Kayıt Ol

Kahramanın Yol Türküsü ||Cumartesi -21.00

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kahramanın Yol Türküsü || Cumartesi- 21:00
« Yanıtla #75 : 16 Nisan 2011, 18:23:59 »
Günün teması: Film ve Dizileştirilen Fantastik Eserler - Nedenler ve Sonuçları

Yayın yarım saat kadar gecikebilir. Kesin olmamakla birlikte, bir ihtimal 21.30'da başlayabilirim. Dinlemek isteyen arkadaşların aklında olsun. Zaten yayına girince duyuruyu yapıyor ve radyo onlie yazısını siteye koyuyorum.

Konumuza gelince, bazen film haberini duyunca coşuyor bazen ise karalar bağlıyoruz. Diziye dönüşen eserleri kimimiz daha sıcak buluyor, bir kesim ise ekran ya da beyaz perdede her türlü uyarlamasından nefret ediyoruz. İşte bugün bunları, nedenleri ve sonuçlarını konuşacağız.

Yayında görüşmek dileğiyle...

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 16 Nisan 2011, 21:02:21 »
Günün teması: Film ve Dizileştirilen Fantastik Eserler - Nedenler ve Sonuçları

Yayın yarım saat kadar gecikebilir. Kesin olmamakla birlikte, bir ihtimal 21.30'da başlayabilirim. Dinlemek isteyen arkadaşların aklında olsun. Zaten yayına girince duyuruyu yapıyor ve radyo onlie yazısını siteye koyuyorum.

Konumuza gelince, bazen film haberini duyunca coşuyor bazen ise karalar bağlıyoruz. Diziye dönüşen eserleri kimimiz daha sıcak buluyor, bir kesim ise ekran ya da beyaz perdede her türlü uyarlamasından nefret ediyoruz. İşte bugün bunları, nedenleri ve sonuçlarını konuşacağız.

Yayında görüşmek dileğiyle...

Yayındayım.

http://radyo.kayiprihtim.org/

Yayın bitmiştir.

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 17 Nisan 2011, 20:17:14 »
:( Ne güzel bir konuymuş, keşke evde olsaydım da dinleyebilseydim. Podcast'ini en kısa zamanda görebilmeyi umuyorum :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 17 Nisan 2011, 20:53:02 »
:( Ne güzel bir konuymuş, keşke evde olsaydım da dinleyebilseydim. Podcast'ini en kısa zamanda görebilmeyi umuyorum :)

Aslına bakarsanız dünkü yayında podcast almadım. Hatta kayıt yapmadığım tek yayın bu oldu. Kayıtları yayınlama konusundaki sorunu çözemediğimiz için kayıt almaya gerek duymadım dün. Bu yüzden kusuruma bakmayın lütfen :/. Diğer yayınlarda kayıt almaya devam edeceğim.

Umarım gelecek yayınlarda sizi görürüz :).

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #79 : 17 Nisan 2011, 22:15:56 »
Tüh ya, kaçırdım :( Oysa çok istiyordum bu yayını dinlemeyi. Kayıt da yapılmamış üstelik, puff :(
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 23 Nisan 2011, 16:24:49 »
Bugün yayın olmayacaktır. Çeşitli nedenlerden ötürü evde, yayın yapabileceğim bir ortam yok şu an. Bu nedenle yayın haftaya kendi gününde devam edecektir.

Haftaya görüşmek üzere.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 30 Nisan 2011, 12:27:46 »
Günün Konusu: Suçlamaların Göbeğinde Bilimkurgu ve Fantastik

Sapkın, intihara yönelten bazense satanist işi olarak adlandırılan fantastik ve asıl anlatmak istediği bir türlü geniş kitlelerce anlaşılmayan bilim kurgu... Bugün, bu yanlış anlaşılmalara örnekler vererek, aslında neden böyle olduğunu ve bu iki türün ne yapıp da bu bu suçlamaları hak ettiğini(!) tartışacağız.

Ayrıca, ufak bir de süprizim olabilir.

Süpriz #1: mikrofon aldım.

Kendi saatinde ve kendi gününde (bugün) görüşmek üzere.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 30 Nisan 2011, 21:03:31 »
Günün Konusu: Suçlamaların Göbeğinde Bilimkurgu ve Fantastik

Sapkın, intihara yönelten bazense satanist işi olarak adlandırılan fantastik ve asıl anlatmak istediği bir türlü geniş kitlelerce anlaşılmayan bilim kurgu... Bugün, bu yanlış anlaşılmalara örnekler vererek, aslında neden böyle olduğunu ve bu iki türün ne yapıp da bu bu suçlamaları hak ettiğini(!) tartışacağız.

Ayrıca, ufak bir de süprizim olabilir.

Süpriz #1: mikrofon aldım.

