Kayıt Ol

Ruhlar Savaşı

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ruhlar Savaşı
« : 16 Kasım 2008, 14:00:47 »

Batan Güneşin Ejderhaları - Ruhlar Savaşı 1. Kitap
Batan Güneşin Ejderhaları, Kaos Savaşı'nın bitiminden 40 yıl sonra başlıyor.

Bitmek bilmez savaşlarla örselenmiş, büyük ejderhaların gölgesinde sinmiş Krynn halkının yazgısı, bir gece patlayan ve Ansalon'u yıkıp geçen muazzam fırtınayla birlikte yeni bir dönemece giriyor. Fırtınanın yüreğinde, lanetli Neraka Vadisi'nde ortaya çıkan genç bir kızın başını çektiği savaş ufukta belirdi bile. İsmi zikredilemeyen Tek Tanrısının adıyla ülkeleri fetheden Mina adlı bu genç kız, dünyanın ve üzerinde yaşayan halkların ruhu ve yüreği uğruna verilecek, en büyük savaşın habercisi.

Margaret Weis ve Tracy Hickman Ruhlar Savaşı üçlemesiyle ve yepyeni, güçlü, inanılır karakterler ve esrarengiz bir olay örgüsüyle Krynn'e geri dönüyor.

Kayıp Yıldızın Ejderhaları - Ruhlar Savaşı 2. Kitap
'Sadece soru sorarsak cevap alabilirizp, '

Cevabı belirsiz olan o kadar çok soru var ki...

Krynn'i tehdit eden o gizemli kudret ne? kara zırhlı Şövalyeler tarafından korunan genç kız Mina'nın yakardığı Tek Tanrı kim? Ölü ruhlar neden dünyadaki bütün büyülü güçleri emip kurutuyor? Dev yeşil ejderha Beryl, fethetmeye karar verdiği elf ülkesi Qualinesti'yi ele geçirebilecek mi? Zamanı allak bullak edip bütün dünyanın varlığını askıya alan yaramaz kender Tasslehoff neden ve kimden kaçıyor?

Bir grup cesur ve fedakar kahraman, bir yandandünyayı hızla ele geçiren ölümsüz güve karşı savaşırken, biry andan Ansalon'u yıkımla tehdit eden dev ejderhalara karşı mücadele etmek zorunda.

Krynn'i gizemler vetehlikelerle dolu bir gelecek beklemekte. Bu gelecek, karanlık ve umutsuz gibi görünüyor. Fakat karanlığın derinliklerinde hala parlayan bir ışık var: inancın, sevginin ve cesaretin ışığı.

Kayıp bir yıldızın ışığı...

Yitik Ayın Ejderhaları - Ruhlar Savaşı 3. Kitap
Savaşın alevleri Ansalon'u sarmış durumda. Tek Tanrı'ya hizmet eden genç savaşçı Mina'nın yönettiği ölü ruhlar ordusu zafer için yürüyüşe geçiyor. Bu korkunç ordu, tüm Ansalon'u fethetmeden durmayacak...
Başkentlerinin yıkımından sonra anayurtlarını terk etmek zorunda kalan sürgün Qualinesti elflerini Toz Bozkırları'nda zorlu bir yolculuk bekliyor. Çölün cehennem sıcağından sağ kurtulsalar bile, Silvanesti topraklarında nelerle karşılaşacaklarından habersizler...
Ejderha Malystryx'in, dünya üzerindeki mutlak hakimiyetini kaybetmeye hiç niyeti yok ve karşısına çıkan herkesle savaşmaya kararlı, hatta bu tanrı olsa bile...
Güneşin battığı, yıldızların kaybolduğu ve aynı göklereden yitip gittiği sonsuz karanlıkta yollarını bulmak isteyenlerin takip edebilecekleri tek bir ışık var; yüreklerinin ışığı.

Yazarlar: Margaret Weis & Tracy Hickman

Tanıtım yazılarından da anlaşıldığı gibi Ruhlar Savaşı Serisine Kaos Savaşlarının bitiminden 40 yıl sonra başlıyoruz. Yol arkadaşlarından bir çoğu ile burada tekrar karşılaşıyoruz. Kenderimiz Tass burada da büyük bir rol üstleniyor. Hatta be hatta dünyanın daha da önemlisi tanrıların kaderi onun elindedir. En çok merak eilen karakterlerden Raistiln küçükte olsa bu seride de bir rol üstlenmiş.

Bu konuyu aslında okumayanlardan daha çok okumuş ve hislerini dile getirememiş arkadaşlar için açıyorum. O kadar ki okurken kendinizen geçiyorsunuz adeta. O son satırı okuduğunuza üçlemeyi içinize sindirmeniz için bir kaç dakika yalnız kalmanız bu nedenle oralara vardığınızda mümkün mertebe yalnız olmanız tavsiye edilir.

Altınay, Elf milletleri Qualinesti ile Silvanesti, Mina ve Galdar, Şövalyeler ki içlerinden asıl kişi Gerard ile Odila, büyücüler Palin ve Dalamar, ejderhalar Ayna ile Ustura, Laurana ve Mareşal Medan, dünyadan kısılıp kalmış ruhar ve herşeyin anahtarı Tass! Böye zevke okunacak bir maceraya ne kadar övgü edilse de azdır. En azından hakkında konuşarak ve düşüncelerimizi dile getirisek saygımızı götermiş oluruz. (Okumayan arkadaşlara yazdığım saçma geliyor olabilir ama okuyup bitirdiğiniz zaman emin olun ne demek istediğimi anlayacaksınız)

Sonu hiç beklemediğim hatta aşırı derecede üzüldüğüm bir şekilde bitti. Şöyle olsa bu şekilde gitse diye tartışırdım ama düşündüğüm şekilde bitseydi bu kadar etkilenir miydim bilmiyorum. Demek istediğim, okumayanlarınız varsa direk başlamanızdır önerim. Efsaneler Üçlemesinden sonra etkileyici bir üçleme daha sizleri bekliyor.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
Ynt: Ruhlar Savaşı
« Yanıtla #1 : 16 Kasım 2008, 14:17:02 »
Efsanaler üçlemesinden sonra en sevdiğim serisidir mızrakların. Özellikle Paladine in fedakarlığı iç burkucudur.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #2 : 16 Kasım 2008, 16:10:25 »
Karanlık Havari mi Ruhlar Savaşı mı deseler, kuşkusuz hala Ruhlar Savaşı derdim.

Alıntı
Altınay, Elf milletleri Qualinesti ile Silvanesti, Mina ve Galdar, Şövalyeler ki içlerinden asıl kişi Gerard ile Odila, büyücüler Palin ve Dalamar, ejderhalar Ayna ile Ustura, Laurana ve Mareşal Medan, dünyadan kısılıp kalmış ruhar ve herşeyin anahtarı Tass!

Şu satırlar yetiyor, o üç kitabın içinde hapsolmaya. Weis & Hickman insanları şaşırtmayı çok iyi biliyor. Ben de en kısa sürede tekrar okuyayım diyorum şu üçlemeyi, ne de olsa geçen zamanla ufaktanda olsa silinmeye başlıyor okuduklarım.

Tekrar tekrar okunası. ;)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Şubat 2009, 16:35:12 »
Kitabın muhteşem ikilileri!

*Ustura ve Ayna: iyi ve kötü hiç bu kadar iyi dost olmamıştı!
*Laurana ve Mareşal Medan: plantonik bir aşk,iyi kötü dinlemez!(Laurana'nın kalbi Tanis'te o ayrı :))
*Gerard ve Odila: böyle tip Solamniyalılar bir daha gelmez dünyaya!Aman pardon Krynn'e xD.Laf sokmalarına kadar harikalar.Zekaları ve birbirleriyle başlarda didişmeleri süper!
*Palin ve Dalamar: büyünün tek amacı varlığını sürdürmektedir.taa ki düşmanlar ortak olana kadar...
*Mina ve Galdar: sevgi herkesin içinde vardır.Onu paylaşmak ise kişiye kalır(Mina'yı hiç sevmem aslında ama böyle)

bu seriyi okuyalı 2 sene oldu,ama hala gün gibi aklımdadır :).

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #4 : 16 Nisan 2009, 13:58:48 »
Bana çok kasıntı bir seri gibi geldi. Ha okudum bitirdim tabii ki. Ama sanki seriyi çok başka yerlere çekmişler gibi. Bana kalırsa bu son seri olmalıydı

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • Rom: 3
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 14 Mayıs 2010, 11:17:08 »
İkinci kitaptayım. İlk 100 sayfayı bitirene kadar anam ağladı. Umarım sonlarına doğru biraz olsun hareketlilik gelir.
Spoiler: Göster
Ne tek tanrıymıs abi bu ya.Kızın ağzından başka bir şey çıkmıyor.Tek tanrın kadar kafana taş düşsün senin Mina :D
Güneş doğacak, açacak çiçek...

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 16 Şubat 2013, 10:30:47 »
Okuyun okutun! Harika bir üçleme bence. Ki derseniz bunu söylerken %100 objektif misin aslında tam olarak öyle diyemem. Çünkü Ejderha Mızrağının her kitabı harikadır!!! Tüm Türkçe kitaplarını okudum. Hatta Güz Alacakaranlığı Ejderhaları'nın özeti niteliğinde olan  Bir Ejderha Söylentisini bile!
Hayatımda okuduğum en iyi seri EM dir ki UD ve Tolkien'in tüm türkçe kitaplarınıda okumuşumdur :D

Ve bunları yazdıktan sonra anılara dalıp kayboldum... -Hançeri atıyor musun? -Evet çünkü goblin kanının kokusu çıkmaz. Ayrıca hançer benim değil Flint'indi...
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar