Kayıt Ol

80's Hard'n Heavy

Çevrimdışı Barthen

• *
  • 17
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
    • Türkiye Sözlük
80's Hard'n Heavy
« : 16 Ağustos 2008, 23:17:16 »
Bugün yapılan hemen her müziğin temelini atmış türdür. 80'li yıllara damgasını vurmuş, uzun çizmeler, siyah motorlar, deri pantolon ve yelekler, Heavy Metal ruhunu yansıtan ufak teferruat kısmı.
Günümün ve gününün gençliği, o yılların bassistlerine yahut davulcularına çok laf eder. Günümüz genci, bir enstrümanda çok hızlı olmayı marifet bildiğinden, o yıllara da onların gerektiğini düşünür sözgelimi. Sözgidimi olarak ise, o zamanlarda bunlara ihiyaç olmaması durumu vardır. Zaten, bu müzik, grupların solo gitaristlerinin elindeydi. Solo gitarist bir beste fikri atar ve diğer elemanlar "Peki Ağbim" diyerek onaylar ve besteyi yaparlardı.
"Sex, drugs and alcohol" sloganıyla çok özdeşleşmiş o yıllar. Doğru tabii. "Carpe Diem" ve Monsieur Platon'un kurduğu platonizm felsefesinden hareketle, yaptıkları şeyleri herhangi bir neden ya da çıkardan ötürü değil, sadece o işi yapmak için yapmışlardır. Bu felsefeyi yaşadıkları için de sadece sevdikleri işleri yapmışlardır, ne pahasına olursa ola!
Sololar, klasik müzik eserlerinden fazla fazla etkilenmiş ve bunu hissettirebilmiştir.
Bunun yanında, muhteşem üçlüden sonraki en takdir edilesi nokta ise; o dönemdeki müzik gruplarının hiçbir kavgasının olmamasıdır. Şu milleyenyum çağında, bize masal gibi gelir böyle sanatçı ilişkileri.
80'ler bir gariptir ve çok ayrı birçok güzeldir. Whitesnake, Vixen, Dokken, Dio, Poison, XYZ, Cinderella, White Lion, Slaughter, Ozzy, Judas Priest, Mötley Crue, Europe, ... .
... .
*Platonizmi yaşa, büyüklüğünü hisset. İroniyi kullan, büyüklüğünü hissettir.
*Gece gibi karanlık, cehennem gibi sıcak ve kadın kadar tatlı; kahve..

*Gitar çaldım, ço'ok acayip ter attım.

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
Ynt: 80's Hard'n Heavy
« Yanıtla #1 : 17 Ağustos 2008, 13:08:40 »
Oh yes. Ac/Dc ile heavy metal dalgası başlamış motörhead, judas priest gibi sağlam gruplar bunu farklı dallara da çekerek sürdümüşlerdir. Tabi ki sertlik röaah diye tutturmuyoruz, bu yüzdendir ki aynı dönemden poison, whitesnake, mötley crue (girls girls girlss :D) gibi gruplar playlistlerimizde yer alıyor.
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı Barthen

• *
  • 17
    • Profili Görüntüle
    • Türkiye Sözlük
« Yanıtla #2 : 17 Ağustos 2008, 13:11:56 »
Sertlik dediğimiz ille de kuru ekmek gibi distortionlar ya da hırıltılı horultulu vokallerle olmak zorunda değil.
*Platonizmi yaşa, büyüklüğünü hisset. İroniyi kullan, büyüklüğünü hissettir.
*Gece gibi karanlık, cehennem gibi sıcak ve kadın kadar tatlı; kahve..

*Gitar çaldım, ço'ok acayip ter attım.

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Ağustos 2008, 13:19:43 »
Eh müzikte sertlik göreceli...
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı Slyffindor

• **
  • 218
  • Entrigiue?.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 23 Ağustos 2008, 16:35:23 »
Alıntı
(girls girls girlss  :D)

Güzelmiş ki o, sevdim ben onu=D

I'll be your water. I'll be yours