Kayıt Ol

Arka Sokak - Oyun Dışı Başlık

Çevrimdışı Fiddler

• 565
  • Rom: 32
  • Bazen Herkes Duysun Diye..
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
Arka Sokak - Oyun Dışı Başlık
« : 12 Mart 2012, 03:20:09 »
Burası da oyun ve senaryoları haricinde konuşabileceğimiz bir yer.
Saatleri Ayarlama Enstitüsü okuyalım..

Çevrimdışı Fiddler

• 565
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
Kısa Bir Duyuru
« Yanıtla #1 : 12 Mart 2012, 17:58:58 »
Göstermiş olduğunuz ilgi için herkese çok teşekkürler. Kısa Bir Oyun İçi Duyurum olacak.

Birkaç kişi yakınmıştı oyunda "Yeti"lerin çok az olduğundan, bunun ben de farkındaydım; ama bitirmemiştim henüz "Yeti"leri yazmayı, bu yüzden eklemedim üzerine; ama bugün ya da yarın yaklaşık 10 tane daha "yeti" gelecek. O sırada hali hazırda oynayan herkese bir kereye mahsus yetilerini baştan seçebilme şansı vereceğim. Böylelikle yeni gelen yetilerden önce oyuna başlayanlara haksızlık olmamış olacak.

Çevrimdışı Fiddler

• 565
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
Oyuncu Alımları Hakkında
« Yanıtla #2 : 15 Mart 2012, 01:41:28 »
Merhabalar!

Öncelikle kısa sürede hiç tanımadığınız birinin oynattığı hiç bilmediğiniz bir oyuna göstermiş olduğunuz bu ilgi için çok teşekkür ederim. Bu kadarını gerçekten beklemiyordum ve korkuyla karışık harika bir hayranlık içerisindeyim.

Farketmişsinizdir ki oyun hala gelişim sürecinde, daha gelişecek, büyüyecek, yakın zamanda çok ilginç yenilikler görecek. Pek çoğunun hoşunuza gideceğini düşünüyorum; ama sürprizlerin tadını kaçırmamak için daha fazla bilgi vermeyeceğim.

Oyuncu Alımlarıyla ilgili kısa bir duyurum olacak. Dediğim gibi, böyle bir ilgiyi hiç beklemiyordum. Oyuna başlarken 2 oyuncuyla başlayabiliriz demiştim; ama en son aramıza katılan Elijah ve Raisor arkadaşlarımızla birlikte oyuncu sayımız 7 oldu. Hiçbir şikayetim yok bu ilgi karşısında; ama takdir edersiniz ki oyunun yavaşlamaması ve olabildiğince pürüzsüz bir şekilde ilerlemesi gerekiyor. Bu sebeple sonsuza kadar oyuncu alımına devam etmek mümkün değil.

2 üyemize, ne zaman isterlerse oyuna katılabileceklerinin sözünü vermiştim. Bu üyelerden bir tanesi, daha bu oyun kafamda bir fikirken bile sorduğum her soruya sabırla cevap vermiş, oyunun gelişimine bilinçli/bilinçsiz büyük katkılarda bulunmuş ve bu yüzden oyunun kapılarının her zaman sonuna kadar açık olduğu biri.

Diğeri ise "Legend" ile birlikte, daha bu oyunun temelleri atılırken nabız yokladığım, "böyle bir şey olsa nasıl olurdu" diyerek oynattığım kısa bir frp oyununda oynamış olan bir üye. Kendisi şu anda sınav programı yüzünden belirsizlik içerisinde olduğunu, zaman ayırıp ayıramayacağından emin olmadan oyuna girmek istemediğini söylemişti. Ben de ona ne zaman isterse oyuna başlayabileceğini söyledim.

Böylelikle 7 kişi olan oyuncu sayısına 2 kişi daha ekleyerek 9 oldu. Bu noktada, her ne kadar oynamak isteyen herkese bir şans vermek istesem de, oyunun en iyi şekilde devam etmesi için bazı sınırlar koymak zorundayım. Takdir edersiniz ki her oyuncunun kendi içinde gelişen bir senaryosu, bir de birden fazla oyuncuyu birbirine bağlayan evrensel senaryolar var oyunda. Her hamlenin yazılışı için benim o oyuncularla ilgili bilgileri, evrensel senaryoları ve süregelen olay örgüsünü tekrar inceleyerek bir hamle yazmam gerekiyor, bu da uzun sürüyor. Bu sebeple toplamda 10 oyuncudan fazlasını şu an için idare edebileceğimi düşünmüyorum.

