Kayıt Ol

Son Gulyabani'nin Yeri

Çevrimdışı Wyern

• **
  • 121
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
    • Son Gulyabani'nin Yeri
Ynt: Son Gulyabani'nin Yeri
« Yanıtla #90 : 01 Şubat 2015, 20:44:14 »
Son Gûlyabânî'nin Yeri"nde bugün gerçekleşecek yayının konusu: "Kaçaklar ve Eşkıyalar"! Bu akşam saat 21.15'te http://radyo.kayiprihtim.org/ 'da buluşmak dileğiyle...

Çevrimdışı Wyern

• **
  • 121
    • Profili Görüntüle
    • Son Gulyabani'nin Yeri
« Yanıtla #91 : 12 Şubat 2015, 19:18:29 »
"Son Gûlyabânî'nin Yeri"nde bu haftanın konusu: "1593-1606 Osmanlı-Avusturya Savaşları"...

Bir hafta tarih konusu, bir hafta da "Korku Gecesi" olarak yayın şeklinde olan proram bu hafta tarihi mevzulara uzanacak.

Rıhtım Radyo'da 15 Şubat pazar günü 46. bölümü gerçekleştirilecek olan "Son Gûlyabânî'nin Yeri"nde, tarihiyle serhad türküleriyle: "1593-1606 Osmanlı-Avusturya Savaşları"ndan bahsedilecek...

-Estergon Kalesi'nin hikayesi...
-Kanije Muhasarası ve Müdafaası...
-Köprü Faciası ve Akıncı Ocağı'nın sonu...
-Haçova Meydan Muharebesi ve beklenmedik hücum...
-Alıp verilen kaleler, huruçlar, akınlar ve serhad türküleri...

"Son Gûlyabânî'nin Yeri", 15.2.2015'te pazar günü saat: 21.15'te. Yayın günü, http://radyo.kayiprihtim.org/ 'da görüşebilmek dileğiyle...

Çevrimdışı Wyern

• **
  • 121
    • Profili Görüntüle
    • Son Gulyabani'nin Yeri
« Yanıtla #92 : 15 Şubat 2015, 18:26:26 »
Son Gûlyabânî'nin Yeri"nde bugün gerçekleşecek yayının konusu: "1593-1606 Osmanlı-Avusturya Savaşları"! Bu akşam saat 21.15'te http://radyo.kayiprihtim.org/ 'da buluşmak dileğiyle...

Çevrimdışı Wyern

• **
  • 121
    • Profili Görüntüle
    • Son Gulyabani'nin Yeri
« Yanıtla #93 : 01 Mart 2015, 17:56:07 »
"Son Gûlyabânî'nin Yeri"nde bu gecenin konusu: "Sosyal Bilimlerin Ahvali, İstikbali Üzerine"...

Bir hafta tarih konusu, bir hafta da "Korku Gecesi" olarak yayın şeklinde olan program bu hafta tarihli mevzulara uzanacak. Ancak dün Kahramanın Yol Türküsü programında da duyurduğum gibi tarihçilerin, sosyal bilimcilerin ahvalinden, bir nice sıkıntılardan ve önyargılardan bahsedeceğim. Dertleşeceğiz bir nevi...

Rıhtım Radyo'da 1 Mart pazar günü 48. bölümü gerçekleştirilecek olan "Son Gûlyabânî'nin Yeri"nde, "sözel bölüm"e, tarihe, tarihçiliğe, "pseudo historian"lara vs. değinilecektir...

"Son Gûlyabânî'nin Yeri"nde bu gece saat: 21.15'te http://radyo.kayiprihtim.org/ 'da görüşebilmek dileğiyle...

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #94 : 01 Mart 2015, 17:58:43 »
Başka yayınlara da ilham kaynağı oluyorum artık :D.

