Kayıt Ol

Hearthstone

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hearthstone Oynayalım :)
« Yanıtla #15 : 24 Mart 2015, 20:28:57 »
Ben de uzun süredir oynamadığımdan yeni hesap açtım. Daha görevleri bitirdim. :)

Çevrimdışı zaujas

• **
  • 204
  • Rom: 3
  • "Gölgesiz Bulut"
    • Profili Görüntüle
    • Kenan Demir Blog
« Yanıtla #16 : 26 Mart 2015, 14:34:17 »
Bakalım kaç kişi daha bende varım diyecek :)

@M.K.Immortal: Ben 2-3 aydır oynuyorum ama legend kartım yok henüz, daha doğrusu vardı ama dischent edip Druid kartları yaptım bir kaç tane :) Blackrock Mountain veya Naxxramas'tan birine başlıycam önümüzdeki hafta belki oralardan bir kaç tane legend eklerim desteme ama BM'de ki tüm kartların açıklanmasını bekliyorum. Şu an bunları açmak için altın biriktiriyorum.

Söz sessizlikte, ışık karanlıkta...

Çevrimdışı M.K.Immortal

• **
  • 290
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 26 Mart 2015, 14:55:04 »
@zaujas: benim şansım son ay iyi gitti aslında. Bir tane golden legend geldi onu yakıp dr Boom yaptım :D Bir sürü kart yakarak da Tirion Fordring ve paladin'in eksik kartlarını yaptım :) Paladin dışında Shaman, Priest ve Druid kartlarım var, diğer kalanların hepsini yaktım kısacası.

Naxxramas pahalı yahu, 700 gold sadece ilk kısım için istiyor. 7 deste alırım o parayla :D

BM kartları da kuvvetli görünüyor. BM mage, BM hunter'lar türer eklenti paketi çıkar çıkmaz. Grim Patron olan bir Warrior'u düşünemiyorum. Dark Iron Skulker de fazla abartı. Kısacası şimdiden geçmiş olsun bizlere :D

Madem herkes yeni sayılır turnuvayı legend kartlar yasak şekilde yapalım daha adil olur ne dersiniz?

Çevrimdışı zaujas

• **
  • 204
  • "Gölgesiz Bulut"
    • Profili Görüntüle
    • Kenan Demir Blog
« Yanıtla #18 : 26 Mart 2015, 16:21:39 »
@zaujas: benim şansım son ay iyi gitti aslında. Bir tane golden legend geldi onu yakıp dr Boom yaptım :D Bir sürü kart yakarak da Tirion Fordring ve paladin'in eksik kartlarını yaptım :) Paladin dışında Shaman, Priest ve Druid kartlarım var, diğer kalanların hepsini yaktım kısacası.

Naxxramas pahalı yahu, 700 gold sadece ilk kısım için istiyor. 7 deste alırım o parayla :D

BM kartları da kuvvetli görünüyor. BM mage, BM hunter'lar türer eklenti paketi çıkar çıkmaz. Grim Patron olan bir Warrior'u düşünemiyorum. Dark Iron Skulker de fazla abartı. Kısacası şimdiden geçmiş olsun bizlere :D

Madem herkes yeni sayılır turnuvayı legend kartlar yasak şekilde yapalım daha adil olur ne dersiniz?

Kendini yakarsın :) dediğim gibi benim destemde legend kart yok zaten.
Tirion Fordring'siz oynamak istediğinden eminmisin. Sahneye çıkışı ve özellikleri müthiş.
Naxxramas pahalı ama destem için istediğim 3-4 kart var. Pack açınca hep aynı kartlar ya da dandik kartlar çıkıyor, en azından bunda gelecek kartlar belli.

Grim Patron için bir, iki tanede kendi kartına damage yapabileceğin kart olmalı destende. 5 mana olduğunu düşünürsek çok fazla kart var 4 mana olup 3 vurabilen, çoğalamadan göçer :)

Dark Iron Skulker iyi bir kart ama Rogue kartı, Rogue oynayanlardan çok çekiniyorum :)
Rend Blackhand'in özelliği süper, BM ejderhaları iyice ön plana çıkaracak.

