Kayıt Ol

Aşkın Güngör Röportajı Yayında!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Aşkın Güngör Röportajı Yayında!
« : 18 Temmuz 2012, 17:42:29 »

Bizler onu “Mesih’in Klonu”yla, “Olağan Mucizeler”le, yazdığı eleştiriler ve yaptığı editörlüklerle tanıyoruz. Belki de sizler, “Dedektif Bol Bel”le, “Gohor”la ya da bir çizgi roman dergisinde hazırladığı mektup köşesiyle biliyorsunuz. Fantastik ve bilimkurgu türü için bugüne dek yaptıklarıyla adından sıkça söz ettiren bir isimden bahsediyoruz. Kimden mi peki? Elbette Aşkın Güngör… Ve sonunda kendisiyle, inanıyoruz ki okurken bizler kadar keyif alacağınız harika bir röportaj gerçekleştirdik.

Kendisiyle yazdığı kitaplardan, fantastik ve bilimkurgu türlerinden, editörlükten, yazarlık dışı faaliyetlerinden ve çok daha fazlasından konuştuk.

Dilerseniz gelin burada sözlerimize nokta koyalım ve Aşkın Güngör’ün sorularımıza verdiği cevapları okumaya başlayalım. Kendisine bu teklifimizi kabul edip bizi kırmadığı için bir kez daha en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Röportaja ulaşmak için BURAYA tıklayın.

Keyifli okumalar!
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Aşkın Güngör Röportajı Yayında!
« Yanıtla #1 : 18 Temmuz 2012, 21:37:23 »
Çok güzel, çok keyifli ve dolu dolu bir röportaj olmuş doğrusu. Kimi yerde gülümsedim kimi yerdeyse düşüncelere daldım. Sevgili Aşkın Güngör'e ve röportajda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Temmuz 2012, 21:40:53 »
Güzel ve keyifli bir röportaj olmuş. Bu tür güzel röportajlar devam eder inşallah. :)

Çevrimdışı Galaxie

• **
  • 375
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 20 Temmuz 2012, 00:35:50 »
Çok güzel, çok faydalı bir röpotaj olmuş. Aynı zamanda çok keyifli ve bizim gibi eli kalem tutan insanların okuyup örnek alması gereken noktalara değinilmiş. Emeği geçen herkese ve özellikle Aşkın Güngör'e teşekkürler.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #4 : 20 Temmuz 2012, 00:45:55 »
Alıntı
"Çünkü Türkiye’de yazarlıktan para kazanmak çok zor, zengin olmak imkânsıza yakındır. Yazma mesaisi, abartısız söylüyorum, bir varoluş uzantısı, bir ruh zorunluluğu, bir gönül işidir. Zaten bu hasletlerle yazanlar da zihninde doğanların başka akıllara aktığını bilmekle dünyaları kazanmış olur. Ötesi mi? Varlık nedenini fark eden bir ruh için geri kalan her şey hava cıvadır."

Gibi can alıcı noktalar var röportajda. Çok faydalı buldum ben. Sorularımızı cevapladığı için Aşkın Güngör'e tekrardan teşekkürler. Güzel oldu, güzel.

Çevrimdışı Rhonin

• **
  • 115
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 08 Ocak 2013, 16:37:12 »
Çok güzel bir röportaj olmuş.Mesihin Klonu ve Kayıp Ruhlar(yanılmıyorsam böyle idi) Okumak istediğim kitaplar arasında derslerden kafayı kaldırabilirsem okumak istiyorum kendisinin kitaplarını.Ama onlardan önce İhsan abinin kitaplarını okuyacağım.Yazar ayrımı yapmıyorum tabikide ama önce onların incelemerini okumuştum.

Edit.Röportajı neden daha önce gördüğümde okumamışım pişman oldum şimdi.Nasılsa okurum diye ertelemiştim galiba.