Kayıt Ol

Moonspell

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
Moonspell
« : 28 Temmuz 2008, 19:12:47 »

Pek bir söze gerek olduğunu sanmıyorum. Death/Black/Gothic tarzlı, ara sıra Doom'a geçiş yapan metal grubu kısaca.

Albümler
Wolfheart (1995)
Irreligious (1996)
Sin/Pecado (1998)
The Butterfly Effect (1999)
Darkness and Hope (2001)
The Antidote (2003)
Memorial (2006)
Under Satanæ (2007)
Night Eternal (2008)
#rekt

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Ynt: ~Moonspell~
« Yanıtla #1 : 29 Temmuz 2008, 00:39:17 »
Yiğit bana 4 şarkı atmıştı bu gruptan. En güzeli First Light, telefonuma zil sesi yaptım ;D Dediğin gibi böyle gothic black arası bir şey, Cof gibi ama kesinlikle Cof'dan daha güzel ve iyi müzik yapıyorlar.. (aslında ikisini karşılaştırmak bile saçma ama neyse) :P Gidip birkaç şarkılarını daha indireyim :D

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 29 Temmuz 2008, 00:42:31 »
msne girsen sana tüm albümlerini atarımda, korkundan mı girmiyosun anlamadım neyse :P
#rekt

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 29 Temmuz 2008, 11:10:18 »
Yiğit bana 4 şarkı atmıştı bu gruptan. En güzeli First Light, telefonuma zil sesi yaptım ;D Dediğin gibi böyle gothic black arası bir şey, Cof gibi ama kesinlikle Cof'dan daha güzel ve iyi müzik yapıyorlar.. (aslında ikisini karşılaştırmak bile saçma ama neyse) :P Gidip birkaç şarkılarını daha indireyim :D
dün bana da kliplerini izletmiş bulundu :P bayağı güzeldi, lilith falan :P müzik de hoştu, melodik :P fena değiller bence, şu anda tam yorum yapamıyorum, umarım dinleyip daha iyi bir yorum yapabilirim... :P

Çevrimdışı Rüya

• **
  • 226
  • Rom: 0
  • ~ röya. *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Temmuz 2008, 11:54:16 »
Yiğit'in önerileriyle dinlediğim gruptur :P Alma Mater en cok sevdiğim parçalarıdır :P [bu da Erkin'in önerisiydi :P] Gerçekten dinlenesi bir grup ^^ Bir ara çok sarmıştım =P Telefonumun zil sesi, uyanma alarm sesi ve kulaklığı kulağıma taktığım zaman çalan grup olmuşlardı =P Yiğit sevdirdi :P Öyle kalıcak ^^ Seviyorum bu grubu =P

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Temmuz 2008, 15:06:31 »
Pagan gods in conspiracy for the sword of tyranny. Pagan oldukları için ayrıca sevdiğim ama faşist oldukları için accık da soğuduğum grup. Fernandooo! Gotik ilahı! Butterfly effect gibi bir albüm niye çıkar söyleyin bana niye? Wolfheart leziz, Irreligious tatlı. Ama daha önce yok muydu bu başlık yahu?
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 29 Temmuz 2008, 15:15:14 »
Bende şaşırdım o yüzden açtım :D Fernando gerçekten bir ilah! Wolfshade, Vampiria, Poisined Gift gibi şarkıları çok hoşuma gidiyor. Ancak bu aralar son albümlerini limited edition'unu buldum ve adamlara tapıyorum resmen. B.E.'yi kimse sevmez zaten :hemk kara lekedir o :hemk
#rekt

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 31 Temmuz 2008, 11:12:56 »
Bende şaşırdım o yüzden açtım :D Fernando gerçekten bir ilah! Wolfshade, Vampiria, Poisined Gift gibi şarkıları çok hoşuma gidiyor. Ancak bu aralar son albümlerini limited edition'unu buldum ve adamlara tapıyorum resmen. B.E.'yi kimse sevmez zaten :hemk kara lekedir o :hemk
Çok sevdim yiğit ben bunları Night Eternal albümü baştan sona mükemmel gibi, sağol kuzen kaynaştırdın beni Moonspell'e :D Vampiria, Wolfshade, Night Eternal... Gerçekten hoş, çok sevdim ben Moonspell'i. :P

edit: Goat on Fire, Finisterra, Opium, The Darkening... Bunları nasıl unuturum ya. :P

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 03 Ağustos 2008, 15:33:30 »
İndirmiştim bi kaç şarkısını da bilmiyorum tam ısınamadım daha. Biraz daha dinlesem iyi olacak gibi. =P He bi de dün telefonda Anday'dan dinledim Opium'u o güzeldi evet. =P

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 03 Ağustos 2008, 15:53:18 »
İndirmiştim bi kaç şarkısını da bilmiyorum tam ısınamadım daha. Biraz daha dinlesem iyi olacak gibi. =P He bi de dün telefonda Anday'dan dinledim Opium'u o güzeldi evet. =P
Opium... :P
Yiğit'e sonsuz teşekkürler :P sevdim moonspelli sevdiriyorum da, tam gaz... :P

ufak bir ek: Opium'u telefonda hesnaya ben söyledim, yanlış anlaşılmasın... :P

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 05 Ağustos 2008, 17:07:33 »
Sözleri süperdir: Opium; desire or will? Uyuşturucuyudaha güzel başka nasıl açıklarsın ki?

sarah_teyn

« Yanıtla #11 : 07 Ağustos 2008, 02:32:26 »
Müthiş bir grup.Vamperia şarkısıyla dinlemeye başladığım anında kendine aşık eden grup.

en beğendiğim parçaları; mephisto, opium, nocturna, soulsick, shadow sun....

Çevrimdışı Slyffindor

• **
  • 218
  • Rom: 0
  • Entrigiue?.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 23 Ağustos 2008, 01:35:33 »
Ey Fernando Ribeironun ! Al ruhum senin olsun ulan! :ehi

Bir şarkılarında Ezan olan grup. Hastayım taparım biterim ölerim.Avatarımda bulundurmaktan uzuncana bir süre sıkılmadığım grup( Lan hiç değiştirmemişim harbiden :p)

I'll be your water. I'll be yours

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 23 Ağustos 2008, 10:35:32 »
Ey Fernando Ribeironun ! Al ruhum senin olsun ulan! :ehi

Bir şarkılarında Ezan olan grup. Hastayım taparım biterim ölerim.Avatarımda bulundurmaktan uzuncana bir süre sıkılmadığım grup( Lan hiç değiştirmemişim harbiden :p)

Allah Akbar La Allah Ella Allah şarkının adı, under the moonspell adlı ep'lerinde

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
Ynt: Moonspell
« Yanıtla #14 : 24 Eylül 2010, 15:25:18 »
Ve 3 senedir hala şarkılarının tamamını hatmedemediğim, özellikle Antidote albümündeki bazı şarkılarda 'ne diyor lan şimdi burada?' diye düşündüğüm, sözlerinde bit yeniği olduğuna inandığım gruptur kendileri. Fernando sembolleri ve gizli anlatımları çok seviyor maalesef ve iyiki.. :)
#rekt