Kayıt Ol

Kuzgundan Dinlediğim

Çevrimdışı mbdincaslan

• **
  • 277
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
    • Baatırdın Sözü
Kuzgundan Dinlediğim
« : 28 Kasım 2012, 18:16:38 »
Efendim sevgiler, saygılar. Bundan böyle, bir aksilik çıkmazsa, Salı günleri saat 19.00-21.00 arası mitoloji-folklor-fantastik edebiyat temalı bir radyo programı yapacağım. Genelde dünya mitolojilerinden hikayelere değinecek, bunların günümüze etkileri varsa onları ele alacak, fantastik edebiyata yansımalarını inceleyeceğim. Eğer istek olursa, "gelecek bölümde şu mitolojiye değinir misin" diye, onu da yerine getirmeye çalışacağım elimden gelir ve birikimim yeterse.

İlk bölüm önümüzdeki Salı başlayacak. İlk olduğu için bir tema belirlemek istemedim, genel olarak mitolojiye ve folklora dair bir kaç laf edeceğim. Özellikle "folklor" meselesinde konuyu geniş tutmaya çalışacağım, masallardan eşkıya hikayelerine, kocakarı inanışlarından halk edebiyatına. Programın girişinde Schelmish'ten "Rabenballade" (Kuzgun Baladı) çalmayı düşünüyorum her seferinde, (bir nevi kişisel marş  :D) ayrıca uygun olduğunda mitoloji ile alakalı şarkılar ya da ortaçağ avrupası ve orta asya müziklerine yer verebilirim.

Görüş ve önerilerinizi beklerim. Uğurlu olur umarım.

Facebook: https://www.facebook.com/KuzgundanDinledigim
"Onen i-estel edain, ú-chebin estel anim"

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kuzgundan Dinlediğim
« Yanıtla #1 : 28 Kasım 2012, 18:36:10 »
Hayırlı olsun efenim  :)
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 28 Kasım 2012, 19:35:18 »
Salı akşamlarımız bu programla epey dolu geçecek :). Şimdiden iyi yayınlar. Merakla bekliyorum.

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Kasım 2012, 19:39:01 »
20.00-22.00 arası olsa? Çok şey mi istemiş olurum :)

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 28 Kasım 2012, 20:02:16 »
Hayırlı olsun. Sizin kuvvetli bilgi dağarcığınızla dolduracağınız eğlenceli bir program olacağına adım gibi eminim.

Ama mümkünse biraz geç yapın 21.00 da başlasın mesela.[*]Dershanem var eve anca giriyorum.[/*]

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 28 Kasım 2012, 21:22:05 »
Hayırlı olsun. Benim sevdiğim tarzda bir program olacağa benziyor.

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 28 Kasım 2012, 22:33:38 »
İçimde merak uyandıran bir duyuru oldu. Hayırlı olsun diyorum.

Benim de bir ricam olacak. Eğer mümkünse yayın saatini bir saat kadar ileri alabilir misiniz?
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #7 : 29 Kasım 2012, 07:27:51 »
Hayırlı ve dinleyicisi bol olsun.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı mbdincaslan

• **
  • 277
    • Profili Görüntüle
    • Baatırdın Sözü
« Yanıtla #8 : 29 Kasım 2012, 10:58:56 »
Öncelikle hepinize teşekkür ederim. Çok mutlu oldum mesajları görünce.

Yayın saatli ile ilgili şöyle bir açıklamaya yapayım. Ben yurtta kalıyorum. Yurtta yayın yapmam neredeyse imkansız, iki kişi kalıyoruz odada, hem ben rahat olamam, hem oda arkadaşım "ya kafamı şişirdin" diyebilir. (Derse kafasını kırarım ama itiraf etmek lazım demek hakkıdır, onun da odası sonuçta :) ) O yüzden, bu yayını yapabilmek için, salı günleri akşam bizim dergi ofisinde kalacağım. Ve yayın bittiğinde Dereboyu'ndan Mecidiyeköy meydana uzunca bir yokuş yürüyüp, metrobüs yolculuğuyla Yenibosna'ya geçeceğim. Ertesi gün de sabah 8'de kalkacağım :) Yazın program saatini uzatmak mümkün ama kışın biraz zor gibi, bu yüzden. 19.00-21.00 arası dedim, eğer aklım o gün berraksa, güzel sorular ve öneriler gelmişse 22.00'a kadar uzayabilir.

