Kayıt Ol

Kahramanın Yol Türküsü ||Cumartesi -21.00

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
Ynt: Kahramanın Yol Türküsü ||Cumartesi -21.00
« Yanıtla #1470 : 06 Kasım 2016, 10:54:21 »
Soruyorum o zaman :D

İlk olarak canavarın çağrısı' nı hangi yayınevinden almalıyım? Tudem daha pahalı sanırsam. Bir de resimli olanı alın gibi bir şey dediğinizi hatırlıyorum.

İkinci olarak Chine mieville kitaplarından birini almayı düşünüyorum. Şehir ve şehir dediniz ama aralarından en az sevdiğiniz o galiba. Okuması kolay dediniz sanırım. Yani hangi sırayla alıp okuyayım?

Robert silverberg kitaplarından hangisini almalıyım?

Geriye iki kitaplık kotam kalıyor. Aslında oradan sizin dediğiniz gibi internete bağlanıp fiyat karşılaştırması yapabilirim. Emin değilim. Nereden alacağım belli değil ama alacağım kesin.

Dediğim gibi iki kitabı hangileriyle doldurayım?

Leibowitz için bir ilahi
İkna Ulusu
Phil'in dehşet verici kısa saltanatı
Kurma Kız
Un lun dun
Ölümsüz
Saatleri ayarlama enstitüsü

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1471 : 06 Kasım 2016, 11:20:02 »
* Tudem'in baskısının daha pahalı olma nedeni illüstrasyonlu olmasından ileri geliyor. Delidolu ise Şubat 2016'da (yurtdışında) çıkmış olan romanlaştırılmış versiyonunu bastı. Ben Tudem'i öneriyorum. Çünkü çizr Harry Potter'ın illüstrasyonlu kitaplarının çizeri Jim Kay ve görseller muazzam. Ayrıca kitap ilk olarak resimli çıkıyor, sonra (işte Şubat 2016'da) sadece metin haline, yani roman haline getiriliyor.

İkisi de harika. Ama Tudem'in baskısının daha bir manevi değeri var.

* Şehir ve Şehir'i en az sevenler benim haricimdeki kişiler :( Ben seviyorum o kitabı ya. Şehir ve Şehir dili nedeniyle ilk kitap olsun derim. Sonrasında Un Lun Dun'u tavsiye ediyorum. Genç-yetişkin türünde yazarın yazdığı tek kitap ama hem çevirisi harika (Türkçeleştirme işini iyi yapmışlar), hem de kitabın kendisi ters köşe. Sonrasında yazarın daha ağır, daha kafayı allak bullak eden kitaplarına geçilebilir.

* Gece Kanatları'nı bulursa al :3 Sonrasında Cam Kule ve İçeriden Ölmek. Artık hangisini önce okumak istersen.

Şöyle bir durum var, Robert Silverberg bukalemun gibi bir yazar :D. Her kitabı kaliteli ve özgün, ama her kitabında bambaşka bir dil ve tür kullanıyor. Adam her kitapta başka bir yazara dönüşüyor. O nedenle, konularına göre seçmen daha iyi olur. Ama yazarı seversen tüm kitaplarını okumalısın derim. Hatta bence oku u_u.

* Phil'in Dehşet Verici Kısa Saltanatı ve İkna Ulusu için Delidolu'dan Kayıp Rıhtım indirimi kopartırız diye öngörüyorum. Onları bir kenarda tut.

* Kurma Kız'a şans ver mutlaka :) Ama fuarda güzel bir indirim yoksa internete kalmalı.

* Ölümsüz, hmmm. Monokl bize indirim yapar mı bilmiyorum, yoksa mutlaka internet. Hani şimdi olmasa bile sonra okunmalı. Mitpunk çok değişik bir tür. Bunun anası olan kitabı bence Kayıp Rıhtım ahalisi kaçırmamalı :D

* Saatleri Ayarlama Enstitüsü, hmm. İnternet diyorum buna ya.

* Leibowitz, tükenir diye çok korktuğum bir eser, bilgin olsun. Geçen sene 5 liraya alanlar olmuş.

* Un Lun Dun için yukarıda yazmıştım zaten. Yordam şöyle %40 indirim yaparsa al. Yoksa kesin internete bırak, çünkü internette %40 indirimi görüyoruz Yordam Kitap'ta.

Yani 2 kitap seçemedim :) Topu sana attım ;D

Çevrimdışı Guy Fawkes

• **
  • 266
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1472 : 06 Kasım 2016, 12:14:47 »
Yayın kaydını dinledim. Listem bir anda doldu taştı. Alınacak çok kitap var. Yayın için teşekkürler.

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #1473 : 06 Kasım 2016, 12:55:15 »
Yine seçmek bana kaldı iyi mi :D

Teşekkür ederim ilgin için. Tekrar bir gözden geçirdikten sonra listeyi hazırlayacağım. Tabii fuarda indirimlere göre doğaçlama da olacak biraz ama o da tadı tuzu olsun fuarın artık :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1474 : 06 Kasım 2016, 14:15:06 »
Yayın kaydını dinledim. Listem bir anda doldu taştı. Alınacak çok kitap var. Yayın için teşekkürler.

Rica ederim. Dilerim güzel kitaplar katmışımdır listenize :)

Yine seçmek bana kaldı iyi mi :D

Teşekkür ederim ilgin için. Tekrar bir gözden geçirdikten sonra listeyi hazırlayacağım. Tabii fuarda indirimlere göre doğaçlama da olacak biraz ama o da tadı tuzu olsun fuarın artık :)

Ya çünkü zevkler ve renkler :D O nedenle senin seçmen daha iyi olacaktır.

