Kayıt Ol

Ryuk'un Radyosu - Çarşamba 21.00

Çevrimdışı Light

• **
  • 359
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ryuk'un Radyosu
« Yanıtla #15 : 19 Eylül 2014, 19:58:59 »
Abi, yayın yaptığını görmemiştim ki ben yayın yapmanı en çok istemiş kişi bile olabilirim. Kaçırmam o zaman, nasıl Kuzgundan Dinlediğim için telefonumda salı günleri saat 21:25'e kuruluysa alarmım, artık unutmamak için senin radyonu da ekleyeceğim. Daha dinlemedim bekleyip göreceğim. :)
Alıntı yapılan: W.S.
Yet do thy worst, old Time; despite thy wrong
My love shall in my verse ever live young.

Çevrimdışı ryuk

• 497
  • Rom: 25
  • ne değiştirebilir bir insanın doğasını?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 25 Eylül 2014, 21:00:18 »
FRP ve Fantastik Kurgu rehberi kapsamındaki ilk programda, bir fantastik edebiyat bilirkişisinin okuması gereken dört büyük yazardan söz ettik:

*Robert E. Howard

*H. P. Lovecraft

*Tolkien

*Son olarak, dört büyükler içinde en büyük olan; Edgar Allan Poe

Bunlara ek olarak, özel önerilerim;

*insanlık tarihinin bilinen en eski fantastik hikayesi: Gılgameş Destanı

* Artık ancak sahaflarda bulunan, çok özel bir kitap: Jack London - Yıldızlar Korsanı

Ayrıntılı bilgi için buraya bakınız.

Bu haftaki yayında, konuya kaldığımız yerden devam edeceğiz. Saati biraz daha erkene çekmek sanırım iyi olacak. Yayınımız 28 Eylül akşamı saat 20.30' da yapılacak.

Görüşmek üzere.
Fikirlerim için ölmeyi göze alamam çünkü yanılıyor olabilirim - Bertrand Russel

İyi bir fikir üretmek için, pek çok fikir bilmek gerekir:

* Yeni başlayanlar için FRP

* Fantastik edebiyata yeni başlayanlar ve bu türde ilerlemek isteyenler için

* Kılıçlar ve diğer eskiçağ silahları hakkında

* Dark Sun

* Distopya Korkuları

Daha fazlası için: Index

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 29 Eylül 2014, 00:10:42 »
Ryuk'un programı şu zamana kadar dinlediğim en iyi programlardan biriydi. Neden diye soracak olursanız.

- Bazı radyocuların ses sistemi berbat olur ve ne kadar güzel konuşsa da bir şey anlamazsınız.
- Bazıları ne kadar bilgili olsa da sesi kötüdür, genzinde et varda zorla konuşuyor gibi hissedersiniz.
- Son olarak hem ses şahane olsun hemde teçhizat sağlam olsa da bu sefer yayıncı biraz yavan kalabiliyor.

Ancak Ryuk'un programında hiçbir eksik bulamıyorsunuz. Hem alanında bilgili, hem kültürlü hem de hitap yeteneği olan biri sizi karşılıyor. Sizi sıkmadan, bıktırmadan, dinleyicilerle gerektiğinde ilgilerini kazanacak şekilde etkileşime geçerek programını devam ettiriyor.

Bence kendisi düzenli olarak program yapmayı düşünmeli.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #18 : 29 Eylül 2014, 01:55:26 »
Ryuk'un programına açıkçası beş on dakika takılıp çıkmak için katıldım. Neymiş ne değilmiş göreyim dedim fakat yayın bitene kadar dinlemek zorunda kaldım. Yayın sırasında Hurin'in de dediği gibi adamda öyle bir ses var ki bizi cehenneme götürse takip edecektik.

Bilmediğim bir sürü şey öğrendiğim dopdolu bir programdı. Önümüzdeki programlarını heyecanla bekliyorum, dinlemeyenler çok şey kaçırdı!
May the force, be with you.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #19 : 29 Eylül 2014, 03:45:11 »
Kaç haftadır dinlemek istiyorum lakin bir türlü o saatte müsait olamıyorum. Umarım haftaya(?) dinleme şansına erişebilirim ben de.

Çevrimdışı ryuk

• 497
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 30 Eylül 2014, 21:14:36 »
Hurin ve Wanderer, iltifatlarınız için teşekkür ederim. Böyle geri gönüşler almak çok güzel ama bir yandan korkuyorum çünkü beklenti yükseliyor, umarım hep karşılayabilirim.

Denaro Forbin, umarım denk gelebiliriz bir gün.

Bu programda önerdiğim oyunlar:

*Baldur's Gate (FRP' nin abc'sini öğrenmek için birebir, enhanced edition adlı güncellenmiş versiyonunu torrentten indirebilirsiniz)

Spoiler: Göster

*Thief The Dark Project (Assassin's Creed'in ilham kaynağı olan oyundur, kurgusu çok başarılıdır)

Trailer

Thief the dark project çok eski bir oyun, grafikleri gözünüzü çok yorarsa onun yerine aynı serinin devam oyunu olan (ama asla ilk oyun kadar sağlam olmayan) Thief 3 The Deady Shadows'u oynayabilirsiniz. Ama ilk tercihiniz mümkünse Thief The Dark Project olsun.

Bu yayında önerdiğim film: Conan The Barbarian (1982 yapımı olan). Lort Of The Rings ile High Fantasy türünde bir film izlemiş oldunuz, Conan The Barbarian ile de bir Sword and Sorcey filmi izlemiş olacaksınız.

Önümüzdeki iki hafta boyunca büyük olasılıkla yayın yapamayacağım, fakat yapabilecek duruma geldiğimde buradan duyuracağım yine.

* Dark Sun

* Distopya Korkuları

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 30 Eylül 2014, 22:56:56 »
Yayını bu sefer kaçırdım ama Baldur's Gate Enhanced Edition 'ın Türkçe sürümüde mevcut.Çeviri pek iyi olmasa da çeviri çeviridir :D Ryuk neden torrente yönlendirdi bilemiyorum ama orjinal almak isteyenler olursa Enhanced edition'ın yapımcı firması beamdog'un sitesinden ya da steam'den oyuna erişebilirisiniz  . Bunun yanında oyun android ve ios içinde çıktı ama bu versiyonları oynamaktansa PC versiyonunu tercih edin.

Bazı oyuncular ise Enhanced Edition'a karşı . Oyunun bugları kapatmak yerin daha çok bug getirdiğinden bahsediyorlarki.Biraz haklılarda. Oyunun GoG üzerinden alınıp bir kaç mod ile Enhanced edition gibi görüneceğini hatta ekstra karakterler vs. ile daha iyi olacağını söylüyorlar  ki bir Unfinished Business modu var bu modun yaptıkları neden ehanced editionda yok anlamış değilim .Mutlaka olmalıydı.Neyse belki ileriki sürümlerde gelir :D

Oyunun orjinal almak isteyenler ya da torrent ile indirmek isteyenler ya da nasıl normal versiyonu enhanced gibi yapacağını öğrenmek isteyenler Özel Mesaj ile ulaşabilir ki özellikle ulaşsın patchli son sürümünü vereyim önceki versiyonlardan birini oynayıp çıldırmayın :P

Oyun ile ilgili yorumuma gelirsek . Hani sanat tarihinin Mona Lisaları vardır.Dizi tarihinde Twin Peaksler Lostlar , Penny Dreadfullar ( :P ) vardır. İşte bu oyunda oyun tarihinin en büyük sanat eserlerinden birisi . Arada bir kitap mı okuyorum oyun mu oynuyorum moduna sokar sizi.Alın sevin demiyorum . Ama alın hayatınızda bir kez bir tadına bakın eğer bakmamış olanlar varsa daha.

*Oyunu oynayacaklara son bir tavsiye  : ilk başlarda kaçmayı bileceksiniz her haritayı , her görevi , daha level 2 lerde wizardınızın 2-3 büyüsü varken yapmaya çalışırsanız saç baş yolarsınız :D

Bu konular yayında konuşulduysada kusura bakmayın :D

(Ben şuan ne kadar bug dolu densede ( olsada ) Enhanced Edition oynuyorum . Yeni başlayacak arkadaşlara da onu öneririrm :)

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 01 Ekim 2014, 12:53:35 »
Torrent'e yönlendirmesinin sebebi tabii ki hepimizin oyunu alacak parası olmaması. Alamayanların da oynamasını istediğinden söyledi bunu yani. :P
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 01 Ekim 2014, 13:39:19 »
Haklı tabii sonuna kadar  :D

Çevrimdışı ryuk

• 497
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 09 Ekim 2014, 23:43:22 »
Efendiler, bir sonraki programa kadar, izlemeniz için iki film daha yazıyorum ( Conan'ı hala izlemeyenler Crom'un gazabına uğrayacaktır).

Mad Max - Road Warrior

Mad Max - Beyond Thunderdome

Serinin ilk filmi kötüydü, sonraki iki film güzel, ki vermiş olduklarım da 2. ve 3. filmler zaten. Konuya yabancı olanlar için özet: insanlık olarak küresel bir felakete yol açıp, binlerce yıldır binbir emekle inşa ettiğimiz medeniyetin içine etmişizdir, radyoaktif serpinti heryerdedir ve kaynakların kıtlaşması insanları birbirine düşürmüştür; ve olaylar gelişir.

Baldur's Gate ve torrent için: Elbette, herkes oyunu oynasın diye korsana yönlendiriyorum ;D

* Dark Sun

* Distopya Korkuları

Çevrimdışı ryuk

• 497
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 15 Ekim 2014, 18:51:03 »
Kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Yayın zamanı: 19 Ekim pazar günü, saat 20.30

* Dark Sun

* Distopya Korkuları

Çevrimdışı ryuk

• 497
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 22 Ekim 2014, 18:39:04 »
Kan! Bir çeşmeden akar gibi.
Yaşam. Eğer almaya cüret edersem.
Kendi yaşamım hızla sona ermekte olduğu için asıl almamaya cüret edemezdim.
İçtim! Doyasıya.
Ve yaşadım... Bir kez daha!

Son programda karanlık kurgudan söz ettik, biraz da vampirlerden konuştuk. Twilightgillerden kurtulup başarılı vampir hikayelerine dalmak istiyorsanız, programda önerdiklerime bir bakın.

Kitap: Sislerin Vampiri

Film: Vampirle Görüşme

Günümüzde geçen bir oyun: Vampire The Masquerade- Bloodlines

* Dark Sun

* Distopya Korkuları

Çevrimdışı muaet

• **
  • 215
  • Rom: 12
  • Carai an Ellisande!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 23 Ekim 2014, 19:32:22 »
Radyo programlarını kaydettiniz mi acaba? Kaçırdığım programları dinlemek isterim.
“My father used to say that there are two kinds of people in the world,” Kaladin whispered, voice raspy. “He said there are those who take lives. And there are those who save lives. I used to think he was wrong. I thought there was a third group. People who killed in order to save.” He shook his head. “I was a fool. There is a third group, a big one, but it isn’t what I thought. The people who exist to be saved or to be killed…The victims. That’s all I am.”

Çevrimdışı ryuk

• 497
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 24 Ekim 2014, 14:05:27 »
muaet, yayın kaydı henüz oluşturmadık, daha sonraki programlar için kayıt düşünüyorum.

Bu akşam (24.10.2014 Cuma) saat: 21:00' da radyo yayını devam edecek, görüşmek üzere.

* Dark Sun

* Distopya Korkuları

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 24 Ekim 2014, 15:03:33 »
Arık Cuma günleri mi olacak? Yoksa  haftaya mı has? Pazar dinlemem zor oluyor da :). Benim işime gelir.