Eğer cuma akşamı yapsaydım daha uzun bir süre olabilirdi, sabaha kadar durabilirdim. Ancak o gün songulyabani'nin programı var ve ben çok önemli bir işim olmadığı sürece o programı ilgiyle izliyorum. Yine cumartesi çok uygun olabilirdi, Fırtınakıran'ın programı var o gün de. Yani iyi insanlar iyi saatleri doldurdular, çirkin kuzguna da ancak salı akşamı kaldı :) O yüzden, günlerden ancak Salı olması mümkün, ve dediğim gibi, salı günü başka saatte olması çok zor...

Sonlara doğru müzik yayını yaparım diyordum. O zaman, girişte müzik yayını yapayım, Mittelalter & Folk Metal & Kömey (orta asya müziği) parçalarına yer vereyim, programı dinlemek isteyenler için biraz vakit kazanalım. Çünkü gösterdiğiniz ilgi benim için büyük bir iltifat, zamanını ayırıp kör-topal yapacağım programı izleyecek olan insana elimden gelenin en iyisini vermeye çalışırım.

Not: Ofiste hala yakmadı kaloriferleri zalım işhanı sahibi. Sizin için donmayı göze aldım ben. :'(

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 30 Kasım 2012, 13:18:56 »
Hafta içi bilgisayar açmıyorum normalde (Cuma hariç) ama bu program için açılır. Her zaman katılma imkanım olmasa bile (zalım dünya) elimden geldiğince katılmaya çalışacağım.

Dinleyici bol bir yayın olur umarım.

Çevrimdışı Wyern

• **
  • 121
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
    • Son Gulyabani'nin Yeri
« Yanıtla #10 : 30 Kasım 2012, 17:17:18 »
Merakla bekliyorum... ^^

Çevrimdışı mbdincaslan

• **
  • 277
    • Profili Görüntüle
    • Baatırdın Sözü
« Yanıtla #11 : 03 Aralık 2012, 19:39:36 »
iyi dilekler ve güzel sözler için tekrar teşekkür edeyim.

bir aksilik olmazsa, yarın başlıyoruz yayına. İlk bölümün konusu, giriş olması açısından, mitolojinin mayalanması ve mitoloji hakkında yanlış bilinenler olacak. Güzel bir söyleşi havasına dönüştürmek için daha sonra rastgele tespitler aktaracağım, o yüzden ben fakiri sorularla, önerilerle desteklerseniz sevinirim.

Çevrimdışı mbdincaslan

• **
  • 277
    • Profili Görüntüle
    • Baatırdın Sözü
« Yanıtla #12 : 04 Aralık 2012, 19:03:52 »
Efendim şu an test yayını bitmek üzere, 19.15'e kadar müzik yayını yapıp, mitoloji konuşmaya başlayacağım.

Çevrimdışı mbdincaslan

• **
  • 277
    • Profili Görüntüle
    • Baatırdın Sözü
« Yanıtla #13 : 04 Aralık 2012, 23:42:58 »
İyi miydi, kötü müydü, bir ses verin yahu. Kötü taraflarını bileyim ki gelecek program düzeltmeye çalışayım. :)

Çevrimdışı Galaxie

• **
  • 375
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 04 Aralık 2012, 23:50:09 »
Son yarım saatine yetişsem de kendi adıma çok beğendim. Bilgi birikiminizden daha çok faydalanmamız için yayınlar dilerim devamlı olur  :)