüzünden milyon kat güçlü olabilir.

Monster Rancher'ın oyunları ve animeleri pokemondan daha iyidir. 2 GBA, 2 PSX, 4 tane de PS2 oyunu filan vardır Monster Rancher'ın.

Monster Rancher 2 (PSX)
En iyi psx oyunudur. Oyunda 50 tür hayvan var. 250 tane melez tür var. 3 boyutlu. Bu hayvanların psikolojileri falan var. Bir hayvanda en çok 24 teknik olabilir. 6 teknikli hayvanlar da vardır. 6 attribute vardır, bunlar: Ski=hit, Spd=felee ve güzel eşya bulma ihtimali, pow=güç, int=zeka, lif=dayanıklılık(güce zayıf), def=savunma (zekaya zayıf).

İşte pokemon gibi hayvan kapıştırmaca ama bu çok daha iyi ve karmaşık. Bunun animesi de pokemondan güzel.

youtube da videoları var.

Serinin en son altıncı oyunu olan EVO çıktı. PS3'e çıkmış sanırım. Monster Rancher her yönü ile pokemon'dan iyi.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
Ynt: Monster Rancher/Farm animeleri ve PS oyunları
« Yanıtla #1 : 23 Temmuz 2009, 02:17:47 »

Yönetmen: Hiroyuki YANO
Tür: Oyun, fantastik, macera
Bölüm Sayısı: 73
Yayım Tarihi: 17/4/1999 ile 25/3/2000 arası
Firma/Stüdyo: TBS, TMS Entertainment

11 yaşındaki Genki, “Monster Rancher” yarışmasında finale kalır ve finalde de başarılı olarak şampiyon olur. Bir gün okul dönüşü Genki, evde “Monster Rancher” şampiyonluğu ödülü olarak kendisine yeni “Monster Rancher 200X” CD-ROM oyununun gönderildiğini görür ile oynamaya başlar. Oyunun daha başında bir canavar yaratmaya çalışırken Genki kendisini “Monster Rancher” evreninde bulur. Bu sıradışı evrende Holly adındaki bir kız ve göz şeklindeki canavar Suezo kötü canavarlardan kaçarlarken birdenbire karşılarına Genki çıkar. Ne olduğunu anlayamayadan üçlü birlikte kaçmaya başlarlar. Holly, bütün canavarları kötü canavara dönüştüren Moo’nun egemenliği altına giren bu evrende canavarları eski şekline dönüştürebilecek tek şey olan Phoneix’in peşindedir ve Phoneix hakkında bildiği tek şey onun bir “Disk” içinde uyumakta olduğudur.

Digimon veya Pokemon ile olağan üstü benzerliklerinin olmasını eleştirmeyeceğim, itirazım ses aktörlerinin berbatlığına, sesini tamamen kapatmanız lazım serileri izlerken. Oyunlarına karşı bir ilgim olmadı şu son online çıkacak olan dışında. Onun da sadece Kore ve Çin'de çıkması bekleniyor.

Bölüm Listesi;
Spoiler: Göster
1 - In the Beginning
2 - I'm Mocchi!
3 - Guardian of the Disks
4 - Eternal Worm
5 - Tiger of the Wind
6 - Hare's Trick
7 - The Courageous Seven
8 - After the Rain
9 - The Iron Bird
10 - The Ruins' Secret
11 - Monol's Story
12 - Moo Revealed
13 - Pixie's Defeat
14 - Holly's Rescue
15 - A New Departure
16 - Underground Adventure
17 - Great Battle At Sea
18 - Suezo's Secret Weapon
19 - My Name Is Pixie
20 - The Mocchi Cannon
21 - Run, Tiger, Run!
22 - Don't Give Up, Ducken!
23 - Our Friend Henger Forever
24 - Warriors of the Ruins
25 - Undine's Lake
26 - Melcarba
27 - Tiger's Battle With Destiny
28 - Color Pandora, Guardian of the Forest
29 - Farewell, My Friend
30 - Baby Bossy
31 - Amusement Park Ruins
32 - Holly's Smile Is A Million Golds
33 - Battle in the Meadow
34 - The Town That Disappeared
35 - Battle with the Big Bad Four
36 - Eve's Night
37 - Holly's Happy Birthday
38 - Evil General Durahan's Challenge
39 - Good-bye Baku
40 - Secret of the Pendant Stone
41 - Tiger Meets His Match
42 - The Warriors From Outer Space
43 - Renocraft, Slayer in the Sand
44 - Magic Stone Mayhem
45 - Durahan Dies At Daybreak
46 - Jill's Icy Secret
47 - Tears
48 - Blue Skies
49 - Of War and Hate
50 - Return to Monster Rancher
51 - Quest For The Legend Cup
52 - Battle For The Rookie Cup
53 - Saved By A Hare
54 - Powerful Wonder Brothers
55 - Tiger and the Mandy Cup Challenge
56 - Disappearing Hare Line
57 - Lost At Sea: The Disappearance of the Mystery Disc
58 - 58. Bölüm
59 - Allan's Advice
60 - Winner's Cup: The Fickle Finger of Fate
61 - Pink Jam To The Rescue
62 - Ghost Encounters of the Pirate Kind
63 - Legend of the Great White Most
64 - Shogun the Mighty
65 - Brothers, In The Greatest Four
66 - Golem's Cook-Off
67 - Battling Granity
68 - Mum Mew Risks It All
69 - Legend Cup: Mocchi vs. Poritoka
70 - Legend Cup: Mocchi vs. Most
71 - Reunion
72 - The Final Battle
73 - 73. Bölüm

