Kayıt Ol

Anket

Haziran ayının distopik kitabı hangisi olsun?

Otomatik Portakal
Sineklerin Tanrısı
Cesur Yeni Dünya
Fahrenheit 451
Biz
1984
Zaman Makinesi
Körlük
Demir Ökçe

Rıhtım Okuma Etkinliği Nedir Ve Anketleri

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
Ynt: Rıhtım Okuma Etkinliği Nedir Ve Anketleri
« Yanıtla #480 : 23 Haziran 2013, 23:12:39 »
Ben etkinlikten haber olduğumda "Cesur Yeni Dünya" tartışması başlamıştı bile bende dedim ki diğerine katılırım. Bekledim, bekledim bugün ise bu sayfayı görüp son dört beş mesajı okuyunca canım sıkıldı. Gerçekten katılmak istediğim bir etkinlik. Devam etmesini isterim ama yakındığınız şeyler hakkında birşey söyleyemeyeceğim. Ama daha önce oy verip katıl(a)mayan arkadaşlar için şöyle bir mazeret öne sürebilirim. (Ama baştan söylemeliyim ki bu mazeret ancak okuyanlar için geçerli olacaktır.)

Mazerete başlarsam: Okullar bu sene haziranın 14'ünde kapandı tartışma ise 15'inde idi. Okullarda sınavların devam etmesi yüzünden arkadaşlar katılmamış, katılamamış olabilirler. Ayrca tartışabilmek için kitabı derinlemesine okumak lazım. Böyle bir okumada çok zaman alır. İnsanlar "Nasıl olsa yetiştiremeyeceğim." diyerek hiç hazırlamamış olabilirler.

Ben son olarak rica ediyorum:
BU ETKİNLİK EN AZINDAN BİR İKİ KERELİĞİNE OLACAKSA BİLE DEVAM ETSİN. ONLARIN SONUÇLARINA GÖRE KARAR VERİLSİN. BÖYLECE BENDE KATILMA ŞANSI BULAYIM.
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

Çevrimdışı Kowalski

• *
  • 2
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #481 : 13 Eylül 2013, 22:08:04 »
Okuma Etkinliği Bittimi ?

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #482 : 13 Eylül 2013, 22:54:13 »
Okuma Etkinliği Bittimi ?

Ne yazık ki evet. Oy sayılarının çokluğuna oranla tartışmaya katılanların sayısı minimum seviyede olunca bu güzelim etkinliği rafa kaldırmak zorunda kaldık.

Çevrimdışı Kowalski

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #483 : 14 Eylül 2013, 23:23:39 »
Yazık olmuş

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #484 : 15 Eylül 2013, 00:16:41 »
Katılıyorum.
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

Çevrimdışı joe dalton

• *
  • 14
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #485 : 19 Mart 2014, 15:11:20 »
konuyu görünce heveslendim bi an, baya ilginç duruyordu.. sonra en son hangi ayda yapıldığını gördüm :/ böyle bir etkinlik yapılırsa katılmak isterim..

Çevrimdışı lucasyekatarina

• **
  • 76
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #486 : 31 Ocak 2015, 02:45:25 »
konuyu bi canlandırayım belki yeniden başlanılır .. çok güzel bi etkinlikmiş ya çok şey kaçırmışım gibi hissediyorum :/

Çevrimdışı Sayhh

• **
  • 189
  • Rom: 15
  • Her şey başladığı yere döner.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #487 : 31 Ocak 2015, 11:29:31 »
Rıhtıma geç geldiğim için üzülmeme sebep olan iki konudan biriydi bu. Diğeri, yani "Kahramanın Yol Türküsü" uzun bir bekleyişten sonra yayın hayatına geri döndüğü için ondan mahrum kalmamış oldum, mutlu mutlu dinliyorum denk getirebildikçe. Sabırla beklemeye devam edeceğim, bence bu etkinlik de (bir ara yeterince isteyen olduğunda) geri gelecek. :=)

Çevrimdışı azizhayri

• 581
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #488 : 31 Ocak 2015, 14:15:03 »
Ben de katılmak istemiştim ama fırsat bulamadığım için katılamamıştım. Bir defa daha denense katılabilir miyim? İsterdim... Acaba
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #489 : 02 Şubat 2015, 13:27:04 »
Bu konuyu canlandırmak isteyen arkadaşlar, sözüm size :).

Bu projeyi vakti zamanında ben hayata geçirmiş ve sonrasında yine ben bıkarak devamlılığını bitirmiştim. Neden mi? Azıcık nedenlere birlikte bakalım.

- Hepimiz kitap okuyan insanlarız, "düşünsel" ve üzerine kurgu dışında "tartışabileceğimiz" kitaplar üzerinde birlikte düşünüp, birbirimize bir şeyler katalım istemiştim.

Sonuç: Etkinliğin son safhalarına kadar halen daha sadece kurgusunu tartışabileceğimiz eserler öneriliyordu. Dilimde tüy bitti, tamam dendi, diğer ay aynı öneriler önüme sürüldü.

- Her ay bir tür (çizgi roman dahil) seçerek sonrasında o türde öneriler alıyorduk. Oylamayla bir kitap seçiliyordu. Hatta o ayın türünü de oylar belirliyordu.

Sonuç: 100lerce oy gelen türlere ve kitaplara konu başlığı açıldığında en fazla 10 yorum geldi. Hatta zamanla o sayı 5'e düştü. İki - üç aynı kişi tartışsın diye değildi bu etkinliğin amacı. Olmadı.

Bu etkinliğin devamını isteyen herhangi biri onu canlandırmakta serbesttir. Lütfen bunu bir başkasından beklemeyin, taşın altına elinizi koyun :). Eğer ki beklediğiniz kişi bensem cevabım maalesef olumsuz olacak. Bunu 6 ay sürdürüp en sonunda saydığım nedenlerin tekrarlarından sonuna geldim. Ama sizler yeniden bu etkinliği istiyorsanız buyurun meydan sizin :). Yeniden başlatın bu etkinliği ve süreçlerin takipçisi olun.