Kayıt Ol

Yeni Dünya - RP Dışı

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yeni Dünya - RP Dışı
« Yanıtla #15 : 01 Temmuz 2015, 15:56:04 »
Senin serdöğene (adına özellikle) dikkat et bence. Tekin değil gibi geldi bana.

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı zaujas

• **
  • 204
  • Rom: 3
  • "Gölgesiz Bulut"
    • Profili Görüntüle
    • Kenan Demir Blog
« Yanıtla #16 : 01 Temmuz 2015, 15:57:41 »
Ay canım, denizde üşür bu, sararım ben onu kollarımla  :P

Aynen bence sen üşümeyesin diye o kadın sana ceketini verebilir. Viking hatunu gibi bir şey canlandı kafamda ve yahut Tarth'ların Brienne'ı
Spoiler: Göster
Söz sessizlikte, ışık karanlıkta...

Çevrimdışı muaet

• **
  • 215
  • Rom: 12
  • Carai an Ellisande!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 01 Temmuz 2015, 17:53:41 »
Sormak istediğim bir şey var, RP yapmanın sınırı nedir? Yani yazarken neresi DM'nin neresi benim saham, bunu belirleyen bir çizgi var mı? Deli gaza geldim yazasım var çünkü :D
“My father used to say that there are two kinds of people in the world,” Kaladin whispered, voice raspy. “He said there are those who take lives. And there are those who save lives. I used to think he was wrong. I thought there was a third group. People who killed in order to save.” He shook his head. “I was a fool. There is a third group, a big one, but it isn’t what I thought. The people who exist to be saved or to be killed…The victims. That’s all I am.”

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 01 Temmuz 2015, 18:29:30 »
Zar atmanızı gerektirecek bir şey yapacaksanız o şeyi nasıl yaptığınızı yazıyorsunuz. Ben de bir sonraki mesajda gereken zarı atıyorum, sonucu yazıyorum. Özel durumlar haricinde zarları hep ben atıyorum. Başarılı olup olamadığınızı da mesajdan anlarsınız.

Örneğin birine yumruk atacaksanız yumruğu salladım diyorsunuz, vurup vurmadığınızı ben söylüyorum. Yumruğu vurdum, ağzı burnu dağıldı bir de dalağı patladı demiyorsunuz mesajlarınızda. Sonucu benim söylemem lazım.

Bir şeyi yapmak için zar gerekip gerekmeyeceğinden emin değilseniz yapmayın, bana özel mesajdan sorun.

Bir de benim özellikle belirtmediğim şeyleri betimleyebilirsiniz. Atıyorum bir hana geldiniz dedim, han için köhne dedim sadece. Siz içinde işte şu tipler vardı, duvarların boyaları dökülüyordu, masaların bacakları çatlaktı vs. diyebilirsiniz. Karşınıza çıkan bir insan kral, kaptan, lord vs. gibi önemli biri değilse, yoldan geçen bir sürü adamdan biriyse onun şeklini şemalini belirtebilirsiniz. Normal insanlık sınırları içinde kısa konuşmalar yapabilirsiniz. Selam verip alabilir, bir yer sorabilirsiniz vs. bunlar olabilir. Bunlar dışında karşılıklı konuşmanız gerektiğini düşündüğünüz NPC'lerin hepsini bana bırakıyorsunuz, onları ben anlatıp konuşturuyorum.

Bir NPC önemli mi değil mi anlayamıyorsanız onun hakkında kafanıza göre yazmayın, bana özel mesajdan sorun.

Tayfanız var mesela gemide 20, 30 kişi artık neyse. Onları tek tek benim tarif etmeme, karakterlerini anlatmama gerek yok. Onları kendiniz betimleyebilirsiniz, saçma şeyler söyletmeden konuşturabilirsiniz kendiniz, yine saçma olmayan emirler verirseniz yerine getirirler. Geminizi betimleyebilirsiniz, yelkeni şöyle dümeni böyle tarzında. Serdümen ve subayları bana bırakın.

En önemlisi şu, başka oyuncuların karakterlerini asla ama asla, tekrar ediyorum ASLA kafanıza göre betimlemeyin ve konuşturmayın.

