Kayıt Ol

Son Gulyabani'nin Yeri

Çevrimdışı Wyern

• **
  • 121
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
    • Son Gulyabani'nin Yeri
Son Gulyabani'nin Yeri
« : 31 Ocak 2011, 03:28:25 »
Arkadaşlar öncelikle beni dinleme sabrı gösterdiğiniz için ve yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Tiyatrocu kafasıyla doğaçlama olarak "Bende yapabilirmiyim" diye atlarken tereddüt etmiştim bir hayli. Ama iyi ki de yapmışım. Öncelikle bu imkanı sağlayan magicalbronze'a ve Radyo Kayıp Rıhtım ahalisine teşekkür ederim :)

Mikrofonla uğraşmaktan ve evde mikrofonun kamerasını aramaktan öyle helak oldum ki üstünede heyecan eklenince programın adını bile söyleyemeden destursuz daldım.

Drakula'yı anlatıp çekilecektim ama gider ayak aklıma bir çok konu ve anlatı gelince, üstelik konsepti ve programıda öğrenmişken dedim ki bu konsepti neden program haline getirmeyeyim.

Program dediysem belli bir yayın saati yok malum konuda kısıtlı malzemeyi tüketmemek lazım. Ama konsepti belli.

Belirli konularda ideal ders ve dikkat süresi olan 45 dakikayı geçmeyecek şekilde, "Son Gulyabani'nin Yeri" adı altında metafizikten fantastiğe, tarihten folklora, kah bilgi kah anlatı şeklinde programlaştırmaya karar verdim. Müzikleri bile tasarladım.

İlk konumuz Drakula ve Vampirler'di. Edebiyatından girdik tarihinden çıktık, Türk korku edebiyatına girdik.
Gelecek program gelen istek üzerine Kayıp Uygarlıklar oldu. Kısaca yine Atlantis, Mu ve eski sırlar üzerine bir program olacak.

Hatta programa özel bir selam bile buldum :D antidepresan'ın sözüydü telifi ona aitti hoşuma gitti. Voyvodalı geceler efendim:))

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
Ynt: Son Gulyabani'nin Yeri
« Yanıtla #1 : 31 Ocak 2011, 12:35:50 »
Üstat, dün geceki yayının harikaydı, anlık yayınlar başlığında da söyledim çok zevk aldım ve naısl desem, konuya hakim olduğunuz çok belliydi, dilinize sağlık çok hoştu...

Kayıp Uygarlıklar ise çok fazla merak ettiğim ilgi alanıma giren bir konu, onu da heyecanla beklemekteyim. Yayının gecenin 2'sinde olması daha hoş oldu bence, temaya uygun filan...

Spoiler: Göster
Bu antidepresan da kimmiş :P
May the force, be with you.

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 31 Ocak 2011, 13:55:57 »
Dün katılamadım ama bundan sonra katılmayı umuyorum, hayırlı olsun yayınınız :)
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 31 Ocak 2011, 14:01:44 »
Dün katılamayan arkadaşlarımız üzülmesin, Podcast olarak yayınlayacağız.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 31 Ocak 2011, 14:36:46 »
Programın demirbaşı olabilirim u_u. Fikir çok hoş :)

Not: Wyern'i daha çok forumda görmek istiyoruz.

Çevrimdışı Wyern

• **
  • 121
    • Profili Görüntüle
    • Son Gulyabani'nin Yeri
« Yanıtla #5 : 31 Ocak 2011, 15:27:58 »
Hocam ilgileriniz ve destekleriniz için tekrar teşekkür ederim.
@antiseptik: uykusuzluğumun kusuruna bakma :)) Kayıp uygarlıklar hakkında bayağı güzel şeyler anlatacağıma emin olabilirsin?
@LegalMc: Teşekkür ederim :)
@Fırtınakıran: Yüksek lisansta canımıza okuyorlar. Birde tiyatro çalışmalarıyla öyküler derken foruma pek zaman kalmıyor. Yoksa bir nice mevzuda klavye oynatmak gerekiyor :)

Çevrimdışı Wyern

• **
  • 121
    • Profili Görüntüle
    • Son Gulyabani'nin Yeri
« Yanıtla #6 : 03 Şubat 2011, 23:35:02 »
Kaynakları burada yazabilirim.

