Kayıt Ol

Oyuncaklar Ülkesi (Çeptır 2)

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Oyuncaklar Ülkesi (Çeptır 2)
« : 30 Temmuz 2008, 23:12:57 »
Merhaba.. Uzun süreden sorna bir yazı yazıyorum tekrar, ama bu kez bildiğiniz tarzımı geride bıraktım ve daha küçükken kurduğum hayalleri buraya aktardım, bir absürd komedi tarzında olan yazıyı ciddiye alarak okumayınız!

Bunu yazarken, Otostopçunun Galaksi Rehberini düşündüm :D Okuyanlara daha anlamlı gelebilir, ve bana esin kaynağı olan Büyük Balık ve Rüya Bilmecesi isimli filmleri de saygıyla anıyorum. Değer olarak fazla yüksek bir yaz olmadığını biliyorum ama ilk bölümü koyuyorum, işte. Ciddiye almadan okuyunuz.

1. Bölüm - Tanrı Küvetleri Korusun

Adil, kendini bir küvette buldu. Bu garip değildi ve söylenmesi gerekmezdi çünkü banyo yapmak için her zaman küvete girerdi ve az önce de bunu yapmıştı.  Asıl garip olan, küvetin az önce olduğu gibi, banyonun içindeki bir kabinde değil, masmavi gökyüzünün altında bir ağaç dalında olmasıydı. Çünkü kesinlikle küvetini ağaca çıkarıp kovayla su taşıdığını hatırlamıyordu. Aslında, olay tamamen bir an içinde olup bitmişti, başını suya sokmuş, tam tıpanın önünde laylaylombadabombom demişti. Su içinde konuşmayı hep severdi, -ama bunun sebebinin atalarından birinin bir denizkızıyla olan ilişkisi olduğunu bilmiyordu- başını kaldırdığında kendini burada bulmuştu.

Bir ağaç dalına ışınlanmasından daha çok şaşırdığı şey, bir ağaç dalına su dolu bir küvetin içinde kıyafetleriyle birlikte ışınlanmasıydı. Çünkü küvete kıyafetlerle girmek hobileri arasında yer almıyordu, aslında o gerçek hayatta bile çıplak gezmeyi severdi, tabiki bir içgüdü. İşin daha da garip yanı, yeni aldığı beyaz Jump marka ayakkabıların ayağında olmasıydı.

Aklını bunlar kurcalarken bir ses duydu. Aşağıda birileri konuşuyordu.

“Her yerde otlar ve dişiler vardı, bir cennet gibiydi! Bu sefer bizi çağıran ne acaba?”  dedi ses. Titrek ve kızgın bir sesti. Aslında bir geyiğin sesine hayli benziyordu. Adil aşağıya bakınca bunun şaşırtıcı olmadığını gördü, çünkü konuşan bir geyikti.

“Sanırım eşekler cennetine düştüm!” diye mırıldandı.

“Hayır dostum burası 6. Bölge’de bir park.” Dedi içten güçlü bir ses. Adil sesle birlikte  sıçrayarak yere çakılmıştı ancak acı hissetmemişti.

“Merhaba çocuklar, Kral, derdimizin büyük olduğunu söyledi.” Dedi aynı ses, Adil başını kaldırdığında üstü açık kırmızı bir arabanın içine düşmüş olduğunu gördü. Konuşan siyah bir gorildi ve etrafa göz attığında, karşısında beyaz bir geyik, fazla gelişmiş bir ördek, bir Action-Man ve bir McGyvor gördü. Ve hepsi oyuncaktı.

“Konuşmanızı bölmek istemem beyler ama, kilerimdeki oyuncaklarla konuşmak biraz garip, bilirsiniz. Neredeyim ben?”   dedi aceleyle, cevap veren geyik olmuştu.

“Merhaba genç adam, burası 6. Bölge, Oyuncak Parkı.”

“Yani, buradaki herkes oyuncak mı?”

“Aslında.. hayır.” Dedi geyik “Bizler azınlığız ve bu park aşağılık kompleksimizin bir ürünü, yani normaller öyle diyor. Bizim ayakaltında dolaşan gereksiz plastik parçaları olduğumuzu düşünüyorlar ve bizi toplumun her kesiminde aşağılıyorlar, Bu konuda şikayetlerimiz sürüyor elbette..” Sözünü kesen goril olmuştu.

“Tamam Geyik bu kadar yeter. Önceki hayatında Türkiye’de avukatlık yaptığını sanıyor da.” Dedi Adil’e hitap ederek.