Örneğin Koyubeyaz hamlesinde dikkat çekici iki kişiden bahsetmiş, onları tarif etmiş. Nasıl yapmış işte o kişinin kendisinde uyandırdığı hisleri yazmış. Bunların %100 doğru çıkması gerekmiyor, sen öyle düşündün ama değilmiş şeklinde müdahale ederim gerekirse. Bu tarz şeyleri abartmadan yapabilirsiniz.

Çevrimdışı muaet

• **
  • 215
  • Carai an Ellisande!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 01 Temmuz 2015, 18:35:13 »
Anladım, peki benim RP için açık bıraktığınız kısmı sorayım. İzni alıp almadığımı kendim yazabilir miyim? Şimdi oyuna başladığım için muhtemelen izni kaptım ancak kafanızda izni bana vermeyip kaçak olarak oyuna başlatmak da olabilir. Bu önemli bir ayrıntı mıdır yoksa tiyatroya giren dayıyı kafama göre konuşturabilir, al sana izin belgesi yakışıklı falan dedirtebilir miyim? Peşin peşin sorayım, sonradan sorun çıkmasın :)
“My father used to say that there are two kinds of people in the world,” Kaladin whispered, voice raspy. “He said there are those who take lives. And there are those who save lives. I used to think he was wrong. I thought there was a third group. People who killed in order to save.” He shook his head. “I was a fool. There is a third group, a big one, but it isn’t what I thought. The people who exist to be saved or to be killed…The victims. That’s all I am.”

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 01 Temmuz 2015, 18:37:51 »
Bu önemli bir ayrıntı :D

Şimdi sen istersen kendi durumunu betimleyebilir işte düşüncelerini yazabilirsin, yanındaki serdümenin olan kıza bakıp bir şeyler düşünebilirsin, yine ona bir şeyler diyebilirsin ve elinde kağıtla gelen elemanı tarif edip(tayfandan biri) ne oldu diye sorabilirsin. Bunların hepsini yapman da mümkün. Benim aklıma gelmeyen ama uygun olacağını düşündüğün şeyler de olabilir.

Serdümene ya da gelene soru sor ama cevap verdirme, onların cevabını ben yazacağım.

Ek: Mesela bu izin alma sürecinde ben bir şeyler söyledim ama orayı detaylandırabilirsin istersen temel şeyleri değiştirmeden, orada benim yazdıklarım üstünden.

Çevrimdışı muaet

• **
  • 215
  • Carai an Ellisande!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 01 Temmuz 2015, 20:29:25 »
Haydi bakalım açılışımı yaptım. Ganimet dolu bir yolculuk olması dileğiyle :)

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 01 Temmuz 2015, 20:52:09 »
Şunu şöyle bi köşeye bırakayım;

Spoiler: Göster
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 01 Temmuz 2015, 21:05:18 »
Herkesin oyununu başlattım. Bugünlük benden bu kadar :D Sorularınız varsa onları yanıtlayacağım ama daha fazla yeni hamle yok bugünlük.

Ayrıca admin, maaşıma zam istiyorum.

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 01 Temmuz 2015, 21:40:18 »
Bütün başlangıçları okuyordum, Fırtınakıran'ın oyunun başlangıcını da monoton monoton okurken Adriana Lamia'yı görüp ağzımdaki çayı klavyeye püskürttüm. Rakı Balık'ta Adriana Lamia'yla yeni diyarlara yelken açarsınız artık faskgldjhaşsjdasf.
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı Tenekeci

• **
  • 79
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 01 Temmuz 2015, 22:20:56 »
Güzel başladık, rüzgarınız bol olsun ahali...

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 03 Temmuz 2015, 11:58:45 »
İki şey söylemeye gelmiştim ama mesajı yazarken aklıma gelenlerle üçyüz beşyüz oldu. Kısacası Pek çok şey söylemeye geldim:

1- Bugün rp günü. Şu ana kadar mesaj atmış tüm oyunculara cevap yazmayı planlıyorum. Sıra önce ona geldi bana gelmedi demeyin. Birine yazacak güzel bir şey bulamazsam başkasına geçip önce ona önce hamle yazıyorum falan. Brace yourselves!

2- Halen hiç mesaj atmayan arkadaşlar var. Onlar en kısa sürede bir şeyler yazarlarsa ya da yazamayacaklarsa bana özelden ulaşırlarsa sevinirim.

