Kayıt Ol

Rüyagezer Günlükleri

Çevrimdışı Raisor

• 793
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
Ynt: Rüyagezer Günlükleri
« Yanıtla #15 : 19 Temmuz 2012, 02:52:32 »
Ehem ehem biri ben uyurken yayın yapmış!

Tüh yahu, ben de bu yayını bekliyordum. Üzülmüştüm kaçırdığıma da, şimdi yorumları görünce bir o kadar daha üzüldüm.
Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.

Çevrimdışı Fiddler

• 565
  • Rom: 32
  • Bazen Herkes Duysun Diye..
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
« Yanıtla #16 : 23 Temmuz 2012, 17:24:15 »
Güzel yorumlarınız için çok teşekkürler. Umuyorum ki bu hafta daha az teknik aksaklık yaşayacağız (söz vermiyorum).

Gelelim bu haftanın konusuna.

KISA FİLM (Bölüm 1)

Alıntı

Hepimiz büyük perdede, televizyonda, bilgisayarlarımızda uzun metrajlı filmleri izliyoruz; ama elbette tüm bu filmleri çeken insanlar oralara kısa filmlerle geldiler. Bu programımızda kısa film tanımlarını, uzun metrajla olan farklarını işleyeceğiz. Güncel ve klasik kısa film örnekleri vereceğiz, öğrenci filmlerine değineceğiz ve eninde sonunda işin mutfağına etraflıca göz gezdireceğiz. Haftaya yayımlanacak olan ikinci bölümde ise "kısa film yapmak" konusunun kalanını işleyeceğiz. Önümüzdeki iki haftada bizi bir fikrin ortaya çıkışından filmin bitişine, dağıtım ve pazarlamasına kadar kısa filmle ilgili her türlü knouyu göreceğiz. Aranızda bu işle uğraşan, uğraşmak isteyenler varsa, bu iki haftayı kaçırmamalarını tavsiye ederim. Bir şey bildiğimden değil, bir şeyler yapıyor olduğumdan, pek çok örnekle pek çok şeyi tartışacağız...

Rüyagezer Günlükleri "Kısa Film" dosyasının ilk bölümüyle Çarşamba günü normal saatinde, 22:00'da sizlerle..
Saatleri Ayarlama Enstitüsü okuyalım..

Çevrimdışı Fiddler

• 565
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
« Yanıtla #17 : 25 Temmuz 2012, 19:48:38 »
Efendim üst üste mesajlar attığım için özür diliyorum; ama geçenlerde radyo programı olan günler programdan önce de yayın olduğunun bildirilmesine dair istekler geldiğini gördüm, o yüzden bildiriyorum..

2 saat sonra, saat 22:00'da yayındayım.. Özellikle sinemayla ilgilenen, film çekmeye heves eden, kısa film merakı olan insanların kaçırmaması gereken bir program olduğunu düşünüyorum.. Teknik sorunları da çözdük gibi duruyor (gerçi yayında neler olacağını hiç bilemeyiz ama), umarım çok güzel bir yayın olacak.

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 25 Temmuz 2012, 19:59:20 »
22:00'da olması iyi oldu. O zamana kadar iftarda şişirdiğimiz karnımız da bir nebze iner en azından :)

Çevrimdışı Fiddler

• 565
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
« Yanıtla #19 : 25 Temmuz 2012, 22:01:19 »
Yayındayım.. Herkesi bekliyorum..

Edit Büdüt: Yayın bitti. Çok teşekkürler katılan herkese..

Çevrimdışı TheSpell

• 826
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 26 Temmuz 2012, 00:09:35 »
Oldukça keyifli ve bilgilendirici bir yayındı. Böyle güzel bir yayın için sana teşekkürlerimi sunuyorum Fiddler :)

Çevrimdışı Fiddler

• 565
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
« Yanıtla #21 : 30 Temmuz 2012, 13:17:43 »
Merhabalar herkese,

Bu Çarşamba günü, her zamanki saatimiz olan 22:00'da yine birlikte olacağız inşallah. Geçen hafta "Kısa Film" konuşmaya başlamıştık. İşin tekniğinden çok estetiğine ve süre içerisindeki değişimine değinmiştik. Bu hafta çok daha teknik ve pratiğe yönelik bir yayın yapacak, işin kamera arkasına değineceğiz. Kısa filmle uğraşan, uğraşmak isteyen insanlar için tavsiyeler, tartışmalarla dolu bir yayın olacak.

Yine geçen haftaki gibi arada videolar da izletmeye çalışacağım. Geçen hafta ve bu  hafta meraklısına güzel, ama meraklı olmayana ölüm gibi sıkıcı yayınlar olduğunun farkındayım. Bundan sonraki haftalarda işin sanatından, sinema filmlerinden, neleri sevip sevmediğimizden bahsetmeye devam edeceğiz efendim merak etmeyiniz.

Sonuç olarak bu haftanın konusu:

KISA FİLM!! (Bölüm 2)
Alıntı

Geçen hafta görmüştük bugün uzun metraj filmlerini beğeniyle izlediğimiz yönetmenlerin işe hep kısa filmlerle başladığını. Belki de bir sonraki şahane yönetmen siz olacaksınız? Belki halihazırda kısa filmle uğraşıyor, bir şeyler çekiyorsunuz, belki hep istediniz; ama bir türlü cesaretinizi toplayamadınız. Ne olursa olsun bu işlerle ilgileniyorsanız bu haftaki yayını kaçırmamalısınız! İşte bahsedeceğimiz şeylerden birkaçı:

Nereden başlamalısınız? Olmazsa olmazlar nelerdir? Nelerden kaçınmalısınız? Bir kısa film projesinde nasıl süreçler olabilir? Sorunlar nelerdir, nasıl çözülebilirler? Babanız böyle pasta yapmayı nereden öğrendi?

Her zamanki gibi herkesi bekliyorum efendim. Görüşmek üzere..

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #22 : 30 Temmuz 2012, 20:08:51 »
Muhtemelen katılamayacağım, çok üzgünüm. :-\

Çevrimdışı Fiddler

• 565
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
« Yanıtla #23 : 01 Ağustos 2012, 20:14:48 »
Bu kadar gec haber verdigim icin ozur dilerim..son iki gundur internet kesiliyor uzun sure gelmiyor. Bu haftaki yayinimiz da bu sebeple haftaya erteleniyor.. Kusura bakmayiniz lutfen..

Çevrimdışı Fiddler

• 565
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
« Yanıtla #24 : 08 Ağustos 2012, 22:44:32 »
Arkadaşlar kusura bakmayın, filmi bitirme meşguliyeti ve stresi içerisinde bugün yayın olduğunu tamamen unutmuşum.. Gerçekten tamamıyla aklımdan çıkmış. Şimdi, eretrusilden'in mesajını görmeseydim de muhtemelen aklıma gelmeyecekti. Çok çok özür diliyor, haftaya telafi edeceğime ant içiyorum. Özür diliyorum.

Çevrimdışı Fiddler

• 565
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
« Yanıtla #25 : 15 Ağustos 2012, 13:51:39 »
Alt alta üç mesaj atmış oldum. Hiç olmadı bu.

Neyse  efendim. Bu hafta yeminle burdayım. Yalan dolan yok, kaldığımız yerden devam etmek var. Saat 22:00'da bekliyorum hepinizi, gerisi copy-paste'ten ibaret:

Merhabalar herkese,

Bu Çarşamba günü, her zamanki saatimiz olan 22:00'da yine birlikte olacağız inşallah. Geçen hafta "Kısa Film" konuşmaya başlamıştık. İşin tekniğinden çok estetiğine ve süre içerisindeki değişimine değinmiştik. Bu hafta çok daha teknik ve pratiğe yönelik bir yayın yapacak, işin kamera arkasına değineceğiz. Kısa filmle uğraşan, uğraşmak isteyen insanlar için tavsiyeler, tartışmalarla dolu bir yayın olacak.

Yine geçen haftaki gibi arada videolar da izletmeye çalışacağım. Geçen hafta ve bu  hafta meraklısına güzel, ama meraklı olmayana ölüm gibi sıkıcı yayınlar olduğunun farkındayım. Bundan sonraki haftalarda işin sanatından, sinema filmlerinden, neleri sevip sevmediğimizden bahsetmeye devam edeceğiz efendim merak etmeyiniz.

Sonuç olarak bu haftanın konusu:

KISA FİLM!! (Bölüm 2)
Alıntı

Geçen hafta görmüştük bugün uzun metraj filmlerini beğeniyle izlediğimiz yönetmenlerin işe hep kısa filmlerle başladığını. Belki de bir sonraki şahane yönetmen siz olacaksınız? Belki halihazırda kısa filmle uğraşıyor, bir şeyler çekiyorsunuz, belki hep istediniz; ama bir türlü cesaretinizi toplayamadınız. Ne olursa olsun bu işlerle ilgileniyorsanız bu haftaki yayını kaçırmamalısınız! İşte bahsedeceğimiz şeylerden birkaçı:

Nereden başlamalısınız? Olmazsa olmazlar nelerdir? Nelerden kaçınmalısınız? Bir kısa film projesinde nasıl süreçler olabilir? Sorunlar nelerdir, nasıl çözülebilirler? Babanız böyle pasta yapmayı nereden öğrendi?

Her zamanki gibi herkesi bekliyorum efendim. Görüşmek üzere..

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 15 Ağustos 2012, 14:03:02 »
Gelmezsen İngiltere'yi basarız artık Orçun u_u. Benim kursum bile bitti yani, yayın sonuna kadar kalabilirim.

Çevrimdışı Fiddler

• 565
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
« Yanıtla #27 : 15 Ağustos 2012, 22:01:24 »
Yayındayım.. Hadi koşun..

Edit Hun: Yayında değilim.. Sakın koşmayın..

Çevrimdışı TheSpell

• 826
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 16 Ağustos 2012, 00:55:40 »
Katılmak istediğim ancak bazı nedenlerden dolayı katılamadığım bir radyo yayını. Hiç de kaçırmak istemiyordum ama... Neyse, bir sonrakini bekleyeceğiz herhalde.

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 16 Ağustos 2012, 01:23:54 »
Cok guzel bir yayindi. Bu yayin ayrıca programı yapan arkadasımız fiddler hakkında da bize biraz ip ucu verdi. Kendisi mukemmeliyetci ve daha azinı kabul etmeyen, daha azı olması-oldugunu dusunmesi- durumunda mahcubiyetten yerin dibine giren gayet mütevazı bir kimsedir. Ve bu özellikleri sebebiyle ileride mesleğinde cok yükseleceğini düşünüyorum, önü açıktır kendisinin. Ayrıca bu guzel yayin için teşekkürler -her ne kadar kendisi tam tatmin olmuş gözükmese de yayin cok kaliteliydi.
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."