Kayıt Ol

Seride Sevdiğiniz Kitap Alıntıları

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • Rom: 3
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
Seride Sevdiğiniz Kitap Alıntıları
« : 13 Haziran 2009, 19:05:32 »
ilk ben başlayayım;

sislerin vampiri

jander in şiirlerinden anımsadığı dizeler ;

senin aşkın tek bir renk değil,bir gökkuşağıdır,çünkü sana inananların mutlulukları sonsuzdur.
Güneş doğacak, açacak çiçek...

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Seride Sevdiğiniz Kitap Alıntıları
« Yanıtla #1 : 17 Haziran 2009, 16:47:26 »
"Kan. Bir çeşmeden akar gibi.
Yaşam. Eğer almaya cüret edersem.
Kendi yaşamım hızla sona ermekte olduğu için asıl almamaya cüret edemezdim.
İçtim. Doyasıya.
Ve yaşaadım... bir kez daha."

Sy 103 - Ben, Strahd - Bir Vampirin Anıları

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Haziran 2009, 16:49:16 »
Aslında tartışma platformundaki başlıkta da yazmıştım lakin madem konusu açılmış, o meşhur diyalogu buraya da koyayım.

Lovina fısıldadı. "Ölecek mi?"
"Sonunda."
"Büyü onu böyle bir yerde hayatta tutacak mı?"
"Evet."
Benimkine benzer bir hareketle ellerini çimentonun üzerinde gezdirdi. Fenerin ışığı, hareketinin bir ikizi karşıdaki duvara, karanlık bir gölge olarak düşürüyordu. Karanlığa doğru uzayıp giden bir gölge.
Leo yine sessizleşti.
"İçerisi tamamen karanlık," dedim, beni duyacağını çok iyi bilerek. "Kendi aklındaki hayallererden başka hiçbir şey göremez. Çevresinde çok az boşluk var. Her iki yanında birer karış, yukarı doğru bir karış daha ve kafasının ve ayaklarının uçlarında ikişer karış daha. Ve Lovina, o şimdi çok aç. Senin hayatın boyunca hiç olmadığın kadar aç. Orada kaldığı her dakika bu daha da kötüleşecek. Sanki, kocaman bir kedi, içeri girmek için ve bir diğeri de içeriden dışarı çıkmak için karnını tırmahyormuş gibi. Acısından iki büklüm olacak ama hiçbir şey ona çare olmayacak. Kendi etini kemirecek, kendi kanını içecek ama ona faydası olmayacak. Haykıracak, yalvaracak, söylemesi dilini yakan tanrıların adlarını tekrarlayarak yardım dilenecek ama hiç birinin ona faydası olmayacak. Kendisini öldürme umuduyla kafasını taşa vuracak ama başaramayacak. Onu öldüren sadece açlık olacak. Açlık onu, yavaş yavaş yanan alevin bir mumu eritmesi gibi eritecek.
~Ravenloft - Ben Strahd; Bir Vampirin Anıları
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı scavenger

• *
  • 9
  • Rom: 0
  • Edward Elric .
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Ağustos 2009, 17:20:17 »
Ben,Strahd ~ Azalin'le Savaş | I,Strahd ~ The War Against Azalin
248. Sayfa'nın sonlarına doğru ..

"Tiksintiyi korkuyla karıştırma Firan Zal'honan. Tekrar ediyorum: Hala öğrenemediğin büyüler için bana ihtiyacın var.. lich."

Bu adamı seviyorum  :king
"Kan"ı sadece görüyormusun ?
Yazık.. Oysa ki ben, "Kan"ı hissediyorum. Kokusunu duyabiliyorum.
Peki ya sen ? "Kan"ını açığa çıkar !

Çevrimdışı hanne

• **
  • 326
  • Rom: 4
  • maybe one day...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 22 Ekim 2009, 22:00:29 »
senin aşkın tek bir renk değil,bir gökkuşağıdır,çünkü sana inananların mutlulukları sonsuzdur.

Harika bir söz... Bayıldım...
....Sanki bir erik ağacına çıkmıştım da orada üzüm yiyordum  ama bahçe sahibi gelince cevizleri neden yediğimi sormuştu....

Çevrimdışı deanna

• **
  • 324
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Şubat 2010, 12:03:11 »
Sislerin vampiri ;
Strahd Tatyana'yı elde etmek için büyü vs. ararken söylemişti sanırım tam yerini hatırlamıyorum.

"Bu meleğin benim olmasını sağlayacak bir şey bulmalıyım, bir büyü, bir iksir. Bulmak zorundayım!"

Her ne kadar Strahd'tan pek haz etmesemde ondaki bu şeytani hırs baya ilgimi çekmişti.

.

Çevrimdışı EverDrunk

• *
  • 4
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 13 Eylül 2010, 17:03:22 »
"Ben, Strahd, Barovia Lordu. Toprakla birim, ülke benim!"

Tam hatırlayamamakla birlikte böyle olduğunu düşünüyorum. Kitapta da sıkça geçen ve adamın sahip olduğu egoyu,özgüveni anlatan müthiş söz.
Bence kitapta en karizmatik alıntılardan biridir :)

« Yanıtla #7 : 21 Ocak 2011, 21:50:27 »

evet gerçekten güzel...
Melekler alsa beni götürse,Karanlığa teslim olmadan...

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #8 : 05 Şubat 2011, 11:54:29 »
"ben, strahd. ülkeyle birim," diye kadim sözleri haykırdım. teslim alma töreninin bir parçasıydı bu. kan akmaya başladı, avucumdan damlayarak, ayaklarımın altındaki çamurlu toprağa karıştı. "yaklaşın ve tanık olun," diye ekledim. "ben, strahd! toprakla birim."

Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 03 Ağustos 2012, 17:22:25 »
''Ay tanrıçası,'' dedi kadın, ''bana Ravallah'ı yolla. Karanlığın içinden çıksın ve bana gelsin, böylece bize sislerin içindeki yolu gösterebilir. Bize evimizin yolunu gösterir.''

Şeytanla Uyumak

Mutsuzluğun karanlık diyarına bir yabancı girdi. Yaşayan bir ölü, benim gibi; yaşama özlem duyuyor, benim gibi. Yine de benden farklı olarak o düşlerinin ve hedeflerinin peşinden gitmiyor. Yeni doğmuş bir bebek kadar yumuşak, acı veren duygulara ve kurbanlarının tüm kanını emmesine bile izin vermeyen bir vicdana sahip. Böyle biri yaşayan bir ölü olarak varlığını nasıl bu kadar uzun sürdürebilmiş? Ve dahası neden bu kadar bilge görünüyor? Çünkü bu Jander Sunstar, başka bir diyardan gelen elf, o altın kafasının içinde öğrenilmeye değer pek çok bilgi barındırıyor.''

Sislerin Vampiri
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993