Çevrimdışı M.K.Immortal

• **
  • 290
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 26 Mart 2015, 18:19:14 »
Tirion çok güzel bir kart, hele ki dediğiniz gibi girişi yeter :D Yine de uzun süre legend olmadan da oynadım. Sonuçta şans oyunu, legend gelmeme olasılığı da var :) Yani benim için sorun olmaz. Yeterki daha adil bir turnuva olsun.

Grim Patron için Warrior dedim o yüzden. Cruel Taskmaster, Inner Rage, Whirlwind, Death's Bite... Adam sırf kendi minyonlarına 1 damage vurmak için yapılmış :D Ki Mad Bomber'lar falan da cabası. Yani 5. turda yerde 4 tane grim patron görmek mümkün. 5 manalık bir kart için bence abartı.

Naxx kartlarından ben de istiyorum, özellikle Sludge Belcher... Yine de 5 wing için 3500 gold vermek yerine legend ararım deckler içinde daha iyi :D Bu benim görüşüm tabi. BM için yine de biraz birikim yapmak lazım gibi geliyor, hele tüm kartlar açıklansın bakalım :)

Çevrimdışı Fiddler

• 565
  • Rom: 32
  • Bazen Herkes Duysun Diye..
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
« Yanıtla #20 : 26 Mart 2015, 19:35:05 »
Legendary kartları kullanmama kuralını doğru bulmuyorum ben. İnternetten bir sürü deck var tamamen basic kartlardan oluşup yine de ranked oyunlarda legend seviyesine ulaşılabilen.

Hep söyleniyor zaten bu oyun free-to-play, pay-to-win değil diye. Dolayısıyla böyle bir kural olmamalı bence.

Hatta, turnuva durumları için araştırma yapıyorum, Blizzard turnuvaları gibi kurallar vs. olsun diye.

Blackrock Mountain'ı ben de heyecanla bekliyorum. Ondan önce bir an evvel Naxxramas'ı da bitirsem iyi olacak hatta.
Saatleri Ayarlama Enstitüsü okuyalım..

Çevrimdışı zaujas

• **
  • 204
  • "Gölgesiz Bulut"
    • Profili Görüntüle
    • Kenan Demir Blog
« Yanıtla #21 : 27 Mart 2015, 09:11:42 »
BM'den yeni açıklanan kartlar:

Drakonid Crusher ve Nefarian sağlammış doğrusu.
Volcanic Drake' in özelliği ilginç duruyor, uygun bir elle 3 veya 4 tur sonrası sahneye çıkıp etkili olabilir.

Çevrimdışı M.K.Immortal

• **
  • 290
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 27 Mart 2015, 13:13:46 »
Alexstrasza ardından Drakonid Crusher :/ Resmen Warrior için kart çıkarıyorlar. Slience atsan bile 6/6 statları var ki Ogre'nin 1 can düşüğü oluyor sadece. 6 mana için yine abartı olduğunu düşünüyorum. Epic kart olsaydı bari yahu.

Nefarian güzel gibi görünse de pek tercih edilmeyecek bence. Tıpkı Foe Reaper 4000 gibi. Çok güzel özellikler ama pek kullanışlı değil.

Volcanic Drake de dediğiniz gibi uygun bir el ile can yakabilir. Agro desteler için güzel olabilir ama yine de daha iyi kartlar var bence.

Bunun ardından bir de mech sinerjisine nerf getirirler. İnsanlarda iyice "bunu satın alın" algısı oluşturmaya döner olay. Pay to win değil desek de bu adamlar bunun ticaretini yapıyor ve abartı kartlar ile para kazanmayı hedefliyorlar. Kartları olanlar da değişik kombinasyonlar ile yeni desteler deneyebiliyor ki bu da biraz pay to win oluyor aslında.

