Kayıt Ol

Genel Oyun Tartışmaları

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
Ynt: Genel Oyun Tartışmaları
« Yanıtla #180 : 18 Mayıs 2017, 00:53:12 »
O değil de Gwent cidden çok dehşet bir oyuna doğru evriliyor. CDPR'ın oyuncuların geri bildirimlerine bu kadar güzel dönüş yapması gözlerimi yaşartıyor resmen. Dilerim hep böyle devam ederler.

Bu arada oyun 24'ünde kapalı betadan açık betaya geçiyor. Sezon sonu ödüllerini verip sıfırlayacaklar her şeyi. Kopun gelin oynayalım. :D
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #181 : 18 Mayıs 2017, 01:00:37 »
Ben sevmedim Gwent'i :( Oyundaki versiyonunu çok beğenmiş, her fırsatta görevden çok kart toplamıştım. Ama bu hâline pek ısınmadım. İyi taktik yapandan çok, destesi iyi olan kazanıyor. Onun da hiçbir esprisi yok benim için.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #182 : 23 Mayıs 2017, 16:31:00 »
Abi açıkçası bu halinin oyundaki halinden daha fazla taktik yapmaya müsait olduğunu düşünüyorum. Her belli başlı deste tipinin birden fazla kazanma planı var ki şu halde oyun muhteşem bir derinlik sunmasa da CDPR bu kadar geri bildirime açık bir firma iken Gwent ilerleyen aşamalarda bu yönde daha da gelişecektir, inancım tam. :) Ha taktiksellik daha ileri boyutta dedim, ama oyunun Witcher 3'ün içindeki hali kadar eğlenceli olmadığını da söyleyebilirim.

Şu haliyle iyi kartlara ulaşmak yoruyor, çünkü kart toplamak Witcher'ın içinde olduğu kadar doğal ilerlemiyor. Çok iyi kartlara ulaşmak için kasmak gerekiyor maalesef. Şahsen denediğim her kart oyununda bu sorunla karşılaştım, keşke daha oyuncu dostu bir model kullanılsa. :( Öte yandan, oyunla haşır neşir olduğum süreçte destesiyle aramda uçurum olan oyuncularla karşılaşmadım desem yalan olmaz. Bu da matchmaking sisteminin gayet iyi işlediğini düşündürdü.) Hani Warcry-Resurrect'e dayalı dandik Skellige destemle bile yüzde 65-70 kazanma oranım vardı. :D

Gwent'in gidecek daha çok yolu var ve CDPR bu kafa yapısıyla devam ettiği sürece güzel bir şeye evrileceğinden de baya baya umutluyum. :D

İyi taktik yapandan çok, destesi iyi olan kazanıyor.

Yalnız Vizima sarayına ilk vardığımızda karşımıza çıkan bahçedeki Nilfgaardlı dayıyı hatırlatırım abi. :P Adamın destesi o an için o kadar iyiydi ki tamamen şanslı kart çekmek gerekiyordu yenmek için. :D
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #183 : 13 Eylül 2017, 11:11:49 »
Okami, HD olarak PC'ye geliyoooooor! Yıllardır içimde kalan bir ukteydi oynayamamak. Çok mutluyum şu an :D

https://youtu.be/AE--gR_sfUQ
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Khentis

• **
  • 100
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #184 : 13 Eylül 2017, 13:04:58 »
Yazıldığını görmediğim için ben de The Wolf Among Us'ın 2018'de ikinci sezonunu göreceğimiz haberini vereyim. Sevindirici.
The wizard's crown I'll take on Halloween.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #185 : 13 Eylül 2017, 14:18:51 »
Telltale'in son oyunlarındaki durumu düşünülünce ben sevinmekten çok endişeleniyorum :/ Ekranda yaptıklarımızla alakasız QTE'ler mi dersiniz, tüm tuşlara doğru anda bassak bile başarılı sayılmamızı mı... Batman, lafım sana. The Wolf Among Us ''yi bu kdar bekledikten sonra kafada böyle soru işaretleri bırakmaları hoş değil. Gerçi aynı anda o kadar çok işe el attılar ki kalitede düşüş yaşayacaklarını bir lağımcücesi bile anlardı. Bakalım...
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Khentis

• **
  • 100
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #186 : 22 Eylül 2017, 20:48:59 »
Outlast ve The Whistleblower tek paket halinde kısa süre için ücretsiz. Yaklaşık bir gün kadar bir zamanı kalmış durumda.

https://www.humblebundle.com/store/outlast-deluxe
The wizard's crown I'll take on Halloween.

