Kayıt Ol

Night Watch / Gece Nöbeti / Nochnoy Dozor(2004)

Çevrimdışı vital

• *
  • 33
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Night Watch / Gece Nöbeti / Nochnoy Dozor(2004)
« : 25 Şubat 2008, 19:26:16 »

Kazakistan doğumlu Timur Bekmambetov'un yönettiği 2004 yapımı üçlü eserden uyarlanan Rus fantastik-aksiyon-gerilim türü film serisinin ilk bölümü. İkinci bölüm Day Watch ve adı açıklanmayan (üçlü eserin son ismi Twilight Watch) bölümlerden oluşuyor. Çoğu internet kaynağı 3. filmi Dusk Watch olarak listelerinde duyurdu.

Ekstra güçleri olan insanlar Others-Diğerleri diye adlandırılır. Diğerleri iyi ve kötü olarak ayrılır, iyiler ışık kötülerse karanlıktır. İki taraf, seçilmiş olan doğup ışık yada karanlıktan birini seçinceye kadar savaşmamak üzere anlaşır. Çünkü ışığın generali Gessar iki tarafın birbirine denk olduğunu ve ikisinin de yok olacağını fark etmiştir.

Modern Rusya'da, Anton adlı bir adamı karısı terk ettiğinde onu geri getireceğini umduğu yaşlı bir kadına gider. Bu yaşlı kadın ona karısının başkasından hamile olduğunu, çocuğu düşürmesi gerektiğini yoksa kendisine dönmeyeceğini söyler. Anton bunun sorumluluğunu kabul eder. Yaşlı kadın Anton'un kanından bir içki hazırlar. Anton içkiyi içerken karısının diğer adama ayrılmaları gerektiğini söylerkenki görüntüsünü görür. Yaşlı kadın bebeğin düşmesi için büyü yaparken Anton karısının aynı yerde karnını kavrayıp yere yığıldığını görür. Tam büyü tamamlanacakken içeri 3 şekil değiştirici dalar ve cadıyı durdururlar. Anton'un kendilerini görmesine şaşıran şekil değiştiriciler onun Seer-Görücü olduğunu söylerler.

12 yıl sonra, alkolik Anton derbeder bir apartman dairesinde yaşamaktadır. Gece Nöbeti'nin üçlüsüne şimdi Anton'da katılmıştır. Anton'a 12 yaşında bir çocuğu takip etmesi görevi verilir. Çocuk bir vampirin çağrısıyla hipnotize olmuş gibi vampire doğru yola çıkmıştır ve Anton'un onu bulabilmesi için kan içmesi gerekmektedir.

Küçük Yegor'u metroda bulan Anton onun yanındayken vampirin psişik çağrısını hisseder. Bu sırada, metro yolunda hiç rüzgar olmadığı (olamayacağı) halde saçları hortum kapılmış gibi uçuşan sarışın bir kadın görür, sadece kendisi bunun farkındadır. Şokla biraz oyalanan Anton çocuğun tekrar peşine düşer fakat Yegor vampire ulaşmıştır. Çocuğu çağıran iki vampir (bir erkek ve vampir yaptığı kız arkadaşı) Yegor'dan beslenmek üzeredir ve Anton erkek vampiri yalnızca ayna aracılığıyla görebilmektedir. Kızı yaralayan Anton erkek vampirle dövüşürken yaralanır ve onu yok etmek zorunda kalır. Lisanslı gündüz nöbetçilerinden birini yok etmiştir.

Gessar Anton'u iyileştirirken metroda gördüğü sarışın kadının bir bakire olduğunu, etrafındaki insanların ve hayvanların ölmesine yol açacak bir lanetle lanetlendiğini keşfeder. Ya bakire ölmeli yada neden lanetlendiğini bulmalıdırlar. Gessar Anton'a Olga'yı asistan olarak vermek ister, Olga'nın baykuş bir peluş olduğunu gören Anton gülerek reddeder. Fakat Gessar Olga'yı pencereden dışarı attığında canlanan baykuş uçarak uzaklaşır.

Olga Anton'un apartmanına gelir (kuş formunda gelir, en başta gözlerini kırpıp ses çıkararak Anton onunla dalga geçer) ve bir kadına dönüşür. (Anton'a "Arkana dönme!" diye bağırarak ortalığı tüy ve yapış yapış bir sıvı içinde bırakarak :D Anton'un ödü kopar bu sahnede) Bundan sonra ikili Yegor'un evine varır, tüm gidişatı değiştirecek birşey keşfeden Anton dönülmez yolda sona varmak üzeredir.

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
Ynt: Night Watch / Gece Nöbeti / Nochnoy Dozor(2004)
« Yanıtla #1 : 25 Şubat 2008, 20:29:39 »
Bu sinema bölümünde kendimi cahil hissediyorum..Hiç bişey izlemiyormuşum ben diye düşünüyorum.Bu filmi ilk defa duyuyorum nasıl olurda kanlı bir filmi kaçırırım hayret ediyorum..İzleyebilirim dicem ama izleyemicem sanırım :D artık kader kısmet olayları benim için filmler ama resimlerden falan eğlenceli bir filme benziyor :D

Çevrimdışı vital

• *
  • 33
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Şubat 2008, 21:45:27 »
ayıp ettin papatya :) sen izlemek istersin de ben durur muyum. çekerim sana. bu arada filmi izlemek isteyenler bana PM atsın, DVDrip vs.  :hmm anlayan anladı. tabii burda paylaşmak yassak! ciddiyim.  8)    not: resimleri izlerken print screen yapmıştım. warezce ve ingilizce= caps are belonged to me :P

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Şubat 2008, 21:47:18 »
zaten vital ablacım sayende film izliyorum (nerde benim animeler =P) yoksa ben asosyal bir kız olcam =P

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Mart 2009, 00:38:59 »
vampir filmi dediğin böyle olur bee =)
gotikliğin dibine vur anam xD