Elbette ileride, belki yeni bir DM'in gelişi, ya da benim daha fazla zaman ayırabilmem; ya da artık sistemin oturmuş olmasıyla daha fazla oyuncuya yer açılabilir; ama şu an için yalnızca 1 yeni oyuncu alacak yerimiz var. Ondan sonra oyuncu alımları kapanacaktır.

Yan oyunlarla ilgili olarak şu an bir şey söyleyemiyorum; ama eğer talep olursa elbette yan oyunlar açabilirim, mutluluk duyarım. Şu an için belirli olan tek şey, ilk etapta 1 yeni oyuncuyu alacak yerimiz olduğudur.

Göstermiş olduğunuz büyük ilgi için tekrar her birinize teşekkür ediyorum. Eğer bu duyuruyla oynamak isteyip de, şimdiye kadar karakterini açmamış herhangi bir üyemizin hayallerini yıkıyorsam da içten bir şekilde özür diliyorum. Umarım bir gün aynı oyunda karşılaşıp birlikte oynama zevkini yaşayabiliriz.

Fiddler.

Çevrimdışı Catrouble

• **
  • 267
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Arka Sokak - Oyun Dışı Başlık
« Yanıtla #3 : 16 Mart 2012, 23:52:06 »
Arkadaşlar burası sohbet başlığı buarada. Faye haricinde herşey konuşmak serbest burda :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 17 Mart 2012, 12:03:52 »
Ben ne zamandır buraya yazacaktım, hazır fırsatım varken bunu değerlendireyim hemen.

Pazuzu oyunun açılması hem forum, hem de oynamak isteyenler açısından bir hayli güzel oldu. Epey de oyuncu alındı. Tek başına bir DM için kolay bir rakam değil bence. Fiddler'a teşekkür ediyorum bu oyunu açtığı için. Konusu da oldukça ilgi çekici. Oyun ilk açıldığında konuyu okurken pek çok kişinin bu senaryoda oynamak isteyeceğini düşünmüştüm, öyle de oldu.

Ellerinize sağlık. Umarım oyun daha uzun süre devam eder.

Çevrimdışı Catrouble

• **
  • 267
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 17 Mart 2012, 12:19:12 »
Okadar oyuncu almaması konusunda uyarmıştım ama dinlemedi beni :)

2 saatte 5-6 hamle yazan Fiddleri kaybettik 3 günde 1 yazıyor artık :) Onada şükür diyelim napalım :)

Çevrimdışı Raisor

• 793
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 17 Mart 2012, 19:05:39 »
DMlik zor iştir. Çeken bilir. :P

Bu arada, talihli zarlara şükrettiğim ender zamanlardan birini yaşadım az evvel. Hayırlısı.
Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.

Çevrimdışı Fiddler

• 565
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
« Yanıtla #7 : 17 Mart 2012, 19:39:09 »
Ben ne zamandır buraya yazacaktım, hazır fırsatım varken bunu değerlendireyim hemen.

Pazuzu oyunun açılması hem forum, hem de oynamak isteyenler açısından bir hayli güzel oldu. Epey de oyuncu alındı. Tek başına bir DM için kolay bir rakam değil bence. Fiddler'a teşekkür ediyorum bu oyunu açtığı için. Konusu da oldukça ilgi çekici. Oyun ilk açıldığında konuyu okurken pek çok kişinin bu senaryoda oynamak isteyeceğini düşünmüştüm, öyle de oldu.

Ellerinize sağlık. Umarım oyun daha uzun süre devam eder.

Teşekkürler efendim. Önümüzde böyle ışıklar saça saça örnek olacak bir Demir Yumruk olmasa asla gerçek olamazdı bu oyun. Oyuncu sayısı konusunda ben de çok korkuluyum; ama hiç değilse ilk etapta olabildiğince çok insana fırsat verebilmek istedim. Keşke sizleri de görebilsek hatta oyunda, ne güzel olurdu.