Çevrimdışı Wyern

• **
  • 121
    • Profili Görüntüle
    • Son Gulyabani'nin Yeri
« Yanıtla #7 : 11 Şubat 2011, 23:05:53 »
Bu geceki konum Efsanelerle İstanbul :)

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #8 : 11 Şubat 2011, 23:10:58 »
Yayın başladı! =)
May the force, be with you.

Çevrimdışı Wyern

• **
  • 121
    • Profili Görüntüle
    • Son Gulyabani'nin Yeri
« Yanıtla #9 : 03 Haziran 2011, 22:49:08 »
Birazdan yayındadyım arkadaşlar, takribi 23:10 gibi...

Çevrimdışı Wyern

• **
  • 121
    • Profili Görüntüle
    • Son Gulyabani'nin Yeri
« Yanıtla #10 : 03 Haziran 2011, 23:14:46 »
Ayrıca bu yaz sürekli olarak, düzenli bir yayın programı yaptım ve anlatacağım şeyler için bu döneme özel bir yayın akışı hazırladım.

Konular ve tarihleri:

1.   3 Haziran Cuma – Büyü İnancı
2.   10 Haziran Cuma – Tolkien’in Tarihsel Kaynakları
3.   17 Haziran Cuma – Batı’nın Şövalye Efsaneleri
4.   24 Haziran Cuma – Perili Ev İnançları
5.   1 Temmuz Cuma – Popüler Halk İnançları
6.   8 Temmuz Cuma – Osmanlı Kaynaklarında Metafizik ve Korku
7.   15 Temmuz Cuma – Şamanizm Üzerine
8.   22 Temmuz Cuma – Mizah Özel
9.   29 Temmuz Cuma – Üç Harfli Menkıbeleri-1
10.   5 Ağustos Cuma – Üç Harfli Menkıbeleri-2
11.   12 Ağustos Cuma – Üç Harfli Menkıbeleri-3
12.   19 Ağustos Cuma – Korku Gecesi

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 04 Haziran 2011, 21:16:04 »
oo süper yaz geceleri sıkılmayacağız demek ki usta.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Wyern

• **
  • 121
    • Profili Görüntüle
    • Son Gulyabani'nin Yeri
« Yanıtla #12 : 05 Haziran 2011, 15:56:01 »
Hem hikayeleriniz için esin ve bilgi kaynağı olsun, hem de eğlencede bulunsun diye bunu seçtim. Özellikle hikaye anlatacağım geceler için öyle sesler, müzikler var ki beğeneceğinizi umuyorum. Bilgi verdiğim programlarda da kaynak ağırlıklı gidiyorum ki sizlerde bunları alıp okuyabilseniz, size de faydası dokunsun.

Çevrimdışı Wyern

• **
  • 121
    • Profili Görüntüle
    • Son Gulyabani'nin Yeri
« Yanıtla #13 : 10 Haziran 2011, 17:57:08 »
Bu akşam saat 23:00'da "Son Gulyabani'nin Yeri"nde Tolkien'in Tarihsel Kaynakları'nı anlatacağım. Radyo Kayıp Rıhtım'da buluşmak üzere...

Çevrimdışı Wyern

• **
  • 121
    • Profili Görüntüle
    • Son Gulyabani'nin Yeri
« Yanıtla #14 : 16 Temmuz 2012, 15:01:33 »
Cuma gecelerinizi korku dolu anlatılarla, efsanelerle, tarihin garip olayları, inlerle cinlerle geçirmek ister misiniz? Korku meraklıları, ilgilileri, tuhaf efsaneleri dinlemek isteyenler, televizyondan Cuma gecelerinin klasik korku filmi yayınlarına aşina olanlar, dehşetli şeyler dinlemek isteyenler... Hepiniz davetlisiniz...