Kendi saatinde ve kendi gününde (bugün) görüşmek üzere.

Yayındayım.

Bitti.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 01 Mayıs 2011, 12:04:25 »
Yine kaçırdım! :inca  :inca  :inca
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #84 : 01 Mayıs 2011, 12:32:45 »
Yine kaçırdım! :inca  :inca  :inca

Kayıt aldım bu defa İhsan abi :). Sadece, yayını kapatırken bir öykü okuyarak kapattım (süprizim buydu), onu kaçırmış oluyorsun. O da çok mühim değil :).

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Kahramanın Yol Türküsü || Özel Yayın!
« Yanıtla #85 : 05 Mayıs 2011, 13:22:18 »

Kendi gününde ve kendi saatinde (Cumartesi, 21.00) Kahramanın Yol Türküsü'nde bu defa bir konu üzerine konuşmayacağız. Özel Yayında konumuz tartışmak değil, öyküleri sesli olarak sizlere ulaştırmak olacak.

Peki neler okunacak?

* Ursula Le Guin öyküsü- Kerasyon (sesi olmayan ve sadece cenazerlerde çalınan bir enstrümanı anlatır)

* Aylık Öykü Seçkisi'nin birincilerinden seçme öyküler. (tüm birinciler okunmayacaktır)

Öykü Seçkisi'nden hangi öyküleri seçtğimi sizlere belirtmek istemiyorum :). Süpriz olsun da hem yazarları şaşırsın hem de dinleyenler bilmedikleri bir öyküye kulak kabartsınlar, gibi bir düşüncem var.

Kısaca, Cumartesi günü kulağınızın pasını bu defa öykülerle silmek için hazır olun!

Not: Le Guin'den başka öyküler de dinlemek isterseniz, birkaç öykü daha seçebilirim. Ancak, uzunlukları Kerasyon gibi değil, çok daha uzun. Seçim sizin :).

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kahramanın Yol Türküsü || Özel Yayın! - 21.00
« Yanıtla #86 : 07 Mayıs 2011, 16:29:15 »

Kendi gününde ve kendi saatinde (Cumartesi, 21.00) Kahramanın Yol Türküsü'nde bu defa bir konu üzerine konuşmayacağız. Özel Yayında konumuz tartışmak değil, öyküleri sesli olarak sizlere ulaştırmak olacak.

Peki neler okunacak?

* Ursula Le Guin öyküsü- Kerasyon (sesi olmayan ve sadece cenazerlerde çalınan bir enstrümanı anlatır)

* Aylık Öykü Seçkisi'nin birincilerinden seçme öyküler. (tüm birinciler okunmayacaktır)

Öykü Seçkisi'nden hangi öyküleri seçtğimi sizlere belirtmek istemiyorum :). Süpriz olsun da hem yazarları şaşırsın hem de dinleyenler bilmedikleri bir öyküye kulak kabartsınlar, gibi bir düşüncem var.

Kısaca, Cumartesi günü kulağınızın pasını bu defa öykülerle silmek için hazır olun!

Not: Le Guin'den başka öyküler de dinlemek isterseniz, birkaç öykü daha seçebilirim. Ancak, uzunlukları Kerasyon gibi değil, çok daha uzun. Seçim sizin :).

Hatırlatayım dedim. 21.00'da görüşmek üzere.

Not: buğulu bir ses dinleyeceksiniz yalnız. Kendinizi hazırlayın.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kahramanın Yol Türküsü || Özel Yayın!
« Yanıtla #87 : 07 Mayıs 2011, 21:02:35 »

Peki neler okunacak?

Yayındayım.

http://radyo.kayiprihtim.org/

Vee bitti.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kahramanın Yol Türküsü || Cumartesi -21.00
« Yanıtla #88 : 14 Mayıs 2011, 11:10:01 »
Günün Konusu: Özgün Fikir Üretmek

Pek çok kitap ve bir o kadar da yazar var. Ancak, özgün fikir üretmek, yapılmamış olanı yapmak yazar sayısı arttıkça giderek daha da zorlaşıyor. Sizin düşündüğünüz ya çoktan yapılmış oluyor ya da biri sizden önce davranıyor.

Peki birçok özgün fikir çoktan kağıtlara döüklmüşken özgün olmak nasıl sağlanır? Özgün bir fantastik veya bilimkurgu eseri nasıl yazılır?

Var olan temelleri kullanmak ne derece doğru? Yoksa her eser kendi dünyasını baştan mı kurmalıdır?

İşte günün konusu bu.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kahramanın Yol Türküsü || Cumartesi -21.00
« Yanıtla #89 : 14 Mayıs 2011, 11:44:04 »
Nereden aklına esti bu özgün konu şimdi? :)
Try to hide if you dare.