Oyunları:

PlayStation

* Monster Rancher
    * Monster Rancher 2
    * Monster Rancher Hop-A-Bout
    * Monster Rancher Battle Card: Episode II

Game Boy Color

* Monster Rancher Battle Card Game
    * Monster Rancher Explorer

PlayStation 2

* Monster Rancher 3
    * Monster Rancher 4
    * Monster Rancher EVO

Game Boy Advance

* Monster Rancher Advance
    * Monster Rancher Advance 2

Nintendo DS

* Kaite Shabette Hajimeyou!: Monster Farm DS
    * Monster Farm DS 2: Yomigaeru! Master Breeder Densetsu
Microsoft Windows

* Monster Farm Online *henüz çıkmadı ancak 2009 sonu beta olarak kullancılara sunulması bekleniyor.

Bu arada Yuno, lütfen başkalarının da okumasını arzuladığın bir şeyi tanıtacağında bunu lütfen tam olarak gerçekleştir ( http://www.kayiprihtim.org/forum/bolum-kurallarimiz-t2843.0.html )

Çevrimdışı yuno44907

• **
  • 127
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Temmuz 2009, 05:46:52 »
Oyunları ile ilgili, özellikle Monster Rancher 2 ile ilgili her türlü yardımı edebilirim. O oyunu tamamen bitirdim fakat save silindi. Eğer arkadaşlarınızınkilerle ile o yetiştirdiğiniz hayvanları kapıştırabiliyorsanız çok iyi oyun. Bunun dışında çok vakit alan ve bunaltan bir oyun. Oyun her yönü ile hüzünlü. Yani tanıdıklara haber salın onlar da oynasın. Sonra size gelirler kapışırsınız. ePSXe emulatörü edinip oyunu indirdinizmi bu iş tamamdır. Sonra her tür yardımı ben yaparım.

Nasıl buldun? Ben arıyorum hiç bulamadım oyun listesini.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #3 : 23 Temmuz 2009, 08:37:47 »
Sağ olsunlar wikipedia'ya yazmışlar  ;D

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #4 : 23 Temmuz 2009, 11:29:41 »
Sağ olsunlar wikipedia'ya yazmışlar  ;D

;D ;D

Eğlenceli bir animeye benziyor. Tanıtımdaki pozları bile Poke/Digimon karışımı gibi. :D Tanıtım için teşekkürler.

Ha bir de şuna takıldım:

Alıntı
Monsterların pokemonlardan farkları
Pokemonlar ölmez, monsterlar çok kolay ölür. Pokemon konuşamaz, monsterlar konuşur. Pokemonlar salaktır, bazı monsterlar insanlardan çok daha zeki olabilir. Pokemonlar ölümcül değildir, monsterlarsa çok ölümcüldür. Pokemonlar gelişir, monsterlar büyür ve güçlenir. En güçlü monster en güçsüzünden milyon kat güçlü olabilir.

Benim bildiğim Pokemonlar da ölebiliyor. Kedi Pokemon'u konuşa dabiliyordu. Son derece zeki Pokemonlar mevcuttur, hatta Ash'ın çoğu Pokemon'u zekilik abidesidir. Pokemonlar ölümcül değilse, Charizard su balesi yapan bir deniz ineği midir? Pokemonlar'ın evrimleri bir yana, onlar da evrim geçirmeden büyüyebilir ve güçlenebilir.

