Kayıt Ol

Kayıp Rıhtım Tartışıyor || Cumartesi, 21.00 (Aylık)

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Ynt: Kayıp Rıhtım Tartışıyor || Cumartesi, 22.00 (Aylık)
« Yanıtla #60 : 28 Haziran 2015, 01:51:47 »
Bitişinden itibaren kimse yazmamış, ben yazayım bari.

İlk yarım saati kaçırsam da, sonuna dek dinledim. Güzel konulara değinildi. Keyifliydi. Ağzınıza sağlık üçünüzün de. Kalanını da tamamlayacağım en kısa sürede.

Bir de bunu iki hafta bir mi yapsak ne? Hayır, tabii ki amacım Fırtınakıran'ın başına bir dert daha açmak değil, daha çok tartışıp, konuşup, eğlenmek, öğrenmek. Günün birinde beni de ağırlaması dileğiyle.  8)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Kayıp Rıhtım Tartışıyor #2 || Kayıt
« Yanıtla #61 : 28 Haziran 2015, 01:54:13 »
Yayın kaydımız gelsin hemen:

https://www.youtube.com/watch?v=8aIDW8409Kg

İki haftada bire konuk yetiştiremem, konu yetiştiremem :D. Ayda bir olunca tadı damakta kalıyor hem. Daha bir özel oluyor <3.

Spoiler: Göster
Doğukancım seni de konuk etmek isterim tabii :).

Çevrimdışı Brsykt

• *
  • 47
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 28 Haziran 2015, 02:28:40 »
Keyifli bir yayındı. MustesarKemal olarak cahilligimi belli etmemek için pek fazla katılım saglayamasam da bol bol dinledim bir şeyler kapmaya çalıştım, oranın da en genciydim sanırsam, güzeldi güzel.

Çevrimdışı kargasiz

• 428
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 28 Haziran 2015, 02:47:14 »
Brsykt öyle düşünmeyin, hepimizin bakış açısı çok önemlidir. Bilgiden ziyade bu bir tartışma konusudur. Bir dahaki yayınlarda daha da katılımcı olmanı isteriz. (104 yaşında ne kadar genç olabilirsiniz o da ayrı bir konu :) ).

Ciddi anlamda bana en çok katkı sağlayan yayın buydu, neden Türk yazarlarını tercih etmiyoruz ve Türk yazarların daha fazla tercih edilebilmesi için neler yapılabilir konularında kafamda çok güzel fikirler oluştu. Ayrıca ismini daha önce hiç duymadığım yazarlarla karşılaştım. Bir kısmını not alabildim.

Fantastik edebiyatın gelişimi, değişimi falan kafamda onlarca şeye çağrışım yapan bir yayındı. Tam bir tez konusu gibi işlendi. Emeği geçen (yayında ve chat'te) herkese çok teşekkür ederim.

Not: Kafama takıldı Orta Asya ülkelerinde fantastik eser çıkartan yazar bulunmakta mı acaba? Bilgisi olan yoksa en yakın zamanda bunu araştırmaya başlayacağım sanırım. Belki de çok kaliteli eserler sönüp gidiyor oralarda.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #64 : 28 Haziran 2015, 03:45:52 »
Takip edebildiğim kadarıyla yeterince kan dökülmedi (asla yeterince dökülmez), ama yine de alövli bi program oldu. :P Özellikle Mercan'dan güzel yerlere taşlar geldi, ekran başında kafamı sallayıp bol bol iç çektim.

Yeni yayınlarda yine görüşelim.

Çevrimdışı eretrusilden

• **
  • 139
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 28 Haziran 2015, 11:04:02 »
Dün gece benim için çok keyifliydi. Hazal'a ve Muratcan'a bu harika sohbet için teşekkür ederim.

Chat kısmını pek takip edemedim. (Hazal kafanız karışır, ben takip ederim diyerek yasakladı :/  -  Bugün de yazarlara yapılan baskılara dair bir rapor yayınlamış :D   )

Dinleyen herkese de bir kez de buradan teşekkür etmek istedim. DÜn de konuştuğumuz gibi, ön yargılarımızı birlikte kırıyoruz; hatalarımızı birlikte gideriyoruz.

O zaman yaşasın Kayıp Rıhtım :D

Not: Şunu da demeden geçemeyeceğim. Soğuk almışımın; 3 gündür ateşliyim ve sesim kısık. Dün pastile ve çaya dayanıp konuştum; yani o ses benim sesim değil, terminatorun galasına özel terminator sesi yaptırmıştım o :D

Düşünerek nereye varabilirsin ki bir ejderha karşısında!

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 28 Haziran 2015, 11:38:27 »
Bir şey itiraf edeceğim, sözde yayının moderatörüydüm falan ama ben de epey şey öğrendim :).

Yayını bir moderatörden çok dinleyici olarak takip ettim kendi adıma. Çok da keyif aldım. Her birinizin (hem chat, hem konuşmacılar) fikirleri ve verdikleri bilgiler bana oldukça fazla şey kattı. En iyi yayınlardan biri oldu benim için. Ama bunu moderatör olarak değil, dinleyici kimliğimle söylüyorum :).

Hepinize kocaman teşekkürler!