Çevrimdışı Celebhol

• **
  • 215
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #187 : 28 Ekim 2017, 09:31:32 »
Shadow of War'un "Shelob" içeren fragmanını yeni izledim. Tolkien evrenini feci şekilde batırmışlar. Seksi bir kadına dönüşen Shelob var ortada. Dünyanın ne felsefesi kalmış ne de bir derinliği. Kitle üretim ürünü, beyinsiz bir fantazya evrenine çevrilmiş orta-dünya.

İlk oyunu oynamayı düşünüyordum, iade ediyorum bu videodan sonra. Alternatif evren falan ama orta-dünyanın felsefesini, özünü para uğruna bu derece ayaklar altına alan bir şeyin açıklaması olamaz. Sauron da loliye dönüşsün bari, tam olsun.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #188 : 28 Ekim 2017, 15:22:57 »
Ya o Shelob... Bir de onu "efsane olmuş" diye savunan kitle yok mu? Deli ediyorlar beni. Onun dışında esktrafan dövülen "yeni bir yüzük" muhabbeti de var oyunda. Hatta yeni bir Balrog bile var. E hani Gandalf'ın dövüştüğü Balrog türünün sonuncusuydu? Bir serinin tarihçesiyle sırf oyun yapacağız, para kazanacağız diye bu kadar oynanmaz arkadaş.

İlk oyunu aldığı onca ödülden sonra ön yargılarımı bir kenara bırakıp oynamıştım ve ÇOK sıkılmıştım. "Grind-feast" derler ya, aynen öyle bir oyundu. Oyunda ork kesmekten ve kule açmaktan başka hiçbir şey yapmıyorsun. İkinciyi almayı düşünmüyordum zaten, bunlardan sonra kesinlikle oynamam.

Tek kişilik olmasına rağmen içinde mikro-ödeme sistemi bulunduğunu da ekleyeyim efenim şuraya.
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı muaet

• **
  • 215
  • Rom: 12
  • Carai an Ellisande!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #189 : 29 Ekim 2017, 14:26:56 »
Sauron da loliye dönüşsün bari, tam olsun.
:D :D

Artık hangi AAA oyunlarından düzgün bir şeyler bekliyoruz ki zaten. Şu anda -hemen hemen- her büyük bütçeli oyun popüleritenin esiri olmuş durumda. Yapımcılar oyunun ne kadar çok sattığına bakıyorlar, oyuncular ise 3 - 4 yıl sonra dönüp de bu oyunların yüzlerine bakmıyorlar. Zira onları çıktıkları an revaçta kılan grafik, zamanın gerisinde kalmış oluyor. Tekrar tekrar oynatacak ne bir hikaye ne de özgün bir oynanış katıyorlar.
“My father used to say that there are two kinds of people in the world,” Kaladin whispered, voice raspy. “He said there are those who take lives. And there are those who save lives. I used to think he was wrong. I thought there was a third group. People who killed in order to save.” He shook his head. “I was a fool. There is a third group, a big one, but it isn’t what I thought. The people who exist to be saved or to be killed…The victims. That’s all I am.”

Çevrimdışı Celebhol

• **
  • 215
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #190 : 29 Ekim 2017, 20:16:46 »
Sauron da loliye dönüşsün bari, tam olsun.
:D :D

