Kayıt Ol

Rüyagezer Günlükleri

Çevrimdışı Fiddler

• 565
  • Rom: 32
  • Bazen Herkes Duysun Diye..
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
Rüyagezer Günlükleri
« : 10 Temmuz 2012, 01:21:22 »

Alıntı
11 Temmuz Çarşamba gecesi saat 22:00'da başlamak üzere, üç hafta boyunca küçük bir sinema programı yapacağım. Yaklaşık olarak birer saat olacağını varsaydığım programda her hafta sinema içerisinde farklı konulardan konuşacağım. Bir şey bilip, bildiğini aktarmaktan çok, duyduklarımı, gördüklerimi, okuduklarımı paylaşmak, tartışma olacak asıl amaç. Umarım keyifli olacaktır.

Daha ayrıntılı bilgi vermek gerekirse, hiçbir şeyi yarıda bırakmış olmak istemediğimden şu anda 3 bölümde başlayıp bitecek bir program olarak hazırladım. Eğer 3 bölümün sonunda ben de dahil herkesin keyfi yerindeyse, ve daha fazlası isteniyorsa bir üç bölüm daha devam etmeyi planlıyorum.

Programda işin hem mutfağı (teknik konular, kamera arkası konuları vs.), hem sanatı hem de genel olarak izlence keyfi üzerine pek çok şeye değinesim var. Her haftanın konusunu da önceden paylaşacağım. Her ne kadar genel ölçekte sinemadan konuşacak olsak da, gerek bazı haftaların kendine özgü konuları, gerekse kişisel zevklerimizle çoğu zaman fantezi ve bilim-kurgu sinemasının bahsi geçecek.

Gelelim, bu çarşambanın, yani ilk haftanın konusuna:

SÜPERKAHRAMAN SİNEMASI!
"Henüz vizyona giren The Amazing Spider Man, geçen ay gördüğümüz The Avengers, merakla beklediğimiz, ay sonunda gösterime girecek olan The Dark Knight Rises ile birlikte süperkahraman filmleri açısından dolu dolu bir yaz geçiriyoruz... Acaba geçmişte süperkahraman sinemasından hangi filmler aklımızda kaldı, hangileri izlenmeye değerdi, hangileri vasattı? Neden bazı süperkahramanlar sayısız yeniden çekimde gişe rekorları kırarken diğerleri bir türlü kar getiremedi? Bu filmler nasıl çekildi, nasıl yapıldılar? Ve elbette, gelecekte ne süperkahraman filmleri göreceğiz?

Herkesi bekliyorum efendim.
Saatleri Ayarlama Enstitüsü okuyalım..

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Rüyagezer Günlükleri
« Yanıtla #1 : 10 Temmuz 2012, 14:19:31 »
İyi bir program olacaktır eminim :D

Çevrimdışı Fiddler

• 565
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
« Yanıtla #2 : 11 Temmuz 2012, 20:56:23 »
Efendim heyecanımı mazur görün.. Hatırlatmak istedim ilgilenenler için "Süperkahraman Sineması" konuşarak açılışı yapacağımız "Rüyagezer Günlükleri" Radyo Programı'nın ilk bölümü 1 saat sonra, saat 22:00'da radyo.kayiprihtim.org adresinde başlayacak.

Umuyorum ki keyifli bir zaman geçireceğiz dinleyebilecek olanlarla.

Elim kulağımda.. Yayındayım sayılır...

Çevrimdışı Madam Vio

• **
  • 376
  • "Each thing I show you is a piece of my death."
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Temmuz 2012, 23:05:10 »
Fiddler biraz heyecanlı; ancak pek de hâkim konularına. Eh, biz de kısa süreli yeni yayım programı kendisine hayırlı olsun diyelim. :)

Çevrimdışı Galaxie

• **
  • 375
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Temmuz 2012, 23:28:04 »
Hem konusuyla hem arada inceltip kalınlaştırdığı sesiyle, heyecanıyla çok renkli ve güzel bir yayın oldu. Ağzına sağlık Fiddler haftaya görüşmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz ^^

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 11 Temmuz 2012, 23:35:05 »
Benim de çok hoşuma gitti. Özellikle konu ve alakalı sohbeti ile yeterince keyifliydi, diğer haftayı merakla bekliyorum!
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 13 Temmuz 2012, 23:41:54 »
İlk programa daha önce yayıncıya haber verdiğim gibi katılamadım. Güzel olacağını tahmin ediyordum, fakat yorumları görünce iyice meraklandım. Umarım haftayaki yayında olup dinlemeye başlayacağım :). Keyif alacağımdan şüphem yok zaten.

Not: magicalbronze, "senin dinleyiciler oraya kaçtı" diye gaz vererek aramızı bozmaya çalışıyor u_u. Tahriklere kapılmıyorum.