Radyo Kayıp Rıhtım'da her Cuma saat 21:15'te bundan böyle Son Gulyabani'nin Yeri isimli radyo yayınında hepinizi beklerim. Nasıl ulaşırız derseniz, gerekli linkleri Kayıp Rıhtım Forum'dan bulabilirsiniz ancak yayın saati dışında bir yayın olmadığı için ulaşamayabilirsiniz.

Program yayınlanır yayınlanmaz forumda da duyurulmaktadır, doğrudan linki görebilirsiniz yine de buraya koyayım: http://radyo.kayiprihtim.org/  

Cuma günü saat 21:15'te gelin, yayını genelde erken açarım müzikle karşılarım sizleri... Her Cuma gecesi, saat 21:15'te...

Programda efsaneler ve tarih mevzuları ama metafizik ve korku dolu şeyler anlatacağım, kaynaklardan bahsedeceğim v.s Zaten programın genel formatı her hafta bir konu başlığı altında bu tip şeyler anlatmak. 2011 senesinde yayınlanmıştı ama bir kaç bölüm sonra bazı işlerimden dolayı ilgilenememiştim. Şu zamanlarda ise yeniden şeytan dürtünce yine yayına başlamaya karar verdim.

Programın bu haftaki yani 20 Temmuz Cuma günü olan konusu: "Osmanlı Kaynaklarında Korku ve Metafizik" olacak. Edebiyatından dönem zihniyetine, korkulu rivayetlerden halk anlatımına tuhaf bir yolculuğa çıkacağız. Diğer haftalardaki program da aşağı yukarı şu şekilde olacak:

20 Temmuz Cuma: "Osmanlı Kaynaklarında Metafizik ve Korku" (Osmanlı'daki edebiyat anlayışı ve korku anlatıları, garip olaylar ve halk inanışları)

27 Temmuz Cuma: "Popüler Halk İnanışları" (Şehir efsaneleri başta olmak üzere günümüz toplumunun inandığı şeyler, hurafeler ve memoratlar)

3 Ağustos Cuma: "Şamanizm Üzerine" (İslam öncesi Türk inançları, İslam sonrası döneme etkileri, korkulan varlıklar ve anlatılar)

10 Ağustos Cuma: "Üç Harfli Menkıbeleri" (Halk inançlarının önemli bir kısmını oluşturan "cin-peri" memoratlarının çıkışı ve tabi anlatılar)

17 Ağustos Cuma: "Korku Gecesi" (Hikaye özel programı, sırf korkutma amaçlı yazılmış ve yazdığım korku hikayeleri anlatacağım, aktaracağım)

24 Ağustos Cuma: "Televizyonda Parapsikoloji Programları Furyası" (1995-1996 sezonunda Sınır Ötesi, Üçüncü Göz, Şok, Teksoy Görevde, Ufo Gerçeği, Sır Kapısı gibi isimlerle çeşitli kanallarda yayınlanan korkulu programlar, 2004'te ilgi gören Sırlar Dünyası, Sırların Efendisi, Gizli Dünyalar türevinden ilahi adalet temalı programların çıkışı ve tarihçeleri)

31 Ağustos Cuma: "Meddah Hikayeleri Üzerine" (karagöz hacivat türünden gölge temsilleri ve orta oyunundaki metafizik anlatılar, meddah hikayeleri ve meddahlık)

7 Eylül Cuma: "Vampirler" (Batıdan doğuya vampir söylenceleri, 19.yy'daki ve 21.yy'daki vampir edebiyatı furyaları)

14 Eylül Cuma: "Cthulhu ve Lovecraft" (H.P. Lovecraft'ın mitoslarının doğu'daki kökenleri ve ilham kaynakları)

Velhasılı kelam her Cuma gecesi sizleri Radyo Kayıp Rıhtım'a beklerim efendim... Gulyabani, tılsımlı çuvalından en seçme anlatılarını sizlere sunacak...