“6. Bölge bulunduğum bu fantastik dünyanın bir adı mı?” Dedi Adil hevesle.

“Hayır aptal, 6. bölge bu bölgenin adı. Burası dünya, biz isim vermedik, Yerküre’den geliyorsun değil mi?”

“Evet,” dedi Adil arabadan dışarı çıkarak. “burada ne işim var benim.”
“Anlaşılan Ad’in kastettiği adam buymuş.” Dedi Action-Man tembelce. Goril yüzünü buruşturdu.

“Bir amaç için buradasın, Viper aç şunu!” Diye bağırdı.

Araba oflaya puflaya arka koltuktan bir televizyon çıkardı ve televizyon açıldığında üç başlı bir kadın ekrana yansıdı.

“Kanal S haber bülteninden iyi akşamlar sayın seyirciler, iki haftadır süren 6. Bölge krizi hızını azaltmadan devam ediyor, Soğan Haber Ajansının kaydettiği bu görüntüler, dün akşam saatlerinde yaşanan çatışmayı gösteriyor. Azınlıklar bir oyuncak imalathanesini bastı ve kargaşa yarattı, üç Bratz kızının yaralandığı çatışmada dört Cyborg’un öldüğü bildirilen gelişmeler arasında…”

Televizyon kapandı ve ekrana kocaman bir soğan geldi.

“İşte bunun için buradasın.” Dedi goril ekranı göstererek.

“Soğan yemek için mi?” diye cevap verdi Adil şaşkınca. Goril yüzünde dumura uğramış bir ifadeyle bir dakika boyunca bekledi, kendine geldiğinde sakindi.

“Hayır… Kaosu çözmek için!”

try again fail again fail better

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Oyuncaklar Ülkesi
« Yanıtla #1 : 30 Temmuz 2008, 23:29:36 »
Ehueuhu,süper olmuş ya. :D Bayıldım,bayıldım. :P Kelimeleri o kadar yerinde kullanmışsın ki gülmekten yarıldım yani. :P Bir de suda konuşuyor çocuk,allam ya. :D Devamı var mı bunun. :P
Soğan'ı görünce benim aklıma McDonalds geldi be. :P O burger ekmeğinin arasında kızarmış soğan olur ya. :klp Acıktım galiba. :P Neyse tebrikleeeer. :P
Bir de o geyiklerin konuşması filan bana Alice Harikalar Diyarındayı anımsattı.O yaşımda hiçbişi anlamamıştım o kitaptan.İğrenç gelmişti.Bir daha okumadım zaten.Ama bu daha komik,ehuehu. :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 30 Temmuz 2008, 23:39:58 »
Var tabiki devamı sağol yorumların için, Soğan Holding bu tarzdaki bütün hikayelerimde vardır. Bir klavye hatası olabilir :P

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 31 Temmuz 2008, 00:19:06 »
Uzun zamandır böyle bi yazı okumamıştım, senin elinden çıkınca daha bi güzel olmuş zaten. Bu akşam yeterince güldüm sayende, sağolasın. =P Bi de belirtmek isterim, şu Bratz kızların yaralandığı çatışma cidden ilgimi çekti. =P Neyse neyse çok güzel, amacına en güzel şekilde hizmet eden bi yazı olmuş, tebrikler Özgür. =P

Çevrimdışı Jejune

• 658
  • Rom: 1
  • *LucillaClarté'm. ~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 31 Temmuz 2008, 00:30:37 »
Ahaha çok güzel :D Suda konuşmasını ben de pek bi sevdim. :P Süper olmuş, ellerine sağlık. =P

Çevrimdışı Amèlie

• 531
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 31 Temmuz 2008, 08:42:17 »
Big fish ve rüya bilmecesinden esinlendiğinden mi bilmiyorum ama hep filmmiş gibi geldi bana ya. :D Hatta çocuk kendini küvetle beraber ağacın altında bulduğu zamanki yüz ifadesini bile görebiliyorum. Ve hatta sanırım Jim Carrey'nin şaşkın ifadelerini görüyorum. :P

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 31 Temmuz 2008, 10:46:51 »
O zaman amacına ulaşmış demektir :D Bu ilk aklıma geldiğinde film senaryosu olarak gelmişti çünkü ve hatta çizimim iyi olsaydı storyboard hazırlayacaktım, neyse.

