Kayıt Ol

Kahramanın Yol Türküsü ||Cumartesi -21.00

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kahramanın Yol Türküsü ||Cumartesi -21.00
« Yanıtla #450 : 12 Kasım 2012, 00:53:28 »
Ben çıktıktan sonra listem okunmuştur umarım diyerekten yayının kaydını rica etmek istiyorum Hazal abla. ^^

Okudum okudum :). Vallahi okudum, billahi okudum. Yayının kaydı var ama listeleri okuduğumuz o kısım var ya, işte orada... Eeeee >.>? O kısım yok kayıtta :P. Bir aksilik oldu listelerin okunduğu kısımda. Ama yayında listesini okuduğum çoğu kişi Fuar Listeleri adlı konuda paylaştı zaten :).

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #452 : 12 Kasım 2012, 07:45:24 »
1 saat 41 dakikalık kayıt var. Herkesin listesini okuduğum kısım yok ama işte :/. Teşekkür ederim böyle karşıladığın için. Ama dediğim gibi, listeni okudum :).

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #454 : 17 Kasım 2012, 15:04:13 »
Günün Konusu: Rıhtım Okuma Etkinliği ve Kitap Çekilişi

ve

Yazım Amaçları - Yazarlarda İfade Biçimleri

Bazen dümdüz çayırlarda koşmak gibidir okumak, bazense ansızın ortaya çıkan bir macerada gizli geçitleri bulmak gibi. Kimi yazar içinde ne varsa herkese haykırma derdindeyken, kimiyse sadece "kendine" yazar.

Açık ya da kapalı anlatım, biçim her ne olursa olsun, şunun farkındayız ki yazarlar her daim okura dönük yazmıyorlar. Bazıları bir şey söyleme derdinde olurken bir kısmı en kaba tabirle "anlayana" diyip dönüp geçiyor. Peki ya okur? Bu iki görüşün arasında onun yeri nedir? Ne olmalıdır?

O zaman bir klişeye tekrar dönelim: Sanat toplum için mi, sanat sanat için midir?

Ayrıca, daha önce bahsettiğim 6 adet Frankenstein kitabının dağıtımı bu yayınla gerçekleşmekle birlikte, Rıhtım Okuma Etkinliği'ni sizlerle tartışarak belli tarihlere oturtmak istiyorum. Vaktimiz kalırsa biraz da "tartışma sanatı" üzerinden çene çalarak günü tamamlayacağız.

Bugün, 21.00'da, görüşmek üzere :).

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #455 : 17 Kasım 2012, 19:34:34 »
Yayın programı nasıl olacak peki? Birkaç şarkı ardından tam gaz çekiliş mi? Yoksa 21:30'a kadar bizi hop oturtup hop kaldırtacak şarkılarla oyalandıktan sonra yayına mı geçeceğiz? Ona göre kendimi ayarlayacağım, özellikle çekilişi kaçırmak istemiyorum :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #456 : 17 Kasım 2012, 19:59:47 »
21.15'e kadar şarkı düşünüyorum aslında. Sonrasında herkes geldiyse ya önce Rıhtım Okuma Etkilinği'ni bir yola sokmak için tartışırız ya da çekilişe geçerim :). Sonrasında 2.konumuz var zaten.

Çekiliş için sizleri beklerim arkadaşlar.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #457 : 17 Kasım 2012, 21:02:17 »
Günün Konusu: Rıhtım Okuma Etkinliği ve Kitap Çekilişi

ve

Yazım Amaçları - Yazarlarda İfade Biçimleri

Bazen dümdüz çayırlarda koşmak gibidir okumak, bazense ansızın ortaya çıkan bir macerada gizli geçitleri bulmak gibi. Kimi yazar içinde ne varsa herkese haykırma derdindeyken, kimiyse sadece "kendine" yazar.

Açık ya da kapalı anlatım, biçim her ne olursa olsun, şunun farkındayız ki yazarlar her daim okura dönük yazmıyorlar. Bazıları bir şey söyleme derdinde olurken bir kısmı en kaba tabirle "anlayana" diyip dönüp geçiyor. Peki ya okur? Bu iki görüşün arasında onun yeri nedir? Ne olmalıdır?

O zaman bir klişeye tekrar dönelim: Sanat toplum için mi, sanat sanat için midir?

Ayrıca, daha önce bahsettiğim 6 adet Frankenstein kitabının dağıtımı bu yayınla gerçekleşmekle birlikte, Rıhtım Okuma Etkinliği'ni sizlerle tartışarak belli tarihlere oturtmak istiyorum. Vaktimiz kalırsa biraz da "tartışma sanatı" üzerinden çene çalarak günü tamamlayacağız.

Bugün, 21.00'da, görüşmek üzere :).

Yayındayım.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #458 : 18 Kasım 2012, 11:31:06 »
Çekilişi kaçırdım, Ufuk adımı yazdırsaymış iyi olurmuş ama yapacak bir şey yok, sağlık olsun. Gerçi kesin adım çıkmazdı ama yine de belli olmaz şans işi.

Çevrimdışı vangoghspoison

• **
  • 79
  • Rom: 2
  • I'm everything. My spirit talks.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #459 : 18 Kasım 2012, 19:44:16 »
Kesin bir tarih belirlendi mi çekilişten sonrasında etkinlik için ? Gelemedim yayına sonradan :(

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #460 : 18 Kasım 2012, 20:05:23 »
24 Aralık'tan itibaren kitabımızı tartışmaya başlıyoruz :).

Çevrimdışı vangoghspoison

• **
  • 79
  • Rom: 2
  • I'm everything. My spirit talks.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #461 : 18 Kasım 2012, 21:08:38 »
Teşekkür ederim efenim. Tartışmalara kadar keyifli okumalar herkese. :)

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #462 : 19 Kasım 2012, 12:35:00 »
Kitabı okumaya başlayanlar var mı? Ben temin süresini göz önünde bulunduraraktan henüz almadım kitabı. O halde alıp başlamak lazım.

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #463 : 01 Aralık 2012, 12:01:16 »
Bu akşam yayın var mı?

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #464 : 01 Aralık 2012, 13:23:59 »
Heh, ben de duyuru yazmak için gelmiştim tam da.

Normalde bugün yayın vardı, ama birkaç düzenli dinleyicimden gelen rica üzerine bu haftayı es geçiyorum. Dinlemek isteyenler bana sitem edecektir. Yine de gelen bu ricaları değerlendirmeyi bir nevi borç biliyorum :).

Konular ve kaynaklarım hazırda bekliyor. Her türlü siteminiz için de mesaj kutumu işaret ediyorum u_u.

Haftaya kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Spoiler: Göster
şu boş geçen 1 haftada güzel, farklı konu ve kaynaklar da buldum ^^.