3- Bu madde uzun. Sınavlarda çocuklar 10 soru var diyerek insanı sevindirip sonra bir sorunun altına dört madde yazan hocalar olur ya, işte onların arkasından konuşuyorsanız bu maddeyi seveceksiniz.

Subay alacağım ama kaç paraya olur bilmiyorum diyenler için dev hizmet: Standart olarak bir subaya geminizde çalışması için 200-500 altın arası avans vermeniz gerekiyor. Bunun dışında belli bir maaşları yok, kurallar kısmında belirtilen şekilde tayfa sizden maaş, ikramiye vs. isterken subaylar da çok abartmadan bir şeyler isteyecekler sizden.

Kıdemli tayfalar denen gözcü, aşçı, rahip vs. almak için de 100-250 altın arası avans vermeniz gerekiyor. Bunların maaşı, ikramiyesi hiç yok. Bir şey isteyeceklerse tayfa ile beraber sayılıyorlar.

4- Geminize aldığınız bu tek tek insanlar, her gemi tipinde belirtilen tayfa sayılarına eklenmiyor. Yani 10 tayfası olan bir gemide bir subay bir aşçı var diye 12 adam olmuyor tayfa. Yemekler yenirken, erzak tüketilirken de 10 tayfa olarak hesaplanıyorlar. Gemide özellikli kişilerle birlikte toplam 15 kişi olabilir ama gemi tipinde 10 tayfa yazıyorsa 10 adamlık yemek yiyecekler. Böyle olmasının nedeni de hesaplamanın kolay olmasını istemem. Hiç gerçekçi değil, ben realistim diyenleri ejderha yiyor.

5- Pazardan alacağınız eşyalar, tersane kısmında görülen gemiler ve gemi geliştirmeleri pazarlığa pek fazla açık değil. Denemesi bedava tabii ki ancak çok iyi ikna edebilecek sosyal özellikleriniz yoksa gördüğünüz her şeyi ucuza almayı beklemeyin. Çok güzel özellikleri olanlar da gidip "Selam pampa bunu bana beleşe versene" diyerek bir şeyleri ucuza almayı. En iyi özelliklere sahip olan insan bile(Sosyal 10, ikna 10) özel bir durum yoksa, dükkan sahibinin hayatını falan kurtarmamışsa ya da seçilmiş kişi değilse, en fazla %20 indirim alır. Güzel bir hamle yazıp pazarlığı öyle yapmak da indirim kazanma şansınızı arttıran bir faktör.

Çevrimdışı zaujas

• **
  • 204
  • Rom: 3
  • "Gölgesiz Bulut"
    • Profili Görüntüle
    • Kenan Demir Blog
« Yanıtla #27 : 03 Temmuz 2015, 12:12:55 »
Yaşasın, en kral DM bizimkisi valla:)

Bakalım şu lanet subay nasıl bir şey onun yüzünden tayfa bana tavır takınırsa gemiyle birlikte onu yakar yüzerek yeni kıtaya doğru yol alırım :)
Söz sessizlikte, ışık karanlıkta...

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 03 Temmuz 2015, 12:28:13 »
Oyuna katılmış, hamlesi yazılmış ama ondan sonra hiç hamle yazmamış kişiler 3 gün sonunda oyundan otomatik çıkarılacak mı?

Bunu daha önce de yaşadık. Oyun açıldığı gün gelip (genelde taze üyeler) oyuna dahil oluyor, sonra oyun oynanırken ortalarda olmayabiliyorlar. Bu durumda sana özel mesaj atmaları da olası değil. Kick?

Peki bundan bana ne? Belki oynamak isteyen başkaları var ama hakları yeniyor diye düşünürüm hep, böyle zamanlarda. Ben bu oyuna en birinci "varım" diyenim/katılanım ama dışarıdaki adam da aklıma takılıyor.

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 03 Temmuz 2015, 12:35:46 »
Oyuna katılmış, hamlesi yazılmış ama ondan sonra hiç hamle yazmamış kişiler 3 gün sonunda oyundan otomatik çıkarılacak mı?

Cumartesi akşamı radyo yayını başlayana kadar herhangi bir geri dönüş yapılmazsa başlıkları kilitleyeceğim, oyundan teknik olarak çıkmış gibi olacaklar. Gidenlerin yerine yeni kişileri alır mıyım bilmiyorum, talebe ve benim iş yükü durumuma bağlı.