Sağolun yorumlarınız için, ama suda konuşma olayı yanlış anlaşıldı sanırım, geçek hayatta fantastik bişey değil o, gulu gulu tarzı konuşuyor işte sadece kelimeyi söylüyor o kadar.

Beğenmenize sevindim :)

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 31 Temmuz 2008, 10:52:49 »
Soğan yemek için mi? zuhaha :D mükemmel özgür, ellerine sağlık devamını bekliyoruz... Sabah sabah daha da fazla keyiflendim çok hoştu... :D

• gulyabani
  • **
  • 115
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 31 Temmuz 2008, 11:10:56 »
"Oyuncaklar Ülkesi"ni görünce bir an Bez Bebek fan fic sandım meğersem değilmiş :D :D Güzel olmuş devamını bekliyorum
^^ Happy New Year..! ^^

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 31 Temmuz 2008, 11:19:29 »
Beklemiyordum böyle bir yazı ehehe.. :D İlk başta başlığa baktım, sonra bi yara baktım. Sonra bi   :hönk  oldum. Yazıyı okuyuncada koptum.. :D Devamını sabırsızlıkla bekliyorum, anlatımın çok hoş. Roverandom okuyorum gibi hissettim kendimi. :P
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 31 Temmuz 2008, 11:23:25 »
"Oyuncaklar Ülkesi"ni görünce bir an Bez Bebek fan fic sandım meğersem değilmiş :D :D Güzel olmuş devamını bekliyorum
şimdi normalde böyle bir yorum yapmam ama dayanamıyorum kusura bakmayın... :P arkadaşım amacım seni rencide etmek değil takılmak... Böyle güzide bir sitede, Amras gibi bir arkadaşımın açtığı bir başlıkta nasıl Bez Bebek Fan Fic. gibi bir şey bekliyorsun, bir kere o saçmalıklar yaratıcılıktan alabildiğine uzaktır... :P neyse yeter bu kadar :P aslına bakarsan ben de öyle bir şey bekliyordum ama dediğim sebeplerden ötürü geri düşüncem silindi ve tertemiz bir şekilde girdim başlığa... :P

• gulyabani
  • **
  • 115
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 31 Temmuz 2008, 12:12:14 »
şimdi normalde böyle bir yorum yapmam ama dayanamıyorum kusura bakmayın... :P arkadaşım amacım seni rencide etmek değil takılmak... Böyle güzide bir sitede, Amras gibi bir arkadaşımın açtığı bir başlıkta nasıl Bez Bebek Fan Fic. gibi bir şey bekliyorsun, bir kere o saçmalıklar yaratıcılıktan alabildiğine uzaktır... :P neyse yeter bu kadar :P aslına bakarsan ben de öyle bir şey bekliyordum ama dediğim sebeplerden ötürü geri düşüncem silindi ve tertemiz bir şekilde girdim başlığa... :P

Yo ben bu sitede yeniyim henüz pek kimseyi tanımıyorum :D Yani bir an öyle düşündüm sonra baktım değil :D Her neyse yanlış anlama sakın :D
^^ Happy New Year..! ^^

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #12 : 31 Temmuz 2008, 16:29:32 »
"Soğan yemek için mi?" :D :D Çok hoş bir başlangıç olmuş, mutlaka devam et! :D

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 31 Temmuz 2008, 19:57:48 »
Hepinize yorumlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar. Hakan abi ben de beklemezdim kendimden böyle bir yazı :P Açıkçası, hep yazabilmeyi istemişimdir ama başaramayacağımdan korkardım mizah zor iştir.

İsmin biraz basit olduğunun farkındayım ama aklıma başka bir şey gelmedi. Ben küçükken evimizde fazladan bir oda vardı, orda oyuncaklar vardı ben oraya Oyuncaklar Ülkesi derdim, o geldi aklıma onu yazdım :D Sonuçta bunlar tüm Fantazi dünyasına giriş niteliğinde saygı duyulması gereken çocukluk hayalleri..

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 31 Temmuz 2008, 20:14:02 »
Elbette öyleler Özgür... :P Ben çok beğendim açıkcası, o kadar sıkarım kendimi, gizemli hikayeler yaratmaya çalışırım ama asla mizah yazabileceğimi düşünmedim. Yapamam yani, en basitinden KK'yı okurken neredeyse hiç gülecek bir şey yoktur :P Çok denedim ama işte olmuyor =)

Okurken güldüm bayağı, bir de böyle heyecanlandırıcı bir fantastik-komedi. Sanırım şu anda sitede tek örnek bu :P Tebrikler ve devamını bekliyoruz.