Az da olsa, benim Pokemon bilgim bu yönde. Sen o görüşe nasıl vardın anlayamadım. Tabii işin uzmanı bir açıklama getirirse daha da iyi olabilir. :)

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 23 Temmuz 2009, 11:53:36 »
Pokemon'dan farklarının büyük ve daha "suda yetişen plastik şeyler"e benzemeleri olduğunu düşündüm. Pokemonlar ölmez aslında Darly. Pokemon'un ilk oyunlarında Poke'nizi kaybettiğinizde "fainted" yazar. Bayılırlar hasar görürler yani. Tam olarak ölmezler.

Ayrıca pokemonların duyguları vardır. Zekidirler. Evrimin son aşamasındaki Pokemonlar ölümcüldür ve zekidirler. Hatta sinema filmlerinde de bahsi geçen "legendary" Pokemonlar efsanelerdeki Titanlarla karşılaştırılabilecek güçte ve zekadadırlar.

Konuşma meselesine gelince bu pokemonlar elbette konuşurlar, hem de sözcüklere ve seslere ihtiyaç duymadan! Miyav kendisi öğrenmiştir konuşmayı ve sen buna zeki değil diyorsun, şaşırtıcı :D

Bu karakterler Digimonlara benziyor daha çok. Oyunlarının da Pokemon GBA oyunlarının üç boyutluları olduğu izlenimine kapıldım, bilemiyorum.
try again fail again fail better

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #6 : 25 Temmuz 2009, 00:04:56 »
Oyunlarda öyle de, anime ve filmlerinde bence ölebiliteleri vardır yahu. Pikachu'nun kafasını kesseniz ölmez mi? :D

Çevrimdışı yuno44907

• **
  • 127
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 25 Temmuz 2009, 01:58:55 »
Çok kızdım şimdi. Meydanı boş bıraktık. Animeyi kim tamamen izledi. İkinci oyununu kim bitirdi. GBA oyununu kim oynadı. Cık cık cık. :rr Alın size güzel monster rancher resimleri.

Söylediğim gibi, animesi çok iyi. Yedi tane aptal dünyayı kurtarmaya çalışıyor. Dünyayı ele geçiren de MOO adında bir monster. Monsterları insanlar yapmış. Sonra MOO ile Phonix bütün teknolojiyi yok etmiş. İnsanlık tekrar orta çağa dönmüş.

Oyununda ise değişik idmanlarla hayvanımızın değişik yönlerini güçlendiriyoruz. Bu hayvan çok yorarsak hasta oluyor, bize küsüyor, idmanlardan kaçmaya başlıyor. Bazen de şımarırlar. Bazı hayvanlar kesinlikle güçsüz olur. Bazıları kendilerinden iki kat güçlü hayvanları sizin için döver. Gerçekten tavşanlar hayret vericidir ikinci oyunda. Asla da bir kato beslemeyin. Bunlar ayyaş kedilerdir.

Yeni teknikler öğrenmeleri için errantry'ye götürmeniz lazım. Hayvanlar doğal zorluklarla başa çıkabilirlerse ve teknik öğrenecek yaştalarsa öğrenirler. Çok teknik için zuum veya arrowhead alın. Onların çok tekniği olur. Bunları yetiştirince tekniği çok olmasını istediğiniz hayvanla birleştirin. Tekniklerin en çok yarısı o hayvana geçecektir.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #8 : 25 Temmuz 2009, 03:14:52 »
Bunun üzerine animenin ilk bölümünü indirdim. Türkçe -hatta İngilizce bile- alt yazı bulamadığım için, İngilizce dublajlı izlemek zorunda kaldım. İlk bölüm için hiç fena değildi. Ama eleman fazlasıyla Ash'e benziyor. :P Canavarlar da fena değildi. Bu arada yanılmıyorsam, bir de 'mavi renkli kurt' gördüm.