Çevrimdışı Wyern

• **
  • 121
    • Profili Görüntüle
    • Son Gulyabani'nin Yeri
« Yanıtla #95 : 03 Mart 2015, 08:13:21 »
Başka yayınlara da ilham kaynağı oluyorum artık :D.
Her zaman efendim her zaman :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 03 Mart 2015, 08:15:01 »
Çok incesiniz sayın Gulyabani :). [*]Film adı gibi olmadı mı? "Centilmen Gulyabani"[/*]

Çevrimdışı Wyern

• **
  • 121
    • Profili Görüntüle
    • Son Gulyabani'nin Yeri
« Yanıtla #97 : 12 Haziran 2015, 16:05:39 »
Kısa bir aradan sonra yayınlarına devam etmekte olan "Son Gûlyabânî'nin Yeri" bu hafta Türkistan bozkırlarından Moğolistan'a kadar uzanacak. Zira haftanın konusu: "Moğollar I-Cengiz Han'ın Ölümüne Kadar".

Bir hafta tarih konusu, bir hafta da "Korku Gecesi" olarak yayın şeklinde olan program bu hafta tarihin tozlu sayfalarına uzanacak. Program nezdinde İlk defa üç bölüm halinde yayınlanacan bir tarih konusu işlenecek.

Rıhtım Radyo'da 14 Haziran pazar günü 52. bölümü gerçekleştirilecek olan "Son Gûlyabânî'nin Yeri"nde, tarih derslerinden bilgisayar oyunlarına, sinema perdesine aşinası olduğumuz Moğollardan, bozkırdan çıkan ordularının başında dünyanın siyasi çehresine yön veren Cengiz Han'dan bahsedilecek. Üç bölüm halinde işlenecek programın ilk bölümü bu pazar günü işlenecek ve Cengiz Han'ın ölümüne kadar Moğollar anlatılacak...

-Cengiz Han kimdir, nasıl Cengiz Han oldu?
-Savaş alanlarını alt üst edip şehirleri düşüren Moğol orduları...
-Türk boyları kurulan imparatorluk içerisinde nasıl bir rol oynadı?
-Tarihi kaynaklardan alıntılar, anekdotlar...

"Son Gûlyabânî'nin Yeri", 14.06.2015'te pazar günü saat: 21.15'te. Yayın günü, http://radyo.kayiprihtim.org/ 'da görüşebilmek dileğiyle...

Çevrimdışı Wyern

• **
  • 121
    • Profili Görüntüle
    • Son Gulyabani'nin Yeri
« Yanıtla #98 : 19 Haziran 2015, 20:43:36 »
"Son Gûlyabânî'nin Yeri" bu hafta metin örnekleri ağırlıklı bir yayın gerçekleştirecek.

Geçtiğimiz ay Osmanlı döneminde kullanılan küfürler ile alakalı bir paylaşım yaptığımda, pek çok arkadaşım videoda bunlardan çok yüzeysel bahsedildiği için sıkıldıklarını hatta hayal kırıklığına uğradıklarını söylediler. Ben de acizane argo namına aldığım notları, anekdotları hatırlayarak onlara bu temayı işleyen ve metin örneklerinin de geçeceği bir program yapma sözü vermiştim.
İşte program bu hafta tarihin tozlu sayfalarına uzanmışken, kahve tezgahlarına ve arka sokaklara kulak kabartacak.

Zira Rıhtım Radyo'da 21 Haziran pazar günü 53. bölümü gerçekleştirilecek olan "Son Gûlyabânî'nin Yeri"nde konu: “Osmanlı Argosu”! Siyah beyaz filmlerden aşina olduğumuz, bazı araştırmacıların tarih araştırmalarında denk geldiği küfür ve hakaret örnekleri, aşağılamalar, argo ve argonun değişmesi işlenecek.

"Son Gûlyabânî'nin Yeri", 21.06.2015'te pazar günü saat: 21.15'te. Yayın günü, http://radyo.kayiprihtim.org/ 'da görüşebilmek dileğiyle...

