Kayıt Ol

Pulp Fiction

Çevrimdışı Amèlie

• 531
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Pulp Fiction
« : 06 Nisan 2008, 13:22:02 »

Tür :   Dram / Aksiyon
Yönetmen : Quentin Tarantino
Senaryo : Quentin Tarantino , Roger Avary
Görüntü Yönetmeni : Andrzej Sekula
Yapım : 1994, ABD , 154 dk.

Oyuncular

John Travolta (Vincent Vega) , Samuel L. Jackson (Jules Winnfield) , Uma Thurman (Mia Wallace) , Harvey Keitel (Winston Wolf/The Wolf) , Tim Roth (Pumpkin) , Amanda Plummer (Honey Bunny) , Ving Rhames (Marsellus Wallace) , Rosanna Arquette (Jody) , Christopher Walken (Captain Koons) , Bruce Willis (Butch Coolidge)
Gangsterler camiasına içerden, unutulmaz bir bakış. Quentin Tarantino'yu her ne kadar önceki filmi Rezervuar Köpekleri ile çok övgü aldıysa da, kitlelere asıl tanıtan film.

Ödül avcısı Butch Coolidge şeytanla yaptığı bir anlaşmada ödemeyi durdurmaya karar verir. Honey Bunny ve Pumpkin, hayatlarına biraz hareket katmak isteyen genç ve birbirine aşık bir çift küçük soyguncudur. Öteyandan, iki kaşarlanmış gangster, Vincent Vega ve Jules, günlük işlerinden biri olarak, patronlarına ödemeyi geciktiren bir kaç sahetekar genci vurmaya giderler. Vincent patronun güzel ve genç karısına bebek bakıcılığı yapmakla da görevlendirilirken ortağı suç yaşamına son vermeye karar verir. Cesur bir boksör ise para karşılığı hile yapmayı reddederek şehirden kaçar. Kader bu aykırı tipleri muhteşem bir şekilde bir araya getirecek, yollarını kesiştirecektir.

Travolta, Bruce Willis, Harvey Keitel, Samuel L. Jackson, Uma Thurman ve sayısız ünlü oyuncu bu popüler kültür başyapıtında bir araya geliyorlar.

Çevrimdışı Hezarfen

• **
  • 389
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Pulp Fiction
« Yanıtla #1 : 02 Mayıs 2008, 22:43:18 »
Ah ah ah ah ah ben bu filmi neden tanıtmadım!!.. Tek kelimeyle enfes bi film..İzleizleizle derim paşkada bişe demem efenim!
rüya görmek nasıl bir anlıksa hayalde öyle bir anlıktır. rüyadan uyanmak nasıl bir şeyse hayal kurarken rahatsız edilmek öyle birşeydir.. Rüya nasıl gün içindeki düşünce yorgunluğunu zihinden atmanın yoluysa .. hayal de o düşüncelerin çöplüğe dönmesini engelleyen araçtır..  ~hezarfen

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #2 : 02 Ağustos 2009, 16:03:46 »
Pek yorum yapılmamış olmasına şaşırdım. "Bir film nasıl olmalı" için fevkalade bir örnek. Gerçekten eksik bir unsur var mı üzerinde çok düşündüm, ne kadar açık arasam da bulamadım. Müzik, görüntü yönetimi, seslendirme, oyunculuk ama hepsinden önemlisi senaryo akışı; hepsi mükemmel. Gülmekten kırıp geçirdiği sahneler de oldu, nefesimi tutup farkına varmadığım sahneler de. Bir pazar öğleden sonrasını daha onunla geçirmiş olmaktan mutluyum. Yaşadıkça nice pazarlar daha iki buçuk saat için mutlu olacağım  ;D

p.s. çantada ne var hiç bir fikrim yok ama bilmemek bir şekilde hoşuma gidiyor.
p.s.2 Butch kadar şanslı bir karakter daha gösterin bana. Yok!
p.s.3 Tarantino ile bir gün konuşma imkanım olsa huzursuz sessizliği tercih ederdim  :P

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Ağustos 2009, 16:21:38 »
Kurgusu müthiş, eğlenceli harika bir film. Tarantino tarzını en iyi burda görüyoruz sanırım, o dans sahnesi efsane zaten.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #4 : 02 Ağustos 2009, 19:03:59 »
Tarantino'nun muhteşem zihninden çıkan mükemmel film. Rezervuar Köpekleri benim için gelmiş geçmiş en iyi ikinci film olsa da, gene olarak Tarantino filmlerinin hepsini severim. Ama Kill Bill'den sonra biraz sarpa sardı gibi geliyor bana. Sadece kan ve vahşete oynuyor sanki. Yeni filmi de geliyormuş Brad Pit var kadroda. 

Neyse kamerayı bir acayip kullanmadığı bir tek Pulp Fiction vardır sanırım bunu da belirtmek istedim.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 23 Haziran 2010, 08:56:29 »
Zaten sırf o küfürlerin, farklı kişilerce tekrar tekrar kullanılması başlı başına bir olay. Fuck kelimesinin en çok kullanıldığı yapıt olma özelliğini taşıyor herhalde. Samuel Jackson ve John Travolta'nın beraber oynadıkları sahneler göz dolduruyordu. Ayrıca Wills ciddi anlamda muhteşem bir performans sergilemiş...

Tarantino'lu bölümü de es geçmemek gerek pek tabii. Adama yönetmenlik kadar oyunculukta yakışmış bu yapımda. Her ne kadar Harvey Keitel'in yanında sünepe gibi dursa da...[*]swh[/*]
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
« Yanıtla #6 : 23 Haziran 2010, 14:55:04 »
Fuck kelimesinin en çok kullanıldığı film The Big Lebowski'dir, düzeltelim. Filme gelince de; ben normalde Tarantino filmlerinden pek haz etmeyen bir insanımdır. Ama bununla kendisine az da olsa sempati beslemişimdir. Film bittikten sonra John Lennon'la twist yapmayı denetmiştir bana :D.

too much sugar 
tb

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 23 Haziran 2010, 15:12:44 »
Fuck kelimesinin en çok kullanıldığı film The Big Lebowski'dir, düzeltelim. Filme gelince de; ben normalde Tarantino filmlerinden pek haz etmeyen bir insanımdır. Ama bununla kendisine az da olsa sempati beslemişimdir. Film bittikten sonra John Lennon'la twist yapmayı denetmiştir bana :D.

Haklı... hatta bir cümlesi sırf o kelimeden oluşuyor : ' Fuck the fuckin fuck'