Eğlenceliydi. Ama oturup da 73 bölümü izleyebileceğimi sanmıyorum. :)

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #9 : 25 Temmuz 2009, 03:27:25 »
Animenin kendisi 5/10'luk bir seri gözümde tüm teknik ayrıntıları göz önünde bulundurunca, ki pokemondan önce vardı bu öyle ilginç bir ekleme yapmam gerek. Pokemon digimon ne mon olursa olsun her türlü monster+owner ıvır zıvırın karşıtıyım. Bir kere ne insan haklarına nede hayvan haklarına uygun (şaka yapmıyorum) bir canlıyı hapsetmeniz ve onunla eğlenmek adına horoz dövüştürür gibi bir başkası ile dövüştürmeniz eğitmeniz söz konusu. Çocuklara çok kötü fikirler veriyor. Animelerin hemen hiç birinin ne kadar kanlı/küfürlü/açık sahneli olduğu umrumda değil ancak izleyici kitlesinin 12-18 yaşının %90ını oluşturduğu serilerde böyle psikolojik etkileşimi değerlendirmemeleri beni endişelendiriyor. Türkiyede çocuklar gerizekalı oldukları için "ben charizardım" şeklinde kendini camlardan atarak ölmediler, sadece çok kolay etkilenilecek bir yaştaydılar.

Neyse bunlar bir kenarı ben oyunu oynamadım, oynamayı da düşünmüyorum (online olan dışında ki benim tüm online oyunlara zaafım vardır ona da el atabilirim) şu anda angarya bir tanıtım ile uğraşıyorum zaten içimi dökesim geldi (mecıkılın kulakları çınlasın :P)

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #10 : 25 Temmuz 2009, 03:53:09 »
Berbat ve çakma bir seri. Türk kanallarının birinde yayınlanıyordu eskiden. ATV olabilir sanırım. Gba'da pokemon serisinin her oyununu yüzlerce defa bitirdim.(Yapacak başka birşeyim yoktu, zira o sıra oks'ye çalışmam gerekiyordu bu yüzden internetim kesik, ps2 ise kilometrelerce ötedeydi.) Ve bu yüzlerce defa oynayışımın içerisinde, bir kere bile sıkılmadığımı rahatça söyleyebilirim.(Özellikle devlet okulunda okuyor ve 40 kişilik sınıflarda matematik öğrenmeye çalışıyorsanız ya frp oynayacak yada gameboy oynayacaksınız. Tabii şimdi psp ve Ds var :D)

Ama bu "şeyin" animesi bile insanı sıkıyorken oyunu kim bilir nasıldır acaba. (Birde bu japonlar ne kadar ırkçılar, oyun çıkardıkları konsolların hepsi japon. Ama bir xbox'a veya 360'a oyun çıkarmamışlar.)

İlahi edit: Bu da en çok yazım hatası bulunduran mesajım oldu böylece.

Çevrimdışı yuno44907

• **
  • 127
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 25 Temmuz 2009, 04:08:32 »
OHA
Animesi Pokemon ve Digimon'dan kat kat iyidir diyorum. Oyunları da zaten kıyaslanamaz. En iyi hayvan yetiştirmeli oyunudur diyorum. PS1'e 2, PS2'ye 3 oyunu çıktı bunun. Bu nefretiniz umarım bana değildir. Camdan filan atlayayım o zaman ben.

Bir kere animedeki karakterler pokemonlar gibi saçma salak değil. Suezo'nun teleport, telepathy, telekinesis yetenekleri ve eye beam'ı var. Tiger boynuzundan elektrik atar ve tavanda bile koşabilir. Mocchi top olup sırtındaki kabukla çarpar. Tokat atar. Ruhsal enerjisi ile pembe yapraklar atar. Ağzından pembe alev atar. Bütün bedenini pembe alev ile kaplayıp düşmanını ezer. Tavşan kaplandan daha hızlı ve çeviktir ama tavanda koşamıyor.

Böyle iyi tasarlanmış yaratıkları barındıran bir seri nasıl sevilmez.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #12 : 25 Temmuz 2009, 04:38:43 »
Çünki çok sığ... "Dakara yovai no shippo" zevk meselesi öte yandan. Herkes aynı şeyi sevmez ki, kimse de mecha sevmiyor mesela ben sevdirmeye çalışıyorum ama olmuyor  :D ciddi yorum yapan insan edasıyla söyleceğim şey bu, öte yandan çocukken zaman geçirmek için güzeldi eğlenceliydi. Hepsi öyledir (evet atv gösteriyordu) o yüzden saygı gösteririm ( en azından avatar gibi anime sanılmıyor, anime olduğu şüphe götürmeksizin belirtilebiliyor )

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 25 Temmuz 2009, 05:06:05 »
Alıntı yapılan: yuno
Bir kere animedeki karakterler pokemonlar gibi saçma salak değil. Suezo'nun teleport, telepathy, telekinesis yetenekleri ve eye beam'ı var. Tiger boynuzundan elektrik atar ve tavanda bile koşabilir. Mocchi top olup sırtındaki kabukla çarpar. Tokat atar. Ruhsal enerjisi ile pembe yapraklar atar. Ağzından pembe alev atar. Bütün bedenini pembe alev ile kaplayıp düşmanını ezer. Tavşan kaplandan daha hızlı ve çeviktir ama tavanda koşamıyor.