Okadar oyuncu almaması konusunda uyarmıştım ama dinlemedi beni :)

2 saatte 5-6 hamle yazan Fiddleri kaybettik 3 günde 1 yazıyor artık :) Onada şükür diyelim napalım :)

Hakkımı yiyorsun vallahi. Oyunun ilk başlarında tabii bir düzenlemeler, alışmalar, o rutinin oturması vs. O kadar da çok yavaş değilim bence :D

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 17 Mart 2012, 19:50:12 »
Fiddler iyi yazıyor. Ben böyle araya giriyorum ama :P. Gayet hızlı bir DM gözlemlediğim kadarıyla. Haksızlık etmeyin yahu :D.

Alıntı
Keşke sizleri de görebilsek hatta oyunda, ne güzel olurdu.

İki oyuncumuzu verdik bu sisteme :). Şaka bir yana ben kendim de oynamayı düşündüm, ama bu defa hiç forumda oynamamış arkadaşlara haksızlık olurdu. Bizim olmamamız daha iyi, kim bilir eğer yan oyun olursa orda katılırız :). Neden olmasın.

Çevrimdışı Catrouble

• **
  • 267
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 17 Mart 2012, 19:55:20 »
Ben birazda bencillik yapıyorum tabiki nede olsa 2 oyuncuyla devam ettirmeye hazır olduğun bir oyuna 10 kişinin devam etmesi demek en azından 5x yavaşlama demektir :)

Yinede fazlasıyla memnunuz efendim saygıyla sıramızı bekliyoruz :)

Çevrimdışı Fiddler

• 565
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
Yeni Yetiler Hakkında Kısa Duyuru
« Yanıtla #10 : 17 Mart 2012, 20:18:52 »
Söylediğim zamanı çok çok geciktirdiğimin farkındayım; ama listeyi bir türlü tamamlayamadım. Bazı yetilerin birbirleriyle etkileşimi vs. konuları düşündüğüm ve yeni oyuncuların senaryolarını açmanın uzun sürmesi durumları yüzünden yeni yetileri hala koyamadım. Özür dilerim. Umut ediyorum ki önümüzdeki birkaç gün içerisinde yeni yetiler de eklenmiş olacak.

Bir de yeni yetileri koyarken kural kitapçığının diğer kısımlarında da bazı güncellemeler göreceksiniz. Özellikle iblis vs. diğer yaratıkların bu dünyada nasıl kol gezdiğiyle alakalı bazı şeyler var. Bazı durumları tam açıklamamışım, bazı durumları yanlış açıklamışım, bazı durumları ise değiştirmeye karar verdim senaryolara daha uygun olması açısından.

Yeni yetileri ve değişiklikleri koyduğum zaman yine küçük bir duyuru yapacağımdır. Gecikme için özür diliyorum.

Fidd.

Çevrimdışı Raisor

• 793
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 20 Mart 2012, 20:53:56 »
Biraz da sitemkar olacak ama, bu aralar biraz yavaşladık gerçekten de :P Tabi 10 kişiyi tek başına yönetmek zor bir iş olduğundan Fiddler'e hak vermek lazım.

-John Lennon.

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 20 Mart 2012, 21:09:03 »
Aslında Demir Yumruk'ta da yapıldığı gibi birden fazla DM, hem oyunun genişlemesi ve hızlanması adına, hem de Fiddler'ın omzundaki yükün hafiflemesi adına daha iyi olabilir. Eminim bunun için gönüllü olabilecek FRP ya da RPG severler vardır.

Ama ben yine de şu an DM'den ve oyundan oldukça memnunum. Yavaş olsun, bizim olsun.
Planemo Syndrome

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 21 Mart 2012, 00:00:13 »
Arada olur böyle; Dm'in yaratıcılığının ve keyfinin devamlılık sağlayabilmesi için arada duraksamalar olur. Ki olmalı da.

Henüz "başlamadık" bile oyuna, asıl konuya girmedik. Yeni eklenecek kurallar ve özellikler de cabası.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı Raisor

• 793
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 21 Mart 2012, 00:04:02 »
Arada olur böyle; Dm'in yaratıcılığının ve keyfinin devamlılık sağlayabilmesi için arada duraksamalar olur. Ki olmalı da.

Henüz "başlamadık" bile oyuna, asıl konuya girmedik. Yeni eklenecek kurallar ve özellikler de cabası.

Tamamıyla katılıyorum. Zaten bu yüzden de heyecanlanıp sabırsızlanmamak elde değil. Dediğim gibi, Fiddler'e büyük hak veriyorum. Üstelik yalnız başına bu kadar ilgilenebilmesi bile, ayakta alkışlanacak bir marifettir fikrimce.

-John Lennon.