Çevrimdışı Fiddler

• 565
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
« Yanıtla #7 : 13 Temmuz 2012, 23:44:03 »
Not: magicalbronze, "senin dinleyiciler oraya kaçtı" diye gaz vererek aramızı bozmaya çalışıyor u_u. Tahriklere kapılmıyorum.

Tam bir yılan.. aldırış etmeyiniz.. Bizi bize kıydırmak isteyen bir zihniyet bu.. Haftaya bekliyorum ama bak!! (Yarın seni dinleyecek miyiz bir de?)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 13 Temmuz 2012, 23:48:14 »
Tam bir yılan.. aldırış etmeyiniz.. Bizi bize kıydırmak isteyen bir zihniyet bu.. Haftaya bekliyorum ama bak!! (Yarın seni dinleyecek miyiz bir de?)

Haftaya oradayım ben ya *-*. İlk giden en önden yer tutsun bana.

(Yarın ben radyo civarındayım. Yayın var :))

Çevrimdışı Fiddler

• 565
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
« Yanıtla #9 : 16 Temmuz 2012, 16:54:16 »
Öncelikle geçen haftaki katılımınız için herkese çok teşekkürler. Yayın sırasında bazı aksaklıklar yaşadık; ama görüyorum ki benim kadar keyif alanlar olmuş. Beni ne kadar mutlu ettiğinizi anlatamam. Gelelim bu çarşambanın, 18 Temmuz'un konusuna:

UYARLAMA SİNEMASI!!

"Çoğu ticari, bazısı sanatsal kaygılardan ötürü bugün izlediğimiz her 10 filmden 5'i o ya da bu şekilde bir uyarlama oluyor. Bir kitaptan, çizgi romandan, şiirden, resimden, televizyon dizisinden uyarlanan onlarca film var. Peki bu filmler nasıl uyarlanıyor? Neden sık sık hüsrana uğratıyorlar? Başarabilenler nasıl başarıyor? Uyarlama filmleri eleştirirken adil davranıyor muyuz ( :hemk cevap hayır.. bunu da konuşacağız elimize vicdanımıza koyup.. kızacağım hepinize)? En iyi, en kötü uyarlamalar hangileriydi, hangi uyarlamaları bekliyoruz?"

Bir kez daha işin hem "son ürün"ü olan filmlerin kendilerinden, hem de mutfaklarından, işlerin ve filmlerin kamera arkasından bahsdeceğiz..

Çarşamba günü saat 22:00'da herkesi bekliyorum..

Çevrimdışı Fiddler

• 565
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
Ynt: Rüyagezer Günlükleri - Son Dakika Duyurusu
« Yanıtla #10 : 18 Temmuz 2012, 15:51:09 »
Merhabalar. Bugün Londra'daki "The Dark Knight Rises" Avrupa galasına gideceğim efendim. Kırmızı halıda yürüyen insanları görüp fotoğraf çekmeye çalışacağım. O yüzden program saatini bir saat ileriye 23:00'a alıyorum. Galayla ilgili de konuşabilmeyi umuyorum. Yalnız küçük bir bilinmezlik var. Galada filmi izleme biletim yok elbette; ama bazen oradaki insanlar arasından rastgele seçip izlemeye davet ediyorlarmış. Çok küçük de olsa filmi yapan insanlarla birlikte izleme olasılığım olduğu için, %5 gibi bir ihtimalle bugünkü program hepten iptal olabilir; ama öyle bir şey olursa da yine olabildiğince erken haber vermeye çalışacağım.

Böyle son dakikada iş çıkardığım için özür diliyor, kusura bakmamanızı diliyorum. %95 yayında görüşmek üzere..

Çevrimdışı TheSpell

• 826
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 18 Temmuz 2012, 17:57:51 »
Ah, yerinizde olmayı ne çok isterdim bir bilseniz! Neyse, biz de anlattıklarınızla yetineceğiz sanırsam. Umarım filmi izleyebilirsiniz. Program ertelenebilir, sorun olmaz. :)

Çevrimdışı Fiddler

• 565
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
« Yanıtla #12 : 18 Temmuz 2012, 21:10:52 »
Efendim kesin olarak gece 23:00da yayindayim.. Gelebilen herkesi bekliyorum..

Çevrimdışı TheSpell

• 826
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 19 Temmuz 2012, 00:58:35 »
Gayet güzel bir yayındı efendim. Gerek bilgilendirmeleriyle, gerekse aradaki küçük esprileriyle çok eğlenceliydi. Haftaya görüşmek üzere!

Çevrimdışı Galaxie

• **
  • 375
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 19 Temmuz 2012, 01:05:38 »
Çok güzel yayındı Fiddler ağzına sağlık. Son yarım saatini sanırım kendi internet problemimden dolayı hiç mi hiç duyamasam da bütününden çok zevk aldım. Haftaya görüşmek üzere.