Bunları yapan bir sürü pokemon var. Hatta baktım da aynı zöelliklere sahip aynı şekillerde Pokemonlar var. Çok acayip, acaba japon pet shoplarında bulunurlar mı?

Alıntı yapılan: Nihbrin
Türkiyede çocuklar gerizekalı oldukları için "ben charizardım" şeklinde kendini camlardan atarak ölmediler, sadece çok kolay etkilenilecek bir yaştaydılar.

Animenin eleştirisi içerisinde buna yer vermen çok yanlış. Bunun ne animeyle ne Charizard'la ne de Pokemonla ilgisi var. Yanlış etkilenmeler olduğunu düşünüyorum. Kimse ben charizardım deyip yüksek bir yerden atlamaz. Bu olay 2 3 kez yaşandı sanırım Türkiye'de. Bunun suçlusu anime değil, bilinçsiz ebeveyn, bilinçsiz medya, bilinçsiz hükümet. O zamanlar bu tarz şeyler Türkiye'de yeni yeni yaygınlaşıyordu ve ben doğal karşılayabilirim. (Bir tane Clementine efsanesi var, ben biraz küçüğüm sanırım onu tam bilmiyorum)

Diğer yandan köleliğe davet ettiğini düşünmen de yanlış sanıyorum. Pokemonlar özel yaratıklar ve bir yerde eşe benzeyen bir çocuk vardı. O ona Pokemonların toplara hapsedilmemeleri gerektiğini söylüyordu ama sonunda Pokemonların toplarda iyileşebileceğini, dinlenebileceğini öğreniyorduk. Ayrıca onların sahipleriyle olan ilişkilerinin de epey samimi olması ayrı bir mesele. Pokemonları gerçekten köle gibi kullananlarsa hep kötü karakterdi. BUrdan horoz dövüşüne heveslenmek de aynı bilinçsizlik.

Japonya'da Pokemon vakası yaşanmadı sanırım. Türkiye'de yasaklanan Electric Pokemon isimli bölümünde kullanılan ışıklardan dolayı bir kaç hastalık yaşanmış sanırım, onun dışında.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #14 : 25 Temmuz 2009, 05:20:06 »
Sara hastalarının efektlerden etkilenmesi bir şehir efsanesi, belki doğruluk payı vardır ama doğruysa tüm dünyadaki sara/epilepsi mağurlarının etkilenmesi gerekirdi. Sahiplik duygusu var olan en habis insani özellik, bir anime olup olmaması önemli değil. Herhangi bir görsel/yazımsal eserde eğer bir canlıya sahip olmak bir erdem, güç, özenilecek bir unsurmuşçasına betimleniyorsa senin-benim düşünebildiğimizin aksine gelişmemiş akıllar bunu "makul bir davranış" kategorisine çekinmeden sokabileceklerini sanacaklar. Elbette 12-16 yaş aralığında x sayıdaki y ülkesinin gencinin sokak köpekleri yada benzeri gözden çıkarılabilir (!) hayvanlar ile şiddet dolu eğlence düzenlemesi gibi şeyler değil endişem. Burada sorun bir canlıya sahip olunması. Her fırsatta Ash'in pokemonlarının onu ne kadar çok sevdiğini vurguladığını anımsıyorum hikayenin ve bu bana yapımcıların bir içten pazarlıklı oyunundan başka bir şekilde görünmüyor. Bakış açısı.

Konu burada gelişmişken gidipte "pokemon" başlığına "çocukları etkiledi ondan oldu" şeklinde alakasız bir yorum eklemek makul görünmedi. Sonuçta "monster+owner" adlı bir anime kategorisi var ve bu bilinen 3 örnekten fazlası mevcut. Görünen sadece buz dağının üstü. İstisnasız görsel açıdan hepsi de yerlerde sürünüyor çünki seri üretimler, pokemon aradan sıyrılan ve para kazanan bir istisna.