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 28 Haziran 2015, 11:50:24 »
Herkes beğenmiş yayını ne güzel. Ben de hem çok eğlendim hem de yeni şeyler öğrendim. Hazal ve Mercan'a başta olmak üzere yayına katılan herkese teşekkür ederim.

Bir dahaki konuk oluşum Ramazan ayına denk gelirse hedefim sahura kadar yayın yap(tır)mak olacak :D

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Gökbörü

• *
  • 5
  • Rom: 0
  • Ordularla yenilmez bir gayız var kanımda.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 28 Haziran 2015, 17:05:17 »
Hoş ve öğretici bir yayındı hepinize teşekkürler.
Eski bir sonbaharı kuşlarla anmak
Belki veda etmektir sana birkaç satırla...
Yine bir sonbaharda oradan yalnız geçersen
Beraber geçtiğimiz serin günü hatırla!
-Atsız

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #69 : 29 Haziran 2015, 15:00:03 »
Cumartesi günü Ankara'daydım, anneannemi ziyarete gitmiştim ailemle. Ancak yine de bunu kaçırmamalıydım. Kendi imkanlarımla sağşadığım internet bağlantısıyla yayını dinleyebildim.

Gerçekten çok eğlendim, Türk Fantastik Edebiyatı'nın pek bilmediğim bir konu olduğunu söylesem yalan olmaz. Ancak sayenizde hiç duymadığım tazarlarla tanıştım, incelemek isteyeceğim eserler getirdiniz önüme. Ağzınıza ve emeğinize sağlık. Gerçekten son derece kaliteli ve güzel bir yayındı. Ne abartı ne de cıvıklık vardı. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. :)
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 29 Haziran 2015, 15:46:16 »
Kayıp Rıhtım Tartışıyor #2, hem 1. bölümün hem de İhsan Tatari röportajının rekorunu kırmış bulunmakta :). Şu an radyonun popisi bu :D. Halen de dinlenmeye devam ediyor yahu!

Forum dışındaki dinleyicilerden de çok güzel yorumlar aldık. Hepinize sonsuz teşekkürler!

Temmuz ayı birkaç gün uzaklıktayken bakalım 3. bölümde kan gövdeyi götürecek mi? Takipte kalın <3.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kayıp Rıhtım Tartışıyor || Cumartesi, 21.00 (Aylık)
« Yanıtla #71 : 14 Temmuz 2015, 21:19:03 »
Gözünüz buralarda olsun, çünkü katılımcılar hazır :). Resmi duyuruyu birkaç gün sonra yapacağım. (Ya da görselimiz hazır olursa yarın bile olabilir :D)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Kayıp Rıhtım Tartışıyor #3 || 25 Temmuz Cumartesi, 21.00 (Aylık)
« Yanıtla #72 : 17 Temmuz 2015, 18:19:40 »
Yayın Programı

Konu: "Wattpad, Yayınevi Politikaları ve Genç Yazarlar"

Katılımcılar: Mercan "eretrusilden" Aytuna, Orçun "Fiddler" Can

Yayın Programcısı ve Hazırlayan: Hazal "Fırtınakıran" Çamur

Yayın Günü: 25 Temmuz Cumartesi

Saat: 21.00

Yer: Youtube linki verilecek

Chat: radyo.kayiprihtim.org (Her zamanki yerimiz <3)

İki genç yazar, iki başarı, iki rakip... Siz onları arkadaş mı sandınız? Bu yayından sonra arkadaş falan kalmayacak!

Dostu düşman eden program Kayıp Rıhtım Tartışıyor'da, bu defa sitemizin genç yazarlarını konuk ediyoruz. Ve soruyoruz, Wattpad gerçekten de yazara katkı sağlar mı? Nedir bu Wattpad'in olayı?

Wattpad aracılığıyla genç yazarlar yayınevlerinin dikkatini çeker oldu. Artık yol Wattpad'den mi geçiyor? Genç bir yazar eserini bastırmak için ne yapmalı? Yazarlarımız nasıl bir yoldan geçti? Yayınevlerinin izlediği Wattpad politikasının perde arkası neler? Ne arıyorlar? Dikkatlerini çekmek için ne yapmalı? Kalite ne zaman devreye giriyor?

Bu yollardan taze taze geçmiş iki yazar, içimizden iki isim tüm bunları cevaplayacak. Wattpad'e karşı bakış açılarını sunacak. Sonra da yayınevlerinin iç yüzüne dair bilgiler verecek.

Ayrıca yine söz veriyoruz,

There will be blood.

Tartışmalarda görüşelim :D!

Bonus: Yine KoyuBeyaz imzalı görselimiz de hazır.

Spoiler: Göster

Çevrimdışı okanakinci

• **
  • 202
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 17 Temmuz 2015, 18:25:00 »
Bu yayını hayatta kaçırmam.

Çevrimdışı Eco

• **
  • 143
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 17 Temmuz 2015, 18:29:59 »
Katılımcılardan biri diğerine özelden bu videoyu göndermiş diyorlar, uuuu!

Rabbul samae, fecal rajae
Fe aynaha aral hayati
Ati elaica men hazal caouni
Arjouca rabbi, labbi nadae