Kayıt Ol

Koptu Kervan

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
Koptu Kervan
« : 27 Ocak 2009, 22:33:37 »

Etnik müzik yapan sokak çalgıcıları.
Koptu Kervan; Hintçe, Farsça, Türkçe, İbranice, Yunanca, Lazca ve Kürtçe şarkılardan oluşan 11 şarkılık albümlerinde bize sesleniyorlar, her ne kadar bizim coğrafyamızdan enstrümanlarıyla bizim coğrafyamızdan diller ve tınılarla olsa da henüz ne dedikleri anlaşılmıyor, suçlu onlar değil tabii ki; kendimize ve çevremize yabancılaşıp seçici geçirgen özelliğimizi kaybederken yani ölürken yani ne sunulursa kabul ederken yani yuvarlanırken biz, onlar bize bir şeyler söylüyorlar. Hayır coğrafyamızdan değil söyledikleri, başka bir şey yapılan; yani kültürümüzü ve çevremizi tanıyalım değil olan biten. Düşüncem odur ki pek de bir amaç olmadan hareket edilmenin neticesinde bir yere ulaşılmış, modern insana yabancı ve önemlisi yabani gösterilen, sonra da ikiyüzlülükle bizlere gizemli diye satılan, tanıtılan değil sömürülen kültürlerin yani 'ötekilerin' içinde bulunduğu bir albüm olmuş.
Müthiş bir dinginlik var.

uludağsözlük alıntısı.

Gönül isterdi ki daha düzgün bir tanıtım yapabileyim fakat eldeki bilgiler bu kadar. Müzikleri çok leziz kendilerinin. Yürüyüşte felan dinleyince insana bi gaz geliyo, o an karar verip tüm dünyayı yürüyerek gezebileceğini düşünüyosun :D, bu gidişle yapıcam da zaten :P. Dinlenesi bi grup, bulup buluşturun, napıp edip dinleyin yani. Her şarkısı farklı bi dilde olduğu için sözleri anlayamıyorum fakat tını olarak "Avlaskani" çok güzel. Söz olarak tek anlayabildiğim şarkıları, keşkem diğerlerini de anlıcak dil kültürüm olsa idi, "Hey Gidi Dünya Hey" lezizimsi.

Resimde sağdan gelirken göze çarpan ilk dişi gibi olucam ben büyüyünce.

too much sugar 
tb