Kayıt Ol

peki ya yolcu!

Çevrimdışı börek

• *
  • 3
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
peki ya yolcu!
« : 19 Temmuz 2012, 14:15:33 »
peki ya sorsalar.. her bir köşeden kalkan, her bi köşeye gidicek, her bir yolcu gemisinde, hangi bir yolcu olmak istersiniz ? (Anlayan Mürettaba)

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
Ynt: peki ya yolcu!
« Yanıtla #1 : 19 Temmuz 2012, 15:25:40 »
Zaten topu topu bir cümle yazınca karşındaki, ister istemez o bir cümle içindeki anlatım bozukluğu insanın canını sıkıyor. Ayrıca Mürettab diye bir kelime yok sevgili parantez içi cümlesi. Saygılarımla.

Not: En azından bir önceki mesajınızda eksik olan 'r' leri burada kullanmışsınız.

Çevrimdışı börek

• *
  • 3
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Temmuz 2012, 15:56:35 »
Zaten topu topu bir cümle yazınca karşındaki, ister istemez o bir cümle içindeki anlatım bozukluğu insanın canını sıkıyor. Ayrıca Mürettab diye bir kelime yok sevgili parantez içi cümlesi. Saygılarımla.

Not: En azından bir önceki mesajınızda eksik olan 'r' leri burada kullanmışsınız.
Bu demek oluyorki anlamadan da yorum yapılabiliyormuş. çıkarabileceğim r ler dahilinde mevcuttur.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Temmuz 2012, 18:18:54 »
Ben anladım da sen anlamadın sanırım. Diyorum ki ne anlatmak istiyorsan anlat ama güzel bir Türkçe ile yap bunları ki karşındaki de anlasın. bi=bir  / gidicek=gidecek / ..=... / hangi bir yolcu= hangi yolcu.

Doğru düzgün bir cümle kurabildiğiniz zaman tekrar konuşalım bu konuyu.

Not İkinci mesajında da ki ayrı olacak, noktadan sonra da büyük harf başlaman gerek. Ama bu mesaj önemli değil. Önemli olan edebi birşey yazmak istediğiniz zaman bunlara dikkat etmeniz en azından.