Kayıt Ol

Burzum

Çevrimdışı Mag Hvel

• *
  • 28
  • Rom: 0
  • Gefangenschaft
    • Profili Görüntüle
Burzum
« : 12 Mayıs 2015, 22:46:46 »
BURZUM
Norveç çıkışlı black metal projesi olan Burzum'u her metalci duymuştur mutlaka. Black metal türünün ikinci akımında ortaya çıkan Burzum bu türü olabildiğince etkilemeyi başarmış nadir gruplardan biridir.Varg Vikernes'in her parçasında hissettirdiği parçaya özgü atmosfer dinleyiciyi bir şekilde kendisine bağımlı kılmayı başarabiliyor. Rifflerinden alacağınız tat ve ambient'a özgü klavye melodileri sizi bambaşka bir aleme gönderecek,bir nevi fantastik kurguyu ritimler eşliğinde yaşayacaksınız. Black Metal türüne aşina olmayanlar için demo albümler ağır gelebilir lakin diğer Filosofem,Belus,Fallen albümleri her müzik dinleyicisi için mükemmel bir metal ziyafeti.

Varg Vikernes'in Burzum dahilinde ambient türüne yoğunlaştığı doğru son zamanlarda. The Ways of Yore'dan sonra gelme ihtimali olan Black Metal türüne mensup bir albüm beklemek yanlış olmaz fakat şu sıralar Varg RPG kitabı üzerine yoğunlaşmış durumda,müzik dışında kendisi koyu bir fantezi edebiyat okuru ayrıca.

İki yıldır dinlediğim Burzum'un konusunu açmak hep aklımdaydı.Biraz düşünüp aklımda olanları buraya yazdım. Kötü ve nefretli dinlemeler... :inca

Bu albüm ilk dinleyiciler için akar gider fakat Lost Wisdom'dan sonrasını dinlemek daha iyi olur çünkü önceki parçalar aşırı riff,ritim ve solo içeriyor yani ağır gelir,anlaşılmaz,hissedilmez olur.Zaten bu albüm tek bir seferde dinlenilecek değil.
Det Som Engang Var

Aske EP'un şüphesiz en güzel surelerinden,
A Lost Forgotten Sad Spirit

Not:Jesu Dod'u mümkünse hafif seste dinleyin.Birden fazla hatim etmeye kalkıştığınızda geçici sağırlık ve çınlama olması olası.

Yakın zamanda Mayhem'in konusunu da açabilirim.

Burzum'un eski konusu var fakat Varg anlatılmış,müzik değil.Üzerinden yıllar geçmiş,
http://www.kayiprihtim.org/forum/varg-vikernes-burzum-t495.0.html

Çevrimdışı Gadd

• *
  • 27
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Burzum
« Yanıtla #1 : 01 Nisan 2016, 00:51:14 »
Die liebe nerpus dinleyin...
Bir de until the light take us belgeseli...