Artık hangi AAA oyunlarından düzgün bir şeyler bekliyoruz ki zaten. Şu anda -hemen hemen- her büyük bütçeli oyun popüleritenin esiri olmuş durumda. Yapımcılar oyunun ne kadar çok sattığına bakıyorlar, oyuncular ise 3 - 4 yıl sonra dönüp de bu oyunların yüzlerine bakmıyorlar. Zira onları çıktıkları an revaçta kılan grafik, zamanın gerisinde kalmış oluyor. Tekrar tekrar oynatacak ne bir hikaye ne de özgün bir oynanış katıyorlar.
Evet, bir çoğu öyle. Piyasayı arz-talep domine ettiği için, ne satıyorsa o yapılıyor. Sadece yapımcılar değil, oyuncular hakkında da bir şeyler söylüyor çünkü talep edilen bu demek. Eskiden oyuncu kitlesi daha küçük olduğu için pazar daha küçüktü, daha az ödenek gidiyordu ama bu tarz yüzeysel talepler de daha azdı. Şimdi çok daha geniş bir kitle olduğu için ve insanların çoğu yüzeysel şeyler sevdiği için, bu tarzlar yoğun basıyor. Biliyorsun, anime endüstrisine de aynı şey oldu.

Indie oyunlar, küçük firmaların yaptığı şeyler vb. bu yüzden önemli. Witcher serisi bu yüzden epey sevildi çünkü küçük bir firmanın tutku ürünüydü. Grim Dawn, Dex, Divinity Original Sin serisi, Pillars of Eternity vb. gibi güzel, göreli olarak daha küçük yapımlar da mevcut. Ancak büyük firmaların güzel yapımları da hala var. Dragon Age Inquisition oldukça iyiydi. Dark Souls serisi bir baş yapıt zaten. Dragon's Dogma, Guild Wars 2 vb. örnekler de mevcut. Yani güzeller var ama büyük yapımlar arasında yüzdeleri daha az. Açıkçası oyunlarda çok elitist bir insan değilim ve sadece eski tarz rpglerin iyi olduğunu düşünmüyorum ama bariz bir sorun var.

Ya o Shelob... Bir de onu "efsane olmuş" diye savunan kitle yok mu? Deli ediyorlar beni. Onun dışında esktrafan dövülen "yeni bir yüzük" muhabbeti de var oyunda. Hatta yeni bir Balrog bile var. E hani Gandalf'ın dövüştüğü Balrog türünün sonuncusuydu? Bir serinin tarihçesiyle sırf oyun yapacağız, para kazanacağız diye bu kadar oynanmaz arkadaş.

İlk oyunu aldığı onca ödülden sonra ön yargılarımı bir kenara bırakıp oynamıştım ve ÇOK sıkılmıştım. "Grind-feast" derler ya, aynen öyle bir oyundu. Oyunda ork kesmekten ve kule açmaktan başka hiçbir şey yapmıyorsun. İkinciyi almayı düşünmüyordum zaten, bunlardan sonra kesinlikle oynamam.

Tek kişilik olmasına rağmen içinde mikro-ödeme sistemi bulunduğunu da ekleyeyim efenim şuraya.
Evet, mikro-ödeme olayı zaten bayağı bir yüzsüzlük. Yağma kutuları satan tek seferlik ödeme bir de. Şahsen seriyle tek sorunum, orta-dünyada geçmesi. Orijinal bir evren yaratsalar bu kadar eleştirmezdim ama o zaman da marka adı bu kadar bilinen bir şey olmayacak, daha az satacaktı. Para para para.

Ben LotR Online yükledim tekrar, ona devam ediyorum. Çok eski olabilir ama orta-dünya havasını çok daha iyi yakalamış.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #191 : 30 Ekim 2017, 13:31:07 »
Bir dağıtımcının boyunduruğu altına girmemiş AAA'lardan ben hâlâ umutluyum :) The Witcher 3 bunun en güzel örneği. Cyberpunk 2077'yi merakla bekliyorum. Aynı şekilde Divinity II: Original Sin de çok ama çok iyi olmuş. Shadowrun serisi biraz AA sayılır ama onlar da son yıllarda severek oynadığım oyunlardandı.

Bir de dağıtımcıyı takmayıp bildiğini okuyan Japon abilerimiz var tabii. Evil Within 2, Bethesda tarafından dağıtılıyor olsa da ne mikro-ödeme var ne sulandırma. Acayip gerilimli, bol kanlı bir oyun olmuş. Çok beğendim ben yine. İlki gibi dar koridorlarda değil de açık dünyada geçiyor olmasına biraz bozulmuştum başta ama insanı fena sarıyor. Hikâyesi de çok sağlam olmuş :)
Try to hide if you dare.