Kayıt Ol

Requiem For A Dream

Çevrimdışı Amèlie

• 531
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Requiem For A Dream
« : 19 Ocak 2008, 18:28:58 »

Tür : Dram
Yönetmen : Darren Aronofsky
Senaryo : Hubert Selby Jr. , Darren Aronofsky
Görüntü Yönetmeni : Matthew Libatique
Müzik : Clint Mansell
Yapım : 2000, ABD , 101 dk.

Oyuncular

Ellen Burstyn , Jared Leto , Jennifer Connelly , Marlon Wayans , Christopher McDonald  

Uyuşturucu bağımlısı bir genç ve televiszyondaki yarışma programına umut bağlamış annesinin trajedisi, Aronofsky'nin kendine has sinema dili ve görsel tavrıyla anlatılıyor. Film, Hubert Selby'nin romanından uyarlanmış ve geçtiğimiz Oscar'larda en iyi kadın oyuncu dalında Ellen Burstyn'le adaylığı vardı...

Ellen Burnstyn'in harikalar yarattığı, kesinlikle izlenilmesi gereken bir film.

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
Ynt: Requiem For A Dream
« Yanıtla #1 : 21 Ocak 2008, 21:38:32 »
Pi, The Fountain gibi usta filmlerin yönetmeninden dram açısından bir başıt yapıt bence. Kamera geçişleri mükemmel, müzikleri tüyler ürpertici. Harry'nin Marionla hastaneden telefonla konuşması ağlatır, kolunun kesilmesi mideyi kaldırır. Harikuladedir..
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı Amèlie

• 531
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Ocak 2008, 21:42:00 »
Pi, The Fountain gibi usta filmlerin yönetmeninden dram açısından bir başıt yapıt bence. Kamera geçişleri mükemmel, müzikleri tüyler ürpertici. Harry'nin Marionla hastaneden telefonla konuşması ağlatır, kolunun kesilmesi mideyi kaldırır. Harikuladedir..
Hele ass to ass, Harry'nin annesine(adını unuttum :P) yapılan elektroşok ve Harry'nin kolunun kesildiği o ard arda olan sahneler gerçekten çok serttir. Filmin müzikleri başlıca bir yapıttır zaten evet.(Her ne kadar Türkiye'de ana haber bültenlerinde fon müik olarak kullanılsa da.)

Çevrimdışı Jejune

• 658
  • *LucillaClarté'm. ~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Nisan 2008, 18:24:48 »
kesınlıkle harıka ve ızlenesı bı fılmdır.
evet fılmın sonları,o gecısler cok kotu yapar ınsanı zaten fılm bıtınce neye ugradıgını sasırıyosun resmen..
soylencek pek bıse yok kesınlıkle ızlenmelı..

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 13 Temmuz 2008, 01:11:34 »
Siz anlatmışsınız zaten filmi, sonunda izledim şunu. İzlemeden önce herkesten duyduğum da 'rüyamda bile uyuşturucu bağımlısıydım, çok pis vuruyo o film' idi. Doğruymuş bunu anladım, hani çok da takılmam ama sağlam olmuş cidden.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 13 Temmuz 2008, 23:23:10 »
Başlığı varmış ha, görmemiştim ilginç. Hayatımda izlediğim en etkileyici film kendileri, izledikten sonra iki gün kendime gelemedim. Seda'nın ve Erdost'un da bahsettiği o son sahneleri ellerim başımda mırıldanarak izlemiştim. Bittikten sonra ekrana bakakaldığım bir kaç filmden birisi.

Zaten Darren Aranofsky yazısını görünce izlemek gerekir. Gerçi bu 2. filmi. Pi de buna çok benzer bi film. O da gayet şaşırtıcı ve vurucu. Fountain bunlara oranla daha zayıf ama o da gayet güzel.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Amèlie

• 531
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 14 Temmuz 2008, 00:10:20 »
Ben atv nin her türlü aile dramında, tecavüz haberlerinde, hatta kene haberlerinde bile requiem for a dream in müziklerini kullanmasından gerçekten çok rahatsızım. Hayır ben o müziği duydukça filmi hatırlayarak tüylerim diken diken olsun, ağlıycak hale geliyim istiyorum ya, ayıp yaptıkları.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 14 Temmuz 2008, 00:17:25 »
Bir de şey var Saian ft. Patron - Kramen Kramens şarkısına beat olarak kullanılmış. Kendisi rap :P
try again fail again fail better

Çevrimdışı Amèlie

• 531
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 14 Temmuz 2008, 00:18:51 »
Bir de şey var Saian ft. Patron - Kramen Kramens şarkısına beat olarak kullanılmış. Kendisi rap :P
Ama artık hayattan soğuycam, yazık ya gerçekten yazık.

Çevrimdışı Hezarfen

• **
  • 389
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 14 Temmuz 2008, 01:06:28 »
Ben atv nin her türlü aile dramında, tecavüz haberlerinde, hatta kene haberlerinde bile requiem for a dream in müziklerini kullanmasından gerçekten çok rahatsızım. Hayır ben o müziği duydukça filmi hatırlayarak tüylerim diken diken olsun, ağlıycak hale geliyim istiyorum ya, ayıp yaptıkları.

El-Atv (araptv) bir aralar GORA yı çalıyordu :D
rüya görmek nasıl bir anlıksa hayalde öyle bir anlıktır. rüyadan uyanmak nasıl bir şeyse hayal kurarken rahatsız edilmek öyle birşeydir.. Rüya nasıl gün içindeki düşünce yorgunluğunu zihinden atmanın yoluysa .. hayal de o düşüncelerin çöplüğe dönmesini engelleyen araçtır..  ~hezarfen

Çevrimdışı Bardes

• **
  • 210
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 25 Mart 2015, 13:10:28 »
Uzun zaman önce izledim ama bazı sahneleri hala çok net hatırlıyorum. Beni çok geren, rahatsız eden filmlerden biri.