Hatta bazı yerlerde sırf oyuncuları kart satın almaya yöneltmek için hileli kart dağıtıldığına dair iddialar var. (Ki bazen peş peşe gelen dandik ellere bakınca inanası geliyor insanın :D ) Yani şevkinizi kırmayacak kadar yenilmenizi sağlayıp "kart lazım bana" algısı oluşturmaya çalışıyorlar. Hele ki parayla deste satın aldıysanız bu durumu daha sık tekrarlıyorlar vesayre diye tartışmalar okumuştum. Eee, para denilince her şey mümkün :D

Çevrimdışı zaujas

• **
  • 204
  • "Gölgesiz Bulut"
    • Profili Görüntüle
    • Kenan Demir Blog
« Yanıtla #23 : 27 Mart 2015, 13:33:00 »
Tam olarak pay to win değil daha kullanıcı dostu bir yapısı var HS'un. Ya da vardı, Naxx ve BM gibi expansionlar üretmeye başladıkları anda oyuncular arasındaki kart farkı açıldı bence. Naxx'daki kartlara sahip olan elemanlar her defasında haşat etti beni ve bende bu kartları almalıyım moduna girdim.

Ben çok fazla hileli kart olayına inanmıyorum ama şöyle bir şey var; ne zaman yeni bir deste yapsam bu destenin mekanizması süper çalışıyor. Tüm bağlantılar doğru zamanda geliyor ve ilk oynadığım oyunu kazanıyorum. Bir daha çok nadir o kartlar o şekilde denk geliyor. Şimdiye kadar ilk yaptığım deckle %90 kazandım.

O diilde Nefarian'la Priestin mind control'ünü çalıp ona karşı kullanmak süper olurdu :D

Çevrimdışı Eco

• **
  • 143
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 27 Mart 2015, 14:59:24 »
Beni de ekleyebilirsiniz. Bakalım Warlock'la aram hala iyi mi. :)

Rabbul samae, fecal rajae
Fe aynaha aral hayati
Ati elaica men hazal caouni
Arjouca rabbi, labbi nadae

Çevrimdışı zaujas

• **
  • 204
  • "Gölgesiz Bulut"
    • Profili Görüntüle
    • Kenan Demir Blog
Ynt: Hearthstone
« Yanıtla #25 : 27 Mart 2015, 16:24:31 »
Eco'yla birlikte 5 kişi olduk.

Fiddler'ın bekleyelim felan demesi beni kıllandırıyor acaba legendary kartmı topluyor :P
Bu arada konuyu ben başlattım ama hepinizin maaşallahı var legendary kartlar havada uçuşuyo bende iki tane epic var :(

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 27 Mart 2015, 16:27:51 »
Ben fakir kaldım, eski hesabımı bulmam lazım. Normalde ben bu oyunu 52'lik desteyle kahvede oynar gibi oynuyordum, bari kartlar bir işe yarasın. Sizin böyle konuşmalarınızı görünce hafiften tırstım desem yeridir.  :D

Çevrimdışı zaujas

• **
  • 204
  • "Gölgesiz Bulut"
    • Profili Görüntüle
    • Kenan Demir Blog
« Yanıtla #27 : 31 Mart 2015, 09:33:26 »
Tüm BM kartları açıklandı;

Blackrock Mountain

Ben Naxxramas winglerinden devam etmeyi planlıyorum, Blackrock biraz daha bekleyebilir :)

Çevrimdışı M.K.Immortal

• **
  • 290
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 31 Mart 2015, 17:54:24 »
BM'den sonra bol bol Warrior, Shaman ve Rogue göreceğiz anlaşılan :D

Çevrimdışı zaujas

• **
  • 204
  • "Gölgesiz Bulut"
    • Profili Görüntüle
    • Kenan Demir Blog
« Yanıtla #29 : 31 Mart 2015, 18:06:33 »
Rogue class kartları gerçekten çok iyi. Blackwing Technician ejderha sinerjisiyle birçok destede yer alabilir. Grim Patron da warrior destelerinde çok iş yapar.