Fuar ve interneti de karşılaştırdın mı liste kendiliğinden şekillenecek zaten ^^

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #1475 : 06 Kasım 2016, 15:11:00 »
Resmen yayın sonrası yayın! :D

Ben de birkaç kitap daha ekledim listeme, her fuar yayınında olduğu gibi. "Başka Dünyalar Mümkün" mesela... Bayağı merak ettim bu kitabı. Yayın için teşekkürler! Bankam listesini paylaşan herkese kredi kartı ekstreme yaptıkları ekstra katkıdan ötürü ayrıca teşekkür ediyormuş :P
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1476 : 06 Kasım 2016, 15:38:08 »
Kahramanın Yol Türküsü: Cüzdanları ağlatan kahraman.

Yaaa Dresden okumak istedim şimdi -_-

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #1477 : 06 Kasım 2016, 16:12:54 »

Yaaa Dresden okumak istedim şimdi -_-

Yeaa... Bak şimdi  :-\

Yayıncı burada henüz okumama hatasına düşenlere Dresden Dosyaları'nın dilimize çevrilen sayılı[*]Böhü![/*] ama güzide kitaplarını da listenize eklemenizi salık veriyor alttan alttan. Hazır eliniz değmişken Bob için de bir-iki "romantik" kitap alırsınız hem, fena mı olur?

Nedir bu Dresden Dosyaları aşkı diye soranlar için şunu da buraya bırakayım u_u
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1478 : 06 Kasım 2016, 18:49:39 »
Ben de birkaç kitap daha ekledim listeme, her fuar yayınında olduğu gibi. "Başka Dünyalar Mümkün" mesela... Bayağı merak ettim bu kitabı. Yayın için teşekkürler! Bankam listesini paylaşan herkese kredi kartı ekstreme yaptıkları ekstra katkıdan ötürü ayrıca teşekkür ediyormuş :P

Kitaptan, banka konusuna kadar, kelimesi kelimesine katılıyorum :D

Program esnasında bir kitabı listemden çıkardım. Karşılığındaysa listeme otuz kitap ekledim :P

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1479 : 07 Kasım 2016, 10:41:20 »

Kitaptan, banka konusuna kadar, kelimesi kelimesine katılıyorum :D

Program esnasında bir kitabı listemden çıkardım. Karşılığındaysa listeme otuz kitap ekledim :P

Çünkü,

8)

Listeden çıkan kitap hangisi :D? Ölürüm meraktan.

O değil de yayında resmen yanlış bilgi vermişim. Resmen dinleyiciyi yanlış yönlendirmişim!

Beklentimin altında kalan Anlatının Gücü adlı kitap değildi (Kolektif Kitap); daha önce forumda da belirttiğim Kaçırdıklarımız: Yaşanmamış Hayata Övgü idi.

Neden tüm yayın boyunca, ısrarla Anlatının Gücü için bunu dedim bilemedim. Birbirlerine karıştırdım onlara olan hislerimi. Anlatının Gücü hoş kitaptı. Güzel şeyler öğrendiğim bir eser olmuştu.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1480 : 07 Kasım 2016, 12:42:23 »

Hak vermekten başka verecek cevabım yok :D

Listeden çıkan kitap hangisi :D? Ölürüm meraktan.

Alıntı
Beklentimin altında kalan Anlatının Gücü adlı kitap değildi (Kolektif Kitap); daha önce forumda da belirttiğim Kaçırdıklarımız: Yaşanmamış Hayata Övgü idi.

Düzeltmeniz ile tekrar alınacaklar listeme giren Anlatının Gücü. Neyse listeye geri döndü. İyi ki düzelttiniz :)

Çevrimdışı oTToMaNeK

• *
  • 13
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1481 : 11 Kasım 2016, 20:45:34 »
Güzel ve bilgilendirici yayın olmuş, emeğinize sağlık  :clap

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1482 : 17 Kasım 2016, 13:26:01 »
Cumartesi Konusu: İyi Yazar Nasıl Tespit Edilir?

Neredesin ey iyi yazar?

Kendini kanıtlamış isimlerin dışında, edebiyat dünyasına yeni adım atmış ya da çevrenizce çok bilinmeyen, adı duyulmamış yazarların iyi olup olmadığını nasıl anlarız?

Yazarların çokça okurca eleştirildiği "basit" anlatım ile "yalın" anlatım arasında ne gibi farklar vardır?

Yerli ve yabancı yazarlarda "iyi" olma kıstasları nelerdir? Yalnız burada global kıstaslar kadar kültüre göre değişen etmenler de söz konusu olacak.

Yeni ve iyi yazarları keşfederken bize ona dair olumlu izlenimler veren, yazarlığı açısından doğru bir ilk izlenimi nasıl edineceğiz?

Hepsi ve daha fazlası bu yayınımızda!

Kendi gününde, kendi saatinde, yeniden radyoda görüşmek üzere :)

26 Kasım Cumartesi, 21.00!

2 haftalık aradan sonra devam edeceğiz :)

Çevrimdışı Abaris

• *
  • 43
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1483 : 17 Kasım 2016, 18:06:24 »

Olley be tam da yazılılar bitmiş olacak. Konu da çok ilgi çekici :D

Çevrimdışı oTToMaNeK

• *
  • 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1484 : 17 Kasım 2016, 21:13:05 »
Alıntı yapılan: Fırtınakıran
Kendi gününde, kendi saatinde, yeniden radyoda görüşmek üzere :)
Geçmiş yayınları "13 şubat 2016"ya kadar fırsat buldukça dinledim. İlk kez canlı dinleyeceğim, bekliyoruz  :clap