Kayıt Ol

Muse

Çevrimdışı em_dan_rup

• 992
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Muse
« : 01 Ocak 2008, 02:23:33 »
Alternative-Progressive Rock grubu.

Matthew James Bellamy; Şarkı sözü yazarı, solist, elektro-gitarist, piyanist
Dominic Howard; Baterist
Chris Wolstenholme; Bas gitarist, arka vokal

biyografi

Aslında okuldayken Muse`un üç elemanı da farklı gruplarda çalıyordu. Kısa bir süre sonra beraber bir grup kurma kararını aldılar ve gruba ilk önce Gothic Plague, Fixed Penalty, Youngblood ve Rocket Baby Dolls gibi isimler koydular (bu grup isimlerinin kronolojisi belli değildir, Muse birçok röportajda birbirine ters düşen bilgiler vermiştir). En sonunda Muse isminde karar kıldılar.

1994 yılında Rocket Baby Dolls adı altında yerel bir müzik yarışmasında sahnedeki her şeyi kırarak birinci oldular. Bunun üzerine elemanlar üniversiteye gitmek yerine müzik de kariyer yapmak istediler.
Geri mi dönücem :P

Nessa

Ynt: Muse
« Yanıtla #1 : 04 Ocak 2008, 22:07:12 »
Sağ ol bilgiler için güzel şarkıları var

Allein

« Yanıtla #2 : 05 Ocak 2008, 15:34:09 »
Allah'ım Muse... Matthew'ın eline gitarı alışı... ardından çalışı xD Çok etkileyici ve grup süper süper süper ötesi... Time is running out çok hoşuma gdio =) Son albümü varken pcye virüs girmişti =) Silindi... Supermassive Black Hole, çok artis bi parça bence 8)

• 1512
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Ocak 2008, 17:41:11 »
Sevdiğim bir çok şarkıları vardır ve bence çok başarılı bir grup ::) Paylaşım için sağol ;D

Çevrimdışı Amèlie

• 531
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 18 Ocak 2008, 19:14:00 »
Hysteria, new born, mmm var işte bissürü güzel şarkısı çok seviyorum galiba. :P

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Şubat 2008, 14:08:03 »
Hysteria dinlemesi de çalması da güzel bir şarkı, Newborn, Starlight ve Feelin Good da fena değil ama çok sevdiğim bir grup değildir kendileri :D
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı Amèlie

• 531
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 11 Haziran 2008, 20:18:13 »
Feeling good ne süper seksi bi şarkıdır ya. O en aym fiğlin guuuğd dediği yerdeki ses tonunu yirim ben çünkü. Supermassive black hole de en güzel şarkıları evet

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 11 Haziran 2008, 20:39:36 »
hasta olduğum insan maattt -suanda baska kişilerde hasta oluyorum matt pabucun dama atıldı :P - bi kaç sene önce yurtdısında gitttiğim konserlerinde baban sağolsun - ikinci defa işe yaradı ogün- vıp olarak matt'in dibine girip abuk subuk nereyi bulduysam imzalattığım bi aralar tapındığım insan.. sırf o tişörtten X şahsıyla iğrenc bir iddaya girmemi sağlayan kişilik ... bi kaç nadide şarkıları hariç geri kalan hepsini severim..
she's back!!

Çevrimdışı SeD

• 877
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 15 Haziran 2008, 21:18:41 »
New born muydu burn muydu xD O şarkılarını çok seviyorum yea ama başka şarkısını dinlemek nasip olmadı hiç xD ;D

• 1512
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 15 Haziran 2008, 21:59:17 »
Born* Yafru ;D Atarız başka şarkılarını yaf sen iste yeter.. xD Söyledim şimdi daha farklı söylüyorum.. Çok harika bu grup!! 2 yıl önce bütün yazı New Born dinleyerek geçirdiğimi hatırlıyorum ;D

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 24 Temmuz 2008, 00:04:24 »
Ya ulan vazgeçemeyeceğim bir şey Muse.O ses nedir :P Ve özellikle nedense Unintended'in girişi beni etkiliyor fena halde,elektrik çarpmış gibi oluyorum ulan. :P Hımm nasıl tanışmıştık,Hysteria ile sanırım. :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 08 Ağustos 2008, 03:07:40 »
Ah o ses, Starlight'ın klibindeki o tavırlar ölürüm yau. Hysteria ve de Muscle Museum ayrıdır tabi ama en en kalitelisi yani beni en iyi coşturanı yine Supermassive Black Hole'dur.

Çevrimdışı zuzu

• **
  • 110
  • in the twilight..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 13 Ağustos 2008, 13:17:24 »
iyi bir grup.. Hysteria, time is running out, starlight, muscle museum.. Çok güzel şarkıları var ama tüm şarkılarını da sevmiyorum açıkcası..
stranger things could never change my mind, i've got to take it on the other side..

Çevrimdışı Barthen

• *
  • 17
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
    • Türkiye Sözlük
« Yanıtla #13 : 16 Ağustos 2008, 17:29:16 »
Alternatif rock yapan ya da yapıyor görünen bu gençler, eğlenceli şarkılar yapıyorlar, parmaklarına, kollarına, ayaklarına sağlık. Tüm enstrümanların bestelerini Matthew yapıyormuşmuş ve fakat grubun tüm partisyonları arasından, bas gitarda çalınanlar zirveyi çeker güzellikte ve tekrar olarak fakatalım ki teknik olarak pek de bir şey yoktur ortada. Duygu olarak ise, günümüz müzikal piyasasına nazaran iyi; ve fakat ve fakat ve ve...
*Platonizmi yaşa, büyüklüğünü hisset. İroniyi kullan, büyüklüğünü hissettir.
*Gece gibi karanlık, cehennem gibi sıcak ve kadın kadar tatlı; kahve..

*Gitar çaldım, ço'ok acayip ter attım.

Çevrimdışı Lunacy

• 435
  • Rom: 8
  • ₪₪
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 13 Aralık 2008, 13:06:02 »
Matthew beLLamy yi hiç sevmiorm.. onun kadar pisLik yaşayan bi insan daha oLabiLir mi? yok. ama adam iyi piano caLıyo, manyak bi sesi var..  sevmediğim bi kişiLiğe tapabiLir miyim? hayır sanırım... ama hysteria gbi basta caLınası hoş, new born, sunburn, bLiss, butterfLies and hurricanes gibi pianoda caLınası hoş şarkıLarı vardır... Türkiyeye Rockn Coke iLe geLip piyasa oLup gercek fanLarını hayaL kırıkLığına uğratmışLardır....

heLe son aLbümün Supermassive BLack HoLe şarkısını iLk dinLEdiğimde muse a ait oLduğuna inanmamıştm, berbat geLmişti...
₪ Hail to the Thief ₪