Kayıt Ol

Ravenloft

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ravenloft
« Yanıtla #15 : 02 Eylül 2008, 20:36:09 »
Strahd, sevilesi insan. Dl olan bağıntısı dl okuyucularını bu seriye yönlendirmiştir. Soth'u sevmediğim için bu serideki soth ile ilgili kitapları biraz zoraki okudum. Ama sislerin vampiri ve her ne kadar dracula hikayesine çok benzemesine rağmen ben, strahd bir vampirin anıları okunasıdır. Azalinle savaş da lezizdir...
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #16 : 03 Eylül 2008, 16:10:41 »
Ben, Strahd Bir Vampirin Anıları'nı su gibi okudum. Aynen çok lezizdi, Strahd'ın önceki yaşamına dair pek çok ilgi çekici şey öğrenmiş oldum. Azalin'le savaşı okumak için sabırsızlanıyorum! :D

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 16 Kasım 2008, 23:07:35 »
İlk kitabı bitirmenin verdiği gururla yaşıyorum :P Güzeldi manyaktı.İkincisini hemen sipariş edicem..

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #18 : 17 Kasım 2008, 10:26:54 »
Ben de Kara Gül Şövalyesi'ne başlıyorum. Soth'u görmeyi özlemişim yav. :P

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 17 Kasım 2008, 12:48:10 »
Okumadığım kitapları dizdim şu anda fuar sağolsun. :P Karanlık Havari bitiminde başlıyorum sanırsam.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #20 : 26 Kasım 2008, 11:29:31 »
Kara Gül Şövalyesi'ni dün gece bitirdim. Beklediğim gibi son derece başarılı bir kitaptı. Krynn ve Ravenloft karışımı, nefes kesiciydi. Özellikle Soth hakkında bilmediğim onlarca şey öğrendim. Geçmişine de bir ayrı bayıldım zaten. Anlaşılması güç, kudretli ve bir o kadarda yıkıcı. Strahd'la pek karşılaşmadık sanki ama Soth tek başına yetti bana. :)

Sıra şimdi Kara Gül'ün Hayaleti'nde! :P

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 10 Mayıs 2009, 20:06:23 »
İkinci kitabınıda bitirdim :D Hoş gidiyor, beğendim =)

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • Rom: 3
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 17 Haziran 2009, 10:46:12 »
dün sislerin vampiri'ni bitirdim.romanı elime aldığımda bu kitabı hiç bitiremeyeceğim galiba dedim kendime ama 50 sayfa kadar okuyunca kendimi bir maceranın içinde buldum.Barovia nın büyülü dünyası gerçekten beni çok etkiledi.bir fantastik romanda aradığım bütün özellikleri buldum bu kitapta.Aşk,sevgi,ihanet,özlem,nefret gibi tüm duyguları içine almış.

Spoiler: Göster
Anlamadığım tek şey jander güneşi gördükten sonra ölüyormu yoksa yaşamaya devam mı ediyor ?

diğer kitaplarını okumayı biraz geciktireceğim galiba.ejderha mızrağı serisinden yeterince uzak kaldım :P :D
Güneş doğacak, açacak çiçek...

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #23 : 17 Haziran 2009, 13:56:59 »
dün sislerin vampiri'ni bitirdim.romanı elime aldığımda bu kitabı hiç bitiremeyeceğim galiba dedim kendime ama 50 sayfa kadar okuyunca kendimi bir maceranın içinde buldum.Barovia nın büyülü dünyası gerçekten beni çok etkiledi.bir fantastik romanda aradığım bütün özellikleri buldum bu kitapta.Aşk,sevgi,ihanet,özlem,nefret gibi tüm duyguları içine almış.Anlamadığım tek şey jander güneşi gördükten sonra ölüyormu yoksa yaşamaya devam mı ediyor ?

O bir muamma. Ne yazık ki devam kitabı olabilecek nitelikte bir kitap dilimize çevrilmedi.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 17 Haziran 2009, 14:35:41 »
Spoiler: Göster
Anlamadığım tek şey jander güneşi gördükten sonra ölüyormu yoksa yaşamaya devam mı ediyor?

Dediğin konu spoiler içerecek nitelikte, o yüzden gizledim. Zamanı vaktinde bu konuyu çok araştırdım fakat maalesef devamı yok. Yani yazarımız yeni bir kitap çıkaracağım düşüncesi içerisine girmemişse, sonu okurlara bırakmış. Artık ne gibi bir tür son senin hoşuna giderse.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 20 Haziran 2009, 13:44:52 »
Dün, Kara Gülün Hayaleti'ni estarriola zorla aldırdım! Mutluyum!
Ortaköy'den 2.el kitap olarak bulduk ama gayet yi durumdaydı(kapağına hastayım!).

Şimdi sıra Kara Gül Şövalyesi'ni bulmakta. Bildiğim kadarıyla artık piyasada yok? Öyle değil mi?
Piyasada gören, duyan varsa belirtirse sevinirim.

Not: Sislerin Vampiri'nide görmüyorum kitapçılarda

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #26 : 20 Haziran 2009, 14:48:24 »
Ankara meşrutiyet DOST kitabevi, kitaplığımın %90ı oradaki ürünlerden gelme. Asla eksik olmaz ama hep fazlası olur. Henüz reklamı çıkmamış kitaplar, hiç duymadığınız kitaplar ve özellikle %10 ucuz (yinede fahiş fiyatları ile) D&D kitaplarını bulabileceğiniz yegane yerdi. Ben seviyordum orayı yahu, ankarayı bırakınca geride bıraktığım en sevdiğim şeylerden biriydi - şimdi bunu neden anlatıyorum? Çünki hiç bir yerde yokken Kara Gül Şovalyesini orada bulmuştum. Büyük kitapevlerini sevmiyorum normalde ama o şubenin kalbimde yeri ayrı.

"Duydun mu Ravenloft yeni kitabı gelmiş... Adı da şey hmm... neydi ya... hah; Kara Gül'ün Hayaleti! Ya şaşıp kalırsın öyle Dost'a gelmiş valla, aldım dün"

Böyle gıcık arkadaşlar da oldu ^^

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 20 Haziran 2009, 14:53:30 »
Ankarada oturanlar için çok yararlı bir tavsiye :).

İstanbul içinm olanı var mı :D?

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #28 : 20 Haziran 2009, 15:34:51 »
Ben de bulamayanlardandım. Tüyap fuarı sağolsun alıverdim Laika standından. Aslında abla Keri'den rica etsen gönderebilir belki sana. Yahut Frpkitap'ta var mıdır bir bak istersen. Öbür türlü başka bir internet sitesinden(baktım yok) ya da herhangi bir kitapevinden bulman 'oldukça' zor.

Bu arada "Sislerin Vampiri" nin Laika baskısı yakında çıkacak. O zaman birçok yerde bulabilirsin. :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 20 Haziran 2009, 15:40:17 »
Hımm onlar basıyorsa tamamdır. Peki Kara Gülün Hayaleti'ni önce okusam bir şey olur mu? Yani Kara Gül Şövalyesi'nden önce Hayaleti'ni okusam?

(Ne çok soru sordum ya :P.)