Kayıt Ol

Murat Kekilli

Çevrimdışı Hezarfen

• **
  • 389
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Murat Kekilli
« : 25 Temmuz 2008, 01:12:08 »
Emek harcanarak yapılan müziğin Anadolu Rock duayenlerinden bir elemanı tanıtücüüüm sizlere.. Tarzını genel olarak sevmesemde Murat Kekilliinin gırtlağını çok severim... Neyse bakın hayat hiyakesine neler var :

18 Nisan 1968 yılında Adana 'da doğan Murat Kekilli; İlk, orta ve lise eğitimini de Adana'da tamamladı. Kocavezir Mahallesi'nde oturan ailesinin fakir olması nedeniyle tatillerde, Adana ve Ceyhan 'da karpuz tarlalarında çalışmıştır. Adana'da gençlik sarayının müdürü ile tanışıp, onun yanına gidip gelirken orada piyano çalan bir arkadaşını görür ve hayran olur ve müzik hayatına ilk piyano ile başlar. 1989 yılında vatani görevi için askere gider, 1991 yılında askerden döner ve yaşantısına fiili olarak başlar. 1992 - 1993 yıllarında Adana Devlet Konservatuvarısınavlarını kazanır; fakat, bir yıl kadar devam edip ayrılır. 1994'de İstanbul 'a gelir bir grupta çalışır ve ilk grubunu Kilikyalılar'ı kurar. 1996 Yılında ise Yolcular gurubu ile çalışır ve Eşek Gözlüm Albümünü çıkartır. Bu albümün istenilen yere gelmediği düşünülerek Ferdifon Müzik firması ile yollarını ayırır. Daha sonra Boğaziçi Müzik ile anlaşır ve 1999 yılında Bu Akşam Ölürüm ismindeki albümünü çıkartır. 2007 yılı itibariyle, Boğaziçi Müzik firmasında müzik hayatına devam etmektedir.

Albümleri :

Bir Ahir Zaman 2006
01- Sana Gül Dedim
02- Ahir Zaman
03- Kahrında hoş Lütfunda
04- Hayat Mı Bu
05- Sam Amcalar
06- Cümbür Cemaat
07- Döveceksin Dizlerini
08- Bir Masal Rüzgarı
09- Yeşil Başlı Gövel Ördek
10- Ayrılık Ayı

Avara 2004
01- Avara
02- Ayrılık
03- Eşek Gözlüm
04- Tomarza
05- Yandı Bu Yürek
06- Vakti Geldi
07- Odalarım
08- Meyro
09- Gitme Döngüsü
10- Meşeler

Yedialtı 2002
01- Söyleme
02- Gel Öpem Seni
03- Alır Seni Boşarım
04- Bir Çift Turna
05- Salını Salını
06- Çılgın
07- Köprüden Geçti Gelin
08- Kapat Kapıları
09- Beşinci Mevsim
10- Usandım Ben

Bu Akşam Ölürüm 1999
01- Turnam
02- Bu Akşam Ölürüm
03- Barış Türküsü
04- Anadolu Benim
05- Dadaş
06- Karagözlüm
07- Aklıma Gelmeyecektin
08- Vaybe
09- Dere Boyu Kavaklar
10- Yar Deyi

Vaybe 1996
01- Eşek Gözlüm
02- Seni Çılgın
03- Vaybe
04- Bu Akşam Ölürüm
05- Dokunursan Yanarsın
06- Anadolu Benim
07- Vur Sineme Öldür Beni
08- Bit Pazarı
09- Bir Çift Turna Gördüm
10- Kıbrıs Türküsü

Bir iki resim :

1
2
rüya görmek nasıl bir anlıksa hayalde öyle bir anlıktır. rüyadan uyanmak nasıl bir şeyse hayal kurarken rahatsız edilmek öyle birşeydir.. Rüya nasıl gün içindeki düşünce yorgunluğunu zihinden atmanın yoluysa .. hayal de o düşüncelerin çöplüğe dönmesini engelleyen araçtır..  ~hezarfen

Scream

Ynt: Murat Kekilli ~
« Yanıtla #1 : 25 Temmuz 2008, 01:25:41 »
Anadolu rock sevmiyorum ama bu adam bu tarzda başarılı gerçekten saygım var yani (:
'' Bu akşam ölürüm '' şarkısında '' .. gözlerinden '' kısmında bir ''den'' demesi var nasıl anlatayım =D  '' gözlerindeyyn '' gibi birşey oluyor =D Bir onu unutmamışımm :P

Çevrimdışı Hezarfen

• **
  • 389
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Temmuz 2008, 14:04:18 »
Anadolu rock sevmiyorum ama bu adam bu tarzda başarılı gerçekten saygım var yani (:
'' Bu akşam ölürüm '' şarkısında '' .. gözlerinden '' kısmında bir ''den'' demesi var nasıl anlatayım =D  '' gözlerindeyyn '' gibi birşey oluyor =D Bir onu unutmamışımm :P

Cidden Anadolu Rock'ı çok sevmem ama Murat Kekilli apayrı bir gırtlağa sahip

"barış salı barış gelsiiin oooy döt yana !"
rüya görmek nasıl bir anlıksa hayalde öyle bir anlıktır. rüyadan uyanmak nasıl bir şeyse hayal kurarken rahatsız edilmek öyle birşeydir.. Rüya nasıl gün içindeki düşünce yorgunluğunu zihinden atmanın yoluysa .. hayal de o düşüncelerin çöplüğe dönmesini engelleyen araçtır..  ~hezarfen

Çevrimdışı Rectain

• **
  • 90
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Mayıs 2009, 00:58:59 »
Şuan bu adamın Adana'da manav işlettiğini ve altında Audi A3 arabasıyla A3'lü tek manavcı olduğunu biliyormuydunuz ?   :fight:

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • Rom: 3
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Haziran 2009, 19:51:05 »
Şuan bu adamın Adana'da manav işlettiğini ve altında Audi A3 arabasıyla A3'lü tek manavcı olduğunu biliyormuydunuz ?   :fight:
manavcılık mı yapıyor ?  :o
şarkıcılık mesleğini mi bıraktı yoksa vakit geçirmek amacı ile mi yapıyor ? ???
Güneş doğacak, açacak çiçek...

Çevrimdışı ülfet

• **
  • 184
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Murat Kekilli
« Yanıtla #5 : 19 Ekim 2012, 22:24:15 »
Bu Akşam Ölürüm dedi abimiz işte o an biz de ölmek istedik.

Türkiye`nin en kaliteli sesi abartısız söylüyorum.

Azrail yorulma kanka intihar edicem...

Çevrimdışı ada sahilleri

• **
  • 53
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 19 Mart 2013, 22:24:59 »
Şuan bu adamın Adana'da manav işlettiğini ve altında Audi A3 arabasıyla A3'lü tek manavcı olduğunu biliyormuydunuz ?   :fight:

Dört sene önceki mesaja şimdi cevap vermek ne kadar mantıklı bilmiyorum ama yazayım. Bu akşam bir proğrama katıldı ve "Adana'ya gitmiş diye söylentiler çıktı, hayır ben İstanbul'dayım, müziğimi yapıyorum" dedi. Cümle aynı olmayabilir ama tema aynıydı. Ben de Adana'da köyüne dönmüş, orada yaşıyor diye duymuştum, gerçek değilmiş.
Çok sözler edildi onlara dair ve onlar için,
"zincirlerinden başka kaybedecek şeyleri yoktur" dendi.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 19 Mart 2013, 23:26:50 »
Dört sene önceki mesaja şimdi cevap vermek ne kadar mantıklı bilmiyorum ama

0 ile 10 arasında değerlendirecek olursak 0.1 oranında mantıklı.