Çevrimdışı Wyern

• **
  • 121
    • Profili Görüntüle
    • Son Gulyabani'nin Yeri
« Yanıtla #99 : 21 Haziran 2015, 21:17:53 »
Yayınımız başlamıştır. Şimdiden iyi dinlemeler...
http://radyo.kayiprihtim.org/

Çevrimdışı Gökbörü

• *
  • 5
  • Rom: 0
  • Ordularla yenilmez bir gayız var kanımda.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #100 : 22 Haziran 2015, 00:10:21 »
Yayın çok iyiydi ağzına sağlık :)
Eski bir sonbaharı kuşlarla anmak
Belki veda etmektir sana birkaç satırla...
Yine bir sonbaharda oradan yalnız geçersen
Beraber geçtiğimiz serin günü hatırla!
-Atsız

Çevrimdışı Wyern

• **
  • 121
    • Profili Görüntüle
    • Son Gulyabani'nin Yeri
« Yanıtla #101 : 25 Haziran 2015, 01:22:57 »
Yayın çok iyiydi ağzına sağlık :)

Teşekkür ederim, her yayın bekliyorum :)

Çevrimdışı Wyern

• **
  • 121
    • Profili Görüntüle
    • Son Gulyabani'nin Yeri
« Yanıtla #102 : 25 Haziran 2015, 01:24:12 »
"Son Gûlyabânî'nin Yeri" bu hafta Moğollar konusunda kaldığı yerden devam ediyor ve eskiden "Deşt-i Kıpçak" (Kıpçak Bozkırı) olarak adlandırılan topraklara dek uzanıyor. Zira haftanın konusu: "Moğollar II-Deşt-i Kıpçak Seferleri".

Bir hafta tarih konusu, bir hafta da "Korku Gecesi" olarak yayın şeklinde olan program bu hafta tarihin tozlu sayfalarına uzanacak. Program nezdinde üç bölümlük Moğollar konusunun ikinci bölümü işlenecek.
Rıhtım Radyo'da 28 Haziran pazar günü 54. bölümü gerçekleştirilecek olan "Son Gûlyabânî'nin Yeri"nde, Moğolların Türkistan'dan çıkıp Kafkaslara ve oradan da Deşt-i Kıpçak bozkırlarına (günümüzdeki Ukrayna ve Rusya'nın bir kısmı) uzanmasından, meşhur Kalka Savaşı'ndan ve Moğollara karşı direnmeleriyle ünlü İdil-Bulgarları'ndan bahsedilecek. Öncesinde Sübedei (Subutay) Noyan'ın ardından da Cengiz Han'ın torunu Batu Han'ın seferleri 1242'deki Avrupa harekâtına kadar anlatılacak...

-Sübedei (Subutay) ve Cebe Noyan'lar Kafkasları aşıp Kıpçak bozkırına kadar nasıl uzandı?
-Rus Knezlikleri ile Kıpçakların ittifakının Moğollarla karşılaştığı meşhur Kalka Savaşı...
-Kalka Savaşı dönüşündeki baskın başta olmak üzere Moğollara karşı uzun süre direnebilen İdil-Bulgarları...
-Batu Han'ın Rus knezlikleri üzerine harekâtı...

"Son Gûlyabânî'nin Yeri", 28.06.2015'te pazar günü saat: 21.15'te. Yayın günü, http://radyo.kayiprihtim.org/ 'da görüşebilmek dileğiyle...

Çevrimdışı kargasiz

• 428
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #103 : 25 Haziran 2015, 21:58:45 »
Wyern iki bölümdür yayını kaçırıyorum yayının kayıtları da yok sanırım? Bir de seninle karşılıklı oturup bazı konular hakkında konuşmak isterim. Fikrini almak istediğim bazı noktalar var. Umarım bir gün bir yerde denk geliriz ;).

Çevrimdışı Wyern

• **
  • 121
    • Profili Görüntüle
    • Son Gulyabani'nin Yeri
« Yanıtla #104 : 27 Haziran 2015, 23:20:43 »
Wyern iki bölümdür yayını kaçırıyorum yayının kayıtları da yok sanırım? Bir de seninle karşılıklı oturup bazı konular hakkında konuşmak isterim. Fikrini almak istediğim bazı noktalar var. Umarım bir gün bir yerde denk geliriz ;).

http://mixlr.com/kayiprihtim/showreel/ bu bağlantıdan dinleyebilirsin yayınları hocam :) internet üzerinden irtibata geçebiliriz facebook'tan yahut mehmetberkyaltirik@gmail.com